0 oy
911 göst.
Aile kategorisinde (262 puan) tarafından
5 yıllık bir arkadaşlığımız var iki aile tek araba doğu turuna çıktık. Herşey çok iyi çok güzeldi zaten kendisini de çok severim çok samimiyiz. Neyse bir arkadaşım var Diyarbakırda orayı gezmeye gittik eşlerimiz iş arkadaşı ama kızlar tanışmiyordu. Diyarbakırli arkadaşım yemeğe davet etti bizi bir sürü şey hazırlamış bize hep beraber onlara gittik yemeğe. Sonra bize çok ısrar etti bizde kalın asla bırakmam otele para vermeyin falan diye. Ama sadece kalacak bir odası vardı yani biz eşimle kalsak diğer arkadaşlarımıza kalacak yer yoktu. Bizde onlara biz burada kalıcaz siz otele gidin demek istemedik ayıp olurdu yani öyle düşündük hep beraber otelde kaldık. Daha sonra Sivas'a geçtik dolaşmaya orada da yola çıktığımız arkadaşımın arkadaşı vardı. Biz onlarla görüşücez dediler Sivasta iki gece kalacaktık. Onlarla Beraber oraya gittik. Ve arkadaşım onlarda kaldılar. Biz ayıp olmasın diye kendi arkadaşımızda kalmadık ama onlar kaldılar biz otel de kaldık eşimle. Her neyse onu da geçtim. Hep beraber yoldan gelmişiz. Herkesin karnı aç. Onlar yemeğe girdiler eve bizi davet bile etmediler. O kadar canım sıkıldı ki. Diğer kız sordu işte bunlar ne yapacaklar şimdi dedi bizden için. Arkadaşım da onlar otele gidecek dedi. Bende karnımız aç önce yemek yiyip öyle gidicez dedim. Hiç umursamadilar güle oynaya eve girdiler o kadar moralim bozuldu ki. Sonra hep story attı dostum kardeşim falan diye o kızla. Bende dayanamadım mesaj attım bizi yemeğe davet bile etmediler diye. O da bizi görünce heyecanlandilar falan filan diye biseyler söyledi. Artık ısınamıyorum ona ne yapıcam bilmiyorum. Ben mi yanlış düşünüyorum bilmiyorum ama yaptıkları hata değil miydi ben çok üzüldüm ya :( eskisi gibi davranasim da gelmiyor. Bu yola beraber çıktık sonuçta biz onlara ayip olmasın diye kendi arkadaşımız da kalmadık. Ama onlar bunu düşünmedi onu geçtim yemeğe bile davet etmediler gittik dışarıda yedik çok dokundu yani bana :(

26 Cevaplar

+2 oy
(528 puan) tarafından
Araya mesafe koymalisin bence öylesi dost olmaz 
(262 puan) tarafından
Çok canım sıkıldı yani diğer arkadaşim da çok kızdı sen onları düşündüğün için kalmadın onun yaptığına bak diye.
-Reklam-
+1 oy
(2,702 puan) tarafından

Ben şahsım adına diyim gitmem hiç bir arkadaşımla tatile falan tek giderim gene gitmem kimsenin saçma sapan huylarını çekecek dermanım yok benim 

