+3 oy
785 göst.
Aile kategorisinde (1,484 puan) tarafından
Kızlar inanın artık çok yorgunum çok üzgünüm bu ayda grbelik çabam sonuç vermedi doktorum da bizde çok umutluyduk yerleşme gördüm dedik testler pozitif dedik şimdi daha adete 1 hafta varken şiddetli sancı ve kanama süpriz mi değil tabiki ne zaman  oldu ki şimdi olacak... İsyan etmek istemiyorum Allah'ın kulusun sakın olan isyana girme bol bol dua et diyorum ama dayanamıyorum artık ferahlayamıyorum beni kimsenin anlamadığınıda düşünmüyorum çocuk olmadıkça insanlar dahada nispet yapıyor dahada üstümüze geliyor biride çıkıp nasıl hissediyorsun Allah sana sabır versin olmayada bilir yinede canını sıkma bol bol dua et demiyorlarda ee işte biz çovuk sahibiyiz yok işte ikinciye başladık oo daha başlamadınızmı bekar hayatımı bu ve bunu deneme mize rağmen çocuk sahibi olmadığımızı bildikleri halde yapıyorlar doluyum çok doluyum saçma sapan cinsiyete takılıp  meyvenin tadını çıkarmayanlara durumumuzu bilip yaramızı deşenlere birtek çocuk sahibi onlar gibiymiş gibi davrananlara vs vs giderde gider çocuklarınızı benim yerime öpün kocaman sarılın onlar size hediye yaşamayan anlayamaz bu acı 4 sene olacak belkide seneler olacak bilmiyorum sadece çok zorlandığımı ve artık hayatın bana keyif vermediğinin farkındayım yinede şükrediyorum ve burda bazı arkadaşlara da teşekkür ediyorum bu tarz sorularda ben ve benim gibi arkadaşlara sorarken nasıl nazik olurumda  üzmem kırmam diye iki kere düşünüp soruyorlar onlarada selam olsun Allah'ım darda olan olmayan herkese ferahlık versin kimsenin içi yanmasın mutlu huzurlu yuvaları olsun ❤sadece sizle derdimi paylaşmak istedim belki anlayan olur diye uzun oldu hakkınızı helal edin

