0 oy
336 göst.
Aile kategorisinde (255 puan) tarafından
Kızlar hayırlı akşamlar nasıl başlayacağım bilemiyorum konu o kadar uzun ki kısaca anlatayım becerebilirsem 41 gunluk anneyim annem 27 gün kaldı gitti 1 haftadır da ablam yanımda 2 çocuğu var bu arada biri 3 biri 1 yaşında ne desem yanlış anlıyor çocukları ufak olduğu için dikkat edelim de halıya bisey dökülmesin mevut yapacağım annem yıkadı çok uğraştı dedim bundan başladı tartışmaya alınmış bana sonra ben buraya gelmek için 5 milyar para harcadım sen böyle yap diyemi falan dedi bende harcamasaydin gelmeseydin bende defalarca geldim hiçte para lafı yapmadım dedim az önce de bana sen bizi kovdun evden dedi çocukları çok yaramaz bende fazla düzenliyim düzensizlikte hemen başım ağrır kafaya takar hasta olurum ya sesim kısılır ya da baş ağrısından duramam 2 3 gündür de böyleyim ona rağmen sesimi çıkartmiyorum bugünde bana esin arabayı versin gezmeye gidelim dedi bende sabah demeyi unutmuşum iyi ki sana bisey dedik ne olur söylesen şöyle böyle yine cemkirdi bende dayanamadım en sonunda senmi lohusasin benmi 2 aydır ne çektiğimi sen biliyorsun sen hicmi halden anlamazsın bencil sadece kendini düşünüyorsun dedim 34 haftalik erken doğum yaptım öncesi de hastanede kaldım suyum bittiği için yani psikolojik olarak çökmüş durumdayım bebekte durmuyor kalbini kırmayı hiç istemiyorum içinde kötülük olmadığını biliyorum benmi abartıyorum ablam mi bencil davranıyor annem babam yakin çevrem hep gelmesin kabul etme dediler ben gelmek yeğenini görmek istiyor asla gelme diyemem başımın üstünde yeri var dedim ama şu 2 3 gundur gezemedik çıkamadık bir yere diyip kızıyor ben küçücük bebekle nasıl çıkayım eşim de çalışıyor ne yapmam lazım kızlar kalp kırmamak için çok sabrediyorum ama bazen de istemeden ağzımdan çıkıyor engel olamıyorum 

11 Cevaplar

+1 oy
(1,213 puan) tarafından
İkinizde de haksızlık var o seni düşünmüş gelmek istemiş, gelmeseydin keşke demek olmaz bence, ablanda gezmeye gelmedi küçük bebeğini görmeye gelmiş dışarı çıkamayacağını anlaması gerekiyordu
(255 puan) tarafından
Ablam fevri biri gelmeden önce bu konuları konuştuk aslında o Çorlu dan geliyor ben maraş tayim illa ki gezmek görmek isteyebilir ama zamani değil ben bebegim uyudukça çocuklara bakıyorum o çıkıyor hergun de çıkmıştır ama yetmiyor demekki gelmeseydin keşke sözü de şöyle oldu ben 5 milyar harcadım buraya gelmek için diyince bende gittim her doğumunda asla şu kadar para harcadım demedim demem de onun demesi zoruma gitti gelmeseydin para konusu yapacaksan bende yaptım zamanında ki 1 yaşında ki oğlu depremden 14 gün sonra oldu ben o psikolojiyle yine gittim yanına bana ihtiyacı var diye lohusaligi zor geçiriyor o biraz çok çabuk sinirlenir gelme istersen kalbini kırarım depremi de yaşadın iyi değilsin dedi saçmalama biz abla kardeşiz ne olursa olsun ben sana gucenmem şimdi küser 5 dk sonra güler geçeriz dedim öyle de oldu o sinirlendi söyledi ben çekildim bi kenara  5 dk sonra da küsmüyuz huysuz diye gider gülüşürdum konu ben olunca öyle olmadı benim dediğim hersey batmaya başladı iyi bisey de desem ters çekiyor benimde ilk çocuğum ve ailenin ilk kız torunu ailem haliyle fazla düşüyor ona mı bozuluyor acaba diyorum ben alttan alıyorum idare ediyorum ama bende kolay şeyler yaşamadım erken doğurdum sut veremedim dogumdan sonra bir sürü iğneler ilaçlar yine kansızlık tavan yapmış durumda sürekli bayılıyorum ben çok güçlü biriydim şimdi öyle değilim birilerine muhtaç gibi hissediyorum kendimi buda yanımda olanların zoruna gidiyor gelmek istemiyor da sırf mecbur hissediyor da gelmiş gibi hissettiriyorlar
