0 oy
203 göst.
Diğer kategorisinde (1,352 puan) tarafından
Kızlar sahurda ne yiyorsunuz 

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hamilelikte oruç tutulmaz sevap kazanayım derken karnındaki bebeğin günahına giriyorsun 
(82 puan) tarafından
zeynos1234 sana katılıyorum.İstersen litrelerce su iç.Sonuçta gün içinde içmiyorsun
(1,037 puan) tarafından
Aynen öyle canım doktorun bunu çok iyi bilmesi lazım bana göre yanlış
(3,405 puan) tarafından
Benim doktorum  oruç tutma  demişti oruç tutan  hastalarim  bebeği gelişmediği  için kalbi durdu demişti cahil insanlara laf anlatılmaz akıllı insana anlatir   diyerek sen anla demişti bana
(1,037 puan) tarafından
Benim doktorum da iki kızımda da tutma demisti hamile kişi 2 saatten fazla aç kalamaz dedi bi avuç leblebi de olsa yemek zorunda demisti
Özellikle susuz kalmamali günlük 3 litre ara ara su iç demisti
(3,405 puan) tarafından
Ben hastaneye kontrole gitmiştim baktım doktor çok üzgündü  bana direk inşallah  oruç tutmamışsın  dedi bende yok  hocam  tutmam bebeğimi asla riske atamam dedim oda akıllı insanın  hali ortada bugün  oruç tutan  bir çok hastanın bebeğinin kalbi durmuş dedi kaç kez onlara tutmayın  dediğim halde neymiş   oruç tutmayınca  günahmiş  bilmiyorlar en   büyük  günahı  karnındaki bebeği  ölümune  sebebiyet  verdikleri  için  almışlar günahı
-Reklam-
0 oy
(1,352 puan) tarafından
Niye kimse bişey yazmıyor 
0 oy
(739 puan) tarafından
Ben hamileyken tutamamistim ya bebek susuz kalır diye korkmuştum ve kansızlık susuzluk zor bir hamilelik geçirince tutamadım sende kendini zorlama tabi tutarsan çok güzel çok iyi ama Allah korusun bebek susuz kalırsa o kötü canım dikkat et dene istersen 
(1,352 puan) tarafından
Zaten hepsini değil ama aradan tutmak istiyorum sonradan bir ay emzirme filan çok zor oluyor kızımda bir ay lohusaydim tutamadım borçlarimi zor bitirdim
(739 puan) tarafından
O zaman internetten araştır tuzlu şeyler işte susatacak şeyler yeme
(1,352 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Hamilelikte oruç tutamazsın canım o bebegi aç susuz birakacaksin farz değil sevap kazanacagim diye bebegini aç susuz birakamazsin hamileyken ben doktoruma sormuştum hamile kişi 2 saatten fazla aç kalamaz dedi hele ki susuz kalmamali dedi biraz bebegini de dusunmelisin o çocuğun vebaline giremezsin
0 oy
(16,009 puan) tarafından
Genelde yoğurt tek yerdim eşimin sahurda olmadıği günler. Evde olduğu günler kahvaltı hazırladım peynir yoğurt haşlanmış yumurta vs yerdim
(1,352 puan) tarafından
Sıkıntı oldu mu canım
(16,009 puan) tarafından
Hayır canım çok şükür olmadı. Bebem şimdi 6 aylık emziriyorum yine tutacam inseAllah
(1,352 puan) tarafından
Allah kabul etsin canim
0 oy
(207 puan) tarafından
Geçen tuttum sahurda peynir ekmek ve çay içmiştim anca ama keşke tutmasaydum başım ağrıdı 3 gün sürdü bebek sertlesmisti hareket etmiyodu taki akşam uzanana kadar kaza olan 4 orucum var nasıl tutucagimi bilmiyorum ramazan orucuda var daha 
0 oy
(790 puan) tarafından
Ben hamileliğimin son zamanları ramazana denk geliyor  hatta bir kısmında lohusa olucam
0 oy
(3,702 puan) tarafından
Doktorum iki gebelikte de tutmasan daha iyi ama sen bilirsin demişti. Eşim de eğer oruç tutarsan hakkımı helal etmem, günahı vebali de varsa bana olsun. O bebeklere birşey olursa seni affetmem dedi, tutmadım bende. 
0 oy
tarafından
Ben de tutmak istiyordum ramazanda ama geçen kandilde tutayım dedim hem denemiş olurum diye. pek dayanamadım yani sahurda çok yedim çok su içtim ama yine de akşamı zor etmiştim hele ramazanda hiç dayanamam gibi geliyor doğuma az kalmış olacak çünkü. Üzülerek tutmamayi düşünüyorum. 

