0 oy
792 göst.
Diğer kategorisinde (17 puan) tarafından
İki çocuğum War biri 6 aylık biri 20 aylık dayanamıyorum uyku saatlerini denk getiremiyorum bitmiş durumdayım birini uyuturken diğeri uyanık olduğu için sesten uyumuyor içinden çıkılmaz bir hal aldı ev yemek zaten yok ne yapicam ben iki ve daha fazla çocuğu olup düzenini oturtanlar fikir verebilir misiniz 

29 Cevaplar

0 oy
(301 puan) tarafından
Eşin ailen yokmu
(301 puan) tarafından
Yardım edecek
(17 puan) tarafından
Eşim War akşamları ama gündüz çok zorlanıyorum
(301 puan) tarafından
Valla canım bende gurbetteyım 2 yaşında oğlum var çok yaramaz 12 haftalıkta hamileyim allah yardımcın olsun. Hayatın akışına bırak ya düzelir inşallah Allah taşıyamıyacagın yükü vermezmış
(17 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım zor
-Reklam-
0 oy
(165 puan) tarafından
Ben de doğum yaptığımda kızım 18 aylık olacak ve çok zor bi bebek şımarık sürekli her istediği olsun istiyor. Kara kara düşünüyorum ne yapacağımı. Siz 6 aya kadar nasıl geldiniz?
(287 puan) tarafından
Hiç üzülmesin hemen ihtiyaçını gidereyim diye düşünüyor musunuz, öyle düşünürseniz çocuk bunu hisseder ve şımarıklaşır bence, ben de benimkinde bunu hissettim, Allah'tan öfke patlamalarım oluyor da höyt diye sesimi çıkarıp otorite koyduğum oldu, ama her zaman ona sevgi ve göz kontağı verirsem ona kızdığım zaman işe yarıyor yani denge önemli, sevgi verecek anne onun üzerine kızması caydırıcı olacak, sende nasıl durum
(165 puan) tarafından
Ben çalışmak zorunda olan bi anneyim günde 5 saat çalışıyorum kayinvalidem bakıyor kızıma ben isteyken. Çocuğa bakmak için bulunduğumuz şehre geldiler o yüzden beraber yaşıyoruz. Ben otorite kurmaya çalışsam babamız ve kayinvalidem asla izin vermiyor hep seviyorlar her istediğini yapıyorlar. Yapmayalım anne diyorum ama istiyor diyor. Eline bıçak almak istese verecek misin diyorum onu vermeyiz herhalde diyor. İster istemez şımarık bi cocuk oldu kızım. Kardeşi doğunca da kıskanacak büyük ihtimalle. Çünkü çok simartildi.
(17 puan) tarafından
Hayır tabikide belli bir otoritem War ama işte benim zorlandigim konu işlerimi evi çocukları düzene sokamamak canımı feci sıkıyor
(287 puan) tarafından
Fatoli, canım anladım seni benim de kızıma kayınvalidemle babam bakacak umarım böyle yapmazlar, ve inşaallah sizin de bu probleminiz çözülür, Allah kolaylık versin valla çok zor. Anne baba ceremesini çekiyor şımartan anane banane dede oluyor , şımartmadan da sevilebilirler neden anlamıyorlar anlamıyorum gerçekten ne kadar da zor Allah yardımcın olsun
(165 puan) tarafından
Amin canım Allah hepimizin yardımcısı olsun
0 oy
(224 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun birşeyi çok merak ediyorum ikinci çocuğu yaparken bundan korkmadın mı veya pişman mısın ?
(17 puan) tarafından
Doktora mi gitmeliyim
(1,205 puan) tarafından
Sağlık ocağına git değerlerine baktır cnm, hastane yakınsa yada oraya dahiliye ye
(287 puan) tarafından
Çocuğun 4 yaşında kardeşe ihtiyacı oluyor, 5 aylıktan itibaren de oyun arkadaşına...
(287 puan) tarafından
İkisi birden büyüdğünde rahat edersin canım Allah dayanma gücü versin şimdi
(17 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Zaman geçmeye mahkum