24 Cevaplar

0 oy
(343 puan) tarafından
Rabbım tez zamanda nasip etsin cnmm bize
(1,484 puan) tarafından
İnşallah bakalım
-Reklam-
0 oy
(3,122 puan) tarafından
Canım brnim üzme kendini stres yqpma belki de zamanı değil o bebiş enin de sonunda sana gelecektir yeter ki hayırlısı ve sağlıklı olarak gelsin rabbime duam hayırlısıyla kolaylıkla rabbim kucağını doldursun burda ağlıyor uykum var dediğin günleri de görelim Allahın izniyle kolaylıkka hayırlısıyla sağlıkla ❤❤
(1,484 puan) tarafından
Biliyormusun okadar razıyım ki ya vallaha ağlasın sabaha kadar yeterki ben o meyveyi tadayım eminim ki o saniyelik bir sarılma bile herşeyi unuturuyordur artık robot gibiyim duygularım alınmış gibi ağlayamıyorum gülemiyorum eşim üzülüyor mu anlayamıyorum ruh gibi düşün hayat neşem gittikten sonra uykuyu ne yapayım inşallah bakalım canım teşekkür ederim ❤
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Rabbim sag salim evlat versin cnm inşallah 
(1,484 puan) tarafından
İnşallah canım en büyük dileğim Allah biliyor ya birde beni anlayamayıp saçma sapan konuşan insanlarada akıl fikir versin diyorum artık teşekkür ederim ❤
(1,772 puan) tarafından
Onları boşver cnm duymazdan gel çocugun olsa bu sefer de ıkinci neznn diye sorarlar
0 oy
tarafından
Bende üçüncü senemde bi düşük yaptım 7 sene uğraştım o psikolojiyi hayal kırıklıklarını Allah affetsin bazen neden diye isyan noktasına geldiğimde oldu neler yaşadım ben bilirim. Rabbim nasip etti şöyle dönüp geriye baktığımda en doğru zamanın bu olduğunu düşünüyorum. Yani üzülme sıkma canını pes de etme eminim zamanını bekliyodur.
tarafından
O densizlerle ilgili yorum bile yapmıyorum.
(1,484 puan) tarafından
heralde o den sizlerden dolayı bu isyan etme arzum ben hamile olan insana mutlu olurum kendi çocuğum gibi onlarla mutluluğuda paylaşırım darda olup zorlananlada derdini paylaşırım nasip olmayada bilir ilerisi düşünürüm ama herakde bu isyan bu öfke duygularımı kaybetme sebebim tamamen insanlar dün kuzenimin düğünde de bile babaanneme sormışlar yokmu hale aaa bu ne kaç sene bilmem ne sorun mu var varda olabilir insanlar bunu sormamalı artık dönüp birde utanmadan bak evlendi bidahaki ay neşemiz bebek geliyor ohh gib konuşmalar ya nerden biliyorsunuz nasıl bu kadar büyük konuşabilirler kaldı ki bunu soran insanlarda bile muhattap değilim yüzlerine bakmıyorum babaannem içimi rahatlattı gereken cevabı vermiş ama duymak bile insanın canını sıkıyor yaşlı akıl edemedi anlattı anlatsında zaten anlatması kızcağım birşey değil ama bunu artık eşimin çalıştığı tanımadığımız kişilerin bile dünyanın en büyük sorunu ve bu birtek bizde varmış gibi davranmalı veremliyiz heralde de herkeste saçma sapan bi konuşma vs çocuğumuz yok diye çoğu insan bir araya bile gelmiyor bizle gelmesinlerde
tarafından
Ben öylelerine denk gelmedim ama illaki arkadan dönüyordur bu muhabbetler insanın kendi düşünceleri yetiyo zaten birinin çocuğunu sevmesem kıskanıyo derler mi sevsem nazar etti derler mi çocuklu ortama sırf böyle şeyler olur diye girmek istemiyo bazen insan. Görümcem hamile kaldı ben çok sevindim kaynanam sevinemedi bile böyle şeyler insanı daha çok üzüyo oysa ki. İçinde olduğun psikolojiyi anlamıyo insanlar
(1,484 puan) tarafından
Buda bir imtihan malesef :(
0 oy
(422 puan) tarafından
Çocuk konusunda değil ama başka bir konuda istediğim bir şey vardı. Çok çok istediğim, yıllarca hep dua ettiğim. Nitekim gerçekleşince sevinçten ağladığım ama sonu benim için dehşet kötü oldu. O günden sonra hiç bir şeyi uç noktada istemiyorum. Mutlaka doğru bir zamanı veya doğru bir sonucu vardır olmuyorsa diyorum. 

Bu yüzden senin için de hayırlısı ne ise o olsun diyerek dua ediyorum.
(1,484 puan) tarafından
Çok doğru duayı bile doğrı etmek çok önemli çocuğum olsun diye değil sağlık sıhhatli olsun demek lazım ben buna inanırım ama şunu anlıyorum ki benim isyanım kızgınlığım olmaması yada olması değil insanların beni bu hale sokmaları
(422 puan) tarafından
Haklısın. İnsanın hassas yerinden vururlar genelde.
Ben senden daha ileri bir zamanda anne oldum ama bu benim tercihim olduğu için çevreden hiç etkilenmedim. Sen bunca uğraş ve istek içindeyken , bu hissettiklerin çok normal.
Özelden bir mesaj atmak istedim ama özel mesajlara kapalısın sanırım.
(1,484 puan) tarafından
Evet canım özele kapattım mesajları burası malum
0 oy
(338 puan) tarafından
Rabbim oeyba efendimizin suyu hürmetine sana tez zamanda hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin inşallah canım  canı gönülden dua ediyorum sana 

Benimde iki kızım var üçüncüye hamileydim sürekli diğer meyvedende tattir diyordum. Sonra doğumda kızım olduğunu öğrendim. Daha masada iken dedim Allah im sana şükürler olsun. Var bunda da bir hayır. 

