0 oy
857 göst.
Aile kategorisinde (405 puan) tarafından
 eşimle beraber dokuz erkek kardeşler kaynanam ve bi görümcem en küçük kaynimda evli beraber yaşıyorlar ve şimdi bizleri oturduğumuz evlerden çıkarıyorlar tüm kayinlarimin Kendi evleri var bi benim yok kaynanmla yaşayan eltim ve kaynimda kendilerine ev aldılar ayrilacaklar kaynanamın bi evi var oyla görümcem o eve geçecekler tek başlarına yaşayacaklar kayinlarim da eşime demişler senin evin yok annemizi yanına al hem ev hem araba senin olsun bende de çok daha fazla sebeplerden dolayı istemiyorum bir sebebi de herkesin gözü eşimi ve beni kesmesi sırf evimiz yok diye zaten hemen kabul ederler kafasindalar ve benim anlasmadigm eltim var sevmediğim gorumcelerim var hepsi her hafta kaynanamlarla girip çıkıyorlar ve daha bi sürü şey benim çok daha farklı hayallerim var evimin olmasını ne kadar çok istediğimi herkeste biliyor ama bu şekilde değil ama sanırım ne öyle nede böyle olmicak zaten eşimle pek aram yok şuan en son seçenek boşanmak onları yanıma almasamda üstümde hep bir gerginlikler stres kendimi hiç bir yere ait hissetmiyorum istedigimin hel tersi oluyor Allah'ım sen bana hayırlı kapılar aç bu arada şimdiden bana tavır koymaya başladı yapamam diyince 

24 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Asla istemezdim kaynanayla yaşanır mı ya melek dahi olsa illa bir sorun çıkıyor Allah sabır versin. 
(405 puan) tarafından
Hiç bir vaad beni kabullendiremiyor
tarafından
Kocan ne diyo bu duruma
(405 puan) tarafından
Ben istemiyorum dedim oda diyor annem beni tercih ederse yok demem
-Reklam-
0 oy
(3,246 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun. İnşallah kabul etmez eşiniz. Sabah ola hayrola ne diyeyim üzüldümw. 
(3,246 puan) tarafından
Başka sorunlar var dediğiniz için net bir yorum yapamıyorum ama annemle eşim arasında kalsam mecburen annemi kıramazdım. Oturup konuşurdum ne bileyim. Dağ dağ üstüne olmuş, ev ev üstüne olmamiş. Çok zor.
(405 puan) tarafından
Canım tek oğul değil dokuz erkek kardeşler neden kendini ve beni el ayak altına atıyor
(3,246 puan) tarafından
Anladım farkındayım. Siz aksini dedikçe tersini yapar erkek ve iş inada binerse gidesi olmasa da gider. Akışına bırakın. Erkekler rahatına bizden daha düşkündür. O da gitmek istemiyor aslında. Onu anlıyormuş gibi yanındaymış gibi konuşun.
(405 puan) tarafından
Canım zaten onun yanindaymis anliyirmus gibi yapsam herşeyi onaylıyorum anlamına geliyor
(3,246 puan) tarafından
:) anladım. Siz en iyisini bilirsiniz. Gönlünüze göre olsun.
0 oy
(493 puan) tarafından
Valla bacım anlamadığım niye herkesin evi var da seninki yok orayı geçtim asla kabul etme gerçekten sırf kaynanama geldik bahanesiyle daha çok yanarsın söyleyeyim sana 
(405 puan) tarafından
Benim birikimim var Kredi çıkmıyor uğraştık ama kısmet olmadı hepsinin çocukları büyükler çalışıp almışlar bu evin üstündeki kaynimda patronu para vermiş öyle alabildi
(493 puan) tarafından
Anladım canım ama dediğim gibi pişmanlıktır kendimden biliyorum bende birikim yapmaya çalışıyorum Allahın izniyle 2 sene kadar da dayanacam çıkacam sonra kendi paramla kendi evimi almak istiyorum
(405 puan) tarafından
Bide ev almak için üç sene çalıştım oğlumu bırakıp
(493 puan) tarafından
Yazık bacım ya kıyma oğluna bu şekilde
0 oy
(951 puan) tarafından
Kirada kalırım daha iyi 
(405 puan) tarafından
Evet ben yapamam çok hassas yapım var ama hiç öyle davranılmadi bana
0 oy
(3,004 puan) tarafından
Nokta koyaydın yâ kiz
(405 puan) tarafından
Öyle yaptım ama ise yarar mı bilmiyorum ama eşimin gidişatı iyi görünmüyor tanıdığım kadarıyla
0 oy
(1,522 puan) tarafından
Yani gerçekte öyle bişey olsaydı eltin ayri eve gitmezdi cnm mantıklı düşün bunlar seçim öncesi vaatler kanma bunlara
(405 puan) tarafından
Aynen öyle kapı komşuyuz zaten görüyorum herşeyi sessiz olduğum için bişey anlamadığımı sanıyorlar
(1,522 puan) tarafından
Sakin kanma cnm
(405 puan) tarafından
Biliyorum canım ilk evlendiğimde eşime diyorlar di senin arabada payın var araba satılsa senin payını vericez evimiz yoktu mesela o zaman arabayı satmadan da verebilirler di bellki alabilirdik şimdide yaptıkları şeye bak
(1,522 puan) tarafından
Tamamen sizi ev üstüne getirip bırakmak Allah korusun kayınvalide oldumu bak bakalım ev ve araba için nasıl akbaba gibi üşüşürler
0 oy
(27,339 puan) tarafından

