0 oy
290 göst.
Diğer kategorisinde (5,980 puan) tarafından
Ben Bursa'da yaşıyorum kızlar bu aralar ufak tefek depremler oluyor ya bide herkes büyük deprem plucak diyorlar ben acayip korkuyorum özellikle banyo yapmaya korkuyorum dualar ederek giriyorum yani ya deprem olursa diye aslında depremden çok çocuklarımı koruyamazsam korkusu var bende daha önce hiç büyük deprem yaşamadım görmedim çok şükür rabbim dahada göstermesin .

6Şubat depremini yaşayanlar nasıl duruyolar diyorum Allah'ım ben çoktan panik atak olmuştum heralde bu korluyu nasıl yenebilirim yada azaltabilirim

16 Cevaplar

0 oy
(4,686 puan) tarafından
Urfada 9katta yasadim depremi o an hareket edip cocugun yanina dahi gidemedim deprem bitti evde ***** ***** dondum cunku ilk defa deprem yasadim ve buyuktu arkadaslar aradi inin diye hazirlandik tam iniyordukki tekrar sallandi 9kati nasil indim bilmiyorum hele bu dizle olum korkusu galiba sonra alistim ya evi degistirdik zaten tokiye gectim deprem agini yukledim o bildirim veriyor ama yine depreme yakalansam geceyse cocuk odasi yatak odasinin yatagin yanina oglen sabah yakalanirsam da oturma odasinda koltuk kenarinda ucgen kurarim cunku apartman yikilirsa ilk afad hangi saatte olup nerde olabilirler diye o sekilde bakiyormus hayatta deprem aninda merdivenden inmem bitmesini beklerim deprem cantam arabada herseyim var yani Rabbim yasatmasin 
(5,980 puan) tarafından
Amin canım çok zor gerçekten bende çok düşünüyorum o anda ne yaparım diye kafamda plan kuruyorum şuraya yaşam üçgeni yaparım oğlumu suraya koyarım kızımı kucagıma alırım diye rabbim hepimizi korusun bi daha göstermesin
-Reklam-
0 oy
(10,402 puan) tarafından
Duramıyoruz mecbur duruyoruz. En ufak seste kapıya koşuyoruz yani yaşayan ölü gibiyiz. Korku baki
0 oy
(41 puan) tarafından
Bursada nerdesn cnm bende bursadaym bnde çok korkuyorum
tarafından
Yunuseli bende
(5,980 puan) tarafından
Bende Şirinevler deyim kızlar bizim mahalleden bi arkadaş daha vardı buralarda
(8,369 puan) tarafından
Ooo Bursalılar toplanmış.
tarafından
Sende çakma Bursalı gel :D
(41 puan) tarafından
Bnde arabayatagı metrnun oralardaym kızlar
0 oy
(209 puan) tarafından
Ben van depremini yaşadım ozamanlar 8  yaşında vardım o an travma sebebim ondan sonra hiç yaşamadık 6 şubattan önce ara ara küçük depremler oluyordu ben Bitlis ahlatta oturuyorum sonra 6 şubatta deprem oldu o an zaten öldüm dedim yokum ve artık korkmaya başladım yatağım hafiften sallaninca  deprem oluyo sanıyordum hemen kapıya kosuyodum ve hala o korku var üzerimde nasıl gider bilmiyorum 
0 oy
(679 puan) tarafından
Oturduğunuz binanin depreme dayanıklı olduğunu öğrenin bu çok önemli ufak bir deprem çantası hazırlayın 6 Şubat depremini yaşadık ve dışarı kendimizi zor attik
0 oy
tarafından
Valla nedense gram korku yok içimde , bende Bursa'da oturuyorum. Kaderimizde ne yazılırsa onu yaşayacağım ondan hiç birşey umrumda değil kaderin önüne geçemeyiz. Ve bizim burada yeni fay hattı bulundu
0 oy
(804 puan) tarafından
Bende Bursa dayim canım valla o korku hep var ve olacak ta 5 yasindaki kizim normalden odasında yatardı ama gecen seneden beri yanıma aldım mecburen hep aklimda o var:((
0 oy
(659 puan) tarafından
Canım biz de 6 Şubat deprem bölgesindeydik, İlk bı  kaç ay çok korktuk tabi, ama şu an Zaman geçtikçe çok şükür korkumuz geçti her zamanki gibi normal yaşantımıza devam ediyoruz Allah bir daha yaşatmasın inşallah. Sen de çok düşünme çok korkma kendine cesaret ver ancak bu şekilde ancak bu şekilde kaygılarından kurtulabilirsin.
0 oy
(132 puan) tarafından
Ah ah canm malatyadayim 7 yaşindaki oğlum bile panik atak oldu ankasiyete bozukluğu teşhisi aldi artk yapacak hiçbişey yok Allah kimseye yaşatmasın inşallah o gece gibi Bi geceyi küçük kiyametti resmen
(20 puan) tarafından
Malatya'nın neresinde oturuyosn canım bende malatyadsyimn
(132 puan) tarafından
AA ne güzel insanin ayni şehirde oturan biriyle ayni sitede olmasi.. Özalperdeyim canim besta konakkarinda
(20 puan) tarafından
Öyle valla bende seviniyorum Malatyalı görünce bende gelinciktepe oturuyorum
0 oy
(570 puan) tarafından
1 seneyi geçti hala atlatamadım o deprem korkusunu canım. Eşim gece işte gitti ben hala yatamadım bir de akşam ufaktan bir salladı yine onu da hissedince iyice korku kapladı içimi. Dua flan da okuyorum ama yaşamayan bilmez gerçekten geçecek birsey değil. Allah hiç kimseye göstermesin bir daha. Öylesini 
0 oy
(186 puan) tarafından
Ben adanalıyım çocukken de büyük bir deprem yaşamıştık hayal meyal hatırlıyorum 1 ay bahçede uyumuştuk çadırlar kurulmuştu bizler için. 6 şubat depreminde kayserideydim 9. kattaydı evimiz. Biter sandık bitmedi gittikçe şiddetlenerek devam etti. Kucağımda 3 aylık çocuk yere kapandım eşim de bizim üstümüze kapandı. Dedim ki galiba biz Hakkın rahmetine burda kavuşacağız. Eşim 9 tane ayetel kürsi bitirdi düşünün o kadar uzundu. Ben okuduğum duanın devamını hatırlayamadım korkudan sürekli başa döndüm. Tam evden çıkarken kapının önünde bir daha deprem oldu bu korkunun tarifi yok hala ellerim titrer. O dokuz katı nasıl indik ellerimizdeki eşyalarla çocukla bilmiyorum. Eşim dönüp dönüp arkasına bakıyor ben onlara yetişebiliyor muyum diye yazarken bile gözlerim doluyor. Rabbim asıl afet bölgesindekilere yardım etsin bir daha göstermesin.
0 oy
(109 puan) tarafından
İki depremin merkez üssü de marasti hatta biri Elbistan ben de elbistanliyim Allah'tan evimiz mustakildi ama ona rağmen o günü yasamak bile yetiyor bende de hala var hala büyük apartmanda oturmaktan korkarım o depremden sonra her an sanki bişey olacak bir felaket olacak gibi gelir atlatamadik şuan hamileyim gelecgi düşünmek istediğimde bile korkuyorum bişey olacak diye 
0 oy
(2,804 puan) tarafından
O büyük depremi atlattık istediğin kadar hazırlıklı ol o an bı kal geliyor Soka giriyrosun 2 adım atamiyorsun 
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Mecbur duruyoruz çocuklarımız için hiçbiriyle olmamış gibi devam ediyoruz 