(1,213 puan) tarafından
O zaman keşke geldiği yolun hakkını verse de sana lohusa halinle bu kadar yuklenmese, eminim sen şu an lohusa olmasan bu durumu daha doğal karşılayacaksin ama yaşadığın şeyler seni yormuş ve üstüne gelmişler gibi hissediyorsun, eğer ablamla aranız çok samimiyse ona endişelerinden ve yorgunlunluklarindan bahset, kendisini destekçi olarak görmek istediğini söyle
(255 puan) tarafından
Daha bugün yaşadığım zorlukları ilk defa anlattım ağlaya ağlaya ben bu kadar bilmiyordum neden söylemedin falan dedi annem burdayken de babamın yanına gitti yemeklerini yaparım diye babamla da tartışıp 2 gün sonra evine gitti eşine de herseyi anlatmış esi de kızmış haliyle bidaha gitmiyoruz oraya demiş bende bi yerde eksiklerin olabilir mi bak burda da aynı sorunu yaşıyoruz sorgula bi kendini dedim ben misafirim 2 çocukla geldim babam da sende evden kovdunuz ama ne dedin bize bizi o noktaya getirdin diyorum ben desemdr siz demeyin diyor sabır taşı değilim ki bende ya gerçekten çok seviyorum onu çocuklarını mutlu olmaları için elimden geleni yapıyorum ama olmuyor kaynanam bugün onun yanına gelecekti gezmeye gitcem uğraşamam dedi sonra başka misafir geldi kaynanam hasta olmuş çocuğa geçer diye gelmedi misafirler gidince hiç çıkamadık bunaldım daraldım arabanın anahtarı dedi yine verdim çıktı 1 saat yoktu şikayet ediyor gibi oluyor ama ne yapacağımı şaşırdım artık
(1,213 puan) tarafından
Keşke daha farklı bir zamanda gelseymis o zaman, sen ancak çocuğuna yetersin şimdi, kendisi misafir ağırlaması istiyor senden
(255 puan) tarafından
Muhtemelen öyle ama ben henüz o kadar iyilesemedim yine de elimden geleni yapıyorum yeme içme olarakta yegenlerimle ilgi olarakta ama yetemedim sanırım
-Reklam-
+1 oy
(2,946 puan) tarafından

Lohusasin ama benim ablam  2 çocukla biri 1 yasinda bebesi ile bana doğum yaptım diye gelecek afedersin ama evin ortaya sıcsa ağzımı açmam 

Yorumlarda gördüm neden çocukları bırakıp dışarı çıkıyor napiyo ?
(255 puan) tarafından
Dogum yaptım diye degil bebek görmeye geldi ben herseyi kendim yapabiliyorum ondan sadece çocuklara sahip çıkmasını istiyorum oda bende rahat etmek istiyorum biraz bunalıyorum diyor sorun burda başlıyor zaten evim büyük çok şükür 1 oda 2 oda neyse dağıtılsın problem değil gelen giden oluyor 1 yerde derli toplu kalsın diyorum cocuk var bu evde nolcak abartma falan diyo
(2,946 puan) tarafından
Sana bakmaya mi geldi gezmeye mi anlamadım ama evin dağılması konusunda uyanmakta haksızsın çünkü hiç bir misafir ablamdan ailenden kıymetli değildir ki o da misafir o konuda ters konuşmuşsun ama o da lohusa kaidna cocik bırakıp gezmeye gitmesi saçma yani bari çocuklarınla git gez. Gelmiş seni saymış kalbini kırma sel gider taş kalır el gider kardeş kalır
(255 puan) tarafından
Bakınca ikimizde hatalıyız ama çok üstüme geliyor
(2,946 puan) tarafından
Evet ama işte kırmayın böyle şeylere sen ev sahibisin biraz daha özen göster
(255 puan) tarafından
Haklısın canım
0 oy
(5,634 puan) tarafından
Kırmışsın zaten kıracağın kadar ☺️ bana sen haksız geldin 
(255 puan) tarafından
Haklı da olsam kalbini kırmak istemiyorum sabrediyorum inan hiç bise demiyorum sadece hali meselesini söyledim bunuda abla kardeşiz beni yanlış anlamaz anlar diye böyle düşüneceğini bilsem demezdim tartışma bundan başladı
(5,634 puan) tarafından
Zaten haklı yada haksız olmak önemli değil. Önemli olan kalp kırmamak. Siz şu an konuşmuyor musunuz?
