0 oy
1,424 göst.
Aile kategorisinde tarafından
tarafından yeniden gösterildi

Evet kızlar sürekli eşimle sıkıntım olduğunu biliyorsunuz ama sadece benim anlattığım kadar biliniyor ve gerisi bende kalıyor burda beni yargilayan yadirgayan çok insan olmuştur eminim az önceki açtığım postta olduda yorum ve eleştiri yaparken düz bakışlı olmamanizi tavsiye ederim benim eşim beni defalarca dövdü defalarca hakaret etti evliliğim ilk günlerinde hemde üzümün copu armudun sapı bahane uydurup uydurup vururdu en ufak şeye bile küfürünü eksik etmezdi ben onun sayesinde kendime ozguvenimi kaybettim artık o kadar bulanmistiki beynim herşeyi unutuyordum salaklasmistim iyice arkamda ailem olmadığı için daha çok üstüme geliyordu kendi aileside alttan al diyip duruyordu el kızıyım tabi beni savuncak halleri yok bi süre böyle gitti daha sonra yavaş yavaş düzeldi gibi ama dengesizligi devam etti hamile olduğumu öğrendi o şeytan gitti melek bi adam belirdi herşeyin farkindayim bebek için bana iyi davrandığınin hamile olduğumu ogrendigimde bu yalnız hayatımda bana can yoldaşı olcak bi mucize gonderiyor diye Allah'a şükrettim tabiki insanların daha ne dertleri var ben halime hep sukrediyorum ama esimi bu yaptıklarindan dolayı eskisi gibi sevemiyorum içim hep buruk ve soğuk ona karşı beni bu hale getiren de o şimdi gelip benden eşine şöyle böyle yap dememi beklemeyin ben tüm bunlari ondan bundan laf işitmek için yaşamadım birini yargilamadan önce acaba ne yasadida bu duruma geldi diye düşünün düz bakmayın herşeye herkes toz pembe yaşamıyor bu hayatı kapıyı kapattığında herkes dışarda kalıyor burda hepimiz anlattığımız kadariyla yargilaniyoruz bayanlardan ricam biraz daha dusunerek ve seviyeli eleştiri yapmalari rahatsiz olan bakmasin hakkınızı helal edin 

25 Cevaplar

+2 oy
(1,350 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Kimse bilemez 4 duvar arasnda ne oluyor . Rabbim herkesin yardimcisi olsun . Ailesizlik cok zor seni cok iyi anlyrum cnm . Bu hayatta hep 1 adim geride kaliyorsun   herkes smdi bisan der ama nasil bosanasin bosannca diyelim ne olcak daha kotu olcak ailen yok nereye gdceksin kadin sgnma evine dicekler kadin sginma evleri iyimi sanki . Yada kendi hayatin hic olmcak sgnti gbi olucaksn oralarda . Kimse istemedgi bi hayati yasamya mecbur degil ama bazen sartlar hic oyle olmuyor . Ben yillarca istemedgm sekilde yasadim . Ah canm ne diyim kii rabbim guzel Allahim herkesin yardimcsi olsunn

tarafından
Ben küçük yaşimdaan beri kadın sığınma evlerinide gördüm sokaklarida ne insanlarla karşılaştım feleğin çemberinden geçtim desem yeridir hemde daha 6 7 yaşındaydım herkes ailesiyle sıcak evinde otururken ben annemle sokaklarda parklarda yattım bu yaşıma gelene kadar sürekli hor goruldum kimse elimden tutmadı ben yasaya yaşaya bu hale geldm evet gamsizlastim herşeyi silip eşime güvendim ama tekrar yanıldım çünkü oda beni hayal kırıklığına uğrattı ve bu dünyada kendimden başka kimseye guvenmemem gerektiğini birkez daha anladım bu yüzden eşime bile minnet etmiyorum burda beni yargilayan bi kaç kişi oldu eşine iyi davran şöyle böyle yap diye tabiki biliyorum ne yapmam gerektiğini ama o kadar derinden yaraladiki içimden gelmiyor güzel söz etmek çünkü ben yaşadım ben çektim acısını ben bilirim nasıl kendimi tuta tuta ağladığımi bu yüzden bi insanı eleştirirken daha vicdanlı davranmalarıni istiyorum kimse kimsenin ne çektiğini bilmez burda sadece bazı şeyleri anlatiyoruz gerisi kalbimizde acımızda kalıyor
(1,350 puan) tarafından
Seni o kadar cok iyi anlyrum ki . Ben 7 yasindaydim annem gozumun onunde öldürüldü. Yani insann ne yasadgni bilmeden yargilamak ne diyimmm . Kimse kimseyi kinamasn bu hayatta onu dyrum sadece
-Reklam-
+2 oy
tarafından

