0 oy
271 göst.
Aile kategorisinde (32 puan) tarafından
Kızlar biraz dertleşmek istedim uzun olacak Ama hakkınızı helal edin kızlar kız kardeşim birisiyle konuşuyor bir ay bile olmadı görücü usulü diyelim ilk başta hiç istemiyordu kardeşim bize geliyor ayrı konuşuyor ben istemiyorum annem zorluyor parası için beni veriyor filan vesaire anneme gidiyor Evet anne olur bu diyor sonradan anneme anlattım bak Melike böyle böyle söylüyor Mustafa'nın yanında da böyle söyledi Mustafa yanlış düşünecek  bu s**** yüzünden dedim Ondan sonra eve gitmiş anne onları ben demedim eniştemle Ablam söyledi Ben dedim Yemin et falan vesaire dedim Neyse sonunda olay açığa kavuştu yani iftira attı ortaya çıktı ama eşim bunu bilmiyor Tabii ki bilse kesinlikle kardeşimle konuşmaz Neyse içimi bir buruk zaten eşimi suçlamasından dolayı ondan sonra Neyse ailesiyle tanışmaya falan vesaire gitti Oğlan bunu Alışverişe falan götürdü dedi düzgün bir şeyler al dedi eyvallah dedim Babam çok kızdı dedi Senin baban yok mu ben sana para veremiyor muyum gitmişsin çocuklar alışveriş yapıyorsun zaten babamı dinleyen yok da sonradan neyse bugün de Ailesi demiş ki daha 1 ay bile olmadı tanışmaya gelelim haftada yüzük takalım ilk önce birbirlerini tanısınlar biraz daha Annem de aynısını dedi biraz daha tanısınlar bayramdan sonra sondan kardeşim bu gece bana mesaj atıyor bu arada Ben hamileyim ayaklarım şişmiş böyle davul gibi 34 haftalığım abla yarın eve erken gel ya cumartesi günü Kemaller gelecek tatlı yapacaksın Ben dedim Avucunu yala bir zahmet kıçını kır dedim Bir şeyler yap dedim öyle gezmekle olmuyor her fırsatı çocukla dışarılarda geziyor ve ben çok sinir oluyorum Çünkü benim eşimle aramda hem imam nikah hem Resmi nikah varken benim ailem buna izin vermiyordu Hayır dışarı çıkamazsın yanlış düşüncelerdeydiler Biz eşimle gizli gizli buluşuyorduk ve eşimle bana koyan da bu oldu İmam nikahlı değil sözcüsü değil hiçbir şeysi rahat rahat geziyorlar bizim resmi nikahımız vardı Biz rahat rahat gezemiyorduk Bugün de annemi aradım Dedim sen niye böyle döneklik yapıyorsun dedim Bir hafta sonraya çağır kız evisin biraz ağır ol dedim bu ne böyle dedim acele ettiriyorsun her şeyi E ne yapayım bu da ortadan çıksın dedim Senin kızının hayatının söz konusu Bu da aradan çıksın Ne demek yani ndan sonra ben bir şey karışmıyorum dedim ne yapıyorsanız yapın ya da karışma zaten aileler tanışır falan vesaire muhabbetine girdi İyi tamam mı öyle dedim engelledim hepsini Çünkü babam da dedi ki bir dahaki haftaya gelsinler Bu hafta olmaz dedi Neymiş efendim Beyefendinin Ailesi müsait değillermiş haftaya Pardon kız istemeye mi geliyorsun yoksa biz mi oğlan istemeye gidiyoruz benden özür dileyene kadar hepsinden konuşmayacağım Ben de her şeyi kısıtladılar bunda da biraz yapsınlar Ben Temelli demiyorum ama birazcık kıssınlar yani çocuk ailesinin yanına götürüyor pırt alışverişi sen bunu böyle Beğenmiyorsan Hayrola niye konuşuyorsun her gün arıyorum diyor ki Kafedeyiz oturuyoruz sinirlenmekte haklı mıyım kızlar

