0 oy
224 göst.
Diğer kategorisinde (31 puan) tarafından
Eskiden biz doğuda yaşıyorduk Diyarbakırda eskiden bizim kapımızı birisi bile çalsa babam içeri alırdı gel yemek ye diye tanıdık olsa veya olmasa içeri alırdı yemek vermek için ve halende babam öyle eve hep misafir getirir yedirir illaki aç göndermedi. Birgün tüpümüz biytmişti eve misafir geldi babamda annene kalk yemek yap dedi annemde tüpümüz yok dedi yapmadı sonra babam anneme bağırdı kavga etti tüpün bitmiş olsaydı bile misafirlerin önüne bir ekmek soğan koysaydın dedi niye getirmedin derdi. Şimdi misafirliğe gidiyorsun yemeğinin hesabını yapar oldu insanlar

7 Cevaplar

+4 oy
(3,097 puan) tarafından
Kadınlara hiç rahat yokmuş bunun neyini övüyorsun ne çektiyse büyüklerimiz çekti
(3,097 puan) tarafından
Tabi ya kadınlar köle gibi yemek çamaşır bulaşık çocuk bir de misafirle uğraşıyordu bir de makineler de yoktu her evde anama tam işkence valla
(3,097 puan) tarafından
Zencefil görmedim postu canım
(2,986 puan) tarafından
Eyupsema adı bakarsan canim
(3,097 puan) tarafından
Buldum canım
(2,986 puan) tarafından
Tamam canım;)
-Reklam-
+2 oy
(2,986 puan) tarafından
Şimdi evine misafir alıyorsun ya karına göz koyuyor ya kocana ya malına eskiden namus haya vardı şimdi yok bacım 
(31 puan) tarafından
Çok doğru bir cevap
+2 oy
tarafından
Baban hazırlamıyor tabi getırır habire mısafır

Mısafır berekettir eyvallah ama kadını da bu kadar hor görmemek lazım ne demek bagırmak cagırmak eve getırırken annene sormuş mu hazırlıgın var mı? tüp bıttı mı ?bitmedi mı? evden bır haber bir adam ve yaranmaya calısan emektar bır kadın... Dısardan bakınca da ne ıyı adamdı yedırır ıcırırdı olur ama perde arkasında karısına saygısı olmayan bır adam yazık
+1 oy
(8,322 puan) tarafından
Yemeğini hesabını yapmaktan ziyade artık kimseye güvenip evine sokamiyorsun..
+1 oy
(2,011 puan) tarafından
kusura bakmada bu ovulecek bisey degil misafiri severim ederm evet ama heleki yemekli misafir cagirinca cocukluysn bide asiri yoruluyom eskiler belkii ne varsa indirrilerdi ama simdi insanalr cok degisti kusur ararlar 
(515 puan) tarafından
Çok haklısınız en basiti geçen haftalr amcamın eşi melkte geldi hürmet davet hedye ve geçen sende aynisiiini yaptm yapikalaima demiyorum hamile hamile o gün öldüm bel ağrısı karın kasıslamsi hata eşim kzidı neden yordun ben san kiymazken iş yaptrmazken kaç yıldır bu çocuğu bekliyor falan boş ver dedim ayda yılda gelmiş dedi birşey demiyorum ama görmüyorsun nasl olmuşsun ve 3 kez onun için o yoları gidip geldim geçen gitimş annemde yazık hevesle gitimş görmeye ne yaptn ne etin kızlar nasldi benim kız nasldi hamile hasta falan diyor kavga etmiş benle ve demiş senin kız bana ne yaptıki ve benim kizm hep eve getiro yediryormus senin kızı ki bende inun için gidyirdum ne işim var hamile hamile baskalairn evinde  o kdar zoruma gitik dedim insan bı der kadın yılardır çocuk hasreti bekliyor o haliyle bana hizmet eti peşimde gelip giti kocası sonuçta yabancı ilgilendiler yani gercekden şimdiki iylik sacde iylik yap denize at misali olmuş malesef
(2,011 puan) tarafından
e bak insanlar gerçekten cogu nankör olms o kdr yor kendini çaba sarf et sonra gelde oylr desin arkandan iste onun icin diyorm devir eski devir deil eskiden ekmek sogan koysan sesini cikarmazlardi evet ama simdikiler binbir cesit hazirlasan kusur ararlar gene
(515 puan) tarafından
He valla çok doğru bazen diyorum benmi çok merhametliyim herkese iyim gelen giden akrabayı takip eden herkese iyi olmak nesle ben giderim Memlekte o yengem birgün demez davet edin kizmiz die el alemi o daka eve çağırır bazen şans meslesi bazende diyom artk boşver hak edene hak edcek degeri ver sende annme çekmişim annem.cok.merhametli içi dışı biri Allah bilsin yeterli insan oğlu nankör zaten
(2,011 puan) tarafından
bosver sen iyi ol insanlar istedigi kadr kötü olsn cunku merhamet vicdan cok guzel ozellikler herkeste bulunmaz sana geleni sen en guzeliyle agirla laf eden olursa onlarin ayibi kusurudur
(515 puan) tarafından
Ayne bacım öyle
0 oy
(7,039 puan) tarafından
O kadar haklısın ki o kadar yani 
0 oy
(515 puan) tarafından
Dedginizi annem hep anlatır dedem öyleymiş annemin babsi evelri yol ustuymus yolda kalan kar tipi de annem derdi bize gelirlerdi bide o sira 2 göz odaları varmış bazen olur haftalrca kalırlardı tipden yolar kapalı die açılana kadar diyor herkesi tanrdk şimdi herkes dedmi rahmetle anıyor adını bilmeyen yok Allah rahmet eylesin eskileri bende özlüyorum o dönemi yaşamadım ama 90li sonalrin200 yialri çok iyi hatrlyom bizde gelen çok olurdu bı akrbamiz hep ankrda gelirdi şarkı soyelrdi milet topalanirdi bizde evin köşesinde oturur izlerdik yada uykuya dalrdik o uzun kış gecelri o portakal sobanın kokusu bı baskaydi herşeyin tadı tuzu bereketi o sıra vardı digulukrda çok misafir Perver gecrkckden biz karsilardaa çok  aşırı var halende öyle tabi eskisi kadar olmaz da nesil değişti eşimle bazen konuşuruz diyor koyde yasssamdim bizde demler sayillnalrdandi o eski gelnkler vardı insan özlüyor gercekden

İlgili sorular

+1 oy
19 cevap 553 göst.
10 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 190 göst.
14 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 412 göst.
19 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Ruveydacacan (887 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 337 göst.
7 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Prensesp (7,411 puan) tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,581 cevap

34,862 kullanıcı

...