0 oy
183 göst.
Aile kategorisinde (153 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar ne olur bana bir akıl verin oğlum 4 yaşında telefonsuz yemek yemiyor elinden aldığım zaman da sofradan kaçıyor yemek yemek istemiyor ne olur bana bir fikir verir

17 Cevaplar

0 oy
(1,340 puan) tarafından
Öyle alışmış  bende kızıma bazen yapıyorum 3 yaşında ağzına göre bişe olmazsa  telefona bakarak yiyor en azından başka zaman değil ama yemek begenmezse sadece
-Reklam-
0 oy
(7,516 puan) tarafından
Benimkide oyle yer ama olmasada yer yani
(153 puan) tarafından
Bu durum beni çok üzülüyor
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Oglumda  izliyo yemek yerken hersey yiyen bir çocuk  yemek ayırmaz  ama izliyo yerken sorun yapmıyorum  zamani gelince  bırakır  endişeye  gerek yok:)
(153 puan) tarafından
Bilmiyorum  ki aynen ne versen yiyor doğru telefon olmasa yemiyor
(5,954 puan) tarafından
Yok oglum telefon olmasada yer olsa yer yemegi seviyo bugun  şarjım bitti dedim tepki vermeden  yedi   eline araba aldı  siz yaz sil kitap verin oyle deneyin bakalım
0 oy
(5,002 puan) tarafından
Çünkü öyle alıştırmışsın :) eşim de bende özellikle yemek masasında telefon bulundurmuyoruz tv açmıyoruz en başından beri. Yemek yemese de verme telefonu. Ancak böyle çare bulabilirsin. Çocuk yemek yediğini bile anlamıyor bişey izlerken
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Benim ki bile küçük ama tv sesini dinlerken yiyor yogurdunu
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Benim ki bile küçük ama tv sesini dinlerken yiyor yogurdunu Unuturlar büyuyunce uzerine gidersen inat yapar alma bosber yesin oynasin
0 oy
(680 puan) tarafından
Benimkide oyle 3 yaşında yesinde artık o sekil yesjn diyorum bi ara telide bıraktı bu sefer yemekte yemedi verdigim halde teli istemedi ve gunlerce bisi yemedi keske tel izlese dedim yani düşün sirf ac kalmasın diye
0 oy
(382 puan) tarafından
Bizde oyleydik bubbi kac gunde sohbet ederek yedirdim yemeye baslayinca anne yine bana sohbet et dedi telfonsuz yemeye basladi
0 oy
(9,544 puan) tarafından
Benimki de yemezdi 3.5 yaşında. Artık takmıyorum 1 aydır kestim. Yemezse yemesin kalk git yemezsen diyorum. 4 yaş artık acıktığını kavrayacak bi yaş bir gün yemedi üç gün yemedi bi haftada alıştı aç olan yer ben her zaman buna inanıyorum 
0 oy
(943 puan) tarafından
Cnm inan bir çocuğu telefondan kesmek sütten kesmek kdr zor benim oğlum 3 yaşında telefonsuz havaya bile bakmazdi öyle zor kestim ki canım çıktı nerdeyse bu aralar ağlıyor bazen ama vermiyorum telefon aldım elinden ağladı çok ağladı onu dışarı çıkardım biseylerle oyaladim falan derken 1 hafta içinde falan kestim
0 oy
(2,091 puan) tarafından
Aynı biz hadi yemek değince sofra kurulunca hemen telefonu versene diyor.
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Konuşmak güzelce anlatabilirsin veya TV yerine balkonda yedir veya al yemeklerjni parkda yedir bu zamn çocukları TV'ye bağımlı hep ama onların suçu yok hepimiz aynıyız biz bile telefon bağımlısıyım 
0 oy
(1,217 puan) tarafından
Sen kesinlikle taviz verme acıkınca yiyecek mecbur asla verme telefon senin kararlılığını görünce vazgeçer hareketinden yoksa hep böyle yaptırır biseyleri
0 oy
(2,804 puan) tarafından
3 yasnda ki oğlumda öyle meyve abur cuburda yese tlfn tabelt arıyor ;) bende bissi yerken TV izliyorm napim ya ne diyim çocuğa smdi ;)))
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Valla canım hıc yemiyor olsa telefon verirdin eline yiyor en azından sükret napıcan. Ben de veriyorum bazen vermesem gezerek yiyor. 
0 oy
(3,071 puan) tarafından

Bizde oyleyiz 2.5 yaşında kızım 6 aydır öyle yemeyen çocuk zor. 8 aylığından beri neler çekiyorum 2 kaşık yemek yedirmek için.  Benimki hiç yiyen bir çocuk olmadı hep oyunla oyalanmayla. Çok şanslılar yemeği çocuğun önüne koyup kendiliğinden iştahla yiyen çocukların annesi :D çocuk yemeyince 2 kat yoruluyor anne 

0 oy
(3,333 puan) tarafından
Ben de bisey izlemeden yemek yiyemiyoum keyif alamiyorum yani çocukları da cok görmemek lazim. Büyümüş 4 yaşına gelmis annesi. Okula gidince mecbur bırakacak artık 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 265 göst.
18 Nisan 2022 Aile kategorisinde Bugrakagan (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 310 göst.
4 Haziran 2023 Aile kategorisinde Merve atabay (153 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 245 göst.
20 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mavi.19.22 (61 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 211 göst.
29 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,984 soru

11,344,137 cevap

34,809 kullanıcı

...