0 oy
587 göst.
Diğer kategorisinde (184 puan) tarafından
Sorum yukarıda kızlar lütfen cevap verir misiniz Bizim oturduğumuz yerdeki acil çok ekstrem durumlarda hamilelik testi yaptığı için soruyorum

21 Cevaplar

+3 oy
(2,808 puan) tarafından
Acil adı üstünde acil yani bunlarla meşgul etmeyin acil bisi olunca gidilir acile merak gidermek için değil 
(184 puan) tarafından
Olmayan bişey uyduruyorum demedim. "Kızlar acile hangi şikayette gidersek kesin bir hamilelik testi yaparlar sizce?" Sorum yukarıda kızlar lütfen cevap verir misiniz Bizim oturduğumuz yerdeki acil çok ekstrem durumlarda hamilelik testi yaptığı için soruyorum."""
Yazmışım ve sen benim ne şikayetim olduğunu bilmeden neye salladın durdun sabah beri.
Yani çok yoğun kanama vs daha önemli şeyler olmadığında sadece ağrı sızı olduğunda yapmıyorlar test dedim, idrar testi dahi. Sen neyi uzattı arkadaş. Azıcık mola ver kendine. Sakin ol.
(2,808 puan) tarafından
Sen demedinmi gittim şu şikayetlere test yapmadılar diye
(184 puan) tarafından
Evet bak kardeş sana ne diyorum ben tekrar oku yazdığımı ben gittim ve yapmadılar zaten yapmadıkları için de buraya sordum nasıl yaparlar diye acil diye illa kolumuzu mu kesip gitmem gerekiyor ben İstanbul'da yaşıyorken her doktor yapıyordu
(2,808 puan) tarafından
İşte ikincinkez test için gideceğim demişsin şimdi niye sana iftira atiyormusuz gibi davranıyorsun
(184 puan) tarafından
Bana baksana sen, senin tedaviye ihtiyacın var bence. Sen diyorsun ki sen keyfinden gittin muamelesi yapıyorsun istersem 10 defa giderim sanane. Daha fazla yazma bence. Sabah beri siniyordun beni
-Reklam-
+1 oy
(4,205 puan) tarafından
Sağlık ocağı yok mu bulunduğunuz bölgede. 
(184 puan) tarafından
Var ama evime çok uzak yine de gideceğim
+1 oy
(228 puan) tarafından
Sağlık ocağında da yapıyorlar
(184 puan) tarafından
Biliyorum canım teşekkür ederim
+1 oy
(1,122 puan) tarafından
Sağlık ocağında yaptır canim yarın .acilleri meşgul etmeyelim :)))
(1,122 puan) tarafından
Sana özel post açılmış bak oraya .nefretini bana kusma sadece
(184 puan) tarafından
Kimse bana cehenneme git demedi en azından sadece ne yaparsan yap diyebilirdin
(1,122 puan) tarafından
Tammam kusura bakma iyi geceler
(184 puan) tarafından
Oraya da yazmışsın ama ben sen dalga geçerek sorduğun için öyle bir cevap verdim
(1,122 puan) tarafından
Dalga geçmedim ki sadece acılı mesgul etmeyelim dedim gülücük koydum
0 oy
(2,307 puan) tarafından
Neden test alıp yapmyr sn
(184 puan) tarafından
Negatif çıkıyor canım alıp yaptım ama belirtilerim çok yüksek şekilde hamileliği gösteriyor yani tam emin olmak istiyorum aynı zamanda doğum kontrol hapı da kullanıyorum ama ne olur ne olmaz diye yaptırmak istiyorum kaç gündür çok fazla bir uyku halim var kusuyorum kasıklarımda ağrı var o yüzden yaptırmak istiyorum
(2,307 puan) tarafından
Bnde şüpheliym ya uyku hali ara ara kasık ağrısı bakalım hayırlısı test yaptım pozitif çıktı de yaparlar
(184 puan) tarafından
İnşallah kuzum ya inşallah yaparlar çünkü ben normalde uykuya gündüzleri hiç düşkün değilimdir yani gecenin 2 saat uyusam da yeter normalde bana
(4,153 puan) tarafından
Okadar bahane arayana kadar normale gt kan testi yaparlar zaten direk yaparlar. Maddi olarak ucretz yaptrim
Dipsan sabahtan saglikocagina git gebelik suphem var de yaparlar . Bahane aramaya gerek yokki illa devlet hastanesi olcak diye
(184 puan) tarafından
Canım zaten devlet hastanesi olsun diye bahane aramıyorum ben sağlık ocağı evime çok uzak olduğu için orada yaptırmak istemiştim normal kadın doğumda da randevu 15 gün içerisinde gözükmüyor aile hekimi yapar mı acaba hastane içerisinde de aile hekimleri oluyor ya
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Normal hastayım deyip ama gebelik şüphesi var deseniz de mi yapmazlar?
(2,808 puan) tarafından
Adı üstünde bak okuma yazman varsa Acil anladınız acil bisi olması lazım gitmen için 7/24 dolu olsun olmasın acilll
(184 puan) tarafından
