0 oy
222 göst.
Diğer kategorisinde (986 puan) tarafından
Biraz saçma soru oldu ama doğum yaklaştıkça insan çok düşünüyor

Zorlu bir doğum sonrası catimin dar olduğunu söylediler

Peki benim çatim o doğumdan sonra genişler mi

Doktor 1. Çıktıysa 2. De çıkar dedi 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Yani birinci doğumda çocuk rahatça çıktıysa herhangi bir sorun olmadıysa ikincide olacağını sanmıyorum. 
(986 puan) tarafından
Dogumuma giren doktor dedi zaten bır daha normal doğurma diye
Şuan kontrollere gittiğim doktorlar 1. Çıktıysa o da çıkar diyor
Bu yaşında sezeryan olma diyor ne yaşadigimi anlatmaya çalışıyorum dinlemiyorlar bile
Bende çatı muayenemi.bekliyorum mecbur
tarafından
Afedersin ama manyak mı o doktor birinci çıktıysa ikinci çıkar demek nasıl bir kafa yapısı? İnanılır gibi değil. Kaldı ki çok zor bir doğum olmuş. Yok canım dinleme sen o doktoru çatı genişlemesi diye bir şey yok. Çatı darsa dardır. Doğumla alakalı değil. İkinci doğumun da sıkıntılı geçer. Kaldı ki sezaryen kötü bir şey değil. O kadar noemal doğumu övenleri sinşeyerek normal doğum yaptım ama aşırı zordu baya sıkıntı yaşadım. Ablam sezaryen oldu iki doğumda da benden iyi gayet de.
(986 puan) tarafından
Ya doktorlar öyle konuşunca eşim annem ablam herkes üstüme geliyor doktor diyorsa biliyor sezeryani zorluklarını anlatıyorlar
Bende sanıyorum çatim genişledi
Rahat dogururum artık
Karşımda komşu var sakın sezeryan doğurma diyor ama bana diyen kimse sezeryan dogurmamis tecrübesi yok kulaktan dolma bilgilerle beni korkutuyorlar
tarafından
Dediğim gibi çatı genişlemesi diye bir şey yoktur. Halk uydurması o .çatı darda dar genişse.geniştir. Doşumla genişlemez. Doğumdan sonra vajina genişler sadece onun da zaten çayıyla alakası yok. Normal doğum yapmış biri olarak benim çatım müsait olöasıma rsğmen çok zorlandım. Çocuk zor çıktı kesi atıldı. Doğumdan sonra bir sene boyunca dikiş yerim sızladı. Tuvaletimi tutamama sorunu oluştu. Bildiğin altıma yapoyoedum çişimi vs. Yani çok zorluk çektim. Ama ablam sezaryen oldu valla ikinci güne ayaktaydı. Hiç öyle dedikleri gibi yarım insan olmadı. İkinci doğumunu yaptı o da aynı şekilde sezaryen yine maşAllahı vardı. Şimdi üçüncite hamile o da sezaryen olur. Yani demem o ki ne normal doğum kolay ne de sezaryen dedikleri gibi pü kaka. İnsanın vücuduna bağlı genel olarak. Yerinde olsam ilkin zorluklarını çektiysem ikinciye sezaryen olurum. Çatı darlığı cidden sıkıntılı bir durum hem anne için hem de bebek için. Riske atmaya değmez
(643 puan) tarafından
Sezeryan ol aynı acıları yaşama bence
-Reklam-
0 oy
(986 puan) tarafından
Tecrübeli bayanlar !!!
0 oy
(2,300 puan) tarafından
Onu bi dr una sor. Olabilir de olmayabilir de falan gibi derse. Hiç riske atma sezeryan ol. 
(986 puan) tarafından
Şuan 35 haftayim kısmetse 37 de gidip doktorla karar vereceğim inşallah
0 oy
(7,225 puan) tarafından
Benim erken doğum oldu ilki kilosuda azdı ona rağmen kesi attılar ebede dediki iyiki bebegin küçükmüş catin dar diye. İkinciyi kesisiz doğurdum daha kilolu olmasına rağmen demekki genişliyor dogumdan sonra 
tarafından
Çatı genişlemez canım. Kadının vücut yapısıyla alakalı kalça bölgesiyle alakalı daha doğrusu
0 oy
(2,702 puan) tarafından

Ben devlete gittim ilk doğumda sonra bana dediler çatın dar bende devletten özele gittim sonlara doğru ve aynı şeyi onlarda söyledi hiç riske atamam seni dedi doktor sezeryan doğum ettim 3 bebeyi de sezeryan yaptım keşke çatı dar olmasaydı normal doğum en güzeli hani kesi olmuyor yaa ondan dolayı dedim yoksa sezeryan dan hiç bir şikayet yaşamadım çünki benim dikiş değil di yapıştırma oldu en iyisi demişti doktorum geçek de öyleymiş hiç sorun yaşamadım 