(255 puan) tarafından
Biz birbirimize herseyi der 5 dk sonra güler geceriz ama bu sefer öyle olmuyor eşine falan anlatıyor ya da eşime söylüyor bir şekilde direk değil ama mesela ***** dedim diyelim demedim de tamam nur yanlış yaptım ama ***** da demene gerek yok diyor niye böyle yapıyorsun diyince de ayıbını ortaya verdim utan diye diyor eşim kızıyor bu defa da anlamadım neden böyle oldu biz 5 dk küs kalamazdik güler geçerdik
(5,634 puan) tarafından
Tuhaf gerçekten bu huyu benim ablamın huyuna benziyor oda her şeyi eş yanında söyler ve sürekli kendini över yüksekte görürdü çıkardım bende hayatımdan :-\ hayırlısı olsun sizin için de Allah yardımcın olsun
(255 puan) tarafından
Amin sağol canım
0 oy
(1,185 puan) tarafından
Yani kalkmış gelmiş onun da çocukları küçük dökülebilir dağılabilir çok normal . Ama lohusasın işte sende hassasın . Bence ablanla güzelce konuşup halledebilirsin . 
(1,185 puan) tarafından
Anladım ben seni canım her şeyden öte lohusasın zaten olmadı annene de o çaktırmadan kızım dön evine desin
(255 puan) tarafından
Babam bana gelmesin ben arar göndermem kızım çok salmış burda da kavga ettik gönderdim ben gelemem pisliğe dedi onda çocuğun bezini sehpaya koymuş ondan tartismislar babama bisey deme incinir kırılır beni disliyorlar der dedim annemin evi ve benim evimde böyle başka yerde yapmıyor
(1,185 puan) tarafından
Allah yardım etsin bi an önce gider inşallah
(255 puan) tarafından
Ptesi gidiyormuş
(1,185 puan) tarafından
İyi bari
0 oy
(3,083 puan) tarafından
Bence evine gönder 2 çocuğu var zaten seninle mi ilgilensin çocuklarıyla mı
(255 puan) tarafından
Ben zaten ondan bisey beklemiyorum çocuklarına baksın yeter benim bakılacak biseyim yok aksine o çocukları ya bana ya da eşime bırakıp çıkıyor ondan da şikayetçi değilim ama daha ne yapayım yaranmak için hali konusu dev oldu gözünde herseyi yanlış anlamaya çok müsait misafirperver mi değiliz diye kendimizi sorguluyoruz eşimle memnun etmek istiyorum ama arada bende deliriyorum heralde çünkü normalde çok sakin biriyim
0 oy
(854 puan) tarafından
Ben seni haksız görmüyorum. Lohusasin, psikoloji alt üst olurm 2 kucuk cocukla gelmesi yanlis, gelip görsün ama sen bu haldeyken bu kadar uzun durmamalj yanında. Otur güzelce de, abla ben lohusqyim, seni üzmek istemiyorum, kırmak asla istemiyorum. Her lafimi yanlış anlama nolur, gerginlik olmasın boş yere de.  Ama onunda anlayislibolmasi lazım. Cok yorgunum, bitkinim, zor duruyorum de, anlayisli ise gider
(255 puan) tarafından
Mesela bebek uyanık olduğu saatler oluyor genelde kahvaltı saati ablam hazırlıyor kahvaltıyı ee hadi gel ne bekliyorsun emdi koy pusete getir ac kaldık diyor yiyin diyorum misafir ev sahibi olmadan yermi diye kızıyor çocukla gidiyorum cocuk ağlıyor burnumdan geliyor misafir değilsin sen ev sahibisin rahat rahat ye iç diyorum bizi misafir görmüyorsun falan falan fazla alıngan ozel ilgi istiyo yetemiyorum bebekten
(854 puan) tarafından
Bence gitme vakti gelmiş canım kusura bakma ama. Yardimci olacahija ilgi beklemesi hos defil. Kendide doğum yapmış bilmeli yani
(255 puan) tarafından
Canım o doğurdu annem ben el pençe divan ne derse emrindeydik çocuğu emzirmek dışında ona vermezdik herseyiyle ilgilendik oda yapıyor biseyler hakkini yiyemem ama bende peygamber değilim her lafına susamiyorum bide 1 kere dese amenna günde 3 5 kere canımı sıkacak bir konu çıkıyor illa ki az önce yine dışarı çıktı bana yardım etmeye gelse çıkmaz akşam yemeği yapılacak bebeğim uyanık mutfağa gidemiyorum
(854 puan) tarafından
Yapma hicbirsey, bebeginle ilgilen. Gelince bir nakarna koyar, kojmazsa evine gitsin. Takma kafana gelip geçici bunlar
(255 puan) tarafından
