0 oy
341 göst.
Diğer kategorisinde (277 puan) tarafından
komşum bütün evini baştan aşağı degistiriyor simdide banyoyla mutfağının dolaplarini degisiyor ne güzel bi duygudurki evi zevkine göre dizmek ne güzel anne babalar varki ogluna kızına ev aliyor bizimkiler varligin icinde oglunu kirada oturttuyor yardim destek 0 neymis ölünce devlet bolustursun lan alt ustu bi oglun bi kizin var sen böl belki biz senden önce olucegiz 

14 Cevaplar

+6 oy
(2,988 puan) tarafından
Bu konuda kesinlikle katılmıyorum. Anne babalar şimdiden mal paylaşımı yapmak zorunda değiller. Senin ailenin durumu iyi olsaydı bize neden ev almıyorsunuz der miydin? Özellikle erkek ailelerinden bu beklenti bana hiç doğru gelmiyor. Yarının ister senin ister eşinin ailesi olsun ne getireceği belli mi? Neden bunca yılın emeğini ve hayattaki garantilerini şimdiden yok etsinler. Kendi gücümüzle yapmalıyız yapabiliyorsak, yapamıyorsak da şikayetlenmemeliyiz. 
(1,056 puan) tarafından
+'mı verip kaçtım :D
-Reklam-
0 oy
(217 puan) tarafından
Rabbim tüm kirada oturanlara yardım etsin bızde yapmaya başladık ama çok zor gerçekten bızede yardım eden yok malesef gercı etmesinde kımse sonra başa kakmakta var kendı ımkanlarımızla yapıcaz geç olsun güç olmasın 
(277 puan) tarafından
sizin yapacak yeriniz var bizde yarim daire parasi biriktirdik koyde yer var vermiyorlar kayinvaldem neymis 2 katli yapicaksin allta ben ustte sen otur diyor asla kabul etmem dediğim gibi ölünce o arsa bizim olucak dediklerine göre
(217 puan) tarafından
Ben nişanlıyken arsamız var dediler ıkı sene önce temeli birlikte yaptık bekar kaynımda vardı.. Dükkan yaptık sonra kaynım payını istedi oturmak istemedi bızde payını verdik.. Bır yandan iyikide böyle oldu diorum bıraz zorluk çektik kredı çektik payını vermek için.. Şimdi altı dükkan ıkı kat atıyoruz hepsı bıze aıt olmuş oldu.. Rabbim seninde gönlüne göre versin canım elbet olur senın de istediğin
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Valla canm aynisini bende dusunuyorm okadar imreniyorumki su evini istedgi gibi duzup ter temiz oturanlara kiskanmak degilde imrenmek bend ekirada degilm esimin babamnesinjn evi ama bize ait degil hocbirsey yapamiyorz keske diyorum benmde gzuel evim olsa guzelce dayayip dosesm ama biyandanda imkansz diyorum bizjm kaynna kayinpederde asla covuklarini dusunmez kendjlerini dusunurler sadece kucuk gorumce var ona yaparlar bize asla ha istermiyum aslinda ustemem kendim yapmak isterim ama rabbim nasip etmiyor iste 
(217 puan) tarafından
Rabbim nasıp eder canım sureklı dua edelim hacet duası var onu tavsiye ederim öyle bır yerden bırsey çıkar ki bakarsın oldu istediğiniz Rabbim hayırlısıyla sağlıkla oturcağımız kendı evımiz olsun inşaaAllah
0 oy
(3,677 puan) tarafından
Rabbim herkese nasip etsin inşallah ne diyelim canım zor kirada olmak
0 oy
(1,720 puan) tarafından
Allah herkese istedigi gibi bir ev nasip etsin İnşallah... Bizim evimiz kaynpederin üzerine ama hiç birşeyi isteidgim gibi yapamıyorum eşim asla yaptirmaz masrafa gerek yok der
0 oy
(594 puan) tarafından
