0 oy
905 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (4 puan) tarafından

kızlar ben oğlumda baya özel bir hastanede doğum yaptım daha sonra oradaki kadın doğum doktorum klinik açtı kendine bu hamileliğimde de oraya gitmeye başladım zaten oğlumdaki özel hastaneyle anlaşmalıymış doğumlarını orda yapıyormuş doğumuma 2 ay kalınca fiyat belirlendi ve 104 BİN istedi doktorum aşırı aşırı fazla geldi bana hastaneyi aradım hastane suit oda dahil her şey 50 bin dedi 

doğumumu doktorumla yapmayı düşünüyordum ama maalesef fikrim değişti Allah için bir doğum için o kadar para verilir mi yazık günah değil mi özel hastanelerde doğum yapan anneler siz ne kadar ödediniz hastane için normal doğumda vicdanım zerre kadar o parayı vermek istemiyor gider hastanede yaparım doğumumu haksız mıyım  

biraz şaşkın ve sinirliyim karışık yazmışta olabilirim 

42 Cevaplar

+5 oy
(2,373 puan) tarafından
Gider paşa paşa devlette dogururum o 50 binlede gider çocuğuma altın alır birikim yaparım kız buneee yazık günah ya aman iki güler yüz için kat kat fazla 
(2,373 puan) tarafından
Sanki özeldeki aletler altından dikiş atılan iplik altından :) ben gözümle gördüm kız adamlar devlette sezeryani okadar seri özel bir şekilde getiriyorlar saati dolunca arkasında bebekle cikariyorlar bebekle anne aynı anda teslim ediliyor
(48,695 puan) tarafından
keyfe özel de yaptim suan olsa yapmazdim 50 bin nedir ev kaporasi sanki sanki hastanenin bir odasını onlarin uzerine tapu edecekler
(5,331 puan) tarafından
Özelin her kurumu keyfidir zaten bi güler yüz gidiliyor maalesef.
(48,695 puan) tarafından
aynen o güler yüz icin gittim ama uygundu o zaman ☺️
(5,331 puan) tarafından
Evet canım uygundu şimdi baya uçmuşlar.
-Reklam-
0 oy
(4 puan) tarafından

image

işte bu da verdiği doğum ödeme planı 
(279 puan) tarafından
80 bin ödedim özel hastene değildi ama devlette özel doktordu
(4 puan) tarafından
yok kız aşırı fazla valla eşim okeylese ben izin vermem hastanede doğururum
(1,279 puan) tarafından
Doktorun ismi ne acaba erkek mi
(4 puan) tarafından
kadın
0 oy
(3,862 puan) tarafından
ben dogum yapali 5 sene oldu ,o zaman 3.500 tl mi ne odemistik . Allah nasip ederse temmuzda 2. cocugum olacak  , daha fiyat almadim ama 25 30 binden fazla ise hastane degistiririm ben de .
(4 puan) tarafından
bht tema hastanesi
tarafından
Acıbadem 45 Bin TL doğum , 3.5 TL muayene
(4 puan) tarafından
benim doktorum 2500 muayene 100 bin doğum diyor muayene normal ama doğum değil bht de 50 bin doğum diyor
tarafından
Muayene uygunmuş , ben 7 ay önce 30bin TL'ye Acıbadem de doğum yapacaktım ama çevrem hep dedi ki devlet çok iyi , şöyle böyle. İkna ettiler. Allah benim belamı kör etsin insanlara uyduğum için :D aklı olan özelde doğum yapar
(1,424 puan) tarafından
Bht her alanda pahalı. Benim kuzenim anestezi uzmanı olarak orada çalışıyor. Hep anlatıyor çok pahalı. Hep araplar saç ektirmeye geliyor anca filan diyor.
0 oy
(2,667 puan) tarafından
20/25/30 bunlar normal ama üstü fazla. İstanbul'da isen hastane onereyim sana canım. 
(4 puan) tarafından
ya bana 50 bile normal çünkü o hastaneye tam güveniyorum doktoruma da tam güveniyorum ama fiyat aşırı fazla geldi
0 oy
(233 puan) tarafından
Yok artık şuan en iyisi 30 istiyor benim doktorum şuan 20 istiyor ben doğurmaya max 30 olur
(4 puan) tarafından
ya bende 50 bile okeyim ama dahasını düşünmüyorum
0 oy
(1,429 puan) tarafından
Canım Ekim'de doğum yaptım normal dogum 10bin sezaryen 13bin falandı ama kampanyalı fiyatta olabilir şuan daha artmıştır tabi 

Öncesinde benimde doktorum özel klinigi vardı bı hastaneyle anlasmaliydi ve bize 30bin falan çıkarmışlardı belki daha fazlada olurdu ayrıntıları gorusmemistik son bir ay doktorumu mecbur değiştirdim valla pahalı geldi ve oğlumda ansızın gelince gece hastanede acilden girip hiç tanımadığım bı doktora doğurdum ama herşey güzel geçti sukur 

Devlette doğuma cesaret edemedim randevu işleri falanda zor ama özelde olsa çok uçuk fiyatlar gereksiz ya 
(4 puan) tarafından
ama bu doktorum 100 binden fazla istiyor aşırı aşırı derece de fazla
(1,429 puan) tarafından
O çok fazla ya ne farkı var diğer dogumlardan acaba
0 oy
(1,792 puan) tarafından
Doktor ayrı para alıyor egerki Özel muayenehaneye gittiyseniz normal hastanede özel doğum Daha uygun oluyor oranin doktoruyla yaparsanız doğumu hangi şehirdesiniz?yani doktor hastaneye atıyorum 30 ödüyor gerisi kendinin benimde öyleydi çok pişman oldum doktorumu değiştirmedim için 
(4 puan) tarafından
evet düşün hastane 50 alıyorsa doktor 60 alıyor istanbuldayım
(1,792 puan) tarafından
Yazık yani hastanenin kendi doktoruyla yapmak daha mantıklı
0 oy
(7,043 puan) tarafından
Kız o ne yolacsk tavuk ariyo senin doktor tobe estağfurullah benim oğlum 2 yaşına girmek üzere o zaman doğum paketi almıştım 10 muayene 10 kontrol 5 nst 2li 4lu tarama testleri ayrıntılı USG rutin kan testleri ve doğum dahildi hatta 2 kez de diyetisyen muayenesi vardı içinde hepsi toplan 6.500 TL ödedim 5 kuruş fazla ödemedim herşeyimi de yaptırdım biseye gerek kalmadı bi douguma o kadar para yazık günah 
(4 puan) tarafından
vallahi yazık günah gerekirse değiştireceö vicdanım kabul etmiyor
(7,043 puan) tarafından
Yok canım gerek yok normal doğum olacaksa zaten kendin doguruyosun doğru düzgün başka bişey yok sezeryan desem 5 dkda kes çıkar dik yapilacak o kadar para vermeye gerek yok ben olsam gider devlette dogururdum vala
(4 puan) tarafından
şuan her şey normal görünüyor ama bakalım
(7,043 puan) tarafından
Ya nasıl yaptığının bi önemi yok ki p kadar paraya çocuk büyür dogumunda vermeye gerek yok
(4 puan) tarafından
aynen öyle bir de yazık günah o kadar para
0 oy
(15,235 puan) tarafından
O ne öyle ya. Baya pahalı . 8 ay önce 11 bine yaptım. Hadi aynı hastane olsun olsun 30 bin olsun şimdi olmwz da . 
(4 puan) tarafından
ya benim için 50 de okey ama bu 100 binden fazla diyor o da aşırı aşırı bir doğum için
(15,235 puan) tarafından
Doktor yarısını kendi alıyor.  Baya fazla bence de
0 oy
(3,271 puan) tarafından
Aşırı pahalı ya bu kadar uçmuş olamaz fiyatlar. Yazık günah o fiyata 
(4 puan) tarafından
tabi ki valla vicdanım kabul etmedi yoksa doktorumu çok seviyorum çokta iyi ama fiyat aşırı
(3,271 puan) tarafından
Doktorunu merak ettim
(4 puan) tarafından
biraz bilinen bir doktor o yüzden isim yazmadım
0 oy
(435 puan) tarafından
Fazla fazla abartı yani yazık günah ya ekimde doğum yaptım özel hastaneydi doktorum da hastane de odam da gayet güzel ve temiz ilgiliydiler ve 10.500 tl vermiştik eşimin mesleğinden dolayı %15 indirim vardı bir gece kaldık sabahına evimize döndük 
(4 puan) tarafından
işte hastane suit oda dahil en fazla 50 diyor ama doktor 100 binden fazla
0 oy
(13,027 puan) tarafından
Olsa da vermem ilki devlette yaptım ikinci yine devlette olacak biliyorum özelle devlet bir değil 1 gün için o kadar vermek istemem açıkçası 
(4 puan) tarafından
ben hastaneden memnunum doktorumdan da ama ayrılınca doktorun kliniğine gittim ama hastaneyle görüşecem sanırım
(13,027 puan) tarafından
Tabi herkesin farklı görüşü canım inşAllah düşerler biraz ya 100 bin şaka gibi bi rakam
(4 puan) tarafından
hastane 50 bin normal ama doktor100 bin fazla
(13,027 puan) tarafından
Bilindik mi çok mu meşhur doktor kız nerde oturuyorsun
(4 puan) tarafından
yani bilindik biraz küçükçekmece de oturuyorum
0 oy
(140 puan) tarafından
5 ay önce 15 bin ödedik sezeryan süit oda 2 gece kaldık ve fiyata refakatçi harici 2 kişinin yemeği de ekli yemek zamanı odada annem ve babam vardı onlara da isteyip fiyata ekletmiştik en son geçen ay aynı hastanede arkadaşım doğum yaptı o da 18.500 ödedi 
(4 puan) tarafından
ayyy sizin ne güzel uygunmuş bu da işte her şey dahil suit oda 50 bin normal ama 100 bin değil
(140 puan) tarafından
Yani herşeye zam geldi dersek gerçekten hadi 40-50 neysede 100 çok uçuk bi rakam
(4 puan) tarafından
aynen öyle
0 oy
(970 puan) tarafından
Paranız mi çok 
(4 puan) tarafından
:D :D Allah var eşim verir o parayı ama ben kabul etmem gider mis gibi hastanede doğururum
(970 puan) tarafından
Yinede siz bilirsiniz yani yazık günah ya
(4 puan) tarafından
işte bende vicdanım el vermeyince vazgeçtim gerekirse değiştirecem doktoru
0 oy
(119,346 puan) tarafından
ben bi yedigim icin harcadima bide saglik icin harcadima acımam ama bu rakam fazla diycem ama sartlarda ortada ne diyim allah herjesin yardimcisi olsun
(4 puan) tarafından
amin bende ama hastane 50 normal ama 100 bin fazla yani
(119,346 puan) tarafından
onuda dr alcak demekki
(4 puan) tarafından
evet büyük ihtimalle çünkü hastane her şey sahil suit odada dahil 50 dedi
0 oy
(13,886 puan) tarafından
Eğer riskli bir durumun yoksa niye bu doktora bu kadar para vereceksiniz. Şahsen ben vermem bu kadar parayı. Ben 15 ay önce doğurdum. 8.000 liraydı hastane ücreti. İkinci doğumum diye 5.000 liraya indirmişlerdi. Bana gereksiz geliyor bu kadar para vermek. Çocuğum için harcarim o parayı. 
0 oy
(160 puan) tarafından
5 gün önce doğum yaptım doğum paketi aldım 25.500 verdik herşey dahildi
0 oy
(61 puan) tarafından
Çok çok fazla ben 15 500 verdim o bile zoruma gitti ama 4.cocugum ve son olacak diye verdim bide tuplerimi baglattim 
0 oy
(132 puan) tarafından
100 bin çocuk satın alır gibi tövbe yarabbim.O paraya çocuğun kaç yıllık ihtiyacı görülür.Sağlık da para tuzağı olmuş.3 doğum yaptım sezeryan devlette yaptım 5 kuruş ödemedim.Şimdi 4. riskli gebelik olduğu için şehir hastanesi kabul etmiyor üniversite hastanesine gittim orda 15 bin filan dediler.Parası olan verir tabi 100 bin aşırı geldi yine siz bilirsiniz.
0 oy
(986 puan) tarafından

Çok çok çok fazla 50 bin bile fazla canım

Çok şükür durumum var ama yüksek...

Hemen hemen 8 tam altın parası:woot:

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 174 göst.
11 Kasım 2023 Diğer kategorisinde AlpereninAnnesi (759 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 132 göst.
0 oy
0 cevap 22 göst.
18 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mifamilia (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 775 göst.

380,242 soru

11,384,283 cevap

34,884 kullanıcı

...