Tamam sen acil bir şeyin olduğunda gidersin her şey bu kadar şey yapmayın burnunuzu sokmayın demekki ağrım çoktu ve gittim okuma yazman varsa falan iki kişi şöyle saçma sapan cevaplar verdi ve ben dünde post açtım aynı konular için neyse sizinle konusamayacagim
(2,808 puan) tarafından
Okuma yazmam var yazdığında çok ney acilde gebelik testi yaptırmak için bana yalan bulun demişsin iste
(184 puan) tarafından
Vallahi senin gibi bir iki kişi aynı şeyleri yazdı bana da diğer arkadaşlarım çok sağ olsunlar bana insan gibi cevap verdiler dün de ben mide bulantısı ve kasık ağrısı için posta açmıştım zaten ama yine yapılmamıştı bugün de en hızlı şekilde nasıl yaparlar diye post açtım canım bunu da senin geren şey ne bilmiyorum ama gerilme bu kadar
(2,808 puan) tarafından
Geren şey sizin gibi sağlık sistemi oyuncak haline getiren hastalar yüzünden gerçek hastalar azarlaniuor yada ilgi goremiyor
0 oy
(159 puan) tarafından
Başım döndü tansiyonum düştü derseniz birde mide bulantısı 
(184 puan) tarafından
Tamamdır öyle derim Bir bakalım gidiyorum şimdi teşekkür ederim
0 oy
(4,634 puan) tarafından
Testim pozitif cikti dustum hafif leke geldi de bakarlar bel agriyor falan de
(2,456 puan) tarafından
Tahlil saati geçtiği ve cumartesi doktorlar çalışmadığı için :) doktor değil mi ilgilenmek zorunda. Ki zaten boş boş oturuyorlar. Kalkıp muayene etmeye yoruldu galiba.. Bi adam gelmişti tanıdık ayağını burkmuş o da acil değil sonuçta ortopediye çıkabilir ;) laf söylemiş olmak için konuştu işte sizin gibi.
(4,205 puan) tarafından
Boş boş oturuyorlar mı :D hangi doktor ya :D bu arada cuma öğlen dahiliye randevusu varmış. Yani cuma günü randevuda sonra tahlil yaptırabilir dahiliyenin yönlendirmesi ile. Ya da dahiliye zaten acil görürse acil laboratuvarına yönlendirir
(4,634 puan) tarafından
İlgilenmek zorunda degil empati yap o an yarali bir cocuk geldi senin sonuclarina mi bakacak ya da oan senin cocugun yaralandi acilr gittin ve senin gibi bir bayan sonuc gostermeye calisiyor sinirlenmezmisin. Sonuc gostermek için acile basvurman cok sacma
(2,456 puan) tarafından
Sonuç göstermiyorum ki sadece tahlil yazdı muayene etti ateşimi vs.3 dakika anca sürmüştür . Misafirdim ve hastaneye gitmeye meraklı değilim on kere küçük çocuğum var. O anda hepsi boştu boş oturuyor dediğim zaten ilçe yoğun değil. Önceki gün randevu almıştım zaten.ama sabah durumum ağırlaşınca acile gittim. O zaman buraya şu şu hastalar giremez diye yazsınlar.
(4,205 puan) tarafından
On kere hastaneye gitmeye meraklı olmadığın için, acil hasta olmamana rağmen seni almak zorundalar yani :D fıkra bu kadar. :D
0 oy
tarafından
Sabah 11 den önce polikliniğe gidersen randevusuz bakarlar diye biliyorum acil bişeyin yoksa illa gidicem dersem kasıklarım karnım ağrıyo dersin sorar zaten şüphen.var mı diye var dersin yaparlar 
(184 puan) tarafından
Dün çok tilt bir doktor vardı orada her şeyi söyledim şüphemin olduğunu dahi söyledim ama ona rağmen yapmadılar
0 oy
(339 puan) tarafından
Sağlık ocağına niye gitmiyorsun canım?
(184 puan) tarafından
Sadece kızımın aşıları olduğunda gidiyorum onun dışında hiç gitmem hastaneye yakın evime
(339 puan) tarafından
Bende bi ara acillik oldum ishal, kusma ve tansiyonum düştü gebelik şüphem vardı serum takmadan önce söyledim kan alıp baktılar 1 saate çıktı sonucum ama özeldi, devlet böyle yaparmı bilmiyorum canım.
(184 puan) tarafından
Anladım canım benim çok teşekkür ederim yorumun için
(339 puan) tarafından
Rica ederim, Allah gönlüne göre versin ❤️
(184 puan) tarafından
Amin canım benim cümlemize:)
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Sağlık ocağında ver kan kafa yormazlar en azından canm :)
(184 puan) tarafından
Öyle yapacağım kuzum sağlık ocağı evime çok uzak ama en azından gidip emin olmak istiyorum
0 oy
(2,068 puan) tarafından
Lekelenme oldu gebelikten şüpheleniyorum de 
(184 puan) tarafından
Aynısını yani bir benzerini söyledim yapmadılar
(2,068 puan) tarafından
Neden ki çok sacmalamislar
(184 puan) tarafından
