0 oy
290 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (75 puan) tarafından
tarafından kapalı

Kızlar 16 hafta bir günü hamileyim 12 haftada özele doktora gittiğimde bana vitamin kullanıyor musun dedi Hayır dedim vitamin yazdı verdiği vitamin bayağı pahalı Şimdi internette yorumlara baktım içeriklerine baktım Sizce kullanmalı mıyım Doktora da gidemiyorum şu an

image

notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

18 Cevaplar

+1 oy
(790 puan) tarafından
Eczacim demişti netteki vitamin vs guvenil almayin sağlık bakanlığı onaylı olmuyor demişti ki siz hamilesiniz vitamin kesinlikle kullanmalisiniz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım banada öyle yazmıştı 600 kuusrdu vitamin ben aldım kulllandim bu marka değil ama en iyiisi sağlık ocağına söyle onlar da yaziyolar bence ya
0 oy
(5,603 puan) tarafından
Hiç bilgim yok ama doktor önermişse demek ki içilebilir. İçeriğinde ne varmış peki
0 oy
(442 puan) tarafından
Hamilelikte vitamin kullanımı önemlidir çünkü bebek zaten sizin vücut değerlerinizin birçoğunu düşürüyor. Bana çok daha erken haftada vermişti multivitamini doktorum
0 oy
(3,375 puan) tarafından
Bnde özel olanı almadım canım aile hemkimin yazdığı SSK nin karsiladigini aldim
0 oy
(119,248 puan) tarafından
ben kullandim dogurana kadar yaa dr bebek icin onemli demisti
0 oy
(1,347 puan) tarafından
Bende elenatal 2 yi kullanıyorum doktorum verdi çok iyi bence beni baya toparlıyor kullanmanı tavsiye ederim bunun vitamin cesitligi çok fazla doktorunu dinle bence ben ozlelikle devletin karisladigi yokmu çok pahalı oluyor dedim onlar buna eş değer değil  dozları çok yüksek tavsiye etmem dedi
0 oy
(1,922 puan) tarafından
İnternetten alma sahte çıkma ihtimali olabilir en iyisi sağlık ocağına yazdır eczaneden al canım hani özel alma durumun yoksa devlettin karsiladigi varsa onu kullan sağlık ocağına danıs en azından 
0 oy
(2,006 puan) tarafından
ozeldeki doktorlar anlasmali oldukları ilac firmalalrnnkini tavsiye ediyorlar ben ozele gidince banada aynisi yazyorlardi ben hic bi zmn almadim cunku asiri pahaliydi direk saglik ocagina gidip vitamin kan ilaci artk ne yazdiysa muaidilini yazdirip hem daha uyguna gelyordu hemde ayni islevi goryorlardi
0 oy
(1,998 puan) tarafından
Ben de kullandım vitsminsiz olmuyor gerekli bir şey. Bu markayı kullanmadım ama ben 
0 oy
(232 puan) tarafından
Canim pahalı vitamin değilde gebelerin kullandığı var önceden sgalik ocagida verirdi ama şu an hepsini paraya cevirmisler sgalikocaklarinda kaldırmışlar sen decavit vitamin ilacı yazdır maksimum her gebenin kullandığı ilaçtır bu
0 oy
(195 puan) tarafından
Vitamin kullanmalısın mutlaka ama pahalı almak zorunda değilsin sağlık ocağına git yazdır yakında varsa yoksa doktorla iletişime geç durumu anlat 
0 oy
(346 puan) tarafından
Ya yok onu herkese yaziyolar doktorlar anlaşmalı o firmalarla promosyon aliyolar gerek yok herşeyin doğalı evinde ye iç ona vereceğin paraya kuru yemiş al ye hiç olmazsa faydası garanti ❤️
0 oy
(346 puan) tarafından
Herşeyi yiyorum 21. Haftalığım doktor soruyo kullanıyor musun diye evet dedim ama kullanmıyorum bebeğimde bende gayet saglikliyiz kilosu falan süper 
0 oy
(3,303 puan) tarafından
İmom omega çok iyi

Emzirirken de imom latte

Faydasını gördüm. 

Fiyatı da 300 e yakın bişeydi
0 oy
(4,948 puan) tarafından
Aile hekimlerine gtsene cnm bazen ozeldekii doktorlar  recetessi olmayan ilaç yazabiliyor aile hekimine soyle  vala ilaçlar çok yükselmiş fiyatları sakin internetteki ilaçları alma 
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Sağlık ocağından muadil olanı isteyebilirsin ücretsiz verdiği de var decafit ismi
0 oy
(305 puan) tarafından
bende bunu kullandim canim. bu olmasada vitamin kullanmani tavsiye ederim cünkü genelde bebek vitaminleri aldigi icin annede kalmiyormus.benim 2 gorumcem var onlar hic kullanmadi ikisininden hamilelikten sonra disleri döküldü baya şükür bende oyle birsey olmadi. ha ondanmidir bilemem tabi 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 178 göst.
16 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Gonulgungor (240 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 75 göst.
23 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde KEBELEK (1,733 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 175 göst.
26 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 303 göst.

379,244 soru

11,352,048 cevap

34,822 kullanıcı

...