0 oy
654 göst.
Diğer kategorisinde (195 puan) tarafından

Kızlar yemek konusunda elim yatkın deyil napmam lazım iki tane çocuğum var bu sefer kötü hissediyorum benmi yanlış düşünüyorum yoksa 

DEVAMLI YAPTIKLARIM

tavuklu bezelye plav

Biber dolması mercimek çorbası 

Nohut plav 

Ispanak makarna 

Patlıcanlı yemek plav bazen bulgur

Yoğurt çorbası 

GENELDE HEP BUNLARI YAPIYORUM YEMEK KONUSUNDA IYI DEĞİLİM HAMUR İŞİ HİÇ YAPAMAM YAPAMIYORUM 

Çocuklar küçükler daha 4 ve 6 yaş bilmiyorum benmi öyle düşünüyorum bu durum canımı sıkıyor :'(

30 Cevaplar

+1 oy
(1,171 puan) tarafından
Bı tane sini al yer sofrası açmaya çalış açtıkça öğrenirsin.bilmiyorum deyipte çekilme kenara canim.zor bişey değil herkes anasının karnında ogrenmiyor 
-Reklam-
0 oy
(544 puan) tarafından
Canım bende hicbisey bilmiyodum 4-4 lukde degilim nefisyemek tariflerinden bak en saglam tarifler orda var be cocuklarin cokda kucuk degil ama yaramaz olabilirler tabi benim oglum 2,5 yasinda onunla birlikde herseyi yapiyorum ama kucuk bebegim 5 aylik olcak o engel mesela 

Hamur isi zor degil hamurunu  iyi yogurman gerek hemen iki yapip birakma ben ilk zamanlar oyle yapiyodum daha dogrusu yoruluyorum gucum yetmiyodu ekmegim fln da iyi olmuyoru sonradan yogurmaktan oldugunu anladim mesela arada az bi hamur yap hemen ac ac yagsiz tavada pisir lavas gibi tavuk yap tantuni gibi gecistir gunukurtar 

Bu saydiklarini bende yapiyorum farkli yemekler bende yapmak istiyorum ama malzemeler genelde eksik oluyo evde eksik olmayan pirinc bulgur mercimek mecbur bunlara yoneliyoruz biraz gayret edersen basarirsin 
(195 puan) tarafından
Cnm ben çocukları bahane olarak yazmadım ben eşimle bosandim yine beraberiz ama ayrı yaşıyoruz biz ayrılık yaşadık benim çocuklar babada kaldı sonra ben aldım geri çocukları şimdi benimle beraberler ben sadece bazen çok sıkıntıya giriyorum yemek konusunda becerikli deyilim acaba çocuklarıma baka biliyormuyum bakabilecekmiyim kaygısı oluyo eşimle boşandıktan sonra benim psikolojim bozuldu düzen bozuldu çocuklar şimdi küçük tabi fazla yemek yemiyolarlar ama ben hep sıkıntıya giriyorum onlara iyi anne olabilecekmiyim diye
0 oy
(757 puan) tarafından
Yapa yapa öğrenirsin herkez anne karnında bilipte doğmuyor ben hamurunu işini yaparım ama belki benim de bilmediğim çok şey var mesela hiç ıspanaklı Makarna ne duydum ne yedim ne de yaptım her şeyi yavaş yavaş öğrenirsin yeterki istekli ol❤️
(644 puan) tarafından
Ispanak ayri kavuruyor makarnayi ayri yapıyor canim bunu demek  istedi buyuk ihtimal
0 oy
tarafından

7 aylık kızımla sarmamıda yaparım , mantımı da , el açması böreğimi de :D çocuk bahane ya çokta küçük değil çocukların 

(591 puan) tarafından
Helal olsun nasıl beceriyorsun ya benimki mizmizlanyo tek bırakamıyorum hatta yanında otursamda aynısını yapıyor el ayak iç içe giriyor
tarafından
Mizmizlandığı zaman almadım ondan dolayı o huyundan vazgeçti , oyuncakları ile oyalaniyor yürüteçte geziyor takılıyor kendi çapında , bütün etli kuru fasulye, pilav , cacık salata ve süt helvası yaptım :D
(591 puan) tarafından
Hay maşallah ya sağlıkla büyüsün minik :) seninde ellerine sağlık afiyet olsun şimdiden canım ♥️
(9,581 puan) tarafından
Aynen 4ve 6 yaş küçük değil ki benim büyük kızım 3 yaşında küçüğü 1 yaşına girecek sarmamı sardım böreğimi yaptım. Dün bi post gördüm yapamıyorum edemiyorum doğum günü yapmıcam diye bence bunlar bahane
0 oy
(13,019 puan) tarafından
Elimizin altında internet var deneye yanıla öğreniriz bende hiç hamur işi yapmayan bir ailede büyüdüm kaynanam puf puf poğaça yapıyordu işin sırrı mayalanması imiş meğer ilk zamanlar sabırsız davranıyordum anlamıyordum yeterince mayalanmadan atiyordum fırına içi hamur gibi kalıyordu şimdi öğrendim ama isteyince yaparsın yeterki yeniliğe açık ol denemekten vazgeçme 
(1,199 puan) tarafından
Bende YAPAMIYORUM poğaça mayalanması lazim demi 20 dk
(13,019 puan) tarafından
Kız şimdi çok güzel oluyor hem çiğ kalmıyor hem yumuşacık oluyor
(644 puan) tarafından
Pogacanin sirri hafif ele yapışan hamur yogurmak ve iyi mayalandirmak canim
0 oy
(2,877 puan) tarafından
Valla çocukların çoğumuzun çocuğuna bakarak büyük sen uğraşmak istemiyorsun. Zaten yapamıyorum olmuyo kafasından çık ;)
0 oy
(958 puan) tarafından

İnternetten bir sürü değişik güzel tarifler var canım

Hazır yufka alabilirsin bazı hamur işleri için börek gözleme

Çocukların da büyükmüş canım kekler yap poğaçalar yap açma tarzı ..

