0 oy
271 göst.
Diğer kategorisinde (4,067 puan) tarafından
Cumartesi günü mevld okutcam Bi hafız varmş onu çağırdık tanımıyorum da ne kadr vermemiz gerekiyor acaba bilginiz varmı hakkı kalmasın üzerimizde istiyorum sorsam ayıp olrmu bilmiyorum komşum koy Bi zarfa gönlünden ne kadr kopuysa dedi ben bilmem ki 

14 Cevaplar

+1 oy
(2,092 puan) tarafından
Herkes duasini eder para olmaz gibi bişey yazmista.

Benim anlamadığım adamin işi bu sonuçta oda ordan para kazanıyor tabiki parasi verilir adam zaten istemezse kendi almaz bence ama ben tabiki verilmesi taraftariyim.
-Reklam-
+1 oy
(750 puan) tarafından
Canım o kadar gelicek edicek sağolsun Allah rızası için yapılıyor ama camideki imam da almasın o zaman parayı dini görevi olanların da paraya ihtiyacı var kimisi verme demiş o yüzden diyorum sen 300 500 ver elinden ne gelirse
0 oy
(4,230 puan) tarafından
Ben para vermeyi dogru bulmuyorum. Bi hediye verilebilir. 
(4,067 puan) tarafından
Ayıp olr muki karşı tarfn beklentisi olrmu bilmiyorum ki
0 oy
(256 puan) tarafından
Bir miktarı yok senin gönlünden ne koparsa ben iki defa yaptım birisi ne yaptıysam almadı ben Allah rızası için yaptım asla almam dedi veremedim . Bir diğerine 600₺vermistim 1sene önce
(4,067 puan) tarafından
12 de başlarım 2 ye doğru biter dedi valla napsam bilmiyorum
0 oy
(1,185 puan) tarafından
Bebeğimin mevlidine annemin arkadaşı gelmişti para almadı hatta bebeğime hediye getirmişti sağolsun 
(4,067 puan) tarafından
Kızmda kendi aramızda okumuştuk oğlumda hafz çağırayım dedi çnkü sen oku ben oku ben onda şaşrıym gbi laf kalabalığı oldu da
(1,185 puan) tarafından
Hafız olması daha iyi . Hediye alabilirsin ya da imkanın ne elveriyorsa para verirsin zarfın içinde
0 oy
(237 puan) tarafından
Canım para verilmez bence bizde meviltte koyulan şeylerden verilir 
0 oy
(1,338 puan) tarafından
Bencede gönlünden kopanı koy
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Bizde para olmaz ikramliklardan yer duasını sohnetini eder gider
0 oy
(1,401 puan) tarafından
Kuran okumaya gelene hediye eşya verilir. Para verilmez. Sonuçta bunu ticari olarak yapmıyor. 
(750 puan) tarafından
Ticari olarak yapmıyor olabilir ama yinede teklif edilmeli belki yol parası yok gelicek geri çevirmedi onların da paraya ihtiyacı var sonuçta onlarda insan
(1,401 puan) tarafından
Heheheheh. Allahım Allahım :) kim nasıl istiyorsa biliyorsa öyle yapsınn :)
0 oy
(5,321 puan) tarafından
Babamda okur ama kimseden para almaz. 
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Yaşadığın yere bağlı biraz. Bizim buralarda şuan kaç veriliyor bilmiyorum ama neredeyse bir sene önce bebek mevlütü okuttuk 200 lira koymuştuk. İstersen şöyle yap 200 para koy sen de. Sonra yazma bide varsa patik mesela o da hediyen olsun. Böyle de güzel olur. Böylelikle yazma ve patiğin içinde para olduğunu da farketmeyip reddedemeyebilir senin de için rahat eder :) 

Hocaya para verilmez demiyorum çünkü çalgılı çengili bir organizasyon yapıyo olsaydın çalgıcı mutkaka alırdı değil mi hakkını. Organizasyonu o kaldırdığı için. Mevlütte de başrol hocadır ve parası mutlaka verilmeli, almayanın kendi tercihi alanın hakkıdır eleştirilemez. Sadece fiyat biçmek doğru değildir. Şu kadara mevlüt okurum bu kadara Kur'an okurum gibi. Bir yerde Allah rızasını da gözetmelidir hoca hanım/efendi. 
0 oy
(1,199 puan) tarafından
Bizim 300 aldi yol kisa diye o da gaz parasi dedi
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Biz hediye veririz genelde havlu,yazma,lif,patik gibi şeyler.
0 oy
(749 puan) tarafından
400 500 bence canın 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 315 göst.
18 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Aseltugce (67 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 469 göst.
19 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Nerosahmet (687 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 124 göst.