0 oy
629 göst.
Aile kategorisinde (268 puan) tarafından
Gerçekten dayanamıyorum artık. Önceki postlara bakabilirsiniz. Eşimle barıştık ama ben eskisi gibi olamıyorum.  Kendimi bugün deliliğe verip temizlik yaptım kafam hala dagilmiyor. Gece çocuk durmadı uyuyamadım zaten bilenler bilir eşim annesinin yanında yatiyor. O da bakıp ilgilenemedi. Dün kavga etmistik kavga arasında bana kalbini göstererek bitiridn artık demişti. Biliyorum sinirliyken ağzından çıkani duymaz. Oncelerden de tartisirdik ama nedense bu sefer ki dedigini asla unutamıyorum. Bir söz var ya hani kavgada söylenilen söz aslında sakin kafayla düşünülmustur diye. O söz aklıma geliyor. Bir arkadaş cevap olarak annesine bakmadığın zaman senden ayrılabilir demişti. İsmini hatırlamıyorum. O da aklımdan çıkmıyor. Puzzle gibi sanki kafamda yer ediyor bazı şeyler. Sabahtan akşama kadar klozetteki b.oklari temizlemekten midem bulaniyor. Kadın yemiyor ama maşallah her seferinde bi posta s.ıçıyor. b.ok temizlemekten artık midem bulanıyor. Eşime söylesem yine bı kavga yine kaos. Artık susup oturmayı düşünüyorum. Kendime sıkıntı stres yapıyorum. Emziriyorum da sütüm kesilecek diye de korkuyorum. Bugün regl son günüm banyo yapacaktım bugün ama gorumcemin kocası geliyor bize kalmaya. Bilenler bilir biz ilçede oturuyoruz k.validenin üstüne araba alacakalr engelli arabası mi ne oluyor işte ondan notere gidecekler mis imza için o yuzren geliyor. Banyo yapmam lazim cunup nasıl emzireyim çocuğu. Yarın sabah gelseydi yani olmuyor muydu ..  geçenlerde kaynatam gelmisti yapamamistim. Bu sefer de enişte geliyor. Zaten darlanmisim..... Dayanacak gücüm kalmadı artık. Bazen Allah affetsin yani sonradan çok vicdan yapıyorum bu sıkıntıdan dolayı oğluma kızıyorum. Niye ağlıyor niye uyumuyosun gibi .... Ağlamak istiyorum aglayamiyorum. Çok doldum.... Kadın WC gidemiyor oturamiyot WC ye kızı diğer gelini çalışıyor. O yüzden gündüz WC ihtiywci olsa çalıştıkları için yapamaz yani. Yine bana kaldı....... Ramzan geliyor oruç tutucam Allah nasip ederse.  Bı yandan çocuk bir yandan iftar..... Zaten görümcem de hiç umursamaz ne güzel işte annesine bakan var sonuçta..... Ben yetemiyorum artik. Tek anlatabilfigim kişiler sizsiniz. Birde kqynanam oğluna çok nazlı... O kaldırıyor indiriyor vs o başlattı zaten kaldırıp oturtmayı. Bu sefer bana olabildiğince yükünü veriyor ben tasiyamiyotum artık. Bugün full temzilik yaltim dedim ya oğlanı Ana kucağına koydum beraber oda oda gezdik öyle yaptım. Kaynanamın yanına grldim diyo  mendil ver kolumu canlatamiyorum beni yukarı çek vs. Sonra diyor torununa oğlum bana gel. Bende dedim kolun ağrıyor diye tutamazsın o yüzden vermedim dedim hemen uyutmaya götürdüm zaten ağlıyordu.  Torununu kucağına verince agirmiyor da bir iş yaparken agiriyor. Annemle konusyorum annem diyor kendini ezdirme yükünü sana verip senin beline bişe olur vs. E bakıyorum ne yapayım yani yine diyorum altından almıyorum ya i bana yeter.... Ama cidden aşırı bunalimdayim. Eşime de dedim ya eskisi gibi olamıyorum kalbim dönmüyor diye. Ona da anlatıp tekrar aynı şeyleri yaşamak istemiyorum.... Kızlar bana Allah rizasi için dua edin lütfen..... 