Yaş aralıgı çok az sebebı onlar değil sizsiniz sabretmekten başka carenız yok üzgünüm 
0 oy
(799 puan) tarafından
Sabrediceksin
0 oy
(9,205 puan) tarafından

4,5 yaş kızım 2 aylık oğlum var zombiye dönmeme az kaldı:D

(17 puan) tarafından
Ben zombiyim
0 oy
(142 puan) tarafından
Canım iyi cesaret ben 1ay önce dogum yaptım bende travma oldu hamilelik doğum ikinciyi istemiyorum diyorum çocuğum kardeşsiz kalmasın diyorum ama o kadar zor ki benim için yine hamile kalıp dogum yapmak 
(17 puan) tarafından
Valla benim şimdiki aklım olsaydı ilk çocuğum 3 yaşına geldiğinde yapardım ikinciyi
(142 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun 1 taneyle bas edemiyorum sende 2 tane ikiside anneye muhtaç
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Valla dayanacaksin çünkü biz getirdik dunyaya kendine gel bunlar geçici süreç 3  4 saatlik uykularla duruyorum ve iki hamilelikte zor geçti neler yaşadım ama bu yaşta kalmiycaklar büyüyolar yani anı kendine zehir etme tadını çıkarmaya calis 
(17 puan) tarafından
Düzenimi oturtsam keyif Alicam da düzende olmayınca iyice insan kendini helak ediyor
(5,240 puan) tarafından
Ayni saate çekmeye çalış uykularını yada biri yatsın diğeri kalsın en azından tek çocukla bı balkona çıkar kahve içer kendine gelirsin ikiz bebek arabası al bir koy dışarı çıkar ben bı şekilde belli yaşa gelene kadar dayanmaliyix
0 oy
(191 puan) tarafından

Allah sabır versin canım kendi kendine düzen kurmaya çalış bence birini yatirirken diğerini de başka birseyler oyala o zaten kardeşinin sesine alışır bir süre sonra çizgi film izlet mesela ben beşiğin içine telefonu asar izletirdim

0 oy
(100 puan) tarafından
Ay cnm yaa Allah yardımcın olsun inşallah benim de şuan 11 buçuk aylık kızım var şimdi de oğluma hamileyim 36+4 olduk bir kaç güne doğumum olucak Allah'ım çok mu zor ya 
(496 puan) tarafından
Sizin de arası çok azmış :/ Allah yardımcnz olsun şimdden
(100 puan) tarafından
Amin amin hepimizin inşallah Evet ya arası çok az hiç beklemiyordum başarır mıyım onu da bilmiyorum kafayı yerim onu biliyorum Allah olmayanlara versin
(17 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun seninki benimkinden daha az yaş aralığı benim ilk çocuğum 14 aylıkken ikinciyi doğurdum şu an bu durumdayım inşallah senin iyi olur
(100 puan) tarafından
Ay inşallah cnm ya
0 oy
(12,979 puan) tarafından
Çocuklarımın arasımds da 25 ay vardı 

6 ay annem ve kvalidem de kaldım 

6 . Aydan sonra oğlum oturmaya emekleme bizi tamamen anlamaya başlayınca kolay oldu 