8 Cevaplar

0 oy
(233 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kahrı kederi ilk çocuklar Çeker son çocuklar sefasını sürer aman bacım boş ver Bunlar geçici sen annene bakma anneler öyledir hep
(32 puan) tarafından
Sağ ol teşekkür ederim canım
-Reklam-
+1 oy
(1,734 puan) tarafından
Bana göre gereksiz muhabbetler ne yaparlarsa yapsınlar karışmam herkes işini bilir der çekilirim çünkü doğru düşünüyorsun ama azıcık sanki içine kıskançlık girmiş haliyle sana farklı kardeşine farklı olunca en çokta kızma sebebin içten içe bu takılma geçmiş gün sende bundan sonrasında ona göre davranışın olur biter geçmiş gün geri gelmez çünkü 
(32 puan) tarafından
Öyle haklısın ki canım kıskançlıklı demeyelim de üzüldüm Ne bileyim Umarım ben yanılırım kardeşim çok mutlu olur
(1,734 puan) tarafından
İnşallah karışma uzak dur ne desen başka anlaşılır boşuna üzülürsün herkes kendi seçimini yaşar sonucta
+1 oy
(1,685 puan) tarafından
Kurabilirsin ok ama abartmışsin bence baya kislanmissin da ne çekerse ilk ler çeker bende ilk çocuğum bilirim.
0 oy
tarafından
Bunu okuyacak kafa yok bende canım....kafam dolu birşeyde anlamadım valla kusura bakma
(32 puan) tarafından
Canın sağ olsun bacım ben de kafa kalmadı zaten
tarafından
Allah yardımcımız olsun
0 oy
(13,175 puan) tarafından

Diğerlerime yazacak bir şeyim yok ama mesela bende eşimle sevgiliyken anneme sonradan söylemiştim kız kardeşimin erkek ark var annem biliyor 

İlk çocuk evlenince aileler de rahatlık oluyor gibi geliyor ama ben neden bana öyle yaptın diye kızmadım kızmam da :)

(32 puan) tarafından
Ben de yapmam ama bakıyorum ki salmış Annem Sanki ben kızıydım bu kızı değil mi Tamam gezsin eğlensinler ama her gün her gün olmaz çocuk buluşmak istiyor Bugün de buluşabilir miyiz Rüya abla Annem Tamam diyor Ben resmi nikahlı kocamla gizli gizli buluşuyorduk bilmiyorum yani işlerine gelince dindarlar işlerine gelmeyince başka şeyler yani buna sinir oluyorum
0 oy
(3,094 puan) tarafından
Ne çekerse ilk çocuklar çekiyor hep boşver onu da kısıtladıklarında senin eline birşey geçmeyecek kafa yorup kendini üzme ne güzel eşin var hamilesin enerjini kendi ailene ver ne yapıyorlarsa yapsınlar 
(32 puan) tarafından
Öyle tabii canım ama insan bir yerden sonra çok üzülüyor kıskanmıyorum kardeşime gerçekten zoruma gidiyor yani cumartesi günü ki tanışmaya da gitmeyi düşünmüyorum Sence ne yapmalıyım
(3,094 puan) tarafından
Git bence kuzum sonra adın kıskança fesata çıkar ne gerek var evin var yuvan var boşver
(32 puan) tarafından
Sağ ol canım Teşekkür ederim
0 oy
(2,815 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum ben bekarken de çalışırken de wvliykende çok çok farklı oldu herşey smdi kız kardeşime daha anlayış daha bı özen var bnde kiskaniyorm arada :))) 
(32 puan) tarafından
Bu da bir haktır bence :( o gün tanışmaya gideceğim ama bir tane bile bir şey elimi sürmeyeceğim
(2,815 puan) tarafından
İşte zaman ayak uyduruyorlar ama biraz geç oluyor malesef , sen de çok belli etmişsin kıskandığıni kendine dert arama şal gitsin
0 oy
(3,455 puan) tarafından
Ne yaparsa yapsın arkasında yanında olmak düşer bence. 

Bugünler bi daha gelmeyecek ki gezsin tozsun ne güzel işte. 

Neden kıyaslarız ki kendimizi. Herkes farklı. Herkes kardeş de olsa bireysel. Hepimizin yaşantısı başka olacak. O çok gezdi ben gezemedim vs gibi düşünerek ancak ruhumuzu yorarız. Mutluluklarına destek olalım gençlerin. 

Annesi babası uygun görmüş. Bize bişey düşmez. Herkesin evi ayrı yolu ayrı. 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 375 göst.
0 oy
5 cevap 174 göst.
3 gün önce Aile kategorisinde nurr001 (1,519 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 190 göst.
19 Nisan 2024 Aile kategorisinde hayrullahkubra (579 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 229 göst.

381,952 soru