Tabi ki öyle o kadar zor şeyler atlattım ki aileme bile anlatamadım üzülmesinler diye burda dertleştik kızlarla tanımadığım insanlardan çok güzel öğütler tavsiyeler aldim hersey bitti bebeğim sag salim yanımda evimde huzurluyum derken ablam benle küsmek mi istiyor anlayamıyorum bundan gidince bağlarını koparcak gibi sanki gideyim biseyler olsun bidaha görüşmeyelim gibi hissediyorum ne olursa olsun kardeşiz bugün küser yarın yag bal oluruz ben küslük bilmem dayanamam da
0 oy
(3,877 puan) tarafından
Valla canm sen haksızsın bence 3 ve 1 yasında cocuklar illakı bısıler olacak. Kendını ben takıntılıyım dıye savunamazsın. 
(255 puan) tarafından
Bende kolay şeyler yaşamadım ama hadi temizlik konusunda haklı diğer konular
0 oy
(13,068 puan) tarafından
Kendi çocuğun biraz büyüsün çocukların evi dağıtmasına alışırsın bu kadar titizlik takıntılı isen evine gerçekten misafir kabul etme. Çocuk bu köşe yastığı değil ki kanepede öylece dursun ha ablanın ayrıca dikkat etmesi lazım o ayrı Bana göre ikinizde hastalısınız ablanın arabayi istemesi de yanlış ama sende gereksiz kızmışsın öbür konuya olan öfkeni burdan çıkartmışsın sanki 
(13,068 puan) tarafından
Alt yorumları da okudum hala aynı şeyi düşünüyorum ablan fırsat bu fırsat gezer tozarım kafası ile gelmiş huyunu biliyorsan biraz daha gelişini erteleseydin. Ayrıca senin yazdığımız okudum. Hepsine de ayrı ayrı yorum yaptım sende bir tek temizlik ısrarına eleştirme takılmışsın ablanın bebe görecem diye gelip gezmeye gitmesini de yanlış bulmuşum oysaki alt yorumlara baktım çocukları da sana bırakıp gidiyormuş.  Ayrıca ben desemde siz demeyin nedir ya o sizin için bu kadar masraf yaptım diyecek sen cevap verince kabahat olacak oh ne güzel kim bana senin için bu kadar masraf yaptım dese gelmeseydin derim
(255 puan) tarafından
Canım illa ki misafirliğe gidiyorsunuz çocuğa bisey verirken halinin üstüne mi koyuyorsunuz çikolata meyve seker sofra bezi ser diyorum kızıyor dün cocuk şekerli ellerini halıya sürmüş bembeyaz hali pembe olmuş çikolata lekesi her yeri yemek masası da var ayrıca bana sen ne dersen de ben buna kırıldım inadına batircaam der gibi geliyor
(255 puan) tarafından
Aslında mesele hali da değil cocuk bisey yaparken peşinde dolansa yine bu kadar kırılmam uzaktan dur yapma bitti ya balkonda sigara içiyor ya dışarı çıkmak istiyor mutfakta da sigara içiyor ki eşim asla evde sigara icirtmez bilmesine rağmen içiyor sizin kurallarınız benim için geçerli değil ben bildiğimi okurum der gibi dün arabanın anahtarını aldı hep beraber çıktılar eşim oh be dünya varmış dedi öyle demesi zoruma gitti ablam biz birbirimize de girsek eşimin laf etmesine dayanamam tartıştık bu konudan
(13,068 puan) tarafından
Yorumları okuyunca yeniden yorum yaptım bazı insanlar aşırı rahat kendi evinde de öyle mi sana gelince mi saldı. Ben bunu bir tek annemde yapiyodum çocuğu onların üzerine bırakıp dışarıya çıkmayı ama kendi evimdekinden daha titizim sofra bezi olmadan asla yemek yemeyiz oğlum bile 2 yaşında olmasına rağmen yemek yiyeceğiz dediğimde sofra bezi getirmeye koşar ablanın rahatlığı aşırı fazla
(255 puan) tarafından
Evindede böyle ama kaynanama gittik salı günü orda çok dikkat etti çocukların peşinden ayrılmadı demekki bana özel bu durumu
0 oy
(10,364 puan) tarafından
Arabaya kadar sen sonsuz haksızsın araba konusunda tuhaflık var bir tık
(255 puan) tarafından
Canım eşine kardeşime bakmaya gidiyorum diyip hergun eşimden arabayı al yarın da gezelim diyor pazar günü hep beraber gezelim diyorum bizde istemiyor nerde haksızım tam olarak bin bir zorlukla çocuğumu kucagima aldim iyi oku lütfen
(10,364 puan) tarafından
Çocuk evi dağıtır buraya engel olamazsın. Gezme kısmı tuhaf zaten ona amenna.