Oğlumu uyutup hemen ardından kızımı uyutuyordum onlar uyurken yemek yapıyordum 

Eşim nöbet sisteminde çalışıyor ertesi gün geldiğin de de temizlik yapıyordum 

Allahım 2 ve daha fazla çocuklu annelerin yardımcısı olsun ❤️
(17 puan) tarafından
Amin amin
0 oy
(10,497 puan) tarafından
İki çocuğum var çok uykusuzluk çektim sonra düzelttim yoksa dayanilmayacak hale gelmişti şimdi ikisi de 9 9 bucukta uyuyor 
(17 puan) tarafından
İkisini birden nasıl uyutuyorsn
(10,497 puan) tarafından
Biraz zorladı ama cnm ikisini de koydum yatağa kalkmak isteseler bile izin vermedim ama senin küçük biraz büyümesi lazım
0 oy
(2,749 puan) tarafından
3 cocukli dördüncü yolda canm aslında ikiside küçük hani düzene oturtmak için ama az kalmış dişini az daha sık 24 aydan sonra uyku düzeni tam oturuyor 2 yasindaki bebeğim ablalariyla uyuyup birlikte uyanıyorlar az daha sabret dişini sık inan yaş arası yakın diye hiç zorlanmazsin biirlikye oynarlar birlikte uyurlar seni çok skmiyolar karınları i doyurmak etkinlik için yanıma geliyolar bir en büyüğüm 6 yaşında bakma öyle bir çok zaman degil
(17 puan) tarafından
Odaları nasıl yani aynı odada mi uyutuyorsn
(2,749 puan) tarafından
Evet canım ayrı oda var boş ama ucunusu Ayni odada yatryorm aynı odada oynuyorlar sakın bence sende ayrı düzene oturtmaya çalışma pişman olursun sana vakit kalmaz küçüğü de 6 aylık ek gıdaya baslicak yemek mi verceksin ayrı ayrı değil ikisini yanına oturt ayni anda karınlarını doyur aynı anda zamanda banyo yaptir küçüğünü yatrcam mi büyüğü al kardeşin uyuyor sende bende uyuycz uyut hemen bebeğim 18 aylıktı ablalariyla aynı anda yemeğe otrtuyordm onunda karnıni doyuruyordm mamasi ile smdi bak uçuşu uyumuş sende az sabret az bir zman sonra çok rahat edersin canını sıkma küçükler norml ama geçici olduğunu düşün güzel düşün güzel olsun
(17 puan) tarafından
Birbirlerinin seslerine uyanmiyorlar mi benim küçüğü ağlayınca çok bağırıyor büyüğünü uyandirmasindan korkuyorum ne güzel düzen kurmussunuz
(2,749 puan) tarafından
İşte nereye kadar böyle gtcek kuccukken alıştır birbirlerine biri uyuyacgi zmn ikisini aynı anda uyut yani büyüğünu uyuttunmu kucugunuee hemen al yanına pes etme eni sonu uyurlar ağlarlar zor olur alisirlar
(17 puan) tarafından
Deneyeceğim çok teşekkür ederim
0 oy
(768 puan) tarafından
Biri 3 buçuk yaşında biri 5 aylık bebe var bendede kızım gündüzleri çok zaman uyumuyor sabah geç kalkıyor diye oğlum sabah erkenden kalkar onu geri uyuturum sonra kızım uyanır hemen oğlum uyanmadan onun kahvaltisini hazırlarım tabi bu arada kızım ses yapıyor diye yanın bu uygulamanın pis pis sesi var onu aciyorum son ses ona odaklanıyor 1, 1 buçuk saat uyur çünkü sabah çok erken kalkar ben bu sırada kahvaltımı yaparım kızımın kahvaltisini yaptırırım bulaşığı yıkarım tuvalet banyo yıkarım oglum uyanır onun karnını doyururum odamı toplarım çünkü kaynanamla oturuyorum oda evi süpürür sonra öğlen yine oğlumun uyku saatine denk getirip kızımın öğlen yemeğini hazırlarım yedirirm mutlaka sende öğünlerini atlama emziriyosan değerlerin düşer insan daha agresif ve güçsüz oluyor öğünlerini atladığı zaman yapacak bisey yok onları dünyaya getirmeyi biz istedik tadını çıkarmamız lazım yoksa hem onlar hem biz mutsuz oluruz 
(17 puan) tarafından
Canım pardon hangi uygulama acaba o piş pis sesi
(768 puan) tarafından