Kimsenin demesinede bakmayın herkesin ağzında yılardır İstanbul depremi var kimse Malatya Hatay demedi mesela Allah’ın işi o ne zaman nerde olacağı nı kimse bilmez bilselerdi 6 şubata o kadar insan kaybetmezdik 
0 oy
(4,988 puan) tarafından
Ben Diyarbakır'da yaşadım o 6 Şubat'ı çok kötüydü saniyeler sanki dakikalarca olmuştu. Ben hala yaşıyorum avizeye bakyrm uyurken eşim yatakta kipirdayinca direk uyanıyorum sallandik mi diye rabbim bir daha yaşatmasın 
0 oy
(830 puan) tarafından
Dün Gaziantep ve marasta oldu bende Hatay'da yaşıyorum depremde çok çok kötü günler yaşadık dün gözüme uyku girmedi korkudan aha oldu olacak diye yani unutkmuyor atlatilmiyor psikolojisi çok kötü etki bıraktı 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 125 göst.
28 Nisan 2024 Diğer kategorisinde fatos18 (809 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 83 göst.
29 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,220 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 65 göst.
14 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Asdfasdf (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 522 göst.
30 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde eylul_ (1,354 puan) tarafından soruldu

380,711 soru

11,398,743 cevap

34,923 kullanıcı

...