+1 oy
510 göst.
Aile kategorisinde (23 puan) tarafından

İyi geceler her birinizi sevgiyle kucaklıyorum.İsmim Elif.Buraya daha önce hiç soru sormadım.Genelde diğer bölümde soruyor yada cevaplıyorum kendim hemşireyim.Bir türlü uyuyamıyorum önceden çok yakın olduğum şimdilerde mesefa koymuş olduğum bir arkadaşım var.Kız kardeşi bundan iki sene önce kürtaj olmuş ve bunu bile isteye yapmış şimdi kız yine hamile ve yeniden çocuğu aldırmak istiyor ben hemşireyim zararlarını bilirim nasıl konuşacağımı bilirim diye arkadaşım benden kardeşiyle konuşmam için rica etti.Ben ona ne diyip de vazgecirebilirim ? Kendim senelerdir çocuk için yanıp tutuşurken sizlerin durumlarını görüyorum hastalarımınkini biliyorum kıza küçücük bir çocuğun vebaline girdiği icin üstüne atlamak isterken ne derim de vazgeçer ? Sağlıklı tertemiz bir bebeğin canına kıymış ikinci defa daha deniyor.Bu bizi ilgilendirmiyor Allah ve kendi arasında ama çok kızgınım.Ne demek istediğimi anladığınızı düşünüyorum ve yardımcı olmak istemiyorum.Söyleyeceklerim bu kadar üzgünüm çok fazla yazdım :(

14 Cevaplar

0 oy
(846 puan) tarafından
Yani madem aldırıyor korunmaktan haberi yokmu bu kızın? Ne diyeceksin ki aklına koymuşsa seni dinler mi bu kız. Allah akıl fikir versin ya 
(23 puan) tarafından
Ah canım Rümeysa hem çok gergin hem çok mutsuzum.Zorunlu olsa neyse ama keyfi ikinci kez olursa üçüncüsünde belki Allah ona bir daha evlat tadı yaşatmayacak onu da düşünüyorum ama ne bileyim.Arıyor beni tam açacağım geri kapatıyorum telefonu.
(424 puan) tarafından
O çocuğu doğursa ne olcak hakkıyla bakabilecek mi karnını doyurmakla bitmiyor ki. Bana kalırsa kadının isteğini yerine getmek. Çevrene bak hep döl israfı dolu....
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bir bebeği aldırmak bu kadar kolay olamaz gerçekten bu insana diyeyim artık ne desen boş olur hayır korun madem çok yazık gerçekten okurken içim çok kötü oldu  
(23 puan) tarafından
Ben ne hissettiğimi bilemedim.Saatlerce burda bir müjdeli haber için gözünü hevesini bir çubuğa bırakanları görüyorum kendim desen zaten çok istiyorum nasibimde yok Veren varken kıymet bilinmemesi beni dehşete düşürüyor.Kıyafet değil ki bu beğenmedim giymem desin.Konuşamayacağım galiba kızla.
0 oy
(27,338 puan) tarafından

Kafası nerdeymis bu raddeye gelene kadr yazık günah ya merhametsizlik bu

(23 puan) tarafından
Merhametine başlarım onun.Bir halt yiyorsun bari önüne geç.Çok kızdım kıza ayrı arkadaşım dediğim kıza apayrı beni düşürdüğü ikilemi sana anlatamam.
(27,338 puan) tarafından
Yıl olmuş 2024 halen kürtaj cahilligine son vermiş durumda değil çoğu insan
0 oy
(405 puan) tarafından
Yemin ederim tüylerim ürperdi Allah'tan korksun zaten bi kere yakmış kendini sen önü nasıl kurtaracak sin eğer bu kadarı vicdansız sa dokuz ay sonra o çocuk doğunca aldırmadı diye sokak köşesine de koyar o zaman ya sende günaha girersen insanlar gaflet içinde 
(23 puan) tarafından
Yemin ederim aynı şeyi düşündüm çocuktur diyorum ya cahildir diyorum korkuyor diyorum ama sonra dönüp iki sene önce yapmış akıllanmamış diyorum.Arıyor ama açmıyorum konuşamayacağım zaten galiba.Kız ben ona değil kurban olduğum rabbim hak edene versin boşu boşuna can gidiyor ona üzülüyorum.
(405 puan) tarafından
Valla sen bilirsin artık canım çok ısrar ediyorsa konusamayacigini söyle bari seni rahatsız etmesin
(23 puan) tarafından
Evet öyle yapacağım.
0 oy
(2,818 puan) tarafından
Allah'tan korkmayan senin lafından caymaz Rabbım hidayet versin yorma kendini boşuna 
(23 puan) tarafından
Ben konuşacak insanlığı bulamıyorum kendimde zaten.Allah affetsin dua edelim.Kim bilir neler var böyle bilmediğimiz duymadığımız.
(2,818 puan) tarafından
Amin amin
0 oy
(3,333 puan) tarafından
O teli açıp agzima geleni sayardim. Hissettilerimi yaptiginin ne demek oldugunu pat pat suratına vururdum. Kesin korunuyordurlar nasil oldugunu anlamamis olur vs. Neyse gece gece sinirlendim valla
(23 puan) tarafından
Evet bak ne demek istediğimi anlamışsın ben hissettiğim şeyleri bir söylesem dağlar inim inim inler yani o derece.Ama ne ben o konuşmayı yapacağım ne de o bizi beni anlayabilir.Allah üçüncü kez o şansı vermediğinde hastane hastane gezerken anlar ancak.Yine de dua edelim Allah affetsin.
0 oy
(178 puan) tarafından
Keyfi olarak bebek aldırmak yasak değil mi öyle biliyordum 
(23 puan) tarafından
Kadın doğumcular sırf bunun için klinik açıyor hem parası iyi hem uğraştırıcı değil
(178 puan) tarafından
Anladım cnm Rabbım inşallah sahada nasip eder inşallah
0 oy
(12,766 puan) tarafından
Kendini kısırlaştırmayı mı denese acaba daha mantıklı olur sanki
(2,678 puan) tarafından
Aslında öyle yapsa daha iyi belli ki doğduktan sora da bakamicak kafa da bari öyle yapsa kürtaj korunma gibi kullanıyor alışkanlık olmuş artik
0 oy
tarafından
Koskoca kadın akılı senden benden ogrencek değil akan kan damarda durmazmis ne desek boş Rabbim bidaha ona evlat nasip etmesin inşallah etmesinki o sabi masumların bile isteye günahına giremesin 
(23 puan) tarafından
Allah hidayet versin iyilikle sonuçlandırsın ne diyeyim amin
0 oy
(8,832 puan) tarafından
Aklına koymussa sen ne desen de boş. Çocuğu var mı hiç 
0 oy
tarafından
Ha karnındakini öldürmüş ha yanındakini ne farkeder ikiside can. Benim yengemle 3cü çocuğu istemeyerek oldu sonra ağladı aldırcam dedi abim izin vermedi babamın imam arkadaşı ona karnındakiyle kucağındaki aynı can ha onu öldürdün ha diğerini sonra vazgeçti aldırmadı 
0 oy
(929 puan) tarafından
Cnm bence ilk bebeğini aldırıp ikincisini de hiç düşünmeden aldiriyorsa bence bu kadın artık huy edinmiş bebeklerin canına kıymaya vazgececegini sanmıyorum tecrübeli çnk ayrıca istemiyorsa tamamen korunsa ya Allah nasılsa değerini bilmeyen insanlara evlat veriyor ya...isteyen binlerce kadın varken ..
0 oy
(2,674 puan) tarafından
Yani diğer arkadaşlarının aksine bence yine konuş derim. En azından senin vicdanın ben uyardım diye rahat olur. Yani sen müslüman olarak görevini yerine getir , karar yine onun. Belki senin konuşman bir şey değiştirecek bunu kimse bilemez. Yine de karar senin. 
0 oy
(264 puan) tarafından
Okurken sinirlendim istemiyosan yapma kardeşim ya yazık günah Allah'tan damı korkuları yok bunların ben bi evladımı kaybettim 5 haftalıkken ve bir buçuk senedir yapmadığım şey kalmadı evlat sahibi olmak için bulmuş bide beğenmiyor isyan etmiyim diyorum ama Allah'ım neden bu kadar evlat için yanan insan varken böylelerine veriyosun, sen ne desen boş aklına koymuş bi kere yapmış vicdanı sızlamamış ikinciyi yine öldürmak istiyo sen ikna etsen şuan vazgecirsen hamileliğinde istemicek illaki bi yerde, doğunca istemicek annesi tarafından istenmeyen çocuk ne kadar sağlıklı bi şekilde bakımı yapılabilirki zaten çok zorda kalırsan risklerini anlat bırak anlicak insan olsa zaten başında öyle düşünmez, herkesin imtihanı farklı farklı gerçekten çok ağır konuşucamda yine tutuyorum kendimi Allah konuştuğumla imtihan eder diye yoksa hakettiği çok şey var o kadının

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 1,070 göst.
18 Eylül 2020 Aile kategorisinde poyraz3307 (166 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 242 göst.
0 oy
19 cevap 429 göst.
10 Eylül 2022 Aile kategorisinde ana-123-ana (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 71 göst.
10 Eylül 2022 Aile kategorisinde ana-123-ana (3 puan) tarafından soruldu