0 oy
250 göst.
Aile kategorisinde (79 puan) tarafından
9 yaşında oğlum var 3 üncü sınıfa gidiyo çok hırçın bişi dedikmi kızıyo vuruyor o vurunca ben çok sinir oluyorum böyle değildi okula başladığından beri çok farklı oldu ben hiç ona vurmadım daha asla vurmam da ama o bişi oldu mu hemen vuruyor şiddetle karşılık veriyo her istediğini yaparız ailemde dahil buna ben nerde hata yapıyorum niye böyle davranıyo 

7 Cevaplar

0 oy
(1,841 puan) tarafından
Her istediğini yapıyormuşsunuz. Sence hata orda olabilir mi?
(79 puan) tarafından
Öyle çok isteği olan bi çocuk değil ki aşırı değil yani
(1,841 puan) tarafından
Çok isteğinin olması önemli değil ki. Yargılamak için yazmadım. Aynısı başımda var. Anne babam her istedigini yaptı. Şuan ben yapmasam veya biraz geciktirsem asabileşiyor,sinirleniyor hatta bazen vuruyor.
-Reklam-
0 oy
(2,696 puan) tarafından
Profesyonel destek alın bence
0 oy
(591 puan) tarafından
HER İSTEDİĞİNİ YAPARIZ DEMİŞSİN BACIM DA YAPMAYIN YANİ YANLIŞ ANLAMA BENİ AMA GER İSTEDİĞİNİ YAPMAK ÇOCUĞU UYSAL VEYA LAF DİNLEYEN BİR ÇOCUK YAPMIYOR BENİMDE VAR 2 EVLADIM RABB'İM BAĞIŞLASIN CÜMLEMİZİN EVLADINI OKULDA ARKADAŞLARINDAN DA ALIŞMIŞ OLABİLİR 
(79 puan) tarafından
Arkadaşları etkiliyor bence bide kardeşi oldu işte 9 aylık önceki ilgiyi mi arıyo acaba diyorum
(591 puan) tarafından
Arkadaşları ZATEN etkiler ama her istediğini yapmak çocuğu hircinlastirir nasıl olsa her istediğim oluyor bana birşey diyemezler diye düşünceye giriyor çocuk inan onlar bizden daha akıllı ve kurnaz  benim de oğlum 6 yaşında 2 yaşında da kızım var kızım olduğunda oğlum 4 yaşındaydı ve bize kardeşi eve geldiğinden itibaren kan kusturdu diyebilirim nerden aldıysanız bunu oraya götürün ben kardeş istemiyorum biraksaydin hastanede daha neler neler vurması kırması oyuncaklar fırlatması ben kızımı uyutup odaya bıraktım lavaboya gittim Bir geldim UYUYAN çocuğu bacağından çekip yataktan aşağıya düşürmüş sırf kıskandığı için bu dönem geçici emin ol şimdi kardeşini öyle seviyor öyle benimsedi ki bazen ben kızıyorum kızım neden böyle yaptın diye sen benim kardeşime kizamazsin bağırma diye çıkışıyor bana Rabb'im seninde yardımcın olsun inşallah
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Sorunu kendi ağzınızla diyorsunuz her istediğiniz yapıyoruz cumbur cemaat diye.. çocuğun biseyi az yada çok istemesi problem değil zaten problem her dediğim yapılıyor yapılmazsa da benim tepkim bu diyor.. bu yaş çocuk için en iyisi profesyonel destek almak pedagogdan
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Yorumda gördüm kardesini kıskanıyor olabilir. 9 yil boyunca ilgi ondayken biranda tum ilgi kardesine gitmis. Sizler daha tecrubelisiniz mutlaka okul rehberlik ve sinig ogretmeniyle konuşun. Derslerini okulda ki davranislarinda sorun varmi diye. Ve devlette de var pedagog görse o da iyi olabilir
0 oy
(3,584 puan) tarafından
"Her istediğini yaparız, ailemde dahil". Otokontrolü kaybetmişsiniz, çocuğun her istediğini yaparsanız eğer çocuk sizİn hiç Bir isteğinizi yapmaz. 
0 oy
(3,255 puan) tarafından
Bi kitapta okumuştum. Sizin üstünüze kuma gelmesi sizi nasıl hissettirirse kardeş gelmesi de çocuğunuzu öyle etkiler. 

Tek sebebi bu bile olabilir. Sınıf arkadaşlarından kardeşi olan aileleele gidip gelip durumu normalleştirebilirsiniz. Elbette zaman alacaktır. Kardeşls işgili basit sorumluluklar, onunla ilgilenirken kardeş konusunu hiç açmadan onun istediği bişeyle ilgikenmek, arada oyuncak vb sürpri yapıp bunu kardeşin abisine almamızı istedi vs denenebilir. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 253 göst.
21 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Fikose24 (101 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 184 göst.
3 Kasım 2022 Diğer kategorisinde KEBELEK (1,733 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 433 göst.
12 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Kelebek0707 (1,363 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 578 göst.