Böyle ana babaları hiç anlamıyorum dedem de zamanında biriktirmemiş elindekini avcundakinj yemiş babama düşe düşe bir kemer oda ev düştü bilir misiniz bilemiyorum virane gibi bir şey 7 çocuğunu o küçücük gözde büyüttü köyde 4 5 ev değiştirdik onun bunun evinde oturduk kimi su alıyordu yatak yorgan şu oluyordu yağmurda. Şimdi evliyim 2 çocuğum var bir de kaynım var hepimiz bir evin içinde oturuyoruz kaynım askerde 5 ay sonra gelecek kayinbabam arabayi ineği danayı satıp bana ev alacak sonra da ötekine benim bildiğim babalık böyle olur valla daha da kaynanam kızım sakın düşünme köyden ben patatesini soğanını peynirini salçanı her şeyini gönderirim diyor
0 oy
(13,328 puan) tarafından
Öyle anam babam olmadığı için öyle ana baba olmaya çalışıyorum inşallah oğlum arkandan rahmet okur 
0 oy
(7,456 puan) tarafından
Bizim dürüm yok eşimin annesi babasının zaten durumu hiç yok   ailem kendine geciniyo  bir evleri var bide araları 2 de bilezik var onlada zaten ev alamazlar 
0 oy
(6,021 puan) tarafından
Valla tam olarak bizi anlatmışsın kaynanamın 3 tane dairesi var ikisi kirada . Bizde kiracıyız konu komşu herkes oturdumuz mahallede tanıyor eşimin ailesini AA kaynanan ev almış hayırlı olsun siz ne zaman taşınıyosunuz yanlarına diye soranlar çok oldu  . Oturdu bina 2 kat altta kiracı var bize diyoki parasını verin oturun. Ben para verip bide sizinle yaşayacaksam kirada yaşarım daha iyi . Herşey para mı yaa 
0 oy
(8,357 puan) tarafından
Anne baba olarak aslında eşit olarak paylastırsalar olur. Bende bundan yanayım her ne ladar zorunlu olmasalarda eşim tarafında da benim tarafımda da evi olmayan bir biz varız. Annemın bir ortak evi var kardeşleriyle diğer kardeşine bagıslamaktan bahsediyor. Sinir oluyorum. Senin burada kızın daha güvende değil sen onu dusunuyosun. Keske bana bir ev alsalar istiyolarda ama bişey yapmıyorlar. Hayırlısı artık. Gönül umduğu yere küser.
0 oy
(559 puan) tarafından
Niye başkasından bekliyorsunuz ayrıca size bırakmak zorunda da değiller 
0 oy
(49 puan) tarafından
Bak canım sana kendimden ornek vereyim.. Benim babamında durumu iyiydi, kpederinde ama gel gelelim ev alırken araba alırken kimse yardımcı olmadı biz idare ettik kendımız sıfırdan başladık aldık cok sükür hamd olsun suaannn daaag kadar borcumuz var ama cok sukur kimseye  muhtaç degiliz.. Kimseyede güvenmedik ev araba alırken... Yanı demem okı anne bana cocuklara bisey bırakma yada mal bolme zorunda degil ler herkes kendı cabasıyla yaşasın bu hayatı
0 oy
(440 puan) tarafından
Ev kendiminde istedigim gibi dayayip doseyebilmem icin kaynanamin ahirete intikal etmesi lazım 
0 oy
(119,506 puan) tarafından
anne baba kazanmis alinteri dokmus ister verir ister vermez adam emegini vermek istemez su zamansa cogu anne baba vermiyo evlat var evlatcik var mal.mulk alana kadar anam babam alinca yuzune bakmayanda var en guzeli ölebe kadar vermemek hoş eger bi erkek ana babasindan mal para vs istiyosa o adamdanda pem hayir gelmez haa bide sen el kizisi  kayinpederin malini mulkunu agzina alacak en son insan oluyosun malesef

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 785 göst.
29 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Aminenin annesi ❤❤ (2,110 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 56 göst.
13 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Ozgen (925 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 258 göst.
20 Nisan 2022 Diğer kategorisinde ♥İᒪK ᗩᔕKI KᗩᒪᗷIᗰİᑎ♥ (7,972 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 205 göst.
14 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu

381,306 soru

11,414,739 cevap

34,964 kullanıcı

...