İlkinde de lohusaliga denk gelmişti ama çok şükür 30 gün borcumu odemistim bebeğim ek gıdaya geçince en tez zamanda. 
0 oy
(63 puan) tarafından
Bende hamileyim 3 aylık tutarmıyorum bilmiyorum ya sabahlari aç karnına midem cok bulanıyor kusuyrm ilk tutarm iyi geçse arada tutarım 
(1,352 puan) tarafından
Senin küçükmüş canım ben 28 haftadayim
0 oy
(7,197 puan) tarafından
Protein ağırlıklı beslendim gündüzleri uyuyup geceleri gündüz ettim hiç zorlanmadım. Gücün yetiyorsa tut canım zorlanırsan zaten sen kendini bilirsin tutmazsın 
(1,352 puan) tarafından
Aynen canım deneemk istiyorum zorlanirsam tutmam
0 oy
(435 puan) tarafından
Canım ben 2017 Haziran ayında tuttum gebeliğimin son aylariydi kadir gecesinden bir gün sonra doğum yaptım oruçlu halimle doğuma girdim haziranın sıcaklığı günün uzunluğu ezan saat 8 okuyordu Rabb'im öyle bir kolaylık verdi hayatım boyunca bu kadar zorlanmamistim oruçta. Bebegimide hiç birşey olmadı Allah'ın izniyle sonuçta Allah rızası için oruç tutuyoruz Allah korur kollar yok bebek aç kalacakmış sevap almak için bu nasıl saçma sapan düşünceler tutmak zorundasınız tabi ucunda ölüm yok ise doktor kesinlikle ama kesinlikle yasak demiyene kadar farzdır tutmak zorunda gebelerde anne aç kalır bebek depodan vitamin alır depoda günlerce aç kalsan öyle biter siz bilirsiniz ben yarın niyetliyim Allah nasip ederse tekrar oruç ayında orucumu tutacağım bir sağlık problemi çıkmazsa 
(1,352 puan) tarafından
Allah razı olsun canım herkes linclemis valla
0 oy
(3,070 puan) tarafından
29+4 haftalık gebeyim kandil die niyetlendim tutcam herkes fetva vermiş sevab diye günah işleme diye ama doktor izni ile tutulabilir kendini iyi hissediyorsan tut canım 
(1,352 puan) tarafından
Evet canım herkes linclemis ama kendimi iyi hissetmeden tutmam zaten
0 oy
(1,516 puan) tarafından
Iki hamileligimdede tuttum hic bi sıkıntı yaşamadım kompostu  tahin pekmez yedim bolca çay şu içerdim....suanda orucum emziriyorum
0 oy
(761 puan) tarafından
Benim borçlarım vardı ilk başta çok kusuyordum diye tutamadım 4 ay falan. Ondan sonra denedim aralıklı şekilde 2 tane tek tutabildim ama 2. Sini tuttuğum gün sanırım ölüyordum beynimin içi sallanıyordu bende seninle aynı haftalarda tutmuştum 2. Sini çok zorlanmistim elim ayağım titriyordu. Sonra kaç hoca ile de görüştüm. Eğer bebeğe birşey olursa vebali senin boynunadir dedi Allah farz kilmamis hamilelere dedi şuan 3 borcum var ama doğuma da 2-3 günüm var ne yazikki tutamadım Ramazan gelmeden. 

Ramazan da yüksek ihtimal lohusa olacağım olmasam bile sütüm kesilir diye korkuyorum çok üzülüyorum ya ömrümde ilk kez bir ramazan ayında orucum gitcek. 

Sen çok istiyorsan bir tane dene nasıl oluyor sonra devam et ama üst üste tutma bebeğine birşey olur
0 oy
(9,238 puan) tarafından
Ilk aylar belki tutulabilir de 12.haftadan sonra tutmamalısın
0 oy
(2,886 puan) tarafından
Ben 6 aylık hamileydim tuttugmda çok bişe yiyemezdim bulantidan süt ile muz tok tutuyor 
0 oy
(949 puan) tarafından
Domates. Peynir zeytin. Meyve. Klasik şeyler. Bol su birde. Ben de 20+5 haftalik hamileyim yılbaşından sonra toplam 4 5 defa oruç tuttum şükür zorlanmadım oruçta yine tutacağım kandillerde de rahat geçti şükür 
0 oy
(3,405 puan) tarafından
Hamile  iken hiç oruç  tutmadım  bebeğimi  riske atamazdım  Sonuç ta  oda bizim   yediklerimizle   gelişiyor  benkm doktorum  bana kaç  hastam  oruç tutup  bebeği gelişmediği  için kalbi durdu demişti 
0 oy
(288 puan) tarafından
Sorduğunuz soruyla ilgili değil ama bir şey söylemek istiyorum Hamileyken kesinlikle Oruç tutma taraftarı değilim ikinci gebeliğimde yanlış hatırlamıyorsam 7 aylık hamileydim 15 gün oruç tuttum 16 gün rahatsızlandım Karnım çok ağrıdı Karnımda çok kasılma vardı eşimi aradım hastaneye gittim gittiğim günde oruçluydum Doktor bebeğin suyunun azaldığını söyledi bana Dedi kesin niyetlisiniz Ben de evet dedim Doktor çok şaşırdı hocaları bile sorsanız dedi yani hamile bir bayanın oruç tutması günah dedi O günden sonra oruç tutmadım bana bol su içmeli ve bol havuç yememi önerdi Şimdi de Ramazan'ın 2 haftasında falan sezeryan olacağım tutmayı düşünmüyorum

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 107 göst.
10 Mart 2023 Diğer kategorisinde Ruya123 (471 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 143 göst.
17 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde fatmanurbgc (150 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 137 göst.
26 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Nur.06 (557 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 80 göst.
22 Mart 2022 Diğer kategorisinde sultansygi42 (17 puan) tarafından soruldu

380,253 soru

11,384,779 cevap

34,884 kullanıcı

...