ÇÇok güzel tatlı tarifleri var

Çok güzel yemekler var tavukla etle kıyma ile

İnternetten baka baka öğrenirsin canım

Ya da örnek vereyim tavuk yapacaksan çöp şiş al çöp şiş de yap

Ya da tavuk kreple yap istersen krepe sar ye istersen fırına at

Ya da tavuğun altına beğendi yap üstüne tavuk sote çok güzel olur

Ben de aksine yemek yapmayı çok severim değişik tarifler özellikle
0 oy
(275 puan) tarafından
Canım kaç yaşındasın bilmiyorum ama ben 12 yaşımda mutfağa girdim annemin yanında göre göre öğrendim ama tam annem gibi lezzetli yapamıyordum evlendikten sonra yani 17 yaşında az tuzlu az acı derken öğrendim hamur yoğurma bilmezdim Su an 24 e girdim hamuru yoğuruyorumda bizim burda ev ekmeği derler ekmek de açıyorum zamanla çaba ile birde sıklaştırmayla oluyor sende yaparsın inşAllah üzülme .
0 oy
tarafından
Youtubedan bak harika tarifler var kendini kasma oldugu kadar
0 oy
(3,097 puan) tarafından
Ben de sıfır bilgiyle başlamıştım canım yapa yapa herşeyi öğrendim nefis yemek tarifleri ve oktay usta tarifleri hala arada bakarım çocuklar çok küçük değilmiş dene bence hem hamurişi hem yeni tarifler 
0 oy
(5,946 puan) tarafından
yapa yapa öğrenirsin. mükemmel yapmana gerek yok, sağlıklı, tmeiz ve lezzetli olsun yeter. ben hamur açamam mesela, Yuvarlak olmaz hiçbir zaman. 

hamur işi de çok sağlıklı değil zaten boşver:)) 

elindeki malzemeleri yaz google a sana onlarla yapılacak yemek tariflerini çıkarır. 
0 oy
(1,277 puan) tarafından
Ben de tatlı konusunda iyiyim ama yemek konusunda pek iyi değilim 
0 oy
(159 puan) tarafından
Ezebere pek tarif bilmem canım. Nefis yemek tariflerinde bütün yemekler var iyice araştırır yorumlarına bakar ona göre ortaya karışık bişey yaparım. Zaten yapa yapa öğreniyor insan çocukların zorlamıyorsa seni yavaş yavaş öğrenirsin. Her gün aynı yemekleri yemek sağlığa da pek iyi değil bağırsaklar için 
0 oy
(278 puan) tarafından
Vallahi canım şunu söyleyeyim sana malzeme olduktan sonra internetten istediğin yemeğe bakıp yapabilirsin Yeter ki insan yapmak istesin Aslında çocukların çok da küçük değil yani yemek yapmayı engel değildir Bence her gün aynı yemek İnsan sıkılır erkeklerde genelde sever değişik yemekleri
0 oy
(5,308 puan) tarafından
Çocukların büyümüş bence herşeyi de yaparsın
0 oy
(995 puan) tarafından
Bende bilmiyordum kaynanamda 3 sene kaldım öğrendim ama baya beceriksizdim yaaa kaynanam onu köy bunu köy diye diye öğretti 

Zor olanlarida telefon not defterime yazdim
0 oy
(206 puan) tarafından
Kimse annesinin karnında öğrenmiyor , yapa yapa öğrenirsiziz. Bilmemek ayıp değil , siz öğrenmeye çalışın . İlki kötü olur , ikincisi güzel olur .
0 oy
(553 puan) tarafından
Bezelyeyi genelde etli yaparım içine bol havuç patates doğrarım yanına pilav cacık 

Tarhana çorbası makarna 

Sarma dolma çorba 

Fırında karnabahar patates yanına salata ayran 

El açması ıspanak böreği ya da hazır yufka alıp tepside de yapabilirsin. Ben evlendiğimde bırak hamur yoğurmayi yağda yumurtayı yapamazdım. Deneye yanıla öğrendim her şeyi. Şu an maşallah diyim kendime Herseyi yapıyorum hamur işi tatlılar yemekler. 4 sene olacak evliyim 1 buçuk yaşında bebeğim var yaparken onu da dahil ediyorum pasta böreğe. Eşim aşırı seçici yemek konusunda onun sayesinde öğrendim Herseyi 
0 oy
tarafından
Bende bilmiyorum senin gibi kafama takıyorum 
0 oy
(737 puan) tarafından
Sana kendimden örnek vereyim:) çünkü ailenin maskarasi oldum ben :)) bekarken yumurtanın çeşitlerini yapiyodum hiçbir şeye yatkın değildi ya da ben öğrenmek istemiyodum:) evlendim inan herşeyi birgün kötü oldu birgün güzel oldu vs ama yılmadım yapmaya devam ettim sende yaparsın:)

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 292 göst.
0 oy
6 cevap 380 göst.
1 Eylül 2023 Aile kategorisinde dertli.anne (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 463 göst.
0 oy
0 cevap 58 göst.

379,688 soru

11,365,975 cevap