Bilmiyorum kuzum dün de post açmıştım gittim hastaneye ama yapmadılar dünde bugün de o yüzden kesin bişey istedim sizlerden ama o kadar saçma sapan yorumlar geldi ki size teşekkür ederim
(2,068 puan) tarafından
Doktor çok idealist demek ki normalde yapiyorlar
(184 puan) tarafından
Olabilir canım neyse ki bugün yaptılar daha doğrusu yönetmelikle konuştum halloldu yani
0 oy
(737 puan) tarafından
Regl gecikiyor kasık ağrımdan duramıyorum de elinide kasıklara koy da yüzünede acı ifadesi:)) ben hep öyle yapardım hemen test alırlardı
(184 puan) tarafından
Aynısını yaptım ve düştüğümü lekem olduğunu da söyledim yine de yapmadılar
0 oy
(712 puan) tarafından
Ben gidip pat diye test yapmak istiyorum demiştim yapmıştı demek ki doktora göre de değişiyor 
(184 puan) tarafından
Evet canım Büyük ihtimal öyle doktordan doktor değişiyor çünkü bana da daha önceden doktor kendisi şüphelendiği için yapmıştı şimdi burada bazı arkadaşlar konuşuyorlar da meşgul etmeyelim acilleri falan diye
0 oy
(1,306 puan) tarafından
Adetin geçtiği halde testin negatif çıkıyorsa hamile değilsindir testin biri yanıltır ikisi yanıltır hepsi yanıltmaz. Ama adetin gecmediyse ve aciliniz bu kadar tersse, yapacak bir şey yok adetin geçmesini bekleyeceksiniz
(184 puan) tarafından
Adetim de evet geçti
(1,306 puan) tarafından
Tamam olmadı bi tane daha yap yine negatifse hamile degilsindir erken gebelik testi al hatta
(184 puan) tarafından
Aldım gelirken yaptım da ama test bozuk yani ilk c kısmında çizgi çıkması gerekirken sadece t de çıkıyor
(1,306 puan) tarafından
Kız nasıl bir şansın var anlamadım ki kader sana oyun oynuyoe hamilelik şüphesinden kurtulama diye :D
(184 puan) tarafından
Gerçekten öyle içinde de eczanelerde kapandı nöbetçi eczane de bulmak zor daha almayacağım ya umarım bulurum şu yorumdaki saçmalayanlara bir bakar mısınız ya
0 oy
(1,316 puan) tarafından
Bu gibi vakalar için artık bazı acil lerde beta bakımı kapatıliyor :) bence iyide oluyor aile hekimi denen bir gerçek var hafta içi bugün gidilebilir sabah gidilebilir ben hastalara artık onu diyorum bizim acil bakmiyor kurtulduk valla darısı diğer hastanelere inşallah gebelik şüphem var dedigindede sevk edelim diyor yolluyor kapaklı devlete iyide oluyor :) 
(1,316 puan) tarafından
Sen konusmana devam et bu bu tatlım :) bir ara okurum yazdıkları tabi okumaya değer görürsem bu zihniyete laf anlatamam cunku
(184 puan) tarafından
Tamamdır bu size göre haklı bana göre yanlış olan savunmanızı buradaki 3-5 insana değil de sağlık bakanlığına yapınız lütfen hala bana neden mahalle karısı dediğinizde açıklamadınız bir açıklayın da dinleyelim asıl sizin gibi ne konuştuğunu bilmeyen insanlar sabır çektirir
(184 puan) tarafından
Sen böyle herkese yukarıdan bakan gözlerini de al ve git postumdan
(1,316 puan) tarafından
Ya sen neyi anlatmaya çalışıyorsun ki hangi yalanı söylesem diye buraya akıl danisiyorsun ve yalan soyleyecegini kabul ediyorsun yalan söylemeyi düşünen sen gercekleri gözüne sokunca suçlu olan ben
(483 puan) tarafından
Devlette doktor da hemsire de çok az sayıda calisiyor ver herkes gerçekten çok yorgun hamilelik testi acil bit test değil bunu saglik ocağında yapsanız daha mantıklı evinizin uzak veya yakın olması önemli değil hastalık durumunuz önemli beta testi için aciller çalışmamali bende bu gorusteyim gereksiz yoğunluk gerçekten hastaların hakkını çalıyor herkes böyle basit sebeplerden gelince acilde adım atacak yer kalmıyor lütfen saglik ocağına gidin
0 oy
(374 puan) tarafından
Direk de adetim geçiyor şüphe. Var karnım belim agiriyor dayanamıyorum de yapiyorlar ben 3  hamileligimide öyle ogrendim  sonra sağlık ocağına gittim
(184 puan) tarafından
Yapmadılar canım çok ağrım olduğu için gitmistim zaten ama sadece kasık ağrısı diyind idrar alıyorlar onuda almadılar neyse teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Ben hamile  oldgmu  dusndgmde  bayramdı  poliklinik  vs yoktu  kadin doguma gittim biz test yapmıyoruz  dedi Tabi duramam  öyle doktor  hamilsn  dedi gi lafi duymam lazm 

