0 oy
127 göst.
Diğer kategorisinde (209 puan) tarafından
4 yaşındaki oğlumun boynunda bezeler gözüküyor iki tane biri sagda biri solda bu neden olur arkadaşlar bilen varmı 

7 Cevaplar

0 oy
(6,825 puan) tarafından
Bilmiyorum bence bilende çıkmaz ihmal etme  Dr goturmelisin
(209 puan) tarafından
Teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(27,340 puan) tarafından

Dr götürün  bnce

(209 puan) tarafından
Goturmustm 7 ay önce baktı kontrol etti ilaç verdi yani başka da bişey demedi
(27,340 puan) tarafından
USG fln çekilse iyi olur gibi genelde bakıyorlar başka Dr gtir
(209 puan) tarafından
O ne peki
(27,340 puan) tarafından
Ultrason la bakıyorlar genelde öyle biliyorum
(209 puan) tarafından
Hım tamam canm teşekkür ederim
0 oy
(771 puan) tarafından
o bezeler genelde vucutta iltihap vs.olunca buyuyormus diye biliyorum dislerde falan curuk var mi benim boynumdakiler o yuzden sismisti ya da vucudun herhangi bir yerinde iltihap olabilir bir doktora goturun bence cok gecmia olsun
(209 puan) tarafından
Teşekkür ederim bilmiyorum dişleri sarı gibi
0 oy
(1,385 puan) tarafından
Bu ara hastalandı mı benim oglumdada çok.var çok şükür reaktifler
(209 puan) tarafından
Hep vardı 2 yaşından beri canm
(1,385 puan) tarafından
Lenf bezi sismesi benim oglumdada bitanesi dogdugundan beri var digerleri ya vardi ya sonradan cikti ve aşırı  belli cocuk doktoru kulak burun bogaz doktoru  cocuk hemotoloji ve onkolojiye götürdüm ultrasonda reaktif çıkıyor iyi huylu yani kan degerlerindede bisey çıkmıyor aşırı büyük hatta iki tanesi nerdeyse 3 cm biyopsilik  boyutta hatta ama doktor  gerek yok diyor arada büyür iner dedielr hastalaninca dahada büyür  sonra küçülür  ama sen ihmal etme tabikide götürüp ultrason cektir
(209 puan) tarafından
Canm kan tahlili de verdim temiz çıktı çocuğumun değerleri ama ultrasona goturim bir
(1,385 puan) tarafından
Evet çektir canim ultrason RABBIM korusun evlatlarimizi insallah brnde cok panik yaptim kafayi yedim yani doktorlar zamanında enfeksiyon kapmis lenfler onunla savasmis oyle kalmis diyor 3 doktora  götürdüm  3 ultrason çektirdim bicok kez kan tahlili verdim
(209 puan) tarafından
Geçmiş olsun canm sanada Allah korusun çocuklarımızı
0 oy
(1,044 puan) tarafından
Benım 2.5 yasında kı oğlumda vardı boynunda döndüğü zaman farketmıstım ele gelen cevız büyüklüğünde sert parçaydı hemen götürdüm bıgaz yolu enfeksıyonu geçirdiğin de vücutta çıkıyormuş oyle dedı onları da vücudumun parçası kabul etmelıyız dedı
(209 puan) tarafından
Bilmiyordum canm valla yeni duydum
0 oy
(1,771 puan) tarafından
Ara ara yoklayin ama acitmadan enfeksiyon olunca oluyor genelde kaybolmasi uzun sürer demişti aile hekimi ama KBB girmedik 
(209 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(3,256 puan) tarafından
Ateşli hastalık

Enfeksiyon varsa vücut savunöaya geçiyor lenf bezleri sayesinde. Antibiyotik kullanıp enfeksiyon geçtikçe kendiliğinden yavaş yavaş iniyor. 

Normalde şişkin olan çocuklar da varmış. Takip ediliyor. Büyümezse sorun olmuyor. Çocuk büyüdükçe kendiliğinden geçiyor. 
(209 puan) tarafından
Teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 79 göst.
0 oy
4 cevap 132 göst.
11 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Prens-annesi44 (516 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 80 göst.
20 Ocak 2022 Diğer kategorisinde elis (2,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 59 göst.
21 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 1bebe1anne (272 puan) tarafından soruldu

378,426 soru

11,327,373 cevap

34,780 kullanıcı

...