0 oy
116 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (287 puan) tarafından
Kız kardeşimde psikolojik sıkıntılar var defalarca intihardan kurtardık onu, ailevi sıkıntılarımız büyük babadan kaynaklı, annem boşanmaya çalışıyor, bunlar yetmedi gibi narsist bir pisliğe denk geldi güya evlenecekler kafasıyla sana gerçek yüzünü gösterdi pislik ruh hastası çocuk ondan da ayrılması lazım ama bağımlı ilişki içinde, ben de ona özgüvenini toplaması için kendine zaman ayırmasını kitap okumasını öneriyorum. Yaşı 19, bana kitap önerir misiniz bu çocuğa okuyabileceği?

9 Cevaplar

0 oy
(324 puan) tarafından
Kişisel gelişim kitapları belki iyi gelebilir, Ahmet Şerif İzgörenin çok güzel kitapları var çok akıcı, onun dışındaki kitaplar özgüveni için değil de kafa dağıtması için, zamanını kaliteli geçirmesi için faydalı olur
(287 puan) tarafından
İçeriği nasıl, yani nasıl gidiyor ne anlatıyor ne katıyor insana canım
(324 puan) tarafından
Her şeyi anlatıyor,hayatta başarısızlıkları, bunların bi öneminin olmadığını, insanlığı, okuyalı belki 10 yıl olmuştur çok içeriğini bilmiyorum ama daha çok olaylar üzerinden mesajlar veriyor. Diğer egoist kişisel gelişim yazarları gibi kendi gittiği doğru yolu anlatmıyor. Kendi yanlışını da anlatıyor
(287 puan) tarafından
Aa anladım canım teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(687 puan) tarafından
Mahmud Ustaosmanoğlu'nun 10 ciltlik Sohbetler kitabı var. Hani bir ayeti kerime var ya "Kalpler ancak Allah'ı zikretmekle mutmain olur" diye... En büyük zikir Allahı anmaktır. Kız kardeşinizin durumu çevremdekilere çok da uzak değil, ben de kıyısından köşesinden böyleydim biraz, şimdi bu sohbetler kitabına bağımlıyım. Ne zaman içim daralsa önce kuranımı sonra da sohbetler kitabımı okurum. Öyle huzur veriyor ki...
(687 puan) tarafından
Haklısınız. Ben kendimi tedavi ettiğim yerden konuştum biraz. Ama çok da ağır olduğunu düşünmemiştim ben tabi kızcağızı bilemem
(3,219 puan) tarafından
Aslında sohbet ortamlarına gitse de işe yarar terapi gibi
(687 puan) tarafından
Doğru sohbet ortamı bulmak çok zorlaşmış durumda ne yazık ki ama çok doğru, keşke makul ve anlayışlı bir sohbete dahil olsa da en azından Rabbinin onunla birlikte olduğunu dinlese. Seni senden bile fazla seven bir Rabbin olduğunu anlayınca insanın içine efsanevi bir güç doğuyor :,)
(287 puan) tarafından
Yok kendisi psikiyatrik durumu olduğu için gerçeklik algısı olmadığı için ortamlar aksine daha kötü yapıyor onu malesef denemez olur muhuz. İnsanların zorlamaması gerekiyor, ölmek üzere olan birine el uzattığının farkında olması gerekiyor
(687 puan) tarafından
Çok ince bir mesele :( Keşke yardımcı olabilseydim. Dualarım sizinle.
0 oy
(3,219 puan) tarafından
Psikolojik destek alması bu dönemde daha etkili olur gibi duruyor. Babasından yaralı kızlar hep kendilerini üzen erkekleri bulurlar 
(287 puan) tarafından
Ah o konuya bi girsek çıkamayız zaten hayatımız oralarda geçti her türlü tedaviyi deniyoruz aklına gelen gelmeyen herşey
(3,219 puan) tarafından
Kişisel gelişim kitaplarına yönlendirin o halde Muhammed Bozdağ Doğan cüceloğlu Saliha Erdim bunları öneririm
0 oy
(3,343 puan) tarafından
Kendine iyi davran güzel insan Beyhan budak canım şiddetle tavsiye ederim
(287 puan) tarafından
Aa teşekkür ederim canım bencede bu güzel
0 oy
(1,185 puan) tarafından
İyi hissetmek diye bir kitap var 
0 oy
(528 puan) tarafından
Çok qecmis olsun cnm bende kitap okumayı çok seviyorum ama qenelde polisiye romanları ona uygun olmaz cnm başka psikolojik bildiğim kitapta yok adına üzüldüm inşallah bir an önce toparlar 
0 oy
(20 puan) tarafından
"Mücella" iki ayrı şekilde yetişmiş iki ayrı genç kızı anlatıyor ve tabiki asıl karakter baskıyla yetişmiş Mücella. Dini bir kitap değil ama okuyunca kendinden parçalar buldukça insan doğru nerede yanlış nerede diye gözlemlemeye başlıyor. Kesinlikle okumasını tavsiye ediyorum kardeşimize. Benim hayatım da o kitapla değişti 
0 oy
(106 puan) tarafından
Bu kitaptan ziyade bir psikoloğa danışması gerektiğini düşünüyorum evet sen belki kitap okursa düzelir diye düşünüyor olabilirsin ama onun şu an kafası çok dağınık kafası dağınık olan bir insan da oturup kitap okuyamaz okumak istese de adapte olamaz bunun çok iyi bir psikoloğa görünmesi gerekiyor ve onun gözetimi altında ilerlemesi gerekiyor çünkü şu an sağlıklı görünmüyor
(287 puan) tarafından
Hayatmız psikologlarda geçti en sonkinden de memnun kalmadık şimdilik buna ara verdik, kız kardeşime aldım kitabı okuyor.
(106 puan) tarafından
Ne tür bir kitabı aldınız
(287 puan) tarafından
Kendine iyi davran güzel insan
(106 puan) tarafından
Kişisel gelişim kitabı numaran işe yarar
0 oy
(3,607 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Doğan cüceloğlunun her kitabını öneririm harika bir anlatımı var. Dini kitaplar şu an ona çok ağır gelir.

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 209 göst.
20 Ağustos 2021 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 185 göst.
10 Aralık 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde SelvaDurgun (51 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 95 göst.
3 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Nur ay_ (3,004 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 269 göst.
14 Mayıs 2021 Kültür-Sanat kategorisinde Kurgucubiri (9,651 puan) tarafından soruldu

378,329 soru

11,323,956 cevap

34,775 kullanıcı

...