0 oy
88 göst.
Diğer kategorisinde (201 puan) tarafından
Kızlar şu pırasa yemeğini nedense bir türlü adam gibi yapamıyorum İnternet bakıp yapiyorum bide yine olmuyor çok pişmiş oluyo havuçlar tam pişmemiş oluyor neden böyle oluyo diri diri olsun istiyorum bir türlü yapamıyorum oda havuçlar tam pismemis oluyo her seferinde sizler nasıl yapıyorsunuz tarifi verirmisiniz lütfen 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Havuçları Bir tık daha ince doğra canım
-Reklam-
0 oy
(3,416 puan) tarafından
Guzelce yıkayıp iri dogruyorum yağını salçasını kavuruyorum atıyorum pırasa havuç  az da pirinç öyle kavruluyor uzun süre altını kisiyorum sonra az su döküp birazcık da öyle hoplatiyorum tamam minik dograrsan hamur gibi olur canim
(201 puan) tarafından
Cnm bende öyle yapıyorum nedense sadece güzel pisiremiyorum bide altına saracak gibi oluyor pismeden su koymak zorunda kalıyorum neden böyle oluyor acaba tencereden kaynaklı olabilir mi benim tencereler iyisinden deyil
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Havuçları ince doğruyorum ben düdüklüde yapıyorum mis gibi oluyor çokta güzel pişiyor 
(201 puan) tarafından
Cnm bide pirasayi pazardan alırken kesip veriyorlar yemek yapılacağı zaman üzerinden bir tık soyulur mu
0 oy
(13,895 puan) tarafından
Etli yaparsam eti önden pişiriyorum ben. Havuçlari kavuruyorum. Salça ve baharat ekliyorum. Pirinç ekliyorum biraz. Pieasalari ekleyip biraz daha kavuruyorum. En son suyunu ekleyip pişiriyorum. 
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Yağın içine havuçları atıyorum biraz kavuruyorum rengi dönüyor havuçların sonra salçasını tuzunü pul biberini atıyorum salçanın kokusu çıkana kadar kavuruyorum sonra pırasayı atıyorum hemen üstüne pirincin atıyorum karıştırıyorum altını kısıp kapağını kapatıyorum pırasa kendi kendine öyle biraz pişiyor suyunu salıyor sonra ne kadar sulu olmasını istiyorsam göz kararı su ekliyorum. Pişince söndürüyorum. 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 156 göst.
27 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 82 göst.
24 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Beyza34 (281 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 209 göst.
18 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Acemi anne162 (155 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 226 göst.
1 Nisan 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,378 soru

11,389,125 cevap

34,894 kullanıcı

...