Kimsenin kimseyi yargılamaya hakkı yok. Yorum yapanlar iyi veya kötü zaten hep boş yorum yapıyorlar canm çünkü herkes kendi bacağından asılır. Hiç kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez yeri gelir kendi aileler bile bilmez. O yüzden burda denilenleri pek takma canm. Boş ver .rabbim yardımcın olsun. Eşle kavgalı olmak çok zor. Ben birgün tartışsam dayanamıyorum. O yüzden seni anlıyorum. Bebeğin için takmaman gerektiğini ogrenmelisin. 

tarafından
Taktidigim yok zaten sadece uyardım ve daha anlayışlı olmalarını söyledim burda başka post açan kardeşlerimizde var bakıyorum yorumlara yerden yere vuruyolar sanki kendileri paşa torunu bu kibir bu ego ne ben anlamıyorum hepimiz kadiniz birbirimizin halinden anlamicaksak niye varız
tarafından
Öyle canm ama şunu unutma kadının en büyük düşmanı gene kadındır. Mesela Burda sürekli erkek var falan diyorlar ben ona da inanmıyorum. Ben eşime dedim sana da bu uygulamayı indireyim bebeğimizi takip et dedim ben uğraşamam öyle birşeyle dedi. Baba olarak bile istemiyor adam sıradan erkek gelmez işte buraya. Hep erkek olarak düşünüyorlar kötü niyetli kadınlarda var hiç düşünmüyorlar iste sırf ortalık karissin malzeme çıksın diyen çok kadın var. Bunu anlatamadım mesela. Sende bırak boş ver.
tarafından
Burdaki bazı kadınlar erkeklerden daha fena ayol ben böyle bişey görmedim İzmir çimentepeden farkı yok buranın hep saygsizca terbiyesizce konuşmalara hemde durduk yere kadın sığınma evindeki catlak karilara benziyorlar sevgi denen bişey yok hep ben düşüncesi düzgün edepli sayılı bayanlarımız var burda onlarında nesli tukenirse vay halimize
tarafından
Boş ver canm insanlar çeşit çeşit sen ona uymazsin o sana uymaz böyle sıkıntılar olur. Ha kimse kimseye uymak zorunda değil ztn ama önemli olan saygı dir.
tarafından
İste o dediğinden yok burda canım sorun orda
+1 oy
tarafından

Valla herkes yaşadığını bilir dediğin gibi akşam oldu mu herkes kapısını kapatır ve eşiyle baş başa kalır herşeyi de anlatamazsın yorum yapılır çünkü buraya yazıyorsun kendilerince haklı olarak fikir yürütüyorlar ama insanın eşi kıymet vericek ki hayat güzel olsun yoksa o duygular zamanla biter içinden gelmez bişeyler yapmak Allah herkesin yardımcısı olsun ömür geçiyorsun eşle herkesi iyilerle karşılaştırsın 

tarafından
Amin canım cumlemizi
+1 oy
tarafından
Ben çok yorum yapiyorum canım böyle konularda, eleştiri yadirgamak değilde, iki taraf icin daha olumlu şeyler , belki böyle birşeyler duzelir diye düşünerek, bazıları gerçekten cok gereksiz şeylerden dolayı tartışmaya sebep olduğu aşikar yine de Allah bilir, yine, yangına körükle giden taraf hic olmadım, bazılarına kızıyorum ama valla üzüldüğümden 
tarafından
Bu platformda kendini prenses sanan çok bayan var hepsi sonradan gorme oysaki insanların derdiyle dalga geçen kınayan Allah ıslah etsin
tarafından
Aminn insallah, üzme yinede kendini bos ver, ne guzel duadır benim hakkımda ne düşünüyorsan Allah bin mislini versin
+1 oy
(336 puan) tarafından