10 Cevaplar

+2 oy
(2,674 puan) tarafından
Sana çok kızıyorum, dün de dedim çok fazla fedakarlık yapıyorsun, kendi kul hakkına giriyorsun. Kızı bakmıyor sen mi bakıyorsun? Sen çalış kızı baksın. Sınavına odaklan. Eşin sırf sen annesine bakmiyorsun diye seni terkedecekse nereye isterse oraya kadar yolu var. Kendine gel bir an önce. Eşin snei kaybetmekten korkmuyor anlaşılan. 
(2,674 puan) tarafından
Baba evine dön demiyorum dikkat edersen, sınavına çalış kendi ayaklarının üzerinde dur. Dinen de zorunda değilsin annesine bakmaya. Kızı baksın.
(268 puan) tarafından
Öyle ama işte...... Sınav için de formasyon almam laizm 2 . Dönemi. O duruyor.
(2,674 puan) tarafından
Ve eşin müsaade etmiyor sanırım. Allah yardımcın olsun. Akıl fikir versin.
(268 puan) tarafından
Aynen öyle... Lütfen dua edin bana... Kadın ölürse ne benim yüzüme bakar bu caniler ne de bı teşekkür falan hiçbirsey demezler. Ben kendimi yiprattigimla kalırım.
(957 puan) tarafından
Canım bakacaksan Allah rızası için olmalı o bu şu teşekkür eder etmez düşüncesinde olmamalısın
-Reklam-
0 oy
(1,187 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım gönlüne yüreğine ferahlık versin 
(268 puan) tarafından
Amiiiinnnnnnnnb
0 oy
(496 puan) tarafından
kaynananın nesi var
(268 puan) tarafından
Safra kesesinde mi ne bı sorun varmış. Bı de kalp yetmezliği var. Yemeden içmeden kesildiği için de dizleri tutmuyor. Yuruyemiyor.
(496 puan) tarafından
canım çocuklarının bile umursamadığı biri için kendini çok yıpratıyosun yazık günah.Bebek bakımından daha zordur yetişkin bakmak
(268 puan) tarafından
Ona bakmaktan sürekli ne istiyorsun diye sormaktan  isteklerini yerine getirip bebeğimle ilgilenemez oldum... Hayır yani bı de yese gam yemeyecem. Yemiyor da.
(496 puan) tarafından
yazık günah değilmi yavruna özenme o kadar bebeğinle ilgilen gerekirse bişey istediğinde bebeğini bahane et.eşinle konuşup ortak bi yol bulmanız lazım canım ya böyle hayat geçmez
(268 puan) tarafından
Doğru haklısınız. Ama işte benim a dmem bile eşim hemen annesini savunmaya geçiyor. Sen annemi istemiyorsun. Senin annen baban düştü mü bende aynısini yapacam falan. Yani brn ikimiz ile ilgili bı kavga çıkmıştı o hemen annesine çevirdi
0 oy
(2,818 puan) tarafından
Bakmaya gelince bakan yok arabaya maaşa gelince hepsi leş kargasi valla adresini bilsem ensiteni sgk ya şikayet ederdim 
(268 puan) tarafından
Haklısınix da işte. Ne bilim ....
(2,818 puan) tarafından
Herkes ayrı telden çalıyor esinde zaten bulmuş bakıcı bide üstüne kavga derdinde k.validede bulmuş rahatı batıyor herhalde benim annem kendi annesine 6 sene baktı sonra oğluna gitti beni dövdü dedi annem hastalandı onun çiş asitinden kokusundan yemekler yiyemedi zayıfladı ha annesi bakmak zorundaydı ama nankörlüğe luzum yok
(268 puan) tarafından
Sabır dünyası..... Sabır sabır... Yarın oburgun basarim tekmeyi.
(2,818 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun
(268 puan) tarafından
Amiiiiiiinnnnnnnn
0 oy
(1,574 puan) tarafından
Bir kaç postunu okudum bütün yükün sana ve eşine birakimasi hoş değil çocukla zor oluyor diye bı bakıcı yarım günde olsa alsanız iyi olur kardeşler kendi aralarında masrafları bölüşüp ödeyebilir en azından bikmakta ve yorulmakta haklısın Allah yardımcın olsun 
(268 puan) tarafından
Hepsi para diye ölüyor..... Hiçbiri yaomaz bunu
0 oy
(2,693 puan) tarafından
İyi de sen nasıl bakmaya başladın ki bu kadına keşke en başından tavrına koysaydın benim zaten küçücük çocuğum var bakamam istemiyorum deseydin başka kızları gelini varmış sırayla bakalım o zaman herkes birer ay baksın deseydin
(268 puan) tarafından
Kadın iyice düştüğü için evde devamli ben olduğum için mecbur kılıyor eşim..   dediği aynı cümle şu: eltin çalışıyor zaten. Gorumcen mecbur çalışmaya 2 tane çocukları var masrafları çok borçları çok.. nasıl borçları çok ise kaynanam üzerinden araba alıyorlar......
(2,693 puan) tarafından
Senin yerinde olsam kavga çıkarır tavrımı koyarım millet çalışıyorsa bana mı çalışıyor benim de belim ağrıyor artık indirip kaldıramıyorum küçücük çocuğum var ona mı yeteyim evin işine mi yeteyim sana mı yeteyim şaşırdım derdim kendi annen değil ayrıca bakmak zorunda falan değilsin madem hizmetçi arıyorlar kendilerine tutsunlar bir hizmetçi kadının emekli maaşı bir parası bir şey yok mu versinler parayı baktırsınlar ezdirme kendini sen bu şekilde kendini ezdirmeye devam edersen daha çok tepene binerler
0 oy
(6 puan) tarafından
Bu tarz hastalara bakanlar icin devletten destek alınabiliyor mu ve oluyorsa bunun ile evine temizlik vs.yardimci çağırsan biraz daha rahatlatır belki seni.

Bu erkekler ne istiyor anlamıyorum ne yapsak yaranilmiyor belki de her seyi yaptığımız için böyle. Esin hep mi böyleydi belki o da psikolojik olarak iyi hissetmiyor olabilir hastaya bakmak zor ve sanırım destekçiniz de yok birbirinizden başka.
0 oy
(12,897 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun 
0 oy
tarafından
Sadece kendini düşün bu kadar...
0 oy
(871 puan) tarafından
Yine de Allah hayrinizi kabul edin, kendiniz için de bir şeyler yapın engelli maaşına başvurun 5 küsür para en azından çocuğunuza harcayin
(268 puan) tarafından
Heyetten gecemiyor ki. Çıksa zaten bana da koymazlar. Para olacak ya işin icinde..

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 230 göst.
0 oy
4 cevap 264 göst.
30 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Semabulut (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 89 göst.
18 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Hayriye_6464 (85 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 551 göst.

378,370 soru