0 oy
392 göst.
Diğer kategorisinde (50 puan) tarafından
Selamün aleyküm kızlar. Bir hafta önce düzenli sancılarım ve 1 cm açılmam vardı. Ailemde eşimin ailesi de bize uzaklar. Ailem heyecan yapıp erkenden geldiler. Bir hafta boyunca denemediğim yöntem kalmadı doğum için. Şimdi 39+4 haftaligim. Ailem bekleyemedi daha fazla. Bu çocuk on gün daha doğmaz diyip memleketlerine gittiler. Dogumuma daha gelmeyecekler. Eşimin annesi de kemoterapi gördüğü için gelemeyecek. Ben kaldım elin memleketinde yalnız başıma. Devlette eşimi yanıma almıyorlar. Nasıl yapsam ne etsem bilemedim. Aşırı yalnız hissediyorum kendimi. Doğum öncesi veya sonrası yanımda illaki birinin bulunması gerekli mi. Yalnız olan anneler var mıydı. Bir sıkıntı çıkmazsa normal doğum düşünüyorum. Doğum sonrası bebeğime kendim bakabilir miyim. İlk çocuğum olacak bu arada . Yani ben de isterim yanımda biri olsun bana emzirmeyi falan öğretsin ama kendim deneyeceğim mecbur. Yapabilir miyim sizce

24 Cevaplar

0 oy
(330 puan) tarafından
İlk gebeligimde yanimda kimse olmadi virüs zamanina denk geldi diye. Benim dikisler beni rahatsiz etti. Onun dışında iyi kotu atlattim ilk geceyi rmzirmeyide hemsireler gelip anlatiyo zaten sıkıntı yapma yapabilirim de .

Ayreten simdi hastalik olmadigi icin yaninada kimse yokken esini alirlar diye düşünüyorum
-Reklam-
0 oy
(354 puan) tarafından
Cnm benim eşim benimle birlikte doğuma girdi göbek bağını bile eşim kesti neden eşini almasınlar ki doğumdan sonra illa ki ihtiyaç oluyor benim eşim beni hiç yalnız bırakmadı eve gelene kadar bende tektim ilk çocuğum bu arada tek sıkıntım çok sıkılıyordum Allah'a şükür başka sıkıntım olmadı yani başkası olsaydı belki bu kadar dinlenemezdim bebeğimi emzirdigim gibi uyuyordu bende o arada dinlenmiş oluyordum eşim dışardan yemek getiriyordu bir iki hafta boyunca şuan iyiyiz yani
(50 puan) tarafından
Devlet hastanesinde eşleri odaya almıyorlar. Eşim yanımda olabilse zaten kimseye ihtiyaç duymam ben de. Odalar doğumhanenin içindeymiş diğer hastalara nispeten içeri alınmıyormuş erkekler. Doğumdan sonra sadece 15 dk falan gelebiliyor yanıma:(
(354 puan) tarafından
Ben de devlet hastanesinde doğum yaptım
0 oy
(119,338 puan) tarafından
normal dogum olursa idare edersin ama sezeryanda biri sart yaa 
0 oy
(546 puan) tarafından

Kiz kimseyede ihtiyacin yok bende iki bebe dogurdum esim vardi sadece yanimda ilkimde esimi dogum sancisi cekerken dogdukdan sonra yanima aldilar ikincide sanci cekerken almadilar tek basimaydim Meryem surasini acip acip dinledim cok iyi geldi 

Normal dogumda devlet hemen kesi atıyo bırakma kesmesinler direk bebegin gelmesini beklemiyolar :angry:dikis de ilk bir hafta zorluyo sadece dikkat edersen cabuk iglesir 

kesi olmazsa hic dogum yapmamis gibi hemen ayaklaniyon ne agri ne sanci 

İkincide doktor hic kesi atmadi dogdu hemen ayaklandim hic dogum yapmamis gibiydi cok guzeldi 

Emzirmeyi bebek hemsireleri var onlar gelip gosterir sen onlardan yardim iste zaten kendileride hemen ilgileniyo Allah yardimcin olsun cok guze bi dogumun olsun insAllah 

(50 puan) tarafından
Amin inşallah teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 401 göst.
24 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Eso9090 (164 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 184 göst.
1 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Esssss18 (276 puan) tarafından soruldu
+5 oy
17 cevap 704 göst.
14 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Hulyaaaakgun (51 puan) tarafından soruldu