0 oy
86 göst.
Diğer kategorisinde (199 puan) tarafından
kızlar oğlum 6 aylık ona çorbalar yapıp veriyorum ama içmiyor Sadece bebe bisküvisi kaynamış su ile ezip veriyorum onu yiyor neler verebilirim ilk oğluma neler verdiğimi hatırlamıyorum

11 Cevaplar

+1 oy
(5,967 puan) tarafından
bebe bisküvisi verirsen tabi başka bir şey yemez. bebek bisküvisi vermek gibi bir hataya nasıl düştün?
(199 puan) tarafından
zaten instgramdan takip ettiğim sayfalardan yapıyorum şehriye çorbasi yaptım içmedi yayla çorbası yaptım içmedi bugünde pirinç ve havuç iç içe yaptım içmedi Kabak patates pirinç de yaptım içmedi ne yapacağımı bilmiyorum bende bebe bisküvisi vermek istemiyorum ilk oğluma hiç vermedim
(5,967 puan) tarafından
gerçekten aç olduğu anı bekle, zorlama yavaş yavaş
(199 puan) tarafından
tamam teşekkür ederim
(3,504 puan) tarafından
6.ayda birden çorba başlanmaz ki canım bağırsakları katı gıdayla tanışıyo henüz tadım yaptırmalısın günlük bi çay kaşığı yeterli + anne sütü veya formül mama. Ek gıdaya da sebzelerle başla sonra meyve ve bakliyat, etbalık diye devam et. Cici bebe kesinlikle yedirme bebeğine zararlı bi gıda.
(3,504 puan) tarafından
Sebzeleri buharda pişir bir çay kaşığı zeytinyağı ekleyerek yedir.
-Reklam-
0 oy
(950 puan) tarafından
Bende hatırlamıyorum ama çorba icirmeye çalış ya içer mutlaka 
(199 puan) tarafından
şu bir haftadır deniyorum ama bana mısın demiyor
(950 puan) tarafından
Yedirmeye çalış ya sonra sen zorlanırsın
0 oy
(103 puan) tarafından
Canim bebe bisküvisi kabızlık yapar yoğurt muz elma armut kabak patates havuç öyle şeyler önce yedirmeye çalış direk bisküvi verme çorba dediğinde su şeklinde olmasın hafif mama kıvamında olsun
(199 puan) tarafından
muz veriyorum yiyor ama yoğurt yemiyor patates yemiyor denedim havuç da yemedi mama kıvamında yapıyorum zaten ama ağzını sıkı sıkı kapatıyor
(103 puan) tarafından
Benim kızımda öyle sanırım oda diş ağrısı çekiyor Rabbim yardimcimiz olsunn
(199 puan) tarafından
Evet çünkü ellerini sinirle ağzına sokuyor amin
0 oy
(271 puan) tarafından
Benim kızda öyle değişik çorbaları içmiyor sadece un çorbası ve tel şehriye çorabasını seviyor onlarıda biraz köyü yapıyorum karnı doysun diye benim kız 7 aylık
(271 puan) tarafından
Biraz önce netten tarıf yapayım dedim ırmık meyve falanlı yemedi meyve püresi gibi sevmiyor yoğurt falan yedirebirsin
(199 puan) tarafından
tel şehriye çorbasını nasıl yapıyorsunuz peki ve un çorbası dediğiniz nasıl
(199 puan) tarafından
ev yapımı yoğurt yaptım yemedi iştahsız bir çocuk sanki
(271 puan) tarafından
Sıvı yağ koyuyorum çok az salça kavuruyorum 1 buçuk bardagı şu koyuyorum üzerine tel sehrıye atıyorum zaten tel şehriye hemen pişiyor çok azda tuz koyuyorum ben azda kemik suyu koyuyorum çok sulu yapmıyorum
(271 puan) tarafından
Yoğurdu tek bende yediremiyorum çorba arasında veriyorum onu yiyor
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Bnm de oğlum 7 aylık oldu şehriye çorbası az salça koyuyoem bazen koymuyorm et suyu kaynattim onları istiyorm çorbaya yoğurt muz eziyorm cicibe koyuyorm 2 tane , tahıllı kaşık maması aldım onu yapiyorm ara öğün yedijlerimizdne de pirinç faln kaşık ucuyla veriyorum 
0 oy
(466 puan) tarafından
Ek gıdaya tatlı ile başlamışsın bebeğin o yüzden tatlı şeyler istiyor havuç patates içeren şeyler ver onlarda da biraz şeker varya bebe bisküvisi verme bence bi süre
0 oy
(466 puan) tarafından
Birde ürünleri çok fazla karıştırıp verme ben mesela havuç haşladım buharda sadece onu verdim sonra patates haşladım yemeğe başlayınca ikisi karıştırdım bazen bebekler çok çeşitli karışık şeyleri yemiyor
0 oy
tarafından
Çocuğa yemekleri sıcak ver canım , çocuklar biraz cins ya benimki soğuk birşeyi asla yemiyor 
0 oy
(1,868 puan) tarafından
Yemek yemesede el yapımı yoğurt yedir
0 oy
(1,559 puan) tarafından
Bene bisküvisi gibi şekerli şeyi verdikten sonra bende olsam sebze çorba vs yemem en büyük hatan bisküvi vermek kesinlikle kes
0 oy
tarafından
Bebe bisküvisi zararliymis verme sakın sebzeleri haşla ez önce sebze ver sonra meyve bu seferde tatlı bisiler yiyince sebze yemez

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 60 göst.
28 Ekim 2023 Diğer kategorisinde MinnieMouse (591 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 49 göst.
2 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Safiye__ (439 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 46 göst.
22 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esra129 (93 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 36 göst.
18 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Safiye__ (439 puan) tarafından soruldu

379,818 soru

11,369,803 cevap

34,853 kullanıcı

...