Sana anlattım çünkü var bunda da bir hayır öyle düşün milleti memnun edemezsin herkes her şeyi söylüyor. Bana da kız basketbol takımımi kuruyorsun erkek için mi peşpeşe getiriyorsun, git kordonlarıni bagla vs, ve, daha bir sürü şey. Bende çok üzülüyordum . Allah a dua et söyle var bunda da bir hayır.
(1,484 puan) tarafından
Evet hep diyorum Allah'ım hayırlı evlat sağlıklı evlat nasip eyle diye olmayınca vardr hayır diyoruz ama sanırım zaten bu konudan çok insan faktörleri bizi çok etkiliyor malesef uzaklaştıramıyoruzda ve bunu inatla devam ettiriyorlar
0 oy
(25 puan) tarafından
Rabbim ihmal degil imtihan eder.En iyi en güzel zamanda en hayırlı zamanda şu gece vaktinin hürmetine Rabbim hayırla sağlıkla kucağına indirsin meleğini annesi.Üzülme bu kadar hayırlı olanı en kolayıyla iste.Allah gönlüne ferahlık ruhuna rahmine hayatına şifa versin.
(1,484 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim güzel dualarınız için evet bu bir imtihan kesinlikle bende öyle düşünüyorum ama ben bence çocuktam değil kesinlikle bu konu üstünden saçma sapan konuşanlardan sınanıyorum kendime soruyorum hangisi beni üzüyor ve kırıyor diye insanlar daha ağır basıyor olabilir olmayada bilir Allah'ım uygun gördüğü verir zaten ama ben kesinlike insanlara kızıyorum
0 oy
(789 puan) tarafından
Kimi evlat için ağlar 

Kimi ev için 

Kimi araba için 

Kimi borçları için 

Kimi kirayı ödemek için 

Kimi kız çocuk ister 

Kimi erkek çocuk için ağlar 

Kimi de neden çocuk yaptım diye ağlar 

İnsanoglunu memnun etmek zordur hep ister hep ister Allah verir yine ister yine ister ama şu da bir gerçek herkesin farklı olur sınavı bazıları bir lokma ekmeğe muhtaç ölür bazıları da evlatsiz ölür bazılarını evladı öldürür bazilarini babası öldürür bazilarini annesi öldürür kim kimin için hayırlı biz bilemeyiz bugün evlat evlat diye ağlıyorsun ama belki o çocuk olsaydı sana zararı dokunacakti belki daha sonraki bir vakitte olması ya da hiç olmaması senin için daha hayırlı 
(1,484 puan) tarafından
Bunu bende düşünürüm hep hatta derim Allah'ım bana sağlıklı sıhhatlı hayırlı bir evlat nasip et olmazsa vardır bir hayır belki söyle yada böyle olacaktı derim ilk kimyasal gebeliğimde hamileliği öğrenmeden inanırmısın dua ettim Allah'ım bana lütfen çocuğum olursa hayırlı mı olacak nolur bir işaret ver diye ben o gün rüyamda bir erkek bebek gördüm heryer birden kırmızıya büründü siyah saçlı mavi gözlü bir kaç aylıktı ondan sonra tekrar bir rüya gördüm test yapmam gerektiğine dair ve inanılmaz bir kanama başladı bunu eşime de anlattım test yaptırdık pozitif çıktı aradan bir kaç gün geçti benim gerçekten kanamam başladı bu arada evimde kedim var kedim panikledi kanamam bitene kadar hiç yanımdan ayrılmadı ve asla gelen sevdiren bir kedi değildir bişeyler oluyor ters giden durumlar var dedik ne zaman ve tam sıfırlandı kedim o gün yanıma bir daha gelmedi bunu duyduğumuzda üzülmedik yani tabiki burukluk vardı ama hep dedim hayırlı değilmiş herşeyde bir işaret vardı dedik aslında şunu kabul etmeliyim isyanım vs bebek değil bence insanlar ve onların bu konuda yaşattığı zorbalık Allah gerçekten altından kalkamıcağımız dert vermesin
(789 puan) tarafından
Toxoplasma gondii adlı parazit bulunur kedide yani dusuklerinin sebebi bu olabilir belki alerjin vb de vardır
(1,484 puan) tarafından
Hepsine bakıldı canım banada eşime de kediyede bir sorun bulunmadı aksine gittiklerimizin hepsi kedi konusunda çok destek verdiler kesinlikle ayrılmamamı psikolojik olarak katkısının çok olduğunu söylediler ve gerçekten öyle ayrılmaz ikiliyiz :) 11 sene devirdik
0 oy
(1,025 puan) tarafından