(255 puan) tarafından
Hayatım dağıtır ben okul öncesi öğretmeniyim buna diycek hiç biseyim yok ama ev büyük çocukları 1 odaya tikmiyorum 2 oturma odam cocuk odam yatak odami da onlara verdim sadece misafir odam derli toplu kalsın aniden gelen giden oluyor eşimin ailesi kalabalık ve hep düzenli olan insanlar 1 çocukta salmış hemen demelerini istemiyorum ablamdan istediğim 1 odam toplu kalsın bu 4 odalı evde de 1 oda toplu kalabilir dimi yatak odam cocuk odam ve 1 oturma odam onların kullaniminda zaten bu kadarına da hakkım var diye düşünüyorum
0 oy
(248 puan) tarafından
Onun çocukları çok küçük. Evde illa ki döküp saçarlar. Hatta senin bebeğini de rahatsız edebilirler. Dokunmaya çalışabilirler, vurabilirler, birden bağırırlar ve çocuğun irkilir vs. O nedenle sen en başta bunları açık açık ablana söyleyip, ileri zamanda kabul edecektin. 
(255 puan) tarafından
Canım yazın gel masal da büyür rahat rahat gezmeye gideriz dedim yok ben illede gelcem dedi gelene gelme diyemem ki önce bir uçak bileti alıp iptal etti ben hamileyken de alıp iptal etmişti eniştem de aradı ablam illede gelsin dersen göndereyim ama ayak bağı olurlar sana o bana baktı bende gitcem ona bakcam falan diyor ablan dedi bende benim bakılacak biseyim yok enişte yeğenini görmeye banada can şenliği olmaya gelsin yalnızım gündüz evde dedim ben çok sakinim kırmamak için çok çabalarım ama sabrım da bittiyse o zaman ipler kopar o noktaya gelmek istemiyorum ama 1 kere daha gelmişti 5 6 aylik evliyken o zaman da böyleydi ki daha fazlasiydi çocuğum yoktu o zaman sürekli hizmet bekliyordu şimdi bebek var diye biraz daha durgun normalde kötü biri değil ama evime gelince ben misafirim diyor başka da bisey demiyor eşim çocuğunu tosun paşa diye seviyor neden öyle diyor neden çocukları kucağına alıp sevmiyor herseye takılıyor
0 oy
(94 puan) tarafından
Benim ablamda oyle ben dogum yaptim bi hafta kaldi yanimda burnumdan getirdi asla anlasamadik zaten cok bencil herseye laf eden bi insan hep sorun cikaran biridir
(255 puan) tarafından
Benim ki ilk bir kaç gün çok iyiydi bebek yüzünden eşimle tartıştık oda eşime destek verdi sonra başladı sen eşine de böylesin bizide kırdın yok halıyı kirletmeyin dedin vs vs yani dolu gelmiş bir kıvılcım bekliyormuş ne diyim ben kötü niyetli değilim Allah biliyor kalbimi gönlümü

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 504 göst.
15 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 255 göst.
27 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Hwuain90 (455 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 538 göst.
27 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde M.D (1,586 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 389 göst.