0 oy
776 göst.
Diğer kategorisinde (2,104 puan) tarafından
Eşimin ve benim aynı köylü olduğumuz kadının gelinleri gelecek 2 tane ikisinin de daha yeni bebekleri var biri 9 aylık biri de 4 aylık benim evime ilk defa gelecekler 9 aylık olan Mevlüt yapmıştı o zaman 100 lira götürmüştüm Şimdi de eve gelecekler ya nasipsiz çıkmasın diye ikisine de 100er  lira vereceğim az olmaz değil mi 200 200 veremem bu ay ay sonu zaten sorayım dedim Size bi

Bu arada günaydın☺

28 Cevaplar

+1 oy
(7,248 puan) tarafından
Yok canım düşünmüşsün ne güzel ver sen 100 
(2,104 puan) tarafından
Annemden hep öyle gördm eve gelen bebek nasipsiz çkmasn die hep verirdi bende vereym dedm
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Yüz tl yeterli bence yakasına sokusturuver bebegin
(9,544 puan) tarafından
Bizimkiler anakucağının minderine sokuşturmuşlar aylar sonra minderi yıkayacakken 600 tl bulunca bi sevindim :))
(4,129 puan) tarafından
Ahahah çıkışta sokustururlar almak istemezsin ama sevinirsinde sjsjjs
(2,104 puan) tarafından
Yeni gelinler bunlar Amine doğduğu zaman Korona vardı Biz Pek kimseye gidemedik ama bunların kaynanasına gittik boş çıktık eve görmeye geldiğinde 50 Lira vermişti
tarafından
Ozmn yüz tl çok bile;)
tarafından
Sokusturmak lafı bunların hoşuna gitti;)))) canlar ben egeliyim has aydın Yörüklerinden bizim konuama tarzı boyle
0 oy
(17,703 puan) tarafından
Günaydin bence az olur canim hediyede ver bebek yeleği patik vs o zaman guzel olur
(2,104 puan) tarafından
Ayy valla yokki hiç evde öyle giyilmemiş bişe köyde oturuyoruz gidip hemen alablceğim yerde yok hem ay sonu zaten alsam bize bişe kalmaz :( bide biz onlarn kaynanasına gttk amineye bişe vermemşti amine boş çkmştı eve gelip 4 sene önce 50 tl getrmşti sadece başka bişe getirmemşti
(17,703 puan) tarafından
O  zaman yapıcak birsey yok canim yeterli
(2,104 puan) tarafından
Aynen canım sağ ol Cevabın için içime sindi yeterli 100
(17,703 puan) tarafından
Aynen bizim buralarda boyle oldugu icin dedim ama sen 100 lira tak yeterli
0 oy
(2,833 puan) tarafından
Bence az olmaz ya bütçene göre sonuçta yani.
(2,104 puan) tarafından
Dimi sonuçta bebek görmesi değil evden nasipsiz çkmasn die vereym dedm
0 oy
(385 puan) tarafından
Günaydın cnm az olmaz niye az olsun yeter 
(2,104 puan) tarafından
Dimi az olmaz sonuçta bebek görmesne gtmiyorm benm evimden nasipsiz çkmasn die vermek istiyorm
(385 puan) tarafından
Aynn cnm 100 yeter benim komşu 50 vermişti :) kesene bereket benim annem çocuklar uyurken anneleri görecek sekil de battaniye nin için koyardı
(2,104 puan) tarafından
Bütün anneler aynı demekki ☺
(385 puan) tarafından
Aynn büyükler her zaman için bilir :)
0 oy
(407 puan) tarafından
Ayıp olmaz zaten öncesinde vermişsin bes sene önce arkadasımın bebegine 50 verdim dün benim bebeğüme 100 olarak geri verdi
(2,104 puan) tarafından
Vallahi sen de ben gibisin desene Ben de böyle her şeyin en iyisi olsun derim Ama bana sıra gelince hiçbir şey yapılmaz
(407 puan) tarafından
Evet gerçekten iki sene önce bile 100 lirayı az bulup 200 vereyim dedim hala geri gelmedi yani Haftada bir kere görüştüm bir arkadaşım bir de
(2,104 puan) tarafından
İşte herkes aynı düşüncede olmuyor
(1,119 puan) tarafından
İşte bu yüzden para görünmüyor en iyisi o para ile gram,euro falan yapmak
(407 puan) tarafından
Parayı vermeyen altını hiç vermezki :)
