0 oy
90 göst.
Aile kategorisinde (1,924 puan) tarafından
Sütten keseli 2 ay oldu yok yok hala gece bin defa uyanıyor. Bugün 23.00da uyandı şuan saat 2 ve uyumuyor. Gündüz uykusu zaten yok 

5 Cevaplar

0 oy
(8,141 puan) tarafından
Uyandığı zaman net bir şekilde tekrar uyumadı gerektigini belirtin. Uyandı diye yatağından almayın. Suyunu verin geri uyusun belliki alışkanlık haline getirmiş.
-Reklam-
0 oy
(2,770 puan) tarafından
Eğer bir sağlık sıkıntısı yoksa (geniz eti, gaz ya da başka bir durum) ışığı açmayın uyandığında, alıp başka odalara geçmeyin, fazla sohbet etmeyin. Sadece hadi uyumamız lazım diye teşvik edin, susadıysa suyunu verin geri uyutun. Biraz direnir ama zamanla alışır.
0 oy
(1,340 puan) tarafından
30 aylık benimki bu soruyu bende soruyorum ona gülüyor karşımda yarım saat olmadı uyutalı yine uyandı 
0 oy
(1,245 puan) tarafından
2 aylık olduğundan beri kurduğum bir düzen var. Uyandığı zaman odadan çıkarmam, ışığı açmam, sohbet etmem. Hasta olduğu ve ağlayarak uyandığı zamanlar hariç tabiki. Ağlayarak uyandığında sakinleştirirm o şekilde tekrar aynı düzen devam yani. Tekrar uyuması gerektiğini biliyor bu şekilde
(219 puan) tarafından
Allah çocuga yardım etsin. Robot yağıda sürüyor musun.  Azcıkda sen ona ayak uydur. 5 yaş çocugum hala 2de uyur 2 yaş çocuk değil bebektir uyanır ne olmuş az sabr yahu
(1,245 puan) tarafından
Komik misin sen şimdi? :D emin ol bebek büyütmek konusundan senden daha çok bilgiye sahibim. Öğretmenim ayrıca çocuk gelişim hakkındada eğitim aldım. Bebek ne zaman uyanır ne zaman uyur bunu bilemez. Siz öğretirsiniz bunu ona. Benim cocugumda bu şekilde bunu öğrendi. Siz cahilliğinize devam edin.
0 oy
(1,703 puan) tarafından
İstediği kadar uyansın hiç konuşmayın uykusu kaçmasın ışığı da yakmayın,yataktan da kaldırmayın o her uyandığında sizde ısrarla uyutun. benim oğlumda da dönem dönem farklı saatlerde uyanma alışkanlığı oluyor bunu bir kaç gün uyguluyorum düzeliyor.Bir ara her gece 11 de uyanırdı alışkanlık haline getirmişti çok şükür böyle yaparak düzelttim yaklaşık bir haftadır sabah beş gibi uyanıyor üç dört gün direndim nihayet bu gün artık uyanmadı düzelir inşallah

Sizde direnin yataktan çıkarmayın o ısrarla uyansa da sizde ısrarla uyutun.benim oğlum da 29 aylık

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 281 göst.
19 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 136 göst.
23 Ekim 2021 Diğer kategorisinde ÖzEn (398 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 332 göst.
10 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,048 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 337 göst.