0 oy
251 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (762 puan) tarafından
Kızlar şimdi benim ilk gittigim zaman özelde ki doktor bir hafta geç döllenme dedi yani onun hesabına göre 39+0 ama devletteki doktorlar da 40+0 olarak hesaplıyor. 

Geçen hafta gittim haftaya gel çatı muayenesi yapalım dedi.

Ben yarın gidecegim ama korkuyorum çatı muayenesi herkese yapılıyor mu? Yapınca ardından doğum mu oluyor? Kimisi çatı muayenesinde suyum patladı diyor

16 Cevaplar

0 oy
(1,604 puan) tarafından
Bana 36. Haftada yaptı ama ben kendimi çok kastım. Doğum da 40+3te oldu
(75 puan) tarafından
Elini hepsini kurmak nedir öyle değil iki parmakla kontrol ediyorlar kendini kasma zaten ebe eline jel sürüyor zorluk çekme diye abartılacak gibi değil korkutma kendini
(29 puan) tarafından
Beni de çok korkutmuşlardı ama hiç korkulacak gibi değil inan çatala geçtiğinde doktor eline jel sürerken derin bi nefes al ve kendini serbest bırak bi kaç saniye sürüyor ve bitiyor
(354 puan) tarafından
Ağrı oluyor ama hemen geçiyor öyle korkulacak bir şey değil
(762 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim kızlar öyle yapacağım inşeAllah
(354 puan) tarafından
Rica ederim cnm
-Reklam-
0 oy
(5,719 puan) tarafından
nişan gelebilir, tamamen tesadüf aslında. doğum yaptığım gün 3 farklı doktor alttan muayene etti, çatıya falan baktı tek damla su, nişan falan gelmedi. 

normal doğuracaksan her şartta o alttan muayeneyi olacaksın. şimdi olmazsan sancım geldiğinde bakacaklar açılma var mı yok mu diye bakarken çatı muayenesi de yaparlar. her doktorun şekli farkli kimi sancı gelene kadar hiç yapmıyor kimi de erkenden yapıyor. 
(762 puan) tarafından
Daha geçen hafta yapacaktı sonra vazgeçti canıni boşa yakmiyayim en iyisi haftaya gel yapalım dedi yarın olacak işte korkuyorum ya ne yazikki insanin çevresindeki insanlar birşeyler anlatınca insan korkuyor
(5,719 puan) tarafından
dinleme kimseyi canım. öyle ya da böyle normal doğum olacaksa alttan muayene olacaksın. kendini kasmazsan da acı falan olmaz
(354 puan) tarafından
Aynn öyle ben biraz korkmuştum kimse de yoktu yanımda bilgim olmadığı için kastım çok az ağrı olmuştu sonra hemen geçti zaten
(762 puan) tarafından
Tamam kasmiycam rahat olucam inşeAllah kolay geçer
(354 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun cnm benim
0 oy
(385 puan) tarafından
Canım ben sabah gittim catı muayenesi yaptı sonra 3 cm açılma var leke gelir korkma cuma tekrar gel dedi ama catı muayenesi olduğum akşam doğuma gittim 
(762 puan) tarafından
Yani açılma varsa da gönderiyorlar değil mi eve yani çok değilse daha dogrusu.
(385 puan) tarafından
Benim 3 cm Di cnm yolladı eve cuma günü gel dedi ben çarşamba gitmiştim
(385 puan) tarafından
Sen korkma kendini sıkma sakın sıkarsan acır
(762 puan) tarafından
Relax olucam :) Allah razı olsun ♥️
(385 puan) tarafından
Aynn cnım cümlemizden sağlıkla alakalı bebişi kuçağına
0 oy
(1,235 puan) tarafından

Ay keşke  dediğin gibi olsaydı ilk çatı muayenemi 37de oldum keşke sık sık muayene etseydi doktorum da bi an önce gelseydi Benimkinide 40a kadar bekledik kendi gelsin diye gelmedi doğum kanalına bile inmedi bende suni sancıyla doğumu başlattım  normal doğum istiyordum daha fazla bekleyemezdim çatım dardı kiloluda bir bebekti  daha fazla beklesem dahada kilo alacaktı ve normal doğum asla deneyemiyecektim sonuç olarak yine gelmedi ve sezeryan oldum :( bu arada senin haftanda erken değil yani gelmesi laızm artık

