0 oy
271 göst.
Diğer kategorisinde (3,895 puan) tarafından
Eşim ödemiyor ilk birkaç ay ödedi şimdi arkadaşıyla konuşmuş arkadaşı da devlet anaokuluna çocuğunu gönderiyor arkadaşı aidat ödemiyormuş eşim bunu duyduğundan beri ödemiyor anaokulundan kaç kere mesaj geldi aidat ödeyin son tarih falan diye napacam bilmiyorum?

9 Cevaplar

+3 oy
(297 puan) tarafından
Anaokulu zorunlu olmadığı için milli eğitimin belirlediği 375 TL aidat var ödenmek zorunda .durumu olmayan durumunu belgelemek kaydıyla okul idaresinin de inisiyatifiyle ödemez .anasınıfı ihtiyaclari için kullanılır bu aidatlar personel  temizlik malzemesi fotokopi masrafı ve diğer tamir tadilat malzemeleri için.diger çocuklar için ödeme yapılırken bazı velilerin ödeme yapmaması bencilliktir .ve haksızlıktir ödeyen velilere  onların ödediği aidatla sizin çocuğunuz da hizmet alıyor .oyuncak alınır anasınıfına o paralarla oyuncak kutusu alınır yerlerdeki halılar yıkamaya gönderilir bır sürü masrafı vardır sizin görmediğiniz sadece öğretmenin ders anlatması değildir olay.

Aidat ödeyecek durumda olupta odemeyenin kaydını askıya aliirz biz okul idaresi  olarak kayıt için bekleyen başka öğrenciler var çünkü .

Ama insanın başına iş gelir durumu kötüleşir ödeyemez her türlü idare ederiz odeyemeyeni.
(14,032 puan) tarafından
Ben anaokulunda çalışıyorum tam da bunları yazacaktım aslında dışarıdan görünmeyen o kadar çok masraf var ki ++++++
(3,895 puan) tarafından
Zorunluymuş sürekli ödeyin diye mesaj gönderiyorlar.
(297 puan) tarafından
Anaokuluna göndermek zorunlu değil ama gönderiyorsunuz aidat odemek zorunlu .bakanlık kendisi belirliyor aidatı şimdi şikayet edinciler çikar ama etsenizde bakanlık kendi belirlediği aidatı istediler  diye okula ceza kesmez.
-Reklam-
0 oy
(1,347 puan) tarafından
Bizde ödemiyoruz ama sanırım mecburmuş 
0 oy
(1,949 puan) tarafından
10 bin başta veriliyor. Her ay da 2900 aylık ücret. Tam gün ayrıca. Yarı özel yarı devlet sanırım.  Geldiğimiz yerde de 900 tl veriyorduk. Orası tam devletti.
0 oy
(3,097 puan) tarafından
Benimki geçen sene gitmişti aylık 250 idi ödüyorduk ama hiç masraf bitmiyor ki o parası bu etkinliği 
0 oy
(7,740 puan) tarafından
Öğreniyoruz istemiyorlar yarım gün gidiyor zaten bu güne kadar sadece 100 TL toplandı oda öğretmenden habersiz 24 Kasım için 
0 oy
tarafından
Aidat istmeeyz  okul sikayet  eden gider adi altindan  ailelerden  para toplanmz kizim küçük qma özel kitaplari  hariç para falan vermem ben 
0 oy
(6,356 puan) tarafından
Ödenmesi lazım çünkü devlet karşılamıyor. Suyu sabunu başka bir sürü şeyi kim ödeyecek? Veliler tabi ki. 
0 oy
(684 puan) tarafından
Devlet resmi yazı gönderdi biz de velilere yazıyı gösterip aidat topluyoruz. Topladığımız aidat sadece kaloriferi yakan kişinin maaşına gidiyor. Okulun diğer ihtiyaçlarını müdüre hanım ve biz öğretmenler kendi çalışıp kazandığımız maaşımızdan karşılıyoruz. Vermeyen veliler de  aidat ödeyen velilerin kul hakkına giriyor. Benim sınıfımda durumu kötü olan veliler var 1 tanesi müdüre hanımla konuştu aylık aidatın yarısını ödüyor. Diğer velilerin de rızası alındı yani o ailenin durumu bildikleri için. 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 84 göst.
24 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Linkin (15,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 75 göst.
11 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Busra3509 (265 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 252 göst.
17 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Sevmm (1,949 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 236 göst.