0 oy
78 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,771 puan) tarafından
İyi akşamlar arkadaşlar oğlumun feritin değeri sınırda çıktı çokda düşük değil doktor ferro sanol b şurubu verdi günde iki kez aç karına 5 er ml fakat içiremiyorum.Önerebileceginiz birşey varmı ? Sabahtan Mandalina suyuyla içirdim sağlıkçı arkadaşim ne portakal nede mandalina olmaz dedi başka nasıl içerebilirim ?şimdiden teşekkürler 

3 Cevaplar

+1 oy
(2,797 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canm özellikle portakal suyuyla içirdim doktor tavsiye etti 3 ay boyunca hiç itirazda etmedi oğlum değerleri çok iyi şuan
(1,771 puan) tarafından
Bende demir emilimi için portakal suyu iyi diye biliyorum fakat arkadaş öyle söyleyince kafam karıştı yarin gene sabahtan portakal suyuyla vereyim teşekkürler cevabınız için
(2,797 puan) tarafından
Rica ederim canım  1 portakal sık kat içir hatta içmezse kendi sıksın daha heves ediyolar
(1,771 puan) tarafından
Yok içer sever bugün mandalina sıktım koydum severek içti kuzum akşam elma suyuyla verdim öğürdu ustelemedim
(2,797 puan) tarafından
Tamam canm ❤
-Reklam-
0 oy
(48,531 puan) tarafından
portakal suyuyla iyi veriliyo aslında neden olmaz dediki tek icilmiyo ki
(1,771 puan) tarafından
İkbal bilmiyorum aslında arkadaşimin bölümü iyi verilmez dedi ben demir emilimi için portakal suyuyla oluyor biliyordum
(48,531 puan) tarafından
bende oyle biliyorum ve kışın cok rahat portakal suyuyla vermistim yaz gelince verecek bisey bulamamistim tadi bir onda kötü olmuyo
0 oy
(7,177 puan) tarafından
Bana doktor meyve suyuna kat ver demişti bende vişne suyuna verdim rengi belli olmasın diye 
(1,771 puan) tarafından
Arkadaşimda vişne suyuyla ver demişti
(7,177 puan) tarafından
Ben başka meyve ile verince anlıyordu içmiyordu mecbur kaldım verdim artık sonucu için haftaya gitcez bakalım ne kadar faydalı oldu
(1,771 puan) tarafından
Kaç cikti feritin birde yavrunuz kaç yaşında?
(7,177 puan) tarafından
4 yaşında canım 5 çıkmıştı sizin kaç çıktı ? Bir de bize B12 iğnesi yazmişti onu da damardan değilde meyve suyuna kat ver demişti folik asit çinko demir falan da yazmıştı  bütün değerleri düşüktü zaten yemek yemeyen bir çocuktu ilaçları kullanınca 3 kiloya yakın aldı sonra kardeşi doğdu bir kilosunu geri verdi üzüntüden :(
(1,771 puan) tarafından
2.5 yaşında 15.01 mi ne  ilacı iyce düşmesin diye verdi sanırım çocuk doktoru et yesin demiş birde b 12 fis vermiş ben ilçenin mahallesindeyim ilçede çıkardım doktora eşim sonuca gitti neyse birde buraya haftada 1 aile hekimi geliyor ona gösterdim sonuçları o verdi ilaçları biride vitamin iştah açar dedi büyüdükçe yediklerinden alamıyor dedi doktor çünkü hiç birşey doğal değil illa takviye alması lazım yavrularimizin benden genetik olabilir benimde feritin çok düşük oluyor

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 38 göst.
24 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ayferak (1,771 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 22 göst.
24 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ayferak (1,771 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 142 göst.
6 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Aye1 (436 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 580 göst.