0 oy
1,070 göst.
Aile kategorisinde (166 puan) tarafından
Arkadaşlar iyi akşamlar benim ikinci evliliğim anlatacak kimsem yok size anlatıyım dedim. Benim eşimle 1 sene olcak evliyim ama imam nikahiyla bı ay önce nikah günü aldık 22 eylüle verdiler yani bekliyoruz. Eşimin de ikinci evliliği onun 3 tane çocuğu var benim yok. Çocuklar annesinde kaliyo. Nafaka ya falan herşeye tamam dedim demek de zorundayım zaten ama yok nikah kiymayalim da nikahı duyarsa kadın daha çok para isterde falan gibi şeyler söylüyorlar ailesi bir taraftan aynı seyi soyluyo ben ne yapsam bu konuda ya Allah katında benim eşim diyorum bırakıp gitmemek için kendime nedenler arıyorum ama bir gün çıkıp gitcem bana bı akıl verin ya 

33 Cevaplar

0 oy
(72 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kiyamam ya nedense cok üzüldüm.insan bırakmayada kiyamiyor değil mi.ama bu ilerde daha çok sorun olacağını buradaki herkes anlamıştır.bence gözünü karart ve birak derim her ne sebep olursa olsun sana resmi nikahı kıymalı.bak 3 cocuk diyorsun kimbilir ilerde neler yaşanacak çok zor bi durum kimse senin ne yaşadığını bilemez ama maalesef daha uzulecgin isin icine girme Allah yardımcın olsun canim inşallah 
(166 puan) tarafından
Allah razı olsun
-Reklam-
+5 oy
tarafından
Canım nikah senin yasal dayanağındır tahminimce mustakbel eşin ve ailesi eğer ilerde ayrılırsanız sanada mal veya nafaka vermemek için nikah kıymak istemiyorlar.
(166 puan) tarafından
Evet farkındayım ama ne yapmam gerekiyor bırakıp gitsem mi
tarafından
Senin hayatını ve iliskini bilmiyorum canım ben kendi adıma çoluğum yok cocugum yok 3 çocuklu bana nikah kıymayan adamın yanında durmazdım
+4 oy
(266 puan) tarafından
Hangi devirde yaşıyoruz kabul etme öyle yarın öbür gün seni bırakıp gidince ne yapacaksın nafakadan korkuyor o bahane arıyor bence 
(166 puan) tarafından
Evet bı evi var eşimin kırık dökük kadın onun kirasını alçak bide 200 300 TL eşim aylık gondercek kadın nafaka davasni da kapattı halla aynı şeyi konusuyorlar
+1 oy
tarafından
Canim yasal hicbir hakkin olmaz ya senin cocugun olursa onun gunahi ne 
(166 puan) tarafından
Evet doğru ne yapmam gerektiğini bilmiyorum
+1 oy
(119,318 puan) tarafından
Allah katinda nasi eşin oluyo imam nikahinmi var ?? Kim kiydiysa o nikahi suc islemis. Resmi nikahi olmayama imam nikahi kiyilmazki!!!! 

Yanlis anlama beni seni yargilamiyorum nikah olmak istemeyen adamdan hayir gelmez!!
(166 puan) tarafından
Canım imam nikahını kıymak için nikah dairesinden kağıt verdiler nikah günümüze çok var diye hemen bağırma
(119,318 puan) tarafından
Bagirmiyorum aşkim o nikah kiyilmazsa belki imam nikahinda gecersiz olur  senin kendini garantiye alman lazim 2. Evliligim diyosun kiz nasi guveniyon önse sen ve senin haklarin
(166 puan) tarafından
Evet haklısın o yüzden buraya yazdım vicdanım bırakıp gitsem rahat olsun diye :( kaderim hiç mi gülmez gitsem gidecek yerim yok ne yaparım ben
tarafından
Poyraz3307 bırakıp gidiceksen de eşinin seni boşaması lazim resmi nikah olmadan da dini nikah geçerlidir
(166 puan) tarafından
Evet biliyorum zaten gidersem hepsi olur yani
+1 oy
tarafından
Dini nikahtan once resmi nikah yaptım ben sen de keşke öyle yapaydin neyse olan olmuş ve bence resmi nikah istememesinin sebebi seninle de ayrılırsa hiçbir talep edemezsin diye ayrılırım olur biter mahkeme filan uğraşmam gözüyle bakıyor olabilir
(166 puan) tarafından
Ayrılmak da istemiyor ama ben gidecem deyince oturup çocuk gibi agliyo. Çünkü benden büyük üç çocuğu var 35 yaşında ben 24 yaşında hiç çocuğum yok
(3 puan) tarafından
mrk ettim senin kaçıncı evliliğin peki
(166 puan) tarafından
İkinci evliliğim
0 oy
tarafından
Ondan evladın olunca kimlikte baba adı kim yazcak olurmu öyle şey canım 
(166 puan) tarafından
Çocuk olursa yıldırım nikahı koyarım hemen diyor bende çocuğum olsa da kiymicam benim soyadimi tasiycak diyorum
0 oy
tarafından
Kafasina gore nafaka arttiramaz eski eşi sen nikahını yaptir canim zorla gerekirse
(166 puan) tarafından
Zorla yaptırınca da kendimi çok kötü hisediyorum gitmekle kalmak arasındayım
tarafından
Neden kotu hissediyorsun canim hakkin olan bir sey Allah korudun yarın oburgun bisey olsa hic bir hak talep edemezsin asıl su anki durumun kötü
0 oy
(2,882 puan) tarafından
Ilk eşi biliyor mu peki seni şuan 
(166 puan) tarafından
Evet biliyor tabi ki heryerde boy boy resmimiz var
(2,882 puan) tarafından
Benim de ikinci evliligim,biz de evlendik eski eşi de bize para konusunda sıkıntı çıkardı eğlendiğimizi duyunca ,gerçi o kadın hakkını istedi ama bunca yıl istememiş biz evlendik istedi çok saçma ama
Ne olursa olsun nikani yaptır canım
0 oy
(947 puan) tarafından
Yasal bı hakkin olmaz eğer çocuğun olursa kimlikte baba adı ne yazacak ?? Ve yarın öbür gün diyelim seni aldatti Allah korusun sana kalkıp çok özür dileyerek söylüyorum sen ucuz bu metressin dese ne diyebilirsin ki ?? Bence tuttur nikah diye
(166 puan) tarafından
Evet kadın akrabaları aramış demiş ki eşimden için benimle dost hayatı yaşıyormuş geri dönecem beni bekle demiş sözde
(947 puan) tarafından
Nasıl anlamadım .ne yani eski karısı eşine mi dönmek istiyormuş
(166 puan) tarafından
Hayır dün eşim bana dedi ki eski eşim amcami aramış benim ona geri döneceğimi seninle dost hayatı yaşadığımı söylediğimi söylemiş dedi
(947 puan) tarafından
Yok artık ya şaka gibi
0 oy
(229 puan) tarafından
Muge anliyi hic İzlemion galiba nice resmi nikahszlar dusuyor o programa
(166 puan) tarafından
Evet malesef
0 oy
(75 puan) tarafından
Kendini güvene almak zorundasın lütfen resmi nikah kıymadan çocuk yapma ilerde çocuğun içinde bir hak iddia edemezsin 
(166 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun
0 oy
(27,352 puan) tarafından

1 senedir iyi sabretmissin o ne bicim sacma laf tabiki kıymak zorunda

Bak günahıni almak gibi olmasin ama esinin gozu korkmus Allah korusun yarin öbürgün sende boşanırsan sanada nafaka verir diye korkuyor emin ol

Benim akraba aynisini etti

(166 puan) tarafından
Aynen annesi falan dio ki biraz bekleyin ya sende oğlumu bırakıp gidersen falan
(27,352 puan) tarafından
Boyle hic beklemem deseydin sende
(166 puan) tarafından
Dedim nikah olsa da giderim olmasa da nikah mi benim evimi tutacak. Madem öyle ben de çıkıp gidiyorum alın oglunuzu başınıza çalın size s.....Ken yaranir dedim
(27,352 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun
0 oy
(2,351 puan) tarafından
Yarinini dusun  ve nikah kiydir. Daha fazla nikahsz yasiyamam senle de yani yapacak bisi yk
(166 puan) tarafından
Öyle yapcam mecbur
0 oy
(271 puan) tarafından
Sadece bu yüzden değilde sen sanırım evlendiğine pişmansın çünkü resmi nikahı en başından yaptırman lazımdı 
(166 puan) tarafından
En başından beri oyaliyo beni
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Ne alaka kadin para alacak ?Esinin galiba aklina baska yalan gelmemis.Mahkemenin sana soyledigi ucret neyse onu odersin fazladan para odemezsin
(166 puan) tarafından
Evet biliyo bunu beni oyaliyo aklinca
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Kesssinlikle ayın 22sinden sonra nikah kıymazsa aynı evde yasamaya devam etme. Valla yarın oburgun dünya hali bişey olur hakkını aramaya hakkın olmaz benden demesi
(166 puan) tarafından
Doğru diyorsun kendimi kullanılmış gibi hissediyorum
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Günü gelince ne yapacak onca işlem yaptınız gün almıssınız. 
(166 puan) tarafından
Şimdilik yoğun bı enfeksiyon geçiriyorum günüm 16. Gündür geçiyor hayırlısı olsun hakkimizida
(1,094 puan) tarafından
Bana cok sacma geldi ya soyledigi.akrabamız 3. Ye evlendi hiç te oyle birsey olmadı
(166 puan) tarafından
Nasıl yani hangi söylediğim saçma geldi
(1,094 puan) tarafından
Esinin soyledigi sacma geldi para ister filan lafı
(166 puan) tarafından
Evet öyle saçma nikah kiymamak için bahane
0 oy
(580 puan) tarafından
baski yap kiydir olmaz devir cok zor pis olmus katim diyrsa nikahina alacsk oyle dunya yok
(166 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun valla
0 oy
tarafından
Sendende bosanırsa sanada nafaka vermemk ıcın evlenmek ıstemıyordur. Bırlıkte bi mal alsanız hakkın yok. Ama guzel yanı cocugun olursa senn soyadında bosanmak istesen yanı ayrılmak hıx bı hakkı olamaz cocuk uzerınde. Hatta onun soyaıdnı alsa bıle bebegın senden alamaz. Sen karar ver esın iyi biri mi sana karsı nasıl cocugun olsa ne olur vs dusun bunu. Cunku sen devlet neznınde nıkahsız yasadıgı kısı olursun. Ama calkantılı ılıskınız varsa hıc nıkah yapma sonra bosaaması zor oluyı
(166 puan) tarafından
Ben eşimle çok iyi anlasiyorum eşim çok sakin uysal ama ailesi korolasicilar
tarafından
Ozaman nıkah ıstıyceksın kuzum. Zaten nıkahsız yaşarsan devletın gozunde hıc bır hakkın yok. Demek sızı ayırmak nıyetındeler kı nıkah kıydırmak ıstemyorlar

İlgili sorular

+1 oy
14 cevap 511 göst.
5 Mart 2024 Aile kategorisinde elifgy (23 puan) tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 821 göst.
1 Mart 2024 Diğer kategorisinde Elif_6060 (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 326 göst.
6 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 632 göst.