0 oy
601 göst.
Aile kategorisinde (30 puan) tarafından
Merhaba hanımlar ben 40 yaşın da üç evlat sahibi bir bayanım en küçüğüm 18 aylık

Eşim hep istiyordu ama son zamanlarda iyice kafaya takti bir yetime aile olalım sahip çıkalım istiyor..

Evet çok güzel bir istek ama ben çekiniyorum bir yanım istiyor bir yanım korkuyor 

Eşimin acele etmesinin bir nedeni de şuan emziriyorum alacağımız evladın da iki yaşından küçük olup süt annesi olmamı istiyor sebebi ise büyüdükce mahrem olmasın kızımıza oğlumuza kardeş gibi büyüsünler istiyor süt annesi olunca diğer aile fertlerinden de bu sorumluluk kalkıyor o yüzden acele ediyor..

Şu an benim karar vermemi bekliyor 

Bu kadar nimet içinde bir yetimin sevabını alalım diyor..

Siz olsanız ne yapardınız eğer istemesem nankörlük etmiş olurmuyum günah olurmu bir türlü net karar veremiyorum uzun oldu hakkınızı helal edin..

26 Cevaplar

0 oy
(1,655 puan) tarafından
Üç tane çocuk ve bir tane daha olması zor yanı evde yatılı bir çalışan ve bakıcı varsa ayriyetten olabilir ama onun dışında zaten ev işi uğraş bunalmış haldeyken iki tane ikiz gibi birikendi canın birisi evlatlık vicdan azabı olur gibi geldi sabır göstermesi çok zor olur her çocuğun için sadece evlatlık aldığına özel demiyorum 
(30 puan) tarafından
Hiç biri yok kendim hallediyorum her işimi eşimde yardım ediyor yaşla birlikte sabrimda azaldı önceden daha sabirliydim sanki dediğim gibi işin manevi boyutundan vazgeçemiyorum o yüzden karar veremiyorum
-Reklam-
0 oy
(6,351 puan) tarafından
Bence bunu çocuk sahibi olamayanların yapması daha doğru.
0 oy
(2,096 puan) tarafından
Aynı nedenle bende çocuğu emzirirken başvurdum ama çıkmadı bile sen başvur nasip ise çıkar 
(30 puan) tarafından
Netten değilde sosyal hizmetlere gidip basvurunca daha ihtimali yüksek oluyormuş siz nerden basvurdunuz bilmiyorum ama
(2,096 puan) tarafından
Netten başvurdum çıkmadı
0 oy
(808 puan) tarafından
Koruyucu aile nasıl oluyor ki hep yanınızda mi kalıyor 
(1,618 puan) tarafından
Evet sadece velayeti verilmiyor ama çocuğun ailesi geri isterse çocuğu alabilir. En büyük sorun da bu zaten, birden gidebilir çocuk
0 oy
(205 puan) tarafından
Koruyucu aile olayında çocuğu pat diye alıyorlar elinden. Öyle aldıklarında kaldırabilecek mi? Süt annesi olacaksınız ama birden gidecek nereye gittiğini bile söylemezler 
0 oy
(3,097 puan) tarafından
Vicdani sorumluluğu çok ağır, zor bir karar bence. Yarın öbür gün illaki istemeden bağıracaksın sinir anında ya da kardeşleriyle kavga ettiğinde belki istemeden taraf olacaksın yaptıkları belki gözüne batacak. Çok iyi düşünmen lazım canım çok iyi bir istek fakat sorumluluğu da çok 

İlgili sorular

+4 oy
21 cevap 1,069 göst.
10 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 392 göst.
9 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Prensannesizey (522 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 347 göst.
9 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Toprak_Hilal (2,369 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 534 göst.