Üst üste olmaz çok zor olur bilemiyorum 

(405 puan) tarafından
Zoruma giden eşimi büyük şekilde kullanmaları ve eşimin bunu anlamamsi
(27,339 puan) tarafından
Kira olsun kendi evin olsun
0 oy
(3,812 puan) tarafından
Ya cok zor durumun cıdden üzüldüm. İnşallah kabul etmez esınız. Bunlar ne ıs yapıp alıyor hepsı de bı sız kalmıssınız böyle ev sahibi olmayan
(405 puan) tarafından
Ya hepsi de büyükler kaynimin torunları bile var yani büyük çocukları var hepsi çalışıp almışlar yani memelktte ikinci ev alan bile var yani yıllar içinde olmuş hepsinin ben daha altı senelik evliyim daha yolumuzu bulamamisken neylerle uğraşıyorum kendi hayatımı çocuklarımi düşünmek varken
(3,812 puan) tarafından
Oyy şimdi anladım canım allah yardımcın olsun
(405 puan) tarafından
Amin inşallah hem sinirliyim hem üzgünüm hem kırgınım eşimden yana
0 oy
(221 puan) tarafından
Zamanı gelince o evden de pay isterler, şimdi öyle dediklerine bakma. Diyelim ki istemediler, hep yüzünüze vururlar. Diyelim onu da yapmayacak insanlar, ev üstüne ev kurulmaz yine de. Mesela şuan evimi b.k götürüyor. Çocuk uyudu, canım sıkkındı, uzandım. Kaynana ile olsa göze batar. Ne bileyim istenmedik zamanda misafir gelir gider, eşinle kavga etsen, evladını tutar. Çok çok şey var. Kesinlikle aynı evde yaşamak evliliğe zarar. Tabi sen bunların farkındasın ama eşin baskı yapıyor anladığım kadarıyla. Acaba kaynanana eşin yokken biraz imâlarda mı bulunsan ?
(405 puan) tarafından
Canım zaten iki aydır eşimle aram bozuk sırf ilgisizlik ve sevgisizlik ten dolayı bunun düzelteyim derken o bana bunlarla geliyor bide aynı evde otursak neler olur neler başta bide kaynanam kızlarına çok düşkündür ben eşimi zor kaldiramiyorum
(4,114 puan) tarafından
Kaynanam yanımda kalıyor aynen dediğiniz gibi göze batıyor. Asla kabul etme yuvandna olursun. Esın daha da ilgisizlesir soyleyım aile ortamı olmaz rahat olmazsınız aynı evin içinde.. Kayınlarında cok uyanıklar kaynanan ları size postalayacaklar. Aynı bize öyle yaptılar kayınpederım vefat etti ben nısanlıyken ev esımın üzerindeydi kaynanamlarin. Esımle birbirimizide cok seviyorduk. Ev esımın oldu kimse istemiyor ama kaynanamda bizimle kalıyor kimsesi yok diğer 5 çocuğuna gezmeye giderse gider hep bizde. Ama esim cok ıyı beni ezdirmez herseyın farkındadır. Yinede bazen keşke evlenmeseydim diyorum kaynanamdan dolayı esımle sorunum yok 10 yıldır evliyim
(4,114 puan) tarafından
Gelen giden pek olmaz esım musade etmez kardeşlerine. Anlayışlidir yorulmami istemez. Ama sen gelip gidecekler diyorsun sureklı işin bitmeyecek. Aklın varsa Kabul etme git kirada otur. Mutsuz olursun net
(405 puan) tarafından
Yapamam canım eşimle bile boşanmayı düşünüyorum
0 oy
(142 puan) tarafından
Eşin kabul etse sen kabul etme o evde huzurun olmaz 10 kardeş eşleri çocukları sürekli senin evine gelecekler annelerine. böyle hayat çok zor olur küçük ev olsun kira olsun başım ağrımasın mantigindayim ben. 
(405 puan) tarafından
Aynen öyle canım benim daha çocuklarım küçük okula gidecekler eşimle zaten bi özelim yok olanda bitecek mesela büyük kaynımin dört çocuğu var iki kızı evli bi oğlu nişanlı yanlarında sadece bi kızı var kızı da çalışıyor evde kalıyorlar iki kişi ee desin biz hayatımızı yaşamışız yanımıza gelsinler diye ve buna benzer dört kaynım daha var neden benim eşim
0 oy
(4,917 puan) tarafından
O kdr  kayın geosinin eşi ayrı görümce ayrı ay torunlar ayrı hepsinin herhafta sonu gelmesi sen artık Gelme desende senin evine gldegil annemin evine geldik derler. Nerde senin özel hayat nerde bı dinler nerde banyodan çıkınca havluyla geçme ..... Bence hayatı zindana çevirme bnm kaynanamlar bize yakın otur demesine rağmen gtmedim 
(405 puan) tarafından
Hepsini biliyorum canım kaynanamla kapı komşuyuz eltim evin üstünde zaten ne olup bittiğini görüyorum evin üstündeki eltimin misafirler yüzünden diğer eltimin evine gidip duş aldığını biliyorum
(4,917 puan) tarafından
İnşallah aklına gelen başına gelmez cnm çok zor
(405 puan) tarafından
Amin olmicak inşallah
0 oy
(853 puan) tarafından
Sakın öyle bı hataya düşme kırada kafan rahat olur en azından
(405 puan) tarafından
Yok canım kabul edemem
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Ayyy yok. Azıcık aşım ağrısız başım. Heleki bir de evin ayrıyken birleşmek çok zor gelir insana. Ne uyanıklar senin kayınların. İnşallah burdaki oyunu görebilir eşin
(405 puan) tarafından
Daha annesiyle boşanamadigi için görmez derler ya bi erkek evlenmeden önce başta annesinden ayrılacak diye o mesele üstüne ona duygu sömürüsü yapıyorlar iyu ce kaptırıyor biz doğuluyuz bizde öyle kolay kolay boşanma olmaz ama ben düşünüyorum kimsenin engel olmasina da izin vermem
(1,575 puan) tarafından
Annesine düşkünlüğünü kullanıyorlar yani. Böyle insanlardan nefret ediyorum
(405 puan) tarafından
Hem o bide aralarında güya mağdur olan biziz evimiz Yok diye evimiz olacak diye kandırıyorlar ki asla evim Yok diye kendimi mağdur hissetmiyorum demekki daha kısmeti varmış zamanın da hiç birininde yok tu
(1,575 puan) tarafından
Aynen öyle. Hem onlara mı düşmüş bunu düşünmek? Herkes kendi idamesini yapabilir niye suyu bulandırıyorlar
(405 puan) tarafından
Annelerini düşünürken benim evliliğimi zedeliyorlar çok bişide yokta aslında
0 oy
(5,232 puan) tarafından
Teklif deyince aşırı iyi bi teklif sandım :) 
(405 puan) tarafından
İşte kulağa hoş geliyor sadece
0 oy
(792 puan) tarafından
Asla taviz verme, eşinle de açık açık konuş. Sonra pişman olursun. Ev ev üstüne olmaz birde giren cikakjn belli olmaz.
(405 puan) tarafından
Ben biliyorum herşeyin farkındayım zaten herkesin gözünün bizi kesmesi beni çok kırıyor sırf sadece aralarinda bı benim evim yok diye böyle vaadlerde bulunmaları
0 oy
(703 puan) tarafından
Düşünsene bayram seyran olduğu zaman herkes senin başında olacak kaynanan yanında olduğu için madem kızı da varmış onlar güzelce geçinsin hadi hasta kimsesi yok olsa vicdan bu bakılır edilir ama ele ayağa düşmemiş ya herkes kendi evine çıksın ikna olma  
(405 puan) tarafından
Kimsesi olmazsa zaten o vicdansız ligi yapacak biri değilim eşimden boşanmayı düşünüyorum ikna olacağımı düşünmüyorum
(703 puan) tarafından
Kararlı olun bu konuda önemli olan sizin hangi hayatı istediğiniz
(405 puan) tarafından
Aynen öyle canım herşeyin farkında ndayim ama herşeyi bozan da eşim
0 oy
(11 puan) tarafından

Para teklif etmişler resmen annenin tüm sorumluluğunu size atmak için. Evim olacağına huzurum olsun, düzenim dirliğim bozulmasın ilk tercihim. Dışarıda açıkta kalmış da değilsiniz. Öyle ya da böyle bir yuvanız var çok şükür. Ben olsam bu işi çok güzel döndürürdüm o kardeşlere, baksana baya sizin bu teklife tamam diyeceğinize eminler. Ters köşe yapın hepsini geçin. Üzerine çok düşünüp vicdan yapmaya da gerek yok. Vicdanı da 9 a bölün:D

(405 puan) tarafından
Canım ben zaten asla bu şekilde bir evim olsun istemiyorum öyle bişi de düşünmedim sanki sokakta kalmışlar dokuz erkek kardeşler olduklarıni unutuyorlar ben direk Yok dedim zaten eşim sanki o bakmazsa sokakta kalacaklar evet çok şükür kiramizi odeyebiliyieuz aç kalmadık hiç birini de muhtaç olmadık
(11 puan) tarafından
Büyükten küçüğe herkes sırayla baksın valla böylelikle ne kimsenin düzeni bozulur ne de haksızlık olur. Bir de sadece siz baksanız işin diğer boyutları da var. 2 gün sonra iyi bakamıyorlar da derler, birsey olsa sizi de suçlarlar.
(405 puan) tarafından
Çok iyi biliyorum canım tek kelime etsem dicekler ee evi sana verdik:)) düşündükçe sinir oluyorum
0 oy
(1,061 puan) tarafından
Uzak dur uzak uzak
0 oy
(521 puan) tarafından
Valla hayatının hatasını yaparsın.zten eşinle anlasamiyok diyom ne diye ailesini cekicen.cok seviyo anlasiyo desen hattı için blki .ama durum farklı başını agritma bnce.annemiz orda diye hiç çıkmazlar snden .ve emin olabilirsin burası annemizin evi lafını bı ömür duyarsın bkma şimdi sizin olsun demelerine.
0 oy
(48,496 puan) tarafından
onlar görümce.ile otursun sen kirada otur zaten ev araba müşterek esinin her turlu hakki var

İlgili sorular

+1 oy
9 cevap 386 göst.
24 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 586 göst.
24 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 267 göst.
5 Ocak 2024 Diğer kategorisinde zelalclk (405 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 444 göst.