(1,235 puan) tarafından
O zaman dediğim gibi doktor suyunu patlatmıştır ama bana imkansız gibi geldi yinede çok kesin birşey diyemem :) sen bu anlatılanlara kulak asma. Benimde etrafımda beni korkutan insanlarla doluydı hep kötü doğum hikayeleri anlatırlardı. Baktım bana sıkıntı oldukça bebeğimde kasılıyoeir arrık kulak asmadım ne kadar çok kötü düşünürsen kötüyü kendine çekersin. Rabbim kolay doğum nasip etsin inşallab. Ama dediğim gibi komple eli sokma gibi bir durum yok parmakla kaç cm acılma var diye bakıyorlar elini komple şok arsalar yırtarlar zaten. Çatı muayenesindende korkma kendini kasmazsan sıkıntı yaşamazsın derin derin nefes al.ben  sık sık alttan muayene olmak istiyordum halbuki. Bi an önce açılmam olsun diye. Dediğim gibi haftan erken değil artık bebişin gelmesi lazım benim bu haftalarda doktorum ayakta duş almayı sıcak suya oturmayı ve ilişkiye girmeyi tavsiye etmişti doğumun başlaya bilmesi ve açılman olabilmesi için. Sende normal doğum istiyorsan bunları dene bence birde çömelme hareketinde biraz beklerdim banyoda ben. Tabi benim bebeğim kanala inmedi ği için bende işe yaramadı umarım sende işe yarar gönlğnden geçtiği gibi normal doğum yaparsın :)
(1,235 puan) tarafından
Yumuşama olsaydı kesin hissederdin canım ellediğin zaman baya yumuşak olur o bölgen
(762 puan) tarafından
Allah razı olsun ya gönlümü ferahtlattin ♥️ son sorum doktor kendisi mi yapıyor mu muayeneyi yoksa ebeler mi yapıyor yarın ona göre seçeyim dokyoru.
Evet bana da geçen hafta bol hızlı yürüyüş ve squat önerdi geçen haftadan beri yapıyorum sürekli dediğin gibi duşa çömelerek oturuyorum falan bakalım hayırlısı olsun. Evet haftam ileri ama tek korkum suyum patlarsa ve sancım olmazsa suni sancı verecekler o da çok kötüymüş yani normal sancifan agirmis onu almak istemiyorum ama bakalım yarın yaşayıp göreceğiz
(1,235 puan) tarafından
Benim doktorum kendisi yaptı muayeneyi. Suyunun patlaması için açılman olması lazım açılmayıda sancılarınla anlarsın zaten. Bana suni sancıdan önce rahim yumuşatıcı bir fitil taktılar ipi uzun bişey ipinide bacagıma bantladılar kaymasın diye. O fitili takınca benim kendi sancılarımı tetikledi suni sancıya gerek kalmadı ama normal sancıda öyle kolay değildi ya bide bana koyan şey  ben 10 saat sancı çektim yinede normal doğuramadım ah benim kızım inmek bilmedi bir türlü :)) ama kalp atışlaeı falan düştü ben çok strese girdiğim için kakasınkiı yapmıştı bu yüzden acil sezeryan oldu ama inanki ben o 10 saat çektiğim sancıyı 20 saatte çekerdim normal doğurabilmek için o kadar istemiyordum ki sezeryanı :D ama benim kız son dakka golü atınca mecbur aldılar sezeryanla. İşte bu yüzden stres yapma diyorum ne kadar stres yaparsan bebişe de o kadar zararı oluyor :)
(762 puan) tarafından
Ay ay hayır ya :) ben de senin gibi normali o kadar çok istiyorum ki anlatamam yani inşeAllah normal doğum olur bebek kanala inmiştir ya
0 oy
tarafından
Şu ne alaka çatı ne alaka 40 haftasin  diğer yani  okulami  baslycak  içinde 
(762 puan) tarafından
:) :) içerisi çok rahat demekki :D
Bende doğurmak istiyorum ama herşey normal seyrinde olsun istiyorum
0 oy
(3,363 puan) tarafından
Kendini kasmazsan birsey olmuyor rahatsizlik hissi veriyor sadece kasılmalarım vardi doktorum acilmam var mi diye bakmisti sadece rahatsizlik hissi duydum ben 
(762 puan) tarafından
Doktor mu bakıyor peki yoksa ebeler mi
(3,363 puan) tarafından
Ozel hastane takipliydim benim doktorum kendi baktı canım
(762 puan) tarafından
Anladım çok teşekkür ederim bakalım yarın tecrübe edeceğiz
(354 puan) tarafından
İki parmağını sokuyor genelde bende öyle oldu diğerlerini bilmiyorum
(762 puan) tarafından
Evet herkes öyle yazmış
0 oy
(2,989 puan) tarafından
Benim su sızıntısı korkum olduğu için daha erken olmuştum 30 mu neydi Korkma bişey olmaz öyle çok korkutucu anlatıyorlar ama öyle değil basit bişey 
(762 puan) tarafından
40 ta cesaret edemeyen ben :) inşeAllah kolay olur doğum da sonra başlar ya doğurmak istiyorum artik
(2,989 puan) tarafından
Canım suyu patlatırsa suyun gelir ben mesela ilk çocukta 38+3 te suyum geldi 2 cm açıklıkla gittim suyumu patlattılar suni sancıyla doğurdum. inşallah sancın gelir de kendi sancın daha hafif oluyormuş sanırım
(762 puan) tarafından
İşte bende bundan korkuyorum mesela onlar patlatirsa ve sancım olmazsa suni sancı verirler o da çok zormuş
(2,989 puan) tarafından
Yok canım ya anlatıldığı gibi değil ben birebir yaşadım herkes abartmayı seviyor
(762 puan) tarafından
Herkes herkesi korkutma derdinde onu anladım
0 oy
(2,397 puan) tarafından

Cati muayenesi herkese yapiliyor kimi doktor dogum sirasinda yapiyo ama her dogumda da isaret gelmeyebilir. Korkma hic bisey olmaz. Iki parmagiyla olcum yapiyo sadece. Iki normal dogum yaptim hepsi zamaninda oldu. Hafif kanama olabilir ama her cati muayenesinde dogum baslar diye bisey yok. O zaman her muayene olan o gun dogururdu :) 

(762 puan) tarafından
Kanama olması normal değil mi yani doğum başladığı için değil
(354 puan) tarafından
Bende muayene olurken kanama oldu ama doktor normal dedi
(762 puan) tarafından
Anladım çok teşekkür ederim bakalım hayırlısı
(354 puan) tarafından
Amin inşallah cnm
0 oy
(1,423 puan) tarafından
Allah'ım nolur şu milletimiz artık bilinçlensin lütfen , bunun birçok sebebi olabilir ne kadar abartmayı seviyorlar yaa birincisi herkesin acı eşiği aynı değil onun canı yansa senin ki yanacak diye birşey yok kimine sivrisinek ısırığı gibi kimi de maşaAllah abartabildiği kadar abartanlar , bak canım hiçkimseyi dinleme kimsenin sana kendi doğum hikayesini anlatmasına izin verme çünkü herkes aynı acıyı yaşamıyor ben ilk dığumumda hiçkimseyi duymadım kesinlikle araştırma yapmadım çatı muayenesi zor diye bir sürü post okudum burda hiç aldırış etmedim benim doktorum hiç çatı muayenesi yapmadı. Gece yarısı suyumun gittiğini hissettim uyandım hastaneye gittik ilk çatı muayenesini orda ebe yaptı ama çok nazik davrandı ve elini sokmadı bunu sana söyleyen kişi neye göre söylemiş anlamıyorum insan bu kadar da abartmaz iki parmağıyla ölçüm yapıyor hepsi bu iki parmak da işaret ve orta parmakla ölçüyor , öyle elini sokmuyor afedersin hiç korkma Rabbim bir avazda kurtarsın hepimizi 
(762 puan) tarafından
Amin amin. Ya inanki dinlemek istemiyorum söylüyorum da anlatmayın bilinç altıma yerleşiyor korkuyorum diye ama sanki onlara anlat diyen varmış gibi zorla anlatmaya çalışıyorlar hele de bı iki ay önce doğum yapan bir arkadaşım var öyle abartıyor ki bir aydır beni arıyor cevap vermiyorum bu sebepten dolayı ilk olinca insan bilmiyor ya iki olsa neyse de
(1,423 puan) tarafından
Bizim millet acayip yaa Allah akıl fikir versin hadi öyle geçse bile ne gerek var karşıdakini korkutmaya bunu niye akıl etmezler hiç anlamıyorum, neyse kuzum sen kendine bol bol dua et kolay doğum için okunan zikirler var yaz internete çıkar
(762 puan) tarafından
Amin amin. Dikişler hakkında bilmem plesenta hakkında neler neler amin amin bolca dua ediyorum herkese de kendime de ama bakalım
0 oy
(1,268 puan) tarafından
Bana çatı muayenesi suni sancı verileceği gün yapıldı. Özele gidiyordum. Canımı hiç acıtmadı kendini kasma yeter. Ama suyum geldikten sonraki açıklık muayeneleri canımı acıttı biraz. 
(762 puan) tarafından
Onlar da ayrı dert zaten uff bu kadınlık çok zor ya :(
0 oy
(82 puan) tarafından
Derin nefes alın kendinzii nefes almaya odaklayin kısa sürüyor zaten 
(762 puan) tarafından
Hadi bakalım inşeAllah:)
0 oy
(354 puan) tarafından
Ben 38 .+6 da gittim çatı muayenesi oldum ertesi gün doğum yaptım ama Allah'a şükür bir sıkıntım olmadı 
(762 puan) tarafından
Sancin vs geldi değil mi
(354 puan) tarafından
Evet sancım oldu ama suyum gelmedi doğumada doktorlar kendi patlattı
(762 puan) tarafından
O normal ya sancı gelirse gerisi normal
(354 puan) tarafından
Aynn öyle cnm
0 oy
(8,832 puan) tarafından
Ben doğuma girene kadar hiç çatı muayenesi olmadım. Eğer yaparlarsa hiç kasma kendini hissetmiyosun bile
(762 puan) tarafından
Genel olarak herkes söylemiş kasma kendini diye öyle yapacağım
0 oy
(197 puan) tarafından
Ay aklıma gebelik zamanlarım geldi çok pinpirikliyim ilk bebeğimdi bide en ufak ağrı sıızı kasılmada giderdim bu yüzden çok çatı muanesine maeuz kaldım belk 30 kere şuan ki aklım olsa asla gitmezdim işte herşeyş bie şekilde tecrübe ediyoruz

Korkma canım sıkıntılı bir durum değil 2 parmağıyla muayene ediyor jel kullanıyor zaten kendini de kasmazsan sıkıntı olmaz hafif bir sızlama zaten
(762 puan) tarafından
Merak etme 3.-4. çocuğu için o şekilde gelenler var yanlız değilsin :)
Ben hiç olmadım henüz söyleyenler pudralı eldivenle bakıyor falan diyordu işte amaç korkutmak galiba bakalım hayırlısı ile olcaz
(197 puan) tarafından
Ya eldiven olıyor tabiki ama bolca jelliyor acımıyor
(762 puan) tarafından
Evet jel sürüldüğünü dün burda öğrendim gittim ama bakmadılar bugün sancım yok diye
0 oy
(792 puan) tarafından
Yok canım korkacak birsey.  Alana kacc kere yaptılar evet hoslanilacak birsey   defil ama korkacak birsey de değil. Sadece açıklık var mi diye dokunuyorsun. Kendini kasma yeter sen. Doğum çok gecikince  bana da biraz muayene sırasında zorladılar ama yok gelmeyince gelmiyor  :)
(762 puan) tarafından
Sonrası sezeryan mi oldu peki
(792 puan) tarafından
Evet aynen, gelmek istemedi minik :)
(762 puan) tarafından
Benimde sonum ona gidiyor gibi nst ye girdim hiç mi sancı olmaz ya içerde 40 haftalık olmuşsun yani daha gel da :)
(792 puan) tarafından
Aynı aynı ne sancı hissettim ne birsey :) zorla aldilar çocuğumu:D
(762 puan) tarafından
Çocuğumuz da teşrif etsin bacım :)
0 oy
(643 puan) tarafından
Korkma ya bişey yok
(762 puan) tarafından
İnşeAllah bakalım :)

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 118 göst.
14 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 110 göst.
14 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 411 göst.
17 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Gulsen.12 (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 132 göst.
6 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nalankt (984 puan) tarafından soruldu

378,283 soru

11,322,566 cevap

34,770 kullanıcı

...