Seni çok iyi anlıyorum canım bizim de 2 sene olacak nerdeyde. Bende sen gibi düşünüyordum ta ki doktorumla tanışana kadar 

Bana dedi ki sen Allah'tan kesmissin umudu ilaçta tedavide arıyorsun ben hiç o şekilde düşünmemiştim ve haklıydı ne ben ne bu ilaç sana fayda saglayamaz senin önce o arkandaki sonsuz kudrete güvenmen lazım belki sırf bu düşünceler yüzünden olmuyor dedi  ben kendime itiraf edemesemde öyleydi bunu kabul ettim Rabbimden af diledim hala da diliyorum eminim  o güzel olan duyguyu bana nasip edecek biliyorum inşallah hakkımızda hayırlısı olsun canım benim :)

(1,484 puan) tarafından
Aynı düşünüyoruz emin olabilirsin çok teşekkür ederim yorunların için Allah'ım sanada en kısa sürede nasip eder inşallah ❤
0 oy
(1,198 puan) tarafından
Tanda yeni yazdm  kızımın uyumamasndan şikayet ettm. Yeter ki uyumasn diye yazmışsn ya orda Bi üzüldm. Allahim en kısa sürede evini bebek sesi ile doldursn inşallah.. 
(1,484 puan) tarafından
Allah'ım sana ailene çocuğuna sağlıklı ömürler nasip etsin üst komşumun yeni bebeği pldu gece saat 4 dedin mi ağlar hep geceleri kalkıp onu dinleriz huzur gibidir bizim için bazen endişe ederiz acaba hastamı duymadılar mı diye meleğini öp yerimize ❤
(1,198 puan) tarafından
Operm tabi canım benim.. Sana çok dua edeceğim..  inşallah burda Bi gün ben hamileym kızlar diye post açarsın onuda görürz.. sabır acidr ama meyvesi tatlidr
(1,484 puan) tarafından
İnşallah canım çok teşekkürler ❤
0 oy
(119 puan) tarafından
Rabbim kalbine yüreğine ferahlık versin inşallah tez zamanda kucağını doldursun bizim burda bakkal var ben 5 yıldır tanıyorum onlarında 13 yıldır olmuyormuş 2 3 defadır gidiyorum görmüyorum kadını bugün eşine sordum hayırdır hastamı görmüyorum bayadır dedim yok abla hamile o yüzden yatması gerekiyormuş Dr kalkmasın dedi o yüzden gelmiyor dedi ama nasıl sevindim anlatamam ben şuan hamileyim bakkala giderken hep acaba beni görüpte üzülüyomudur diye çekinerek gidiyordum ama bugün mutlu haberlerini aldım çok şükür rabbim inşallah ona sağ salim kucağına almak nasip etsin seni de bu mutlulukla sevindirsin inşallah 
(1,484 puan) tarafından
Genellikle benim yaşadıklarımı yaşayan insanlar hamile gördüklerine üzülmekten çok seviniyor ve aksine sahipleniyor ama söyle bir sıkıntı varki insanlar bu tarz dırumlarda yaklaşımını ayarlayamıyor ya çok göze sokuyorlar yada sanki veremliymişiz gibi davranıyorlar Allah isteyen herkese nasip etsin bakkal abla abiye sevindim Rabbim sağlıklı sıhhatli evlat nasip etsin  kısaca bizi aslında bu bunalıma sokup çıkış yolunu zorlayan insanlar yani kısaca örnek verirsek engelli bir insana normal insan gibi davranılırsa bir nebzede olsun nefes alır ama sen o insana sürekli engelini hatırlatacak ve dışlayacak şeylerde bulunursan o insanı okadar hayata küstürürsün isyan ettirsin aslında bunun gibi işte
0 oy
(847 puan) tarafından