Bu sitenin bebek bakımı uygulaması var kuzum orada takvim gibi bisey var ona basınca bebek sesleri çıkıyor pis pis sesi var orada aç telefonu uzağına koy onunla dalsın uykuya inan dışarıdaki sesleri çok duymuyorlar
(17 puan) tarafından
A çok teşekkürler
0 oy
(4,949 puan) tarafından
Denk getirmedgm zamand hangisi uyaniksa onun yanında uzanirdim ben bnmkiler biri bir yaşında biri 2 bucuk biraz daha büyürse küçüğü rahat edersin inşallah cnm biliyorum zor vala 
(17 puan) tarafından
İnşallah ya Allah razı olsun
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Valla cnm benimkiler Dr 4 yaş ve 17 aylık inanki dinlenme asla yok anamdan emdihim sütü burnumdan getiriyorlar küçüğü yatırıyorum tam uzanıyorum busefer büyüğü başlıyor gece yatarsalae az rahatım oda gece sürekli küçük uyanıyor yani huyutene kadar rahatlık yok mesela şimdi büyüğü uyudu ana küçüğü beni deli etti uyumamak için herşeyi yapıyor yarın misafirliğe gidecem kalktım baktım uyumuyor yemeği pisiriuorum bir yandan uyutmaya çalışıyorum 
(17 puan) tarafından
Herkesin kendine göre zorluğu var demekki
0 oy
(97 puan) tarafından
4 çocuğum var şuan en küçüğüm 21 aylık evet zor hala da zor geçiyor ama bir şekilde bir düzen oturttum çok şükür canları sagolsun bir şekilde büyüyorlar sabret cnm gecicek bugünler 
(17 puan) tarafından
İnşallah canım inşallah
0 oy
(1,322 puan) tarafından
İkiz annesiyim seni o kadar iyi anlıyorum ki gerçekten çok zor Allah kolaylık versin.4  yaşına falan gelince rahatlıyorsun ama o zamana kadar ömrümüzden ömür gidiyor. Ben gurbetteyim birde doğduğunda kaynana kaldı 15 gün ondan sonra kimse yardıma gelmedi tek büyüttüm eşimle . 3 buçuk yaşındalar şuan 
(17 puan) tarafından
Maşallah ikiz daha zordur herhalde öyle diyorlar Allah eksiklerimi göstermesin
(1,322 puan) tarafından
Aminnn evet artık büyüdü benimkiler  şuan rahatım şükür zorlukları kalmadı ama çok çektim bende
(17 puan) tarafından
Kaç yaşından sonra rahatlasın şimdi kaç yasindalar
(1,322 puan) tarafından
3 yaştan sonra rahatladım . Şuan 3 bucuk yaşındalar anlıyorlar artık doğruyu yanlışı ayırt edebiliyorlar yapma dediğim şeyi yapmazlar hala inatlaeı var ama tuzu biberi artık onlar benim için
(17 puan) tarafından
Rabbim sana bagislasin
0 oy
(195 puan) tarafından
Canım sanırım tek çözümü sabır inşallah anlayışlı bir eşe sahipsindir benim tek çocuğum var ama yetemiyorum ev işleri vs eksik kalıyor dinlrnemiyorum uyuyamıyorum biraz daha büyüseler durdan kalktan anlasalar daha farklı olur . Allah yardımcın olsun 
(17 puan) tarafından
Allah tüm annelerin yardımcısı olsun eşim eh işte fena değil diyelim elinden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyor
0 oy
(345 puan) tarafından

Benim ilk cocugum 3.5 yaşında olacak ikinci doğduğunda şimdiden kara kara düşünüyorum istemeden hamile kaldım yoksa hiç yapmazdım 

Ama şöyle düşün seneye beraber oynar yorulurlar seni fazla uzmezler benimde sıkıntım aradaki yaş farkindan dolayı kıskançlık olacak 
(17 puan) tarafından
Ya evet aslında küçüğü de şöyle bı yürümeye başlasa diğeri de biraz büyümüş olacak bakalım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 135 göst.
0 oy
10 cevap 964 göst.
9 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Minakaloji (1,094 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 634 göst.
4 Mart 2024 Aile kategorisinde Suda (268 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 231 göst.

379,262 soru