Boşver canım kimse kimsenin ne yasadigini bilemez..kapını kapatinca annen baban bile dışarda kaliyo..burda zaten mukemmel anne harika eş çok..milleti yargılamak cok kolay geliyo insanlara..takma kafana 

tarafından
Kimse kimsenin derdini anlamaz burdakiler de bi o kadar kibirli ve terbiyesiz başka dicek biseyim yok
+1 oy
(207 puan) tarafından

Canım yapilan yorumlari kaldiramiyorsan burada anlatma problemlerini. Yumuşak uslup var sert uslup var binbir türlü insan var burada. Herkes kanatsiz melek olmak zorunda da degil. Baslik acarsan yazar fikrini gecer. Uzulen sen olursun. Yas ortalamasi da dusuk zaten platformda  herkesin deneyimi tecrubesi bir degil. Uzulen sen olursun.

tarafından
Buraya iki derdimizi yazıyoruz vay efendim şöyle böyle ya ben ona değil kendileride aynı şekilde paylaşım yapıyor karsindakini aynı konudan yargılıyor çok var burda bunlardan hastalar galiba böyle düşünüyorum artık
tarafından
Lettigo sorun derdi sıkıntıyı paylaşmakta değil, yorumlardan denk geliyorum, kız burda biri sorununu dile getirmiş aradan zaman geçmiş, soruyu soran baska biryerde birine yorum yazarken, sen sus, sen ne bilirsin, sen esinle veya 2. 3. Kisi ile böyle şöyleydin diye gereksiz konuşmalar oluyor, arkadaşı üzende bu
tarafından
Aynen sanki ben bilmiyorum onları söylemeyi ben zaten paylaşımda açıklamami neden böyle davrandigimi yazmışım sizlerle iki kelime bişe paylaşıp dertleşmek istemişim ama bazı akıllı insanlar usenmeyip yorum yapmak için yorum yapmış ben hep diyorum rahatsız olan veya sevmeyen benim profilime paylasimlarima bakmasın zor değil ellerinde dert yok sonuçta tiklamazlar olur biter
+1 oy
(2,266 puan) tarafından

Canım burada öyle insanlar varki sen derdini anlatıyorsun sana nispet yapar gibi benimki şöyle  benimki böyle diye yorum yapıyorlar sert tavırlı agzına geleni hemen söyleyen insanlar var biraz düşünce olsa zaten öyle davranmazlar

tarafından
Valla bende bazen ağzımı bozayim diyorum onlara karşılık ama lanet olsun kör şeytana
(2,266 puan) tarafından
Sen terbiyeni  koru boşver canım burda herkesi az çok tanıyoruz  zaten
+1 oy
(175 puan) tarafından

Canım sen dün eşinle fotoğrafını paylaştın bugün eşini kötülüyorsun bu kadar kötüyse neden boşanmadın 

0 oy
tarafından

Kiz ne takiyon bsver. Burdan konusmasi o kadar kolayki. Herkezn ewi dami ayri kapin kapandmi arkasnda olani kimbnerden bliyo. Allahima sukur ne kaynanamlarla nenetten esimle hic bi sorunumz yok yasamadk. Ama yasamayani anlamiycm anlamina gelmz mesela. Bu yuzden uzulme. Herkez herkezi anliyck.diye bsey yok. Uzulme. Burdan bazn kendni bilmz ckiyo. Ama bizm gbi olanlar kendni belli ediyo bsver canm sen. 

tarafından
Taktigimdan değil canım benim sıkıntım haddini bilmeyen saygsiizlara yoksa ben burda kimseyi tanımam etmem sosyal medyadaki arkadaşlik ne kadar ciddi olabilir benim kızdığım insanları çok acımasız şekilde yargılamari kendini beğenmeleri hepimiz aynıyiz oysa yarın ne olacağımız belli değil bunu düşünmeden konuşmaları beni bunaltiyor
tarafından
Ewet bi tanimayan insanlr yargiliyo hddini asiyo hos olmuyo
0 oy
(749 puan) tarafından

