0 oy
310 göst.
Aile kategorisinde (153 puan) tarafından
Oğlum 3 buçuk yaşında telefonsuz bişey yediremiyorum yemiyor yemek ağzında kalıyor telefona dalıyor bu sefer telefonu alıyorum yemiyor  kaçıyor ağlıyor bagriyor  yemek  yemiyor her gün her saat bana işkence kendimi sinirlen düvüyorum  meyve yemiyor  abur cavur yemiyor eşim evde olduğu zamn daha çok  zor o gün zehir oluyor bize  3 buçuk yaşında oğlum yüzünden hayatım  merbat oldu hergun evde kavga yaa bı cuck bişey yemez başka bişey ister yer bunda buda yok  telefon versem az bişey yer ama artık büyüyor nereye kadar telefon  kendimi artık  suçluyorum akıl verin ne yapcam nasıl davrancam 15, kilo oglum

13 Cevaplar

+1 oy
(3,582 puan) tarafından
Telefon onun yanında kendinde kullanmican birakcaksin acıktım diyene kadar bekliceksin isterse akşama kadar yemesin mecbur aciktigini söyleyecek mecbur yiyecek 
-Reklam-
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Ben normal zamanda TV açarım telefonu zaten. Kendi sevmez nadirdir izlediği 

Ama yemek yerken hep bizim izlediğimiz Bişey açıyorum oturma odasında yiyoruz bizde 

Şuana kadar hiç açamadım yemek yerken çalışmasın diye önce onun eline tabağını çafalını veririm kendi yer dağıtır bizim tabağımızdan alır yer serbest bıraktım yarı yedi yarı yemedi en son kendi yemeğim bittikten sonra kızım tabağın bitmemiş ozaman babaya vereyim diyorum hayır hayır ben yicem diyip yiyor bilmiyorum doğrumu yapıyorum ama bu şekilde ama ben zorla yedirmektense kendi yemesinden yanayım kahvaltısını öğle yemeğini ara öğünler meyve falan ortalığa koyarım ye falan demem kendi canı ister gider alır yer 
0 oy
(934 puan) tarafından
Hayır telefona başta neden alistirdiniz ki ? Çocuklar telefonun ne olduğunu bilmezler, bizler sayesinde öğrenirler.
0 oy
(986 puan) tarafından
Benim oglum da birsey izlemeden yemek istemez 6bucuk yasinda .telefonu kirildi bilerek yaptirmadik. Bazen bilgisayarda birsryler izlerken yemek istiyor. Babasi izin vermezse yanimizda yiyor babasi yokken baban izin vermiyor dersem bu kez tv izlerken yiyim diyor. Cok zor ve sinir bozucu bagimlisi oluyorlar resmen.birseyler izlerken yerse bi de iki saatte anca yiyordu bu aralar biraz hizlandi. Okulda biraz daha guzel alisti yemeye galiba o yuzden hizlandi.vala biraz daha laftan anlayasiya kadar böyle gider ya da telefon bozuldu falan acilmiyor gibi birseylerle kandirsaniz. Doktora götürdük göz icin eve gelince doktor izlemesin dedi falan anlattik öyle birsey demedi de biz abarttik bi 4 ay kadar telefonu  eline almamisti.
(986 puan) tarafından
Telefonu kirilali ama daha cok kendi basina yemeye alisti disarida kalabalikta falan aramaz güzelce yer. Bi tek basina yiyecekse istiyor birseyler izlemek. Telefonu ortadan kaldiracak onun da anlayacaği birsekilde  görmesi lazim acilmiyor diye. Mesela youtubefan izletiyorsaniz internet kapali birsekilde acmaya calisin internet yok acilmiyor falan derseniz olur mu acaba.Bi ara ben oule de yapmistim cok izledigi zamanlar Acmaya calisiyordu acilmiyordu.
0 oy
(65 puan) tarafından
Konuşuyor mu
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Yapacağın şey telefonu asla önüne koymamak saklamak açlıktan ölmez merak etme illa ki acıkıcak ve yiyecek aynı şeyi yaşadım telefonu vermezsen bende yemek yemem dedi oğlum bende telefonda yok yemek de yok sana dedim tabağını önünden aldım oturdum kendim yemek yedim bu sefer bende yicem açım dedi telefonu vermeden yedi böyle böyle bı hafta kadar sürdü sonra tamamen telefon ile hayatı bitti 

Ben doktorumuza sormuştum kuzey çok fazla telefona bağımlı ne yapabiliriz demiştim doktor da bana siz bağımlı yapmışsınız vermeseydiniz bağımlı olmazdı dedi o zaman telefonu vermemeye karar verdik eşimle
0 oy
(8,981 puan) tarafından
Oğlum ile yakin kiloda imiş..

Benimkide masaya telefon ile gelirdi en son geldiğinde sofrada telefon istemiyorum o zaman git yeme icerde oyma dedim sonra ağladı bağırdı falan ertesi gün geldi telefonu kapattı anne bak bıraktım dedi oturdu yemeği yedi 
0 oy
(183 puan) tarafından
Benimkide 15 kilo 3 bucuk yasinda ve cizgi film açmadan yemez. Bosver yesin de nasıl yerse yesin kendini üzmeye gerek yok.
0 oy
(5,943 puan) tarafından
Telefonu kaldiracaksın. Yemiyorsa al yemeği önünden başka da hiçbir şey verme. Bir saat iki saat dolanır açım diye gelir. Bu yemek konusunda biraz gaddar olmak lazım. Benim yeğenlerim öyle. Tv ya da telefon olmadan ağızlarına tek koyma koymazlar. Biri 9 biri 6 yaşında hala böyleler. Ablamla eniştemin kabahati birinin ye dediğini diğeri aman canı istemiyorsa yemesin alsın bunu yesin der. İki küçük kız koca insanları parmaklarında oynatıyor. Küçükken annemin de bize ayrı yemek hazırladığını hatırlamam. Zaten telefon yoktu tvse de çizgi film falan Çok az çıkardı. Oturur yerdik, sevmesek bile. Birkaç gün böyle yapın. Zor biliyorum ama sizi parmağında oynatıyor resmen. 2 gün ağlar 3.gün her şeyi yer. 
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Süt veriyorsanız vermeyin. Bırakın biraz acıkınca yiyecektir.  Ben mesela çerez olsun meyve alsın ayrı öğünlerde doğrar koyarım kendi masaya çıkar döke saça yer. Telefonu biraz yok edin. Gözünün önünde bozulmuş bu diyip boş çöpe