Sonra norml yetiskin  acile gittim dedim kusuyorm  halsizm  gözümü açamıyorum  kendimde değilim 

Doktor dedi gebelik olabilrmi  dedim  olabilir  tamam dedi önce kan ver yoksa ona göre igne yapalım dedi 

Tabi vardi tedavi etmedi yolladı kdnddn
(184 puan) tarafından
Allah bağışlasın, burda gebelik için acile gitmeyi çok yanlış görüyorlar sebepsiz:)
0 oy
(10,329 puan) tarafından
Ben direkt demiştim gebelik şüphem var diye hemen istediler 
0 oy
(8,995 puan) tarafından
Ben küçük oğlumda acilde kan verip öğrendim. Bulantı kusma halsizlik uyku hali vardı. Hapla korunuyodum ama bütün belirtiler vardı. Gittim derdimi anlattım bulantı kusma halsizlik uyku hali var dedim ilaç icicem ama günümde geçti şüpheleniyoniyorum ona göre ilaç içerim veya içmem dedim o şekilde tahlil verdim 
(184 puan) tarafından
Anladım canım burda bazıları acile gitmemizi çok yanlış buluyor garip bir şekilde yani

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 154 göst.
14 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde G.ll0 (1,538 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 179 göst.
7 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 89 göst.
2 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 107 göst.
29 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,357 soru

11,355,069 cevap

34,829 kullanıcı