0 oy
148 göst.
Diğer kategorisinde (1,003 puan) tarafından
Ben ilk doğumda yapmadigim şey kalmadı aklınıza ne gelirse 

Ama hem zorlu hem de 40 li haftalarda suni ile doğum yaptım 

Yani hiç faydası olmadı şimdi 37 haftalıgim 

Zaten oğlum yoruyor beni yürüyüş ve egzersize gerek duymuyorum faydası var mı sizce 

10 Cevaplar

0 oy
(3,899 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Sancıya etkisi oldugunu sanmam gelmeyecek cocuk gelmez bence ama ıkınma gücüne dayanma gucune etki eder dye düşünüyorum. Öyle ki ben cok hareketlıydım annem doğumumda yanımdaydı sancı cektıgume inanmadı. 
(1,003 puan) tarafından
Bende sanmıyorum
1000 suquat
Günde 500 merdiven
Sıcak duş
Adaçayı
1 kilo hurma
Ananas
Eşle burliktelik
Saatlerce yürüyüş
Bunların hiç biri doğumumu başlatamadi
(3,899 puan) tarafından
Bailatmaz canım ama egzersızlerını yap bol bol. İnan kolayca doğurursun. Benım ıkı doğumumda 40 hafta üzerinde oldu
-Reklam-
0 oy
(141 puan) tarafından
38 haftadan sonra vajen içine 2-3günde bir zeytin yağı sürmek doğumda yırtılma riskini azaltır.
(1,003 puan) tarafından
Faydaliysa denerim benim makata kadar yırtıldı ilk doğumda
(141 puan) tarafından
Öyleyse daha sık yapa bilirsin. Bende de riskli hamilelik olduğu için çok haraket etmiyorum. Doğuma yakın zeytin yağı sürerim içeriye diye kendime not edindim.
(1,003 puan) tarafından
Şuan başlayayim o Zamn 37+3 um zaten 4 gündür de hafif adet ağrılarım var
0 oy
(482 puan) tarafından
Doktorlar son haftalarda yürüyüş ve hareket öneriyorlar normal doğum için
(1,003 puan) tarafından
Bütün gün durmuyorum ayaktayim o da fayda etmez mi acaba çocuk hiç durdurmuyor
0 oy
(1,528 puan) tarafından
Canım yürüyüş ve egzersiz farklı bir çocuğun insan yorması farklı. Şöyle düşün egzersiz ve yürüyüş yapmadan zayıflayamayan ama çocuğu tarafından yorulan bir sürü anne var. 
(1,003 puan) tarafından
Eşimde durmadan kalk bunu getir kalk bunu götür zaten doguracaksin deyip yoruyor artık derman kalmıyor
0 oy
(1,076 puan) tarafından
Bana hiç olmadı canım 3 santimle gittim hastaneye 
(1,003 puan) tarafından
Bende 3 cm Le gittim
Ama.suni aldım ve makata kadar yirtikla
Ve vakumla çekildi
(1,076 puan) tarafından
Bende suni aldım vakumla çektiler acilmam çok zor oldu zorla cocuk dogurttular bebeğimin kafası siş çıktı çok şükür düzeldi çok korkmustum omzunu da incittiler ilk kızımda
İkincisi kolay oldu kendi sancimla
(1,003 puan) tarafından
Benim  oğlum çok bekledi çatıda oksijensizdi
Yoğun bakımda kaldı aynı sizin gibi kafası kocaman şişti
Şimdi aynı şeyleri yasamaya korkuyorum herkes 2. Kolay diyor inşallah öyledir
(1,076 puan) tarafından
İlki zor ama ikinci cidden kolay oluyor canim
0 oy
(8,979 puan) tarafından
Benimki de 40 haftayi geçmişti dogmuyodu daha. Bir gün sabah eşimi ise gönderdim temizliğe başladım. Dip köşe gardolap yüklük vestiyer mutfak dolabı aklına ne geliyosa alt üst cam her yeri tertemiz yaptım. Yok daha doğmadı. Diğer gün de bir tuvalet banyo yıkadım. Yine tık yok. Üçüncü gün ama off bir anda sancı başladı bir anda doğum oldu. Tertemiz bir eve geldim doğumdan sonra bir de. O kadar iyi olmuştu ki.
(1,003 puan) tarafından
Benim temizleyecek yernkalmadi :D
Dün banyomu hallettim haftaya çatı muayenesi tekrar olacağım belki tetikler
(8,979 puan) tarafından
Tekrar sil bütün evi sjsjsj kaç haftalık şimdi tam
(1,003 puan) tarafından
37+4 canım
Zaten ben doğurana kadar tekrar kirlenecek
(8,979 puan) tarafından
Maşallah az kalmış. Ben de sürekli temizledim hep.kirlenmesine izin vermedim evin. Ama doğmayinca işte biraz zorladım artık kendimi. Çok ağrım olmuştu o ilk gün kendime kızdım hatta ne yoruyosun filan diye de. Sonrası çok rahat oldu
0 oy
(12,727 puan) tarafından
Doğum için faydası olmazsa bile doğum anında faydası oluyor hani açılma çabuk ilerliyor ben de 4+6 suni sancı ile doğurdum ama çok çabuk ilerledi açılma 2-3 saatte kalmadan bitti
(1,003 puan) tarafından
Ben o kadar harekete suni ile 12 saatte doğurdum
Üstte neler yaptığımı yazdım
Şuan pek bisy yapmadım
(12,727 puan) tarafından
İlk Defne'de düzenli pilates yapıyordum yıllardır devam ettim doğuma kadar. 28 cı saatte doğurdum suni sancı ile. İkinci da yapmadım spor araları yakın. Yuruyuş hurma squat merdiven hiç biri yaramadı sandım gram sancı kasılma yoktu 40+6 suni sancı verdiler ikinci saatte kolayca doğum yaptım. Faydası olmaz diye dşünme sancı yapmazsa bile doğum anında faydası oluyor
0 oy
(4,262 puan) tarafından
Bende olmadi canim. 36.haftaya kadar calistim. Son is gunumde doktor kontrolu vardi cok sancim cikti ama ben bisey hissetmedim. Doktor yatisimi yapti acilma, sanci,su gelmesi hic bi belirti yoktu. Hic bi agrimda yoktu. Serum vs verdiler sabaha normale donup ciktim hastanede. 39+5 te sezeryan oldum.
0 oy
(667 puan) tarafından
Korkma cnm ikinci daha çabuk ilerliyor,benim ilk 9 saat suni çektim ıkınamıyordum çok güçsüz kalmıştım daha sonra ebeler karnıma bastırarak dogurtular, ikinci öyle olmadı çok şükür,37 haftalık Ufak tefek sancılarim geldi açılmam da vardı hastaneye gidene kadar 6 cm olmuştu işlemler derken iki üç saat te doğrudum .tabi ikinci de bende tecrübeli olduğum için 36 dan sonra merdiven in çık yaptım, ılık suya oturdum, sürekli ılık duş alıyordum ,içerde sürekli kalkıp çömeliyordum.ve gerçekten de bı hafta içinde doğumum gerçekleşti.
(1,003 puan) tarafından
Benimde 3,4 gündür Ufak adet ağrılarım var her gün sıcak duş alıyorum inşallah benimde 2. Kolay olur
(667 puan) tarafından
İnşallah cnm ,hiç şüphe duyma Allah yardımcın olsun  sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah.
(1,003 puan) tarafından
Amin canım cümle hamileler inşallah
0 oy
(1,211 puan) tarafından
Faydasi var tabiki özellikle merdiven inip cikmanin
(1,003 puan) tarafından
Malesef merdiven yok bulamam yani
Sağlam bina kalmadı herkes konteynirda :)
(1,211 puan) tarafından
Anladim canım yuruyus belki imkan oldugunda

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 106 göst.
+1 oy
8 cevap 413 göst.
25 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde mehal (619 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 88 göst.
23 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Nalankt (1,053 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 56 göst.
9 Mart 2023 Diğer kategorisinde Yas.min (16 puan) tarafından soruldu

381,165 soru

11,410,886 cevap

34,952 kullanıcı

...