0 oy
279 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (53 puan) tarafından
Hayırlı geceler 

Ben hiç uyumayan insanım .. bildiğim bileli..Cat patlasın 2 saat uyuyorum 

Psikolojim çok bozuk beynime dur diyemiyorum video gibi dönüp duruyor beynim herşeyi düşünüyorum elimde olan birşey değil.. 

Ben gece saat 4-5 gibi uyuyorum herzaman .. uykum yok sıfır geceleri bende panik atak var .. heran birşey olacakmış gibi hissediyorum ..

Deprem.. gibi... Aklınıza ne gelirse ..

Veya dışarıya çıkarım araba çarpacak gibi veya köpek saldırır bana diye..

Ailem var uzakta... Eşim var .. bende kan pıhtılaşma sıkıntısı var 7 yıldır tedavi görüyorum beynime pıhtı atma riski var ..yani sevdimlerimden birini kaybetmekten korkuyorum o acıyı yaşamak istemiyorum.. bende ölümden korkuyorum..biliyorum öleceğiz bundan kaçış yok ama işte elimde değil. .. bana herşey çok tuhaf geliyor hayat bana saçma geliyor ... Herşey çok boş gibi geliyor zevk almıyorum hayattan .. 25 yaşındayım bu arada .. kendimi yaşlanmış gibi hissediyorum ve zaman aşırı hızlı geçiyor gibi hissediyorum 18 yaşındaydım evlendigimde hangi ara 26 olacağım diyorum Eylül'de.. bilmiyorum ne yapacağım düşündükce daraliyorum boğuluyorum zor nefes alıyorum...namaz kildigimda ağlıyorum.. ve kilinca annormal şeyler oluyor bende.. vesvese oluyorum lakin biliyorum şeytan etrafımda olduğunu inadına Allahu Ekber diye bağırıyorum.. mesela namaz kılıyorum ya sabah namazı .. sonuçta karanlık oluyor kilinca ışık sönüyor salonun sonra korkuyorum kalbim hızlı atıyor Allahu Ekber diye bağırıyorum inadına sonra geri açılıyor ışık ama elektirikler kesilmedi tabikide.. cunki oturmadasindaki ışık açık.. bilmiyorum neoluyor bana .. ölmek istiyorum artık dayanamıyorum beynim her an patliyacakmis gibi hissediyorum çok şey düşünmekten yoruldum..

11 Cevaplar

+2 oy
(3,333 puan) tarafından
Yorumlarda hep bi bahaneler siralamıssin ilac yan etki vs diye. Sadece şunu soylemek istiyorum evlat yetiştirmek zor ve vebal isteyen birsey. Psikojisi bozuk birinin elinde yetismek istemez hicbir çocuk. Belki dediklerim agir ama hala kendini toparlamaya çalışan bir kuzenim var. Annesi zamaninda tedavi olsaydi suan o bu durumda olmazdi. Onun ne hissettigini neler yasadigini bildigim icin yaziyorum. Ilac kullanmak kötü bisy degil. Lütfen ihmal etme git guzelce tedavini gör. 1 ayda etki gormezsin belki ama 6 ay sonra görürsün en gec. Kendini düşünmüyorsan evlatlarini düşün 
(1,304 puan) tarafından
Artıladım...
Post sahibi evlatların mutlu mu sence ? Onları dünyaya sen getirdiysen onları huzurlu yaşatmak zorundasın.
-Reklam-
0 oy
(2,814 puan) tarafından
Çok ciddi destek alman lazim
(2,814 puan) tarafından
Zelalclk bana mı sordun?
(53 puan) tarafından
Teşekkür ederim  amin Allah razı olsun
(405 puan) tarafından
Yok post sahibine
(53 puan) tarafından
Neden sordunuz
(405 puan) tarafından
Doğu tarafında çok iyi hocalar eğer o taraflardaysanizn araştırıp bulabilirsiniz dicektim
0 oy
(45 puan) tarafından
Bende tıpkı sen gibiydim resmen hayat beni boğuyor du sonra ilaç kullanmaya başladım daha iyi oldum muhakkak bir psikolojik destek al çok iyi gelecek sana çünkü sende benim gibi kaygı bozukluğu panik atak var lütfen ihmal etme ilerisi daha kötü..
(405 puan) tarafından
İlaç iyi geliyor mu ya akşam bulaşıkları yikcam çocukları oda da bıraktım iki aylık olanı koltuğa koyuyorum etrafı görüp ağlamasın diye mutfağa geçtim ağlayınca oda geldim baktım beşikte hangi ara onu beşiğe koyduğumu unutmuşum ve buna benzer şeyler unutkanlık bi nevi emziriyorum uykunuz iyi alamıyorum dönem dönem inansın başına gelebiliyor demekki
(45 puan) tarafından
Kız aynı bensin elimdeki biberonla dönüyorum biberon arıyorum bide dahiliye git değerlerinde düşüktür ondanda oluyor ihmal etme hayattan zevk almaya başlarsın yazık günah benim ellerim bile titriyordu sinirden o bile geçti düşün bendeki ruhsal çöküntü nasildi
(405 puan) tarafından
Sağlık ocağında yaptırsam nasıl olur değerlerime baktırıp ilaç almak ama emziriyorum şimdi reçete verirler mi vala inansın dengesi bozuluyor
(45 puan) tarafından
Sağlık ocaklari burda artık kan almıyorlar ama sen gene bi git emzir o ilaçlar zarar vermez b12 demir ilaci falan verirler vitamin bi nevi bunlar sakıncası olmaz yani gerçekten yaşamış biri olarak çok zor allah hepimizin yardımcısı olsun
(405 puan) tarafından
Doğum yaptığımda vitamin vermişler di içemiyorumdum midemden dolayı kulla saydım belki saha iyu olurdum ama muhakkak gidecem vala
0 oy
(405 puan) tarafından
Sen kendine ayetler Kürsi oku içini ferah tut insanın Kendi psikiyatristi kendisidir benim de öyle korkularım vardı senden bi yaş küçüğüm çok şükür şimdi iyiyim nalet et şeytana olmazsa git bi hocaya annenne söyle durumu bipolar hastalık ta olabilir 
(53 puan) tarafından
Allah razı olsun teşekkür ederim arastircagim bu durumu
0 oy
(362 puan) tarafından
olum.korkusu panik atak cevrendeki insanlardan.deger gormuyorsun galiba.kendine mesgale bul.kuran oku turkce mealini
0 oy
(5 puan) tarafından
Merhaba ablacım öncelikle destek Alman lazım hemen bende ilaç kullanıykrum yanlız değilsin emin ol her zaman yaptıklarının dışında bişeyler yap mesela namazı eşinin olduğu odada kıl gündüzleri kafanı başka şeylerle meşgul et gündüz mutlaka 1 saat yürüyüş yap
0 oy
(100 puan) tarafından
Öncelikle merhaba canım, ilaç kullanmak kötü bir şey değil ben de kullanıyorum.Şöyle düşün grip oluruz ilaç kullanırız geçer her ilaç kullan deli olmuyor yani  ben de bu söylediklerin vardı ilaç kullanmak bana iyi geldi.
0 oy
(238 puan) tarafından
Bende senin gibiydim seni çok iyi anlıyorum Allah yardımcın olsun.. Sendeki de panik atak. Kafanı boşaltmaya bak içinde biriktirip de söyleyemedigin şeyleri konuş, hayır demeyi öğren, eşine anlat, yada varsa en yakın kişiye söyle . Gündüz vakti yürüyüş yap çikolata  yee . Bak canım sen iyi olmazsan çocuğunu da iyi yetiştiremezsin bi zamandan sonra eşinde bu halinden şikayet etmeye başlayacak ve sen daha cok üzüleceksin . Kitaplar insanların en iyi dostudur kitap okumak için zaman zaman ayır . Rabbim insanları bi denge üzerine yaratmış sen uykusuz kalınca e dengeyi bozuyorsun yatağa yatınca gün boyu yaşadığın her şeyi dışarda bırak ve uyumaya çalış o zaman beynin dinlenecegi için daha rahat olacaksın. 
0 oy
(1,187 puan) tarafından
Bir zamanlarki beni anlatmışsınız :(  gerçekten çok zor bir durum halada atlamadım ben ilaç değilde eşimin vesileyle kendime geldim Allah'ın izniyle şuan halada var bu korkularım ama çocuklarınız için kendinizi toparlamanız gerekiyor bende hiç uyumuyordum kafayı yiyecem diye aşırı derecede çok korkuyordum Allah yardımcınız olsun amin 
0 oy
(408 puan) tarafından
Bende de anksiyete var aynı şeyler banada oluyordu tek başıma evde dahi kalamiyordum konusumu çağırıp temizlik yapardım bina kapısını açık bırakır temizlik yapardım eşim sabah evden çıkınca bende onunka beraber çıkardım bir gün kayınvalideme bir gün anneme giderdim doktor ilaç yazdı kullanmadım kendi kendime yendim boğuluyordum durup dururken değişik düşünceler gelirdi namazda o düşünceler gelince ben hemen farklı şeyler düşünmeye basliyordum beni mutlu edecek şeyleri düşünüp hayal ediyordum böyle yaptım vesvese gelmiyor artık huzurla namaz kalıyorum evde tek kalamiyordum sonra DEDİMKİ neden insanlara rahatsızlık veriyorsun evinde otir hoşlandığın şeyleri yap. Evde keyif alabileceğim şeyler yaptım kek pasta TV karsisna geçip keyif yapmayı öğrendim kahve içerdim sigarami icerdim yavaş yavaş alıştım. Gece tuvalete gidemezdim tek bir gece korkumun üstüne gidip tek başıma kalktım o günden sonra alıştım. Mesela deprem olacak altında klacam korkusu gelirdi hemen Başka birşey düşünürdüm aklımı dagitirjdm cama çıkardım gökyüzünü izlerdim böyle yaparak kendi kendimi tedavi ettim şimdi çok iyiyim elhamdülillah bazen dışarda oturduğumuz zaman komşularla aha bişe olucak öleceksin düşüncesi geliyor ben inadına oturuyorum bişe olmuyor keyfime bakıyorum kendi kendini tedavi edebilirsiniz ilaçlar asla çözüm değil kızım oldu onunla uğraştım ilgilendim vakit geçirdim hiç böyle şeyleri düşünecek zaman olmadı yatağa girdiğim gibi uyurum bir kursa yazıl halk eğitimi merkezinden bir kursa git evde durma beynini meşgul etmen lazım 
0 oy
(408 puan) tarafından
Salonun ampulü gevsemistir sıkın yada ömrü bitmek üzere 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 126 göst.
29 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatya000 (315 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 118 göst.
2 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Aysegul&20 (3,393 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 123 göst.
2 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Aysegul&20 (3,393 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 70 göst.
10 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,264 soru

11,352,543 cevap

34,824 kullanıcı