(986 puan) tarafından
Bana kimse bisy demedi acilman varsa normal doğuma alacam yoksa sezeryan dedi sansima 3 cm acilmam çıktı normal doğurdum ameliyattan beter oldum
(2,702 puan) tarafından
Sorarsın canım unutma bu defa ne diyecek ona göre artık
0 oy
(1,886 puan) tarafından
Allah korusun bebek okjisensiz kalabilir ben olsam riske atmam. Ayrıca sezeryan da ne var ki? Hiç korkmayın 
(986 puan) tarafından
Hiç korkmuyorum canım ben zaten sezeryan diye kendimi planladim
Önce doktorlar 1. Çıktıysa o da çıkar dedi
Sonra annem ablam eşim etrafim hep normal için baskı yaptı ama kimse hatırlamıyor benim ilk doğumda neler çektiğimi beni düşünmesinler tmm normal dogururum ama ilk çocuğa şükür bisy olmadı ya buna olursa hiç düşünmüyorlar
0 oy
(5,228 puan) tarafından
Sanırım ben olsam tekrar cesaret edemezdim. Yorumunu okudum çocuğun şükür kurtulmuş bu bebeğini tehlikeye atma
(986 puan) tarafından
Aynen canım herseye hazırlıklı olun dediler bize 2 gün ağladık sonunda güzel haber verdiler ama etrafımdakiler o günleri unuttu ya bisy olursa diye düşünmüyorlar
(5,228 puan) tarafından
Valla senden başkası düşünmez
0 oy
(2,746 puan) tarafından
İlkim dar dar dediler ama valla beni öldürdü çok dikişim vardı hastaneyi inlettim ama ikincim öyle kolaydı ki tek bir kere bagirmadim sesim kapıdan dışarı çıkmadi belki ucuncumu de normal yapmak istedim ama sezeryan oldu kismet
(986 puan) tarafından
Ben aslında ilkinde de çok bagirmadim ama erkek doktorlar çok bastırdı karnıma kaburgalarim ağırdı 1,2 ay karnımı lifleyemedim morartıdan
İkinci doktorlara kalmış hayırlısı bakalım
0 oy
(1,658 puan) tarafından
Çok zorlu süreç yaşamışsin. İnan sezeryandan hiç korkma bana catin dar dendi yinede normal için bekledikler 8 cm le acil sezeryana alındım. İyi ki sezeryan olmuşum çok şükür çok güzel geçmişti. Darısı tüm hamilelere inşallah. Kendinide bebeğide riske atma bence.
(986 puan) tarafından
Sezeryandan ben deil ailem korkuyor tecrübeleri de yok etraftan duyduklariyla beni korkutuyorlar
Ben iki doğuma da kabulum ama bebegim hangisiyle daha sağlıklı dogacaksa onu tercih etmek isterim
(1,658 puan) tarafından
Tabiki canım. Hakkında hayırlısı olsun. Sağlıcakla al kucağına inşallah
0 oy
(163 puan) tarafından
Benimde makata kadar yırtılması oldu 3 gün hastanede yattım ömür boyu büyük tuvaletini tutamayabilirsin dediler ameliyat filan şimdi iyiyim ama kesinlikle bi daha normal doğum yapma dedi kaç doktora gittim herkes aynı şeyi söyledi tabi benim 2. Çocuk düşünecek psikoloji kalmadı çok zor bi dönemdi riske atma ve sezaryen ol 
(986 puan) tarafından
Bende 2. Düşünmüyordum henüz
İlkim tedavilerle oldu
2. De eşim 6 ay askerdeydi geldi korunmadi ,uyardım
Zaten olmuyor dedi ve oldu
Benim dikisimi genel cerrah yaptı ama bana tuvaletini tutamazsın demediler 6 gün hastane bırakmadı ağır antibiyotik tedavisi gördüm ve bebeğim sutlerimi içemedi kusuyor diye mama verildi zor dönemdi Rabb'im tekrar yaşatmasın
(163 puan) tarafından
Amin canım benim baya kötü bi yırtıktı genel cerrah yoktu hastanede beklediler gelmedi sonra kadın doğum doktoru genel cerrah la görüntülü konuşarak ameliyat yaptı doğumdan 2 saat sonra başarılı olmasaydı eğitim araştırmaya sevk edeceklerdi Rabbim bidaha göstermesin o günleri kimseyle böyle sınamasın  sezaryen yap riske atma kendini yine senin tercihin ama çatı genişlemez tekrar aynı şeyleri yaşama
(986 puan) tarafından
Buraya danışmak istedim
Son olarak doktor ne diyecek ona göre karar vereceğim inşallah
Rabb'im herkese kolay dogumlar nasip etsin
0 oy
(4,114 puan) tarafından
Valla çatı değişmez diye biliyorum kemikler alakalı çünkü eltım iri baya vucut olarak ama çatısı darmis ilki kesinlikle doğmaz demiş Dr hep sezeryan oldu imkansız yani demiş çatin cok dar diye
(986 puan) tarafından
30. Haftada doktor kontrol etti iyi dedi catima ama hâlâ korkum var neden çocuk sıkıştı o zamn neden makat yirtigim oldu anlamiyorum

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 227 göst.
2 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Nurgll (82 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 218 göst.
21 Mart 2022 Diğer kategorisinde Beyzanurr (246 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 95 göst.
25 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Sevaliss (449 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 213 göst.