0 oy
179 göst.
Aile kategorisinde (67 puan) tarafından
Mrb kızlar  36 haftalık hamileyim doğumum yaklaştı ama eşim cezaevinde kimsem yok erkek kardeşlerim var biri 15 diğeri 25 yaşında şimdiden düşünüyorum ilk doğum napcm nasl olck hastanede hiç bilmiyorum fikrinize ihtiyacım var

10 Cevaplar

0 oy
(186 puan) tarafından
Devlet hastanesinde yapacaksan zaten yanına kimseyi almıyorlar, bir tek dogumdan sonra kadın bir refakatci durabilir diyorlar. Doğum sancısı cekerken vs. Yalnız oluyorsun Allah kolaylık versin
(67 puan) tarafından
Saolun sonrası için de, hiç kadın yok becerebilir mym yetecek miyim bilmiyorum
-Reklam-
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Annen, kayınvaliden yok mu
(67 puan) tarafından
Annemi 3 sene oldu kaybedeli o öldükten snr teyzemler sırt çevirdi bana kayınvalidem de bi ay önce eşim cezaevine girince ilk hafta çok zorlandım çnk zaten kendi ailem yok maddi manevi ortada kaldım onlar da bi hafta boyunca hiç arayıp sormadılar üstelik gebeliğim riskli olmasına rağmen öldün mü kaldın mı demediler o yüzden sildim onları Allah a havale ettim
(1,577 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah çok zorlanmazsın ordaki hemşireler falan yardım ederler
(67 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(15,147 puan) tarafından
Dostum Allah'ım kolaylık versin. Ama normal doğum yaptım. İlkinde dikislerim vardı. Oturup kalkması zordu ama yine de kendim hallettim bı çok işimi. Yapabilirsin inan ki. Ücretli refakatçi oluyomus öyle bişey de ayarlayabilirsin belki. Hastanede kardeşlerin de kalabilir yanında. Evde de yardımcı olurlar. Aslında insan bı çok şeyi biliyo. Ama bilmediklerini burdan da danisirsin. Öğrenirsin..burası devamlı uyanık bir danışma hattı gibi. Mutlaka.yardim eden biri çıkar . Bilmediklerin konusunda 
(439 puan) tarafından
Özel oda tutarsan devlette izin veriyorlar erkek kalmasına
(67 puan) tarafından
Cerahpaşada var mı ki özel oda bana yok denildi
(439 puan) tarafından
Her hastanede var mı bılemem ama araştır varsa kabul edilir
(15,147 puan) tarafından
Orasını bilmiyorum dostum. Yani hemşireler falan da yardım ediverirler. Ellerine yapışmaz ya. Zaten normal doğumdan sonra dikişlerin olsa bile o kadar kötü olmuyosun. Benim 2. Doğumdan sonra dogumhaneden yürüyerek çıkabilirdim. O derece iyiydim. İnşallah sen de öyle iyi olursun.
(67 puan) tarafından
İnşallah öyle olur saolun
0 oy
(268 puan) tarafından
Bir kişi refakatçi kalınıyor diye biliyorum. Eğer refakatçiniz yoksa oradaji hemşirelerden yardum alabilirsiniz. Bebeğinizi sık sık emzirin 1-1.5 saat aralıklarla sarılık olmssin. 

Birde bu doğum sonrası anne için çok yıpratıcı eşiniz biran önce çıkar hapisten. 
(67 puan) tarafından
Eşim suçsuz, yere içerde ama işte ispatlanana kadar tutuklu
0 oy
(100 puan) tarafından
Asla yanlış anlaşılmak istemem ama doğruları da konuşmak lazim. İlk dogumda tecrübesiz oluyor insan. Tecrübeli olsa da bazen gücü yetmiyor. Size yardım edecek birileri lazım. Bence önceden organize etmeye çalışın. Tek yaparım diye düşünmeyin. Bebeğin de sizin de ilgiye ihtiyacınız olacak. Hastaneye ilk zamanlar çok şık gidiliyor. Bazen öyle oluyor ki gece beşikten bebeği almak bile zor geliyor. Biri kucağıma verse diyor insan. Mmutlaka en azından 10 gün yanınızda kalacak birini bulmaya calisin

Arkadaş, komşu, akraba vs. 
(67 puan) tarafından
Yok malesef doğum başka şehirde kuzenım var o da, diyor işten izin alamıyorum yengem de engelli
0 oy
(368 puan) tarafından
Ben doğururken yengem geldi hastaneye cikincada 2 gün onlarda kaldim 3 günü evime geldim şuan çocuğum 1 yaşına girecek bir hafta sonra inan ilk banyosundan hastaligina herşeyi ne yetebildim. Yetebildigim kadar evet psikolojik olarak çöktüm çok zordu ama geçti. Ben hayatımda hiç yeni doğan kucağıma almamıştım nasıl yıkanır altı nasıl açılır hiç birşey bilmiyordum inan ama kadın olmak böyle birşey sanırım sanki yıllardır çocuk bakıyor musum gibi baktım çocuğuma. Çocuğum ağlardı bende beraber ağlardım. Ama dediğim gibi geçti bisekilde. Benim sana tavsiyem sadece su olacak tabi yine sen bilirsin ama kaynana bir soyle yinede en azından hastaneye gelsin. İsteyenin bir yüzü vermeyenin 2 yüzü kara demişler. Gelmezse de emin ol başkasının refakatcisinden bile yardım istesen yardımcı olurlar. Dilerim herşey gönlünce olsun sağlıkla ve huzurla büyüt bebeğini 
(67 puan) tarafından
Şöyle evlendiğimde beri eşimin ailesi huzur vermedi büyüden tut laflara dedikodulara uzak olmama rağmen değişik insanlar annemin öldüğü gün cenazesi morg dayken salonda halay müziği açıp dinleyen insanlar ve o süreçte onlardan bi Allah'ın kulu ne yanımda oldu nede başsağlığına geldiler bana, çok haksızlık yapıldı o yüzden açıkcası bi Yahudi daha insaflı olur diye düşünüyorum
(368 puan) tarafından
Bilemiyorum maddi durumunuz nedir tabi ama hasta bakımı için en azından 2 günlük size ücretli yardıma gelebilecek birinede bakılabilir. En azından 2 günü atlatsan biraz daha işin kolay olur.
(368 puan) tarafından
Benimde farklı sıkıntılarım var di herkes vardı ama kimse yoktu oyuzden inan aynı duygularla doğuma gittim diyebilirim. Evet eşim var fakat varla yok arasiydi gecenin bir yarılarına kadar çalışır çoğunlukla evde olmaz vs. Değişik bir düzen içerisindeydik 40 gün yataktan çıkmadım doğru düzgün yemek bile yatakta yiyordum. Yani şunu soyliycem inan bı şekilde büyüyor o çocuk  bunları düşünüp keşke heba etmeseydim kendimi diyorum. Senin içinde 2 3 gün en azından biri bı şekilde yardımcı olsa emin ol gerisini halledersin
(67 puan) tarafından
Keşke olsa ama bazen düştüğünüzde kimseniz olmayınca çok zor oluyor benim elim ayağım eşimdi ama yapılan büyü lerden dolayı sürekli işler hep kötü gitti çoğu insan inanmıyor büyüye ama Rabbim düşmanıma bile yaşatmasın
0 oy
(1,217 puan) tarafından
Canm kaynanani ara bence doğum olunca de ben tek başıma yapmadım oğlunuz yok zaten bari yanımda olun de bence mecburlar gelmeye
(67 puan) tarafından
Şöyle ben memlekette eşim tutuklanınca birden ortada kaldım maddi olarak 1 liram dahi yoktu ve başka bi şehirde doğumum olacak onlar da, biliyordu durumu anlattım belki 5 kardeşler bi de anne baba bişeyler yaparlar zaten eşim çıkınca telafi ederdik bana dediği hep masraf hep para nerden getirecem nasl gidecen bende kimsem yok ama borç ta etsem hayatım söz konusu gitmem gerekiyo dedim zaten snrası hiç arayıpta naptn demedi takı ben onlara yaptıklarının insanlığa sığmadığını bundan snr da eşim çıksa çıkmasa Allah kerim kötü günde sırt çevirdnz dedikten snr da bi daha muhatap olmadım
(1,217 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canm korkma hemşireler de yardımcı oluyolar emzirme konusunda falanda zor olacak ama sadece 1 hafta  zorluğu oluyor alışıyorsun sonra kendini üşütme sıkı giyin güzelce de beslen hepsi geçer insallah
0 oy
(2,293 puan) tarafından
Birini tutamaz msn parayla yanında durması için canm 
(67 puan) tarafından
Bilmiyorum ki çok pahalı olur mu ya, da normal doğum olsa tek başıma yapabilir mym benım doğum riskim sezeryan olursam yaşamam yüzde 1
0 oy
(275 puan) tarafından
Memleketin Neresi ? 
(67 puan) tarafından
Şırnak ama doğum İstanbul'da olck tabi
(275 puan) tarafından
Hım Kız Antepli Olsan Gelir Bakardım Sana
(67 puan) tarafından
Saol Allah razı olsun doğum farklı şehir olduğu için yoksa memlekette komşuya da desen gelirler saolsunlar
(275 puan) tarafından
Rabb'im seni aydınlığına çıkarsın inşAllah
0 oy
(2,470 puan) tarafından
Konu komsun ykinjn olsaydim ben gelirdim.benjm de annem oldu herseyimdi simdi dogum yapsam benjmde kimsem yok bacim yok hayirli kaynana yok esim yanimda olmuyo sehir disinda oluyo 

Ama kimsesizin sahibi Allah tir 

Rabbim karsina iyi insan cikaesin saglicakla kucaguna alirsn yavrunu
(67 puan) tarafından
Allah razı olsun Rabbim kaynanaların da merhametlisini nasip etsin herkese
(2,470 puan) tarafından
Amin cnm

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 166 göst.
22 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 139 göst.
0 oy
2 cevap 144 göst.
20 Mart 2022 Diğer kategorisinde Rtyww (1,466 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 181 göst.
6 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Oylesinekimsee (393 puan) tarafından soruldu

379,058 soru

11,346,332 cevap

34,812 kullanıcı

...