0 oy
379 göst.
Diğer kategorisinde (44 puan) tarafından
Selamün aleyküm kızlar. Bir hafta önce düzenli sancılarım ve 1 cm açılmam vardı. Ailemde eşimin ailesi de bize uzaklar. Ailem heyecan yapıp erkenden geldiler. Bir hafta boyunca denemediğim yöntem kalmadı doğum için. Şimdi 39+4 haftaligim. Ailem bekleyemedi daha fazla. Bu çocuk on gün daha doğmaz diyip memleketlerine gittiler. Dogumuma daha gelmeyecekler. Eşimin annesi de kemoterapi gördüğü için gelemeyecek. Ben kaldım elin memleketinde yalnız başıma. Devlette eşimi yanıma almıyorlar. Nasıl yapsam ne etsem bilemedim. Aşırı yalnız hissediyorum kendimi. Doğum öncesi veya sonrası yanımda illaki birinin bulunması gerekli mi. Yalnız olan anneler var mıydı. Bir sıkıntı çıkmazsa normal doğum düşünüyorum. Doğum sonrası bebeğime kendim bakabilir miyim. İlk çocuğum olacak bu arada . Yani ben de isterim yanımda biri olsun bana emzirmeyi falan öğretsin ama kendim deneyeceğim mecbur. Yapabilir miyim sizce

24 Cevaplar

0 oy
(8,977 puan) tarafından
Zor durumlarda erkeği zor bela refakatçi aliyolar canım. Sezeryan olursa. Kesin refakatçi şart. Ama normal doğumda da gerekebilir. Hastaneyi bir şekilde ikna etmeye çalışın doğum zamanı 
(44 puan) tarafından
İnşallah eşimi yanıma alırlar. Yoksa naparim bilmiyorum.
-Reklam-
0 oy
(108 puan) tarafından
Ben doğum yaptığımda yan odada bir kadın normal doğum yapıcaktı ve tek ti eşi uzakta yolda geliyodu ama yanında kimsesi yoktu sonra eşi geldi mecbur eşini yanına aldılar öyle belki yanında yatmadı ama girip çıktı sürekli ve bence doğumdan sonra sezeryanda olsa normal doğumda olsa şart insanın yanına biri
(44 puan) tarafından
Şu anki tek dileğim benim de eşimi yanıma almaları. İnşallah alırlar
(108 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun inşallah
(44 puan) tarafından
Amin teşekkür ederim
0 oy
(173 puan) tarafından
Devlette sancı cekerken kimseyi almıyorlar ama doğum sonrası bir refakatci şart.
0 oy
(601 puan) tarafından
Yani keşke bir büyüğün yanında olabilse ilk doğum ya tecrübesiz oluyorsun sonuçta .
(44 puan) tarafından
Keşke olabilse. Ben de çok isterim annem yanımda olsun. Bahaneler uydurup da gittiler ya canım çok sıkılıyor gerçekten.
(601 puan) tarafından
Peki bı yakın arkadaşin yok mu yada komşun falan rica etsen. Senin annene de hayret ediyorum.sonucta senin İlk doğumun nasıl bu kadar düşüncesiz oluyor.Allah yardımcın olsun.
(44 puan) tarafından
Amin teşekkür ederim. Sezeryana dönerse mecbur birilerinden rica ederim artık.
0 oy
(378 puan) tarafından
Hiç korkma canım. Kolaylıkla olur inşallah sezeryan olursa zorlanirsin llaki şart. Normal olursa kolay olur ve ilk bebek başka dusunecegin bebek yok . Onunla ilgilenirson emzirmeyide ebeler gelip yardımcı oluyorlar. 
0 oy
(6,850 puan) tarafından
Eğer yakınlarda olsaydın bi de benim çocuk olmasaydı ben kalırdım seninle böyle zamanlarda yalnız kalmak çok zor seni çok iyi anlıyorum ama korkma cesaretli ol yaparsin benim yanım sözde kalabalikti ama çocuğumun herşeyini kendim yaptım 
(44 puan) tarafından
Allah razı olsun. İnşallah Rabbim kolaylığını verir bana da. Hiçbir tecrübem yok. Okuduklarım dinlediklerim ne kadar işe yarayacak bilmiyorum.
(6,850 puan) tarafından
Benimde yoktu yinede minnet etmedim rabbim uslu bi cocuk nasip etsin inşallah benim oğlum beni çok yormadi çok şükür seninkide öyle olursa dah kolay olur tecrubelenirsin
(44 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(316 puan) tarafından
Eşimle ikimizdik sezeryan sonrası ikimiz kaldık hep. Çok şükür hallettik 
0 oy
(100 puan) tarafından
Cnm öncelikle rabbim sağlıkla kucağına versin inşallah normal doğum olursa çok gerekmiyor refakatçi ama sezaryen olursa ki dilerim olmasın o zmn refakatçi olmadan asla olmaz zaten devlette doğum yapiyon
0 oy
(3,814 puan) tarafından
Odada tek falan kalırsan alabılırler. Ama pandrmı zamanı copu anne yalnız kaldı benım gibi. Korkma herseyı yaparsın emzirme ın fakan öğretilecek bı tarafı yok hemsıreler basta gösterir zaten. Eşin yardımcı olursa hıv bısey olmaz. Bakarsın cicek gıbı. 
0 oy
(92 puan) tarafından
Ücretli hasta bakicilar var. Birisiyle anlasın bence. Zaten normal doğumda 1 gece kalınıyor. Bence yanınızda birinin olması iyi olur. Bazı doğumlar zor heciyor insanın enerjisi kalmiyor
0 oy
(704 puan) tarafından
Benim de ailem gelemedi kayınvalidem geldi bir gece hastanede kaldım o da  hastanede yanımda kalmadı arkadaşım sağolsun geldi kaldı sabahına eve gittik tek başıma baktım Allah yardımcı oluyor canım sıkma canını seninde öyle bir imkanın varsa biri gelebilirse iyi olur senle kaldırıp indirir ya biraz zor oluyor ama şehir Hastanesi'nde bir arkadaşım doğum yapmıştı eşi yanında kalmıştı doğumdan önce onu hastaneyle bir görüşün inşallah izin verirler ya sağlıkla al kucağına inşallah 
0 oy
(367 puan) tarafından
Eğer tek kişilik oda olursa alırlar eşini canım her şekilde şart sana refakatçi ikna etmeye çalışın ayrı memlekette ailelrrimz falan diye belki izin verirler 
0 oy
(1,268 puan) tarafından
Sezaryen olursan imkansız yapamazsin. Zaten bir süre ayağa kaldırmıyorlar. Bebeğin aktini değiştirecek sana verecek biri lazım. Normal doğum olursa yaparsın ama çok zorlanirsin. Mutlaka biri olsun çağır yani. Hangi şehirdesin. 
(44 puan) tarafından
Nevşehir:(
0 oy
(48,505 puan) tarafından
sanki devlette ozel oda tutuluyordu 
0 oy
(870 puan) tarafından
Valla gurbetteyim sadece eşim var. Türkiye de olsam kalacak çok olurdu ama maalesef. Allah yardım ediyor inşallah sıkıntı yaşamayız 
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Hangi ildesin
(44 puan) tarafından
Nevşehir
0 oy
(335 puan) tarafından
Korona doneminde doğum yaptım. Ve refakatçi kabul etmiyorlardı. Tek başıma halletmeye çalıştım. Eşimi bir kere içeri aldılar o esnada da kıyafetlerimi giydirmisti. 

Yani yapılamayacak bişey değil. Sen yaparsin. :)
(44 puan) tarafından
İnşallah. Teşekkür ederim
0 oy
(275 puan) tarafından
Ben sezeryan oldum aman Allahım acı eşiğim yerlerdeymis kaç kişi vardı yine de bana yetmedi. Ama ertesi gün evime gelip kendi yemeğimi pişirip yedim. O hastane de net birileri gerekli. Şöyle düşün normalde olsan dikiş bile atılabilir yürümekte zorlanirsin biri kolundan tutup yürütmesi lazım 
0 oy
(25 puan) tarafından
Tek başınıza yapamazsınız mutlaka biri gelmeli sezaryen zaten zor ama normal doğumda öyle annne çok yorgun oluyor yürüken zorlanıyor bebeği emzirmek için birinin size vermesi lazım tek başınıza halledemezsiniz 
0 oy
(575 puan) tarafından
Hiç korkma annelik içgüdüsel bir şey bebeğine kendin çok güzel bakarsın. Ben doğum yaparken bile kimseyi istemedim doğurduktan sonra gelin dedim çünkü gelenlerin de faydası olmuyo her kafadan ses cikariyolar seni strese sokuyolar. Bide devlette de özel oda tursbiliyomussun öyle yaparsan eşin kalabilie yanında 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 400 göst.
24 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Eso9090 (153 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 184 göst.
1 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Esssss18 (276 puan) tarafından soruldu
+5 oy
17 cevap 703 göst.
14 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Hulyaaaakgun (51 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 289 göst.