0 oy
632 göst.
Aile kategorisinde (126 puan) tarafından
Arkadaşlar kayin validenize anne diyormusunuz? Ben diyemedim soylemedimde. Oda bunu her seferinde yuzume vurur. Bir anne yakinligi his etseydim soylerdim ama gelmiyor icimden. Varmi ayni durumu yasayan.

65 Cevaplar

0 oy
(5,932 puan) tarafından
Hiç annelik yapmadığı için demiyorum hak etmiyor bence
-Reklam-
0 oy
(832 puan) tarafından
Başta sacma sapan konstgu için demedim önce abla dedim biriydi anne demek bana cok Zor bide annelik de yapmıyor kendi ogluna bile üvey gbı ne diyim:) ama tâbi de diye istiyor bekliyor etrafdan baskı var demedim Demicem hâk edene denılır 
0 oy
(229 puan) tarafından
Ben hayatta kimseye anne diyemem derdim ama diyorum eşimde anneme anne der o demese asla demezdim
0 oy
(1 puan) tarafından
Bence denmesi gerekiyo sevdiğimiz bir ömrü paylaştığımız insanı emek verip büyütmüş oda duymak ister bence evladının eşinden anne kelimesini. Kaynanalar ve gelinler arasında hep sorun olur önemli olan kalbimizi soğutmamak mesela kendi annemiz kız kardeşimiz bizi kırdığında onlara ne kadar küs kalabiliyoruz bunun gibi düşünmek gerek. Ben eşimi seviyorum kaynanam biraz zor bi kadın ama onuda seviyorum onlarda benim ailem sorunda yaşasak laf sözde duysak aşılır unutulur. Belki siz ona mesafeli olmasanız o size yaklaşır o yakınlığı hissedebilirsiniz belki.
0 oy
(4,676 puan) tarafından
Valla 4yildir anne dedim hic biseye yaramadi simdi sadece yilannnsss diyorum.d konusmuyoruz.d
0 oy
tarafından
Esimde bnde anne diyoruz öyle bildik öyle gördük 
0 oy
(16,504 puan) tarafından
Evlendiğim günden bugüne anne derim 
0 oy
(318 puan) tarafından

Kayınvalidem iyidir bir sorunumuz da yoktur, ama ben bir türlü Anne diyemiyorum. Teyze demekte bana saçma geliyor bende bir çözüm bulamadım :angel:

0 oy
(131 puan) tarafından
Söylüyordum bundan sonraa kargana uygundur. 
0 oy
(268 puan) tarafından
Ben anne derim ama zaten anne demek lafın gelişi diyorum teyze yenge demektense anne daha mantıklı geliyor. Eşim anneme teyze babama dayı der. Ben onun ailesine anne baba derim. Ama dediğim gibi lafın gelişi yoksa gercejten annelik babalik yaptığından değil. Hem eşin gozunde ailesine değer vermiş gibi görünüyorsun hemde onların kalbi kirilmiyor. Ama eltim teyze amca der. O kaç yıl boyubcq sevgiliymis hep öyle hitap etmiş bı anda anne baba demesi biraz abes olur diye düşünüyorum.diyemez yani. Zaten de öyle hevesli bir kız değil. Biraz dehisik kız zaten 1.5 yıldır evliyim hala numwrasi yoktur bende bir araya gelip konusmayiz. Sinsi yılan. 
0 oy
(1,015 puan) tarafından
İçimden gelmesede diyorum keşke başta hiç demeseydim çok pişmanım 
0 oy
(2,110 puan) tarafından
Diyorum hiçte zorlanmadım ama gelin bana demiyor 
0 oy
(1,227 puan) tarafından
Sevgiliyken demeye başlamıştım yakınlık hissetim de hissetmedim gibide aradaydım ama öyle alıştım kolay oldu 
0 oy
(792 puan) tarafından
Ben anne baba derim.hic zorlanmadim
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Demedim asla demem de.
0 oy
(3,526 puan) tarafından
Diyorum ama içimden gelerek dedim içimden gelmese asla diyemezdim seni anlaması lazım
0 oy
(8,328 puan) tarafından
Ben ilk basta adıyla anne diyodum sonra onu kaldırdım anne demeye basladım. 
0 oy
(696 puan) tarafından
Valla ben kayınvalideme kaygana, anne, aşko, sevgi pıtırcığım, anam anam canım anam, kızzz diyorum sağolsun oda hiç yadırgamıyor beni.
0 oy
(37 puan) tarafından
Yüzük taktigimiz günden beri diyorum derimde biraz bakış açısı meselesi bence kaynana gözüyle bakınca helede aranız pek yoksa diyesi gelmez insanın hak veririm ama herşeye rağmen eşimin annesi iyi kötü bnmde annemdir eşim benim anneme farklı bı şekilde seslense zoruma gider yani empati kurmak lazım ha haketmeyen var mı çoktur elbet ama eşimin hatrina derim şükür ki gönül rahatlığıyla diyorum çünkü bana kendi annemi babamı hiç aratmiyolar 
0 oy
tarafından
Söz yüzüğü takar takmaz anne demeyince ağlıyorlar kiniyorlar bizim orda ne saçma ya yüzük takar takmaz hemen bir baskı. Alışma süreci diye bişey var. denmesi lazım ama baskı yapilmamali en azından nikaha kadar nişanlılık döneminde alışma süreci tanınmali iki tarafa da 

İlgili sorular

0 oy
47 cevap 586 göst.
5 Kasım 2022 Aile kategorisinde Cansu. Murat (301 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 251 göst.
24 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Elizan nur (1,046 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 370 göst.
24 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,373 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 485 göst.