0 oy
(708 puan) tarafından
Olur olur sonuçta sen gitmiyorsun onlar geliyor ve ne güzel düşünmüşsün 
(2,104 puan) tarafından
Aynen benm evmden nasipsiz çkmasnlar die veriyorm bebek görmesi değil benide onlar davet ederse küçük olan bebeğe bi 100 daha götürürüm
(708 puan) tarafından
Aynen öyle yaparsın bende kuzenime gittim geçen gün o da 100 lira oğlumun cebine koydu düşünmesi bile yetiyor
0 oy
tarafından
Gayet güzel düşünmüşsün canım bebek çocuk bende eve gelenı boş göndermem hıc :) 
(2,104 puan) tarafından
Ayıp gbi hissediyorm valla boş çksa
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Yani neden az olsun kaldki hiç vermek zorunda değilsin iki çocuk 100 tl yeter gönlünden kopmuş 
(2,104 puan) tarafından
Aynen içime sindi yeter
0 oy
(12,903 puan) tarafından
Yani şunu düşünüyorum o kadarda yakın biri değil sonuçta eşinin veya senin yakın akraban olur yakın arkadaşının çocuğu olur fazla verirsin ama sadece köylüsü diyebileceğimiz bir tanıdığa da kalkıp çok para veremezsin bence 
(2,104 puan) tarafından
Kız ben evlenince tanıdım bunları eşimle de aynı köylüyüz tanımıyordum ben param olsa 200 verirdim ama ay sonu vallahi 100 lira anca verebilirim bir de 2 tane çocuk
(12,903 puan) tarafından
Ben olsa da vermem :) çocuk sevindirmek çok güzel bir şey ama para da kolay kazanılmıyor ona gelene kadar kendi çocuğum yeğenlerim eşimin yeğenleri akraba çocukları bir sürü var
0 oy
(4,129 puan) tarafından
Yok cnm 100 yeter, bizdede oyle gidince verilir bebege cocuga ilk defa gelene
(2,104 puan) tarafından
Sağ olun canım içime sindi vereceğim 100 lira ikisine de
0 oy
(995 puan) tarafından
Az olmaz düşünmen yeter 
0 oy
(1,489 puan) tarafından
Olur niye olmasın sonuçta düşünmüşsün allah razı olsun 
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Yeter canım gönlünden vermek geçmiş
0 oy
(7,576 puan) tarafından
Canım para vermen şart değil ki birer çıtçıtlı body birer çift çorap al ver işte maksat boş çıkarmamaksa.
(2,104 puan) tarafından
Kız haberli değildi hemen alablceğim yer yoktu ☺
0 oy
(1,161 puan) tarafından
Günaydın bence az olur biz geçen 300 verdik herkes öyle verecekti 300 de anlaşıldı
(1,161 puan) tarafından
Ha bebek görmesi değil demiştiniz bence yeter 100 bebek görmesi olsaydı azdıda bence yeter
(2,104 puan) tarafından
Yok kız bebek görmesi değil evime geldiler die nasipsiz çkmasn die verdm
0 oy
(952 puan) tarafından
Yeter canım herkesin durumu olmayabilir sonuçta gücün neye yetiyorsa onu yap
0 oy
(8,287 puan) tarafından
Yeter canım az veren candan napalım. Gonul ister olsun ama olmayınca da yapacak bişey yok 
0 oy
(15,144 puan) tarafından
Neden az olsun ki. Evine gelen bebeğe para vermek zorunluluğun olmadigi halde düşünmüşsün. Ne güzel. 
0 oy
tarafından
Onu hediye edeceksin hediyenin küçüğü büyüğü olmaz canım 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 53 göst.
13 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Ozgen (916 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 257 göst.
20 Nisan 2022 Diğer kategorisinde ♥İᒪK ᗩᔕKI KᗩᒪᗷIᗰİᑎ♥ (7,972 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 204 göst.
14 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 58 göst.
23 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde İlla (1,186 puan) tarafından soruldu

378,957 soru

11,343,410 cevap

34,809 kullanıcı

...