(1,479 puan) tarafından
Niye len ben senle memlekete gelecektim :(((
(2,702 puan) tarafından
Sen başka başkası başka dur şimdi Büşra sinirlerim zıpladı posta az şuna cevap vereyim de
(262 puan) tarafından
Kalma da bile değilim de yemeğe davet etmediler ya ona çok bozuldum ve o kaldığımız 3 gün boyunca arkadaşım bizi arayıp sormadi bile
+1 oy
(12,776 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Misafir gittiğin yere misafir çağırmak sadece bana mı tuhaf geliyor tura beraber gittiniz diye 24 saati birlikte geçirmeniz gerekmiyor ki çok yakın arkadaşım deyip bir gece evinde kalabilirdin pekala ha bu arada kendi çekirdek ailem ve kendi ailem dışında kimse ile mecbur kalmadıkça uzun yola hele de gezmeye gitmem 
(262 puan) tarafından
Misafir gittiğin yere misafir çağırmak diye bişey yok gittiğimiz iki tarafta beraber geleceğimizi biliyordu. Görgülü kendini bilen insan çağırıyor ama böyle olan çağırmiyor canım sıkıldi benim de
(3,545 puan) tarafından
Post sahibi değilim evet 7/24 beraber vakit geçirmek zorunda değiller ama beraber yola cikildiysa program yapılmalı ve uyulmali önceden bu durum belirtilmeli herkes kendine ona göre plan program yapılmalı bekar kız kardeşimle genelde bizimle tatile gelir bugün program bu bu şuraya buraya gidicek onanuygun değilse ya siz oaray gidin ben bugün otelde takilcam der veya bize uymuyorsa ya sen takıl biz başka program yapalım deriz  yola beraber cikilinca belirli bir programa uyulması uygulamıyorsa en azından söylenmesi gerekiliyor diye düşünüyorum
(12,776 puan) tarafından
Yalnız ben arkadaşı çağırmamakta haklı onlar otele gidecek demesi normal demeye çalışmıyorum sizin fazlaca düşünceli tavrınız yanlış insana denk gelmiş diyorum ve keşke biz birlikte vakit geçirmek istiyoruz o yüzden arkadaşımızın evinde kalacağız deyip kalsaydınız onlarda yemek yiyip otele geçselerdi asla bu kadar ince düşünceyi ve fekadarlığı hak etmeyen insanlarla yola çıkmışsınız
(262 puan) tarafından
Evet ve yakın arkadaşım olduğu için gerçekten kendimi çok mutsuz hissediyorum ve bunu kendime yedirmiyorum
+1 oy
(3,721 puan) tarafından
Çok ayıp etmiş çatır çatır söyle biz sizi bırakmadık sen diğer arkadaşını görünce yüzüme bile bakmadın gittin bizi otele gönderdin ağzımla açız dedim cevap bile vermedin verdiğim değeri göremiyorum böyle bi arkadaşlık dostluk bana göre değil yolun bahtın açık olsun de kes at bence 
0 oy
(3,545 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yola cikmadan önce konuşulacak böyle şeyler biz bir gece de arkadaş ta kalcaz sizin için sorun olur mu ne yapalım isterseniz ayrı arabalarla gidelim program size uymaz ise falan diye bence ayıp etmişler ben olsam bozulurdum söylerdim de bir insanı tanimak istiyor musun yola çıkın diye bir söz var ya tam bu duruma uygun tanımış oldun açıkça söyle ve adkadasligini bitir  ha birde siz kedi köpek misin bunlar ne olacak ne aşağılayıcı bir cümle ya
(262 puan) tarafından
Ve arkadaşımın da onlar otele gidecek demesi :(
0 oy
(5,368 puan) tarafından
Sanırım ben arama mesafe koyardım böyle şeyler yola cikmadan konuşulmalı madem böyle bir niyeti var ona göre ön hazırlık olmalı 
(262 puan) tarafından
Ben kalmasında da değilim inan ki ama yemeğe bile davet etmediler ya ona çok bozuldum :(
(5,368 puan) tarafından
Bozulunacak bir durum var zaten canım arkadaşı unutsa bile onun unutmaması lazımdı sende unutabilirdin yani ben yine yangına körükle gitmiş olmayayım kendin bilirsin
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Pek dost hareketi değil dost olan açlığını düşünür bn olsam eskisi gibi kesinlikle olamam 
(262 puan) tarafından
Evet onlar da arkadaşlarini ozlediler falan filan kalmaya zaten ben asla kalmazdim kimsenin evinde ama yemeğe bile demediler ya ona çok canım sıkıldı
0 oy
(397 puan) tarafından
Fazla değer soytariyi adam eder diye boşa dememişler 
(262 puan) tarafından
:((((((
0 oy
tarafından
Eminmisin dostun olduguna 5 yıl değil bir aylık arkadaşım bile olsa ben yapamam ayıp yani
(262 puan) tarafından
Evet bende ayıp diye yapmadım ama onlar yaptı işte bunu kabil edemiyorum. Ben bu kadar ince düşünürken onların yemeğe bile davet etmemelerini hazmedemiyorim
0 oy
(1,215 puan) tarafından
Bence yerden göğe kadar haklisin
(262 puan) tarafından
Eskisi gibi davranasim gelmiyor. Çok değerliyfi benim için cidden çok çok üzüldüm kabul edemiyorum yaptığını
0 oy
(3,247 puan) tarafından
Geçmiş olsun. 

Tatilde olması ve evden uzakta olması çok can sıkıcı. 

Çok ayıp etmiş

Elbette bi daha bi yere gidilmez. Merhaba merhaba. 

Tatile de yalnız gidilmeli bence çekirdek aile. 
(262 puan) tarafından
Evet biz yakıtı paylaşırız diye düşünüp çıktık bide çok samimiyiz diye. Zaten ilk kez biriyle böyle bir yola çıktıik. Ama hataydi
(3,247 puan) tarafından
Birini tanımak için ya yola gideceksin ya da aynı evde yaşayacaksın derler.
Yaşamadan bilemiyor insan. Sen iyiyken herkes iyi.
Boşver. Senden bişey eksilmedi. Bunların adı tecrübe hep.
0 oy
(17,651 puan) tarafından
Gezmek için seni kullanmış sadece
(262 puan) tarafından
Evet aynen öyle oldu eşi de sadece 2 saat araba kullandı geri kalan 1 hafta hep eşim kullandi
(17,651 puan) tarafından
Muhattap olmayın bence artık
0 oy
(13 puan) tarafından
Arkadaştan darbe yedikçe aileme yöneldim ben yediririm içiririm fedakarlığımi yaparim ince düşünürüm baktım olmuyor ehline denk gelmiyorum çektim kendimi yeni tayin oldugumuz yerde de seçilmiş yalnızlık politikası minik kızım kocamla tatile gideceksem de eşimle kızımla ☺️
0 oy
(1,627 puan) tarafından
Ben bidaha o arkadaşlar pikniğe bile gitmem nettt yani. Çok çok ayıp etmişler 
0 oy
(3,448 puan) tarafından
Dostunu yolculukta tanırsın diye bosuna dememişler
0 oy
(1,828 puan) tarafından
Bir daha yanyana asla gelmem değil gezi piknik alışveriş çöp atmaya çıkmam mesafe koy canım
0 oy
(122 puan) tarafından
Bence ayıp etmişler bende olsam senin gibi açık açık söylerdim kırıldığımı. 
0 oy
tarafından
Sivasliym bn sivas bir kesim insani yobazdir ona denk gelmsn
0 oy
(1,771 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ben şöyle düşünüyorum belkide arkadaşınizin arkadaşinun durumu olmayabilir sizi yemek konusunda mecbur değil ha siz önceki Urfa'da ona sorup biz burda kalçaz tek odası var arkadaşıniza yanlış anlarmisin diye sorabilirsiniz benim bu hayattaki beklentim kimseden hiç bir beklentimin olmaması o yüzden mutluyum 
0 oy
(3,607 puan) tarafından
Bir insanı tanımak istiyorsanız 3 şeyi  onunla yapın. 

Aynı evde yaşayın

Ticaret yapın

Seyehat edin

Arkadaşını tanımışsın. Artık onunla vedalaşma zamanı gelmiş bence.

İlgili sorular

0 oy
55 cevap 2,071 göst.
0 oy
9 cevap 428 göst.
15 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Happymommy (1,881 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 502 göst.
5 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Dil ek (30 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 458 göst.
20 Eylül 2020 Aile kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu