0 oy
106 göst.
Diğer kategorisinde (54 puan) tarafından
Kızlar doğum için merdivenleri normal mi inip çıkmalıyım yoksa yan yan mı inip çıkmalıyım. Hangisi daha çok işe yarar

11 Cevaplar

0 oy
(69 puan) tarafından
Bol bol yuruyus canm. Yuruyus yap. Suquat yap. 
-Reklam-
0 oy
(1,565 puan) tarafından
Merdiven bilmem de ben 3 saat yürüyüşle doğurmuştum canım 
(54 puan) tarafından
Ne güzel maşallah. Benim denemediğim yöntem kalmadı 39 olduk sancım var 1cm açılmam var ama bir hafta türlü türlü şeyler denedim hiçbir ilerleme olmadı.
(1,565 puan) tarafından
Hurma yedin mi canim
(54 puan) tarafından
Evet günde en az 7 tane hurma yiyorum uzun yürüyüşler yapıyorum pilates topunda egzersizler yapıyorum. Yavrumun vakti gelmedi henüz sanırım o yüzden işe yaramıyor.
0 oy
(335 puan) tarafından
Bende sancım başladığında hastaneye gittim ama gittiğim gibi ilk içeri girmedim. Hastane'nin bahçesi çok büyüktü orda 1 saat yürüyüş yaptım öyle girdim içeri baya açılmıştı. Son giden ben oldum ilk çıkan ben olmuştum.
(54 puan) tarafından
Maşallah çok güzel.
(335 puan) tarafından
@Fatma Nur Allah size de kolay doğum nasip etsin, sağlıcakla kucağına alırsın inşallah Allah şimdiden yardımcınız olsun.
(54 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun. Teşekkür ederim:)
0 oy
(4,989 puan) tarafından
Bnm 37+4,tü hep yürüyüş yaptım normale harlandim hurma falam teyzemin kızı kaza geçirmişti zoyerete gttim  m3. Kartı evi  ciktim zorlandım herhalde akşamı bı baktım suyum geldi 1cm acilmam vardı iki kadın yanımda doğurdu bmde tık yoktu mecburi sezeryan oldum ben 
0 oy
(1,065 puan) tarafından
Bende hic bisey ise yaramamisti canim
0 oy
(659 puan) tarafından
Ben sadece bizim kapının yanidaki tek basmakli merdiveni inip çıkıyordum ,yani tüm m apartmanin merdiveninden değil :)
0 oy
(3,244 puan) tarafından
Düz inip çıkacaksın ki rahim hareket etsin yan yan olunca bacaklar hareket eder sadece ıkinmak için düz in cik
(54 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederim:)
0 oy
(2,922 puan) tarafından
İstersen seke seke çık hiç bı ise yaramıyo. Neler yaptım ikinci bebeğimde kızım kanala sıkıştı mecbur sezeryan oldum keşke kendimi yormasaydım doğumdan sonra bı sure kendime gelemedim :) 
0 oy
(1,096 puan) tarafından

İnmek değil çıkmak iyi bence . Ben dümdüz merdiven çıkıyordum. Ve bol bol yürüyüş mesela yürüdüğün zaman kaldırımda Bi ayağını yola Bi ayağını kaldırıma sekerek yürüyormuş gibi anladın sen :woot: öyle yürü oda iyi ben onu da yapıyordum 

(54 puan) tarafından
Onu da yapıyorum. Hiçbir işe yaradığını yok şuan bakalım :)
(1,096 puan) tarafından
Günün geldi mi? Doğum yaptın mı bacım?
(54 puan) tarafından
Ay hayır yaa. Denemediğim yöntem kalmadı. 39+4 olduk bebek de kilolu gidiyor bu gidişle beni sezeryana alırlar diye korkuyorum.
(1,096 puan) tarafından
Kız Allah korusun deme öyle açıklık önemli sen elinden geleni yap suni sancı rahim açıcı alabiliyosan al bence . Ben kızımda suni sancı ve Rahim aciciyla doğum yaptım
0 oy
(2,503 puan) tarafından
Iki dogum yaptim hic merdiven cikip inmedim. Bol yuruyus ve comelip kalkma oneririm. Ozellikle evi egilerek sil.
0 oy
(807 puan) tarafından
Fatmaana eli diye Kuru bir ot var aktarlarda zor da olsa bulunabiliyor sadece medinede yetişiyor. Doğumu başlatmak için yasin okunan suya o kurutulmuş otu koyunca açılmanız başlıyor. Ama doğumdan sonra hemen sudan çıkartılmalı aksi türlü rahim kapanmaz 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 187 göst.
0 oy
4 cevap 48 göst.
27 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Asyahatunnn (448 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 108 göst.
6 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Esr96 (788 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 318 göst.
26 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Medine18 (35 puan) tarafından soruldu