Kimin ne yaşadığını kimse bilemez her evlilik mükemmel degildi şuanda bende zorlu bir yoldan geçiyorum Rabbim herkesin yuvasına huzur versin 

tarafından
Amin canım cumlemize
0 oy
(661 puan) tarafından

Imse kimsenin ne yasadgni bilmiyor cnm burda laf ebesi kesiliyor eminimki ne anlatrsan anlat yasadgnin buyuk kismi icinde kaliyor ,bos bos konusup ahķam kesiyor bazi dengesizler hic canini skma degmez canm bosver , seni de yasmaayan anlamaz cnm  , anca bos bos konusurlar uzaktan hos gelir davulun sesi 

tarafından
Aşkı bilene derdi çekene demişler ;)
0 oy
(4,666 puan) tarafından

Kimse kimsenin hayatini yargilayamaz hakkida yok. Herkes kendi yasadigini bilir kimin neler yasadigini bilemez.  Ayy canim bnm ne kadar cok zor seyler yasamissin Rabbim sabir versin 

tarafından
Amin canım kim nerede sıkıntı cekiyorsa Allah yardım etsin
(4,666 puan) tarafından
Amin canim amin
0 oy
tarafından

Canım kimse kimseyi yargılayamaz anlatıp belki de rahatliyorsun ama beni yanlış anlamassan esinle madem bu kadar problemin var keşke çocuk icin dusunseydin çünkü emin ol arada kalan çocuklar oluyor ve olan çocuklara oluyor

tarafından
Ah canim  benim üzülme.hic Allah'a dua et en azından evladın olucak inşallah ona saril ama inşallah esin düzelir bebek olunca anlar birşeyleri çünkü minik yavru da üzülmesin Allah yardimcin olsun tatlım
tarafından
Elimden geldiği kadar çocuğumu güzel yetistiricem inşallah amin saol canım
tarafından
Inşallah dualarim seninle kuzum ❤
tarafından
Eylos  burdakileri herkeze birseyini  anlatma derim kimin ne yaşadığı kimseyi ilgilendirmez milletin ağzı torba değil. Insanlara güvenmemelisin  kendine iyi bak ve dikkat et
tarafından
Kimseye güvenmiyorum zaten bunalıp derdimi açtım arada çürükler çıkıyor yapacak bişey yok
0 oy
(1,146 puan) tarafından

İşte buyuzden  burda şahsen bana göre çok özel seyelrinizi  paylasmayin bilmiyorum çünkü  art niyetli  kötü insanlar çok hep kendini ön  plana atan gevezeligiyle uslupsuz davranan  bir kaç kişi  var ben çok rahatsız oluyorum herkes kendi etrafında  dönsün isitiyorlar  kusura bakmasin herkesin ne yaşadığıni kendi bilir sen işine gelene bakarsın  gelmeyene  bakmaz yorum  yapmaz kötü laf duymak  zorunda  kalmazsin bana kalırsa  anlatma  kardeşim  benden sana tavsiye  yine sana kalmış üzüntüne  üzüntü  katarsin  kendi egolarini  tatmin  etmek için  yapıyorlar herkes  hamile burda kimse kimsenin  psikolojik ruh halini  çekmek zorunda değil 

tarafından
Çok fazla ozelimi anlatmadım canım zaten ama kıskanan çekemeyen çok var burda orası dogru
(1,146 puan) tarafından
Rahatsızlık  duyuyorsan  okuma anacim  yorumda  yapma yani ben bazen üzülüyorum  sinirleniyorum oda üzüldügum  için  sert konuşuyorum
tarafından
Bende öyle diyorum sevmeyen rahatsız olan girmesin postlara ben öyle yapıyorum hoşuma gitmiyor yorum yapmıyorum bakmiyorum zor bişe degil
0 oy
(707 puan) tarafından

Ağzı olan konuşur canım neden üzüyorsun ki kendini.