Kendi yaşadıklarım geldi aklıma ve çok üzüldüm. Benimde 4 sene boyunca nasip olmadı tedaviyi bırakınca kendiliğinden oldu parkta tanıştığım bayaninda 7 sene sonra tedaviyi bırakınca kendiliğinden olmuş. Eğer yaşın cok ileri değilse biraz zaman ayır kendine ve kafanı toparlamaya çalış. O zamanlar hep düşünürdüm bu isteği kafalarından nasıl atıyorlar nasıl da kolay söylüyorlar diye. Sonralari ise tedaviden tamamen umudumu kesmiştim eşime de ya bosanalim ya da ilerde evlat ediniriz ben artık çok yoruldum çocuk falan istemiyorum zaten olacagi da yok aileni de bu konuda uyar en ufak şey dahi duymak istemiyorum demiştim. Cunku artik maddi kaynaklarımız da tükenmeye başlamisti devlet hastanesine gidip türlü türlü muamele görüyordum psikolojik olarak tamamen çocuğum olmayacak durumunu kabullendim eşimin isteği devam ediyordu ama bu durum artık beni uzmemeye başlamıştı çünkü artik çocuk olmadan hayatıma nasil devam ederimin yollarını bulmuştum kendimce.. sonra bayramda ailemi ziyarete memlekete gittim 15 gün eşimden ayrı kaldım döndüğümde o ay hamile kaldim yani diyeceğim o ki tamamen beyinde bitiyor. Eğer imkanıniz varsa tatile falan gidin gezin tozun eğlenin rabbim inşallah sana da kolaylıkla  hayirli ve saglikli bir evlat nasip eder önce sana sonra isteyen herkese nasip etsin inşallah 
(1,484 puan) tarafından
Çok üzüldüm sizde çok kolay şeyler yaşamamıssınız canım artık öyle bir hal aldı ki kafa dinlesek ayrı dinlemesen ayrı tatile gidiyoruz bizi tanıyan tanımayan herkes vır vır eşimin iş arkadaşının karısı bile samimiyetimiz olmadıpı halde ee tatile gitmişsiniz boşa mı bu ne halen hamile değilmisin bekarmısınjz siz diyebiliyor kaldk ki eşide söylemiş yani kimyassl gebeliği olmuş deniyorlar ama daha nasip olamamış diye yani yüzsüz laf sokuyorum anlamıyorum yüzüne vuruyorum anlamıyor bunlar gibi çok çok var gurbetteyim bu bize ekstra zorluyor zaten tedavi vs durumda yok diyor doktor yani ne yapıcaz bizde şaşırdık artık kafamkzı toplamamıza bile izin vermiyorlar dahada komik tarafı bunu bizim ailelerimiz değil uzak akraba tabıdık tanımadıklar yapıyor sanki İngiltere'ye Elizabeth doğuracam gibi davranıyorlar gerçi olunca ajdar gibi bu derler bitmiyorlar isyanım çocuk değil yani olmaya da bilir sahiplenmeyi de konuştuk ama insanların bu çenesi bizi yedi artık lafta soksan anlamıylrlar gerçekten artık robot gibiyim beynim durdu start tuşuna basılmayı bekliyor sanki
(1,484 puan) tarafından
Birde şunu ekleyim çocuk olcak kafasında ilerlemiyoruz ama sağolsunlar o regl zamanlarımı yakalayıp yağğğ gg şu şu ikinci inanıyorum ya sizde bir yapamadınız diye başımıza bir güzel kakıyorlar sanki durumumuzu bilmiyorlsrmış gibi sonrada ağızlarını yaya yaya yalandan bide yağğğ sizinde olur diyip sözde destek vermeye çalışıyorlar birde  ben milletin dıdısının hamileliğini merak etmiyorum zaten neden bunlar kulağıma geliyor ben onuda anlamıyorum
(847 puan) tarafından
Canım kendi ailen muhtemelen bu konudaki dramindan haberdardır onlar bu dediklerine benzer tavır sergilemiyorlarsa ve onların yanında rahat ediyorsan esinle biraz ayrı kalın özleyin birbirinizi çocuk isteğinin önüne geçecek kadar özleyin ve eğer çalışmıyorsan defaatle bir işe girmeni öneririm tedaviye de bir süre ara verebilirsin hem sende dinlenmiş olursun belki vücudununda buna ihtiyacı vardır sen kimseyi dinleme bende zamaninda her gittiğim yerde çocuk yok mu neden yok sorun hanginizde gibi çok muameleye maruz kaldım dediğim gibi artık o istek benden gidince bu sorular bana komik gelmeye başlamıştı eskisi kadar acıtmıyordu. Baska bir amaç edin kendine kppsye hazırlanmak veya birikim yapmak gibi evini güzelleştir kiraciysaniz taşının tebdili mekanda ferahlık vardır
(847 puan) tarafından
Isyerimden bir arkadaşımın esinden ötürü asla çocuğu olmayacagini söylediler 1 yasinda çok tatlı bir tatar evlat edindiler masallah o kadar güzel bir bebekti ki sana anlatamam o görüntü beni mest etmişti ve dedim ki bende evlat edinecegim
(1,484 puan) tarafından
Canım biz zaten bayağa ayrı kaldık bir dönem askerlik vs deprem derken aynı evde bile doyamıyoruz birbirimize resmen iş konusunda gurbetteyiz iş yok bir tane özel hastane var ondada torpil istiyorlar bu ara kendimi oyunu temizliğe verdim kediyle felan uğraşıyor öyle geçiyor günler aslında stresim yok ama insanlar canımızk sıkıyor ve bu nerde olursa olsun bitmicek bir problem gibi duruyor malesef
0 oy
(163 puan) tarafından
Sormak ayıp olmasın sağlık sorununuz mu var? Yoksa sebepsiz infertilite mi? Ovulasyon testi kullanmayı denediniz mi 
(1,484 puan) tarafından
Hayır canım doktor herşeye baktı hiçbir sorun yok dedi birkere kimyasalım oldu sonrası yok ovulaayon testi çok kullandım folik asit vs sonra soğan kürü önerdi burdaki arkadaşlar oda bende ters tepti 3 ay regl göremedim ilaç başlandı zar zor regl olabildim ama birkaç  doktora gittik hepsi sorununuz yok nasip kısmet diyorlar
(163 puan) tarafından
Anladım, canım Allah tez zamanda gönlüne göre versin inşallah
(1,484 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım❤
0 oy
(86 puan) tarafından
Rabbim tez zamanda hayırla, sağlıkla, kolaylıkla versin inşallah. Eğer gelecekse en doğru zamanda gelecektir. Bir de bir şeyin gelmesini istiyorsan kabullenip vazgeçmek gerekiyor. Vazgeçmekten kastım çocuk yapmayı bırakın değil. Hayatınızın merkezine almayıp anın tadını yaşamanız. Hz. Yakup Yusuf'dan ne zaman vazgeçti işte Yusufuna o zaman kavuştu. O teslimiyette olabilmek güzelliklerin başlangıcı olacak inşallah. 
(1,484 puan) tarafından
Bizim etrafımızı sağolsun alttan üstten ortadan aşağıdan yukarıdan her türlü kafamıza sokuyorlar bizim eşimle gündemimiz değil kendi aramızfa konusu geçmiyor ama sağolsun vardır ya eskiden kız anaları erkek anaları gerdek beklermiş utanmasalar o dereceye gelecekler biz tam unuttu derken yine aynı şeyi gelip gelip kafamıza vuruyorlar malesef
(86 puan) tarafından
Milletin ağzı durmuyor maalesef :(
0 oy
(133 puan) tarafından
Çok üzüldüm hayatta o kadar içi kır tutmuş tek derdi insanların huzurunu bozmak ve onları üzmek olan insanlar var ki ama en önemlisi karşıdakinin bunların zihniyetinin farkında olup onları gzo ardı etmesi zaten hayat bir sınav değil mi kimi çocuğu olur öyle sınanır kimi çocuğu olmaz öyle sınanır Allah hakkında hayırlısını nasip eylesin sana sadece şunu diyecegim bırak akışına kendi olacak Allah'a havale et ve __ nerden biliyorsun hayatın altının üstünden iyi olmadığını__ bunu hiç bir zaman unutma canım
(1,484 puan) tarafından
Evet canım bende öyle düşünüyorum çok pis insanlar artık üzülüyorum hiç düşünmüyorlar ben bunu yaptım ama benim çoluğumdan çocucğumdan çıkarmı diye yazık günah gerçekten
0 oy
(603 puan) tarafından
Bence bir süre boşver takma olmazsa olmasın napalim moduna gir inan kafan rahatken daha iyi olacak herşey. Hazır yazda geldi gidin bı tatile hatta bir h.yvan sahiplenin bir çiçek büyütün. Bir kursa bir etkinlige katılın. Calismiyorsaniz halk eğitime gidip bir zanaat öğrenin. Kendinizi başka şeylerle yorun. Stres altında olmaz. 
(1,484 puan) tarafından
Canım evcil hayvanımız var günümüz hep onla evde aktivite mizde fazladır biz zaten çocuk çocuk yırtınmıyoruz tam unuttuk derken illa biri gelip aklımıza sokuyor zorla ve bunu zorbalayarak yapıyorlar tatile az mı gittik bu sefer bekar tayfa diye adımızımı çıkarmadılar evliymişiz herkesin çocuğu varmış biz bekar bekar tatil gezmelerindeymişiz neler neler anlatamam kimseyi kırmakya istemiyorum bunları söyleyen eşimin iş arkadaşının karısı kendisi balayına gitmedi düğün yaptı nikahlarını olmadan çocuk sahibi oldular sonra nikah kıydjlar hamileyken tatile gittik ya nasıl gidersiniz siz bekarmısknız çocuk yapın artık yok teyze olmam lazım ne samimiyetim varsa sanki sırf o teyze olcak diye ben tatil yapmıcakmışım gerçekten bu tarz insanlar bizi mahvediyor ve uzaklaştıramıypruz malesef okadar yüzsüzler
(603 puan) tarafından
Sende söyle Aynen kafam rahat siz evde oturun deeee :)) valla çocukla insan bir yere çıkamıyor onlar da senin gezmeni cekemiyor belli ki sen de lafını söyle otursunlar
(1,484 puan) tarafından
İşte canım okada yüzsüzler ki yani biz zaten hiperaktif bir çiftiz yerinizde duramıypruz yani bizim gezmememiz oturmamız kimseye batmamalı benim çocuğum olsa da öyle olurdu bişi değişmezdi onlar yapamıyor diye kırmak ne demek yani her insan farklıdır bazıları evden çıkamaz bazılark bu durumdan memnundur herkesin kendi hayatı niyeyse istiyorlar ki çocukları yok ama kırsınlar dizlerini otursunlar aşağı yani laf geliyor ağzıma sonra diyorum sus yazık günah el kadar bebekleri yüzü suyu hürmetine kendime tut diyorum ama gerçekten  bir gün yani tutamayıpta ağır şeyler söylücem diye korkuyorum inan bu konudan daha fazla kırılabilecekleri şeyler biliyorum ama yinede sabır diyorum artık
0 oy
(37 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Rabbim sabır versin 
0 oy
(37 puan) tarafından
Stres yapma desemde insanın elinde olmuyor ister istemez stresleniyor.Ama elinden geldiğini yap tedavini ol ve  akışına bırak. Her nasip vaktine esirdir. Kendine bir uğraş bul ona odaklan stresin azalır. Seni anlıyorum ben de gectm bu merhalelerden. 1 düşük yaptım bı tanede 5 aylık doğumda vefat etti. Ben oğlumu kaybettikten sonra stres yapıp kendimi yipratmamak psikolojik olarak çok etkilenmemek için hemen hafızlığa başladım ve bana çok iyi geldi. Sonra 2 sene sonra hafızlık sınavıma 1 ay kala hamile olduğumu öğrendim kızıma hamileyken sınava girdim geçtik çok şükür.Toplam 3 buçuk 4 sene sonra  kızım doğdu o da erken doğdu 2 aydan fazla kövezde kaldı. Hastane yollarında git gel çok zordu. Sütüm yeter mi yetmez mi bi ara sütüm kesildi falan. Kendine bir hobi edin dil kursları eğitim kurslarına başvur sana tavsiyem . Kendine dua et ve Allah a bırak. Etrafı da duymamazlıktan gel. Benim eltim ve görümcem evlenir evlenmez hamile kalmışlar bana da ilk evlendiğimde ikide bir soruyorlardı ben de eşime söyledim ailesine söyledi sormayın olursa söyleriz diye bir daha sormadılar . Rabbim hayırlı evlatlar versin imtihanını kolaylastirsin...
(1,484 puan) tarafından
İnşallah canım duaların için teşekkürleer kafamı hep meşgul etmeye çalışıyotum ama illa ki bir yerde tükeniyor malesef
0 oy
(714 puan) tarafından
Merhaba bana yazabilir misiniz özelden
(1,484 puan) tarafından
Özelim kapalı açmıyorum burası malesef malum dadanan çok oluyor
(714 puan) tarafından
Tamam anladım
0 oy
(933 puan) tarafından

Rabbim tez zamanda en hayırlı afiyetli şekilde sağlıklı sıhhatli nasip etsin.

Ablamın da 3 düştüğü 1 kürtajı oldu, daha üstüne bir ton rahim ameliyatları oldu. 6 sene çocuğu olmadı, en son artık vazgeçti demek ki bana nasip değilmiş dedi. Gitti kedi aldı ama o sene yine hamile kaldı.
Hamile kalmasına bile sevinemiyordu bu da düşecek korkusuyla... Ama Rabbim nasip etti, şimdi oğlu var 3 yaşında.
Ve geçen sene bize söylediği söz aklımdan çıkmıyor. İyi ki de o zamanlar çocuk sahibi olmamışım, şimdi ki aklımla çocuk sahibi olmak daha iyi. Kendisi kreş öğretmeni, 10 sene her yaştan çocuk baktı, bu yüzden kendini hazır hissettiğini "zannediyormuş"...
Ama şimdi hazırmış demek ki Allah ona şimdi nasip etmiş. Lütfen canını sıkma, Rabbimin ol dediği zaman olacak biz çok aciz kullarız. Emin ol en güzel zamanda, en güzel şekilde gelecek. :)
(1,484 puan) tarafından
Evet malesef birde öyle bir sorun var seviniyorsun yine aynı şeylermi olacak korkusu sarıyor malesef ben hiç hazır değildim o zamanlarımı değerlendirmedim hazır olduğumda da olmadı

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 1,234 göst.
29 Mayıs 2019 Aile kategorisinde Sugra (1,195 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 1,062 göst.
23 Ekim 2020 Diğer kategorisinde TYshha1341 (39 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 590 göst.
21 Nisan 2022 Aile kategorisinde Esra & (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 517 göst.