tarafından
Uzmedim canım sadece uyardim
0 oy
(427 puan) tarafından

Canım kimseyi takma çünkü burdaki kimse hayatımızda göremeyeceğimiz kişiler o yüzden bende dahil kimse seni kıracak üzecek kadar değerli değiliz bu benim için ve diğer kişiler içinde geçerli ben senin bütün postlarını okuyup hepsine yorum yapiyorum burda herkez herkeze istediğini diyecek kadar hür değil.Kimse senin derdini bilemez inşallah herşey yoluna gider ama sana tavsiyem burda özelini anlatma herkesin sorunu var her evlilikte tartışma olur kimsenin evliliği 4 4luk degil rabbim herşeyi gönlüne göre versin.

tarafından
Ben çok özel bişe paylasmiyorum derdimizi anlatalım diyoruz bin pişman ediyorlar saygsizlik küstahlık diz boyu Allah ıslah etsin kafama taktigim yok onun için paylaşmadim herkes kendine gelsin haddini bilsin diye açtım postu
(427 puan) tarafından
Hayır zaten haklısın sen değil sadece çoğu kişi burda derdini yazio ama iste insanı pisman ediyorlar insanlarımızın içi paslanmış eğer bi sıkıntın olursa benimle özelden paylaşabilirsin elimden geldiği kadar yardımcı olurum sana
tarafından
Saol canım teşekkürler
0 oy
(15 puan) tarafından

Csnim takma kafani o senin üstune gelince sende susma sustukca dahada ezer seni o sana bir bagiriyorsa sen ona on bagir anca boyle gelirsin onun gibilerinin hakkindan oyle sessizligini alistirma onu

tarafından
Canım zaten savunuyorum kendimi susacak değilim tabiki ama işte laftan anlayana tabiki
0 oy
(1,933 puan) tarafından

Kimse evinde ne olup bilmeden konuşuyorlar kendi evliliklerini ballandira ballandira anlatiyorlar yada evliligi kötü giden birine   dahada kötü yorumlar yapıyorlar  Allaha havale et boşver hepsi sanal delikanli 

tarafından
Gülüyorum sadece üzüldüğüm yok sadece saygisizca yorum yapılıyor ona kiziyorum
(14 puan) tarafından
Evet cok ballandirarak anlatiyolar hayret ediyorum valla zaten herkes evli burda hele bikac yorum gordum sok oldum valla sallamasyon seyler de yaziyolar bence
tarafından
Yalandan mutluluk pozları :)
(1,933 puan) tarafından
Bencede sallamasyon cogu nasıl olsa tanımıyoruz ya bol keseden atiyorlar  :D
0 oy
(774 puan) tarafından

Canım seni çok iyi anlıyorum. Postlarını da okuyorum. Senin eşin de benimki gibi zor bir kişilik. Tabi ki Kimse kimsenin  ne yaşadığını bilemez. Hani demişsin ya kemdime olan özgüvenimi kaybettim salaklaştım diye. Aynı durum bende de mevcut. Sürekli yadırganmak suçlanmak azarlanmak rerslenmek insanda ciddi anlamda psikolojik bozukluga neden oluyor. Allah bize yardım etsin insallah eşlerimizi iflah etsin

tarafından
Hiç sorma şimdi yeni yeni kendime geldim kendimden başka kendime sahip çıkacak kimsem yok toplandim ve ne olacaksa olsun kendimi ezdirmicem dedim Allah nerde varsa sıkıntisi olan yardım etsin
(774 puan) tarafından
Amiiinnnn canım amiiinnn zamanla kemdine gelir durulur inşallah eşin.. olan kadınlara oluyor. Kendini çok yıpratmamaya bakmalısın. Ben öyle yapıyorum artık
tarafından
Bende takmıyorum canım artık kafam rahat o kendini yiyip duruyor
0 oy
(704 puan) tarafından

O kadar haklısın ki canım sıkma canını seni kimsenin nasil bilmesi değil senin kendini ve neye ne kadar sabrettigin fedakarlık verdigin önemli üzülme Allah sabredenle beraberdir hep kimseye kendini acıklamak zorunda degilsin.Allah hepimizin yardımcısı olsun kimseyi darda zorda koymasın dısardan hepimize kolaydır tabi konuşmak. 

tarafından
Saol canım düşüncen için Allah hepimize yardım etsin
(704 puan) tarafından
Amin İnşallah canım

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 481 göst.
4 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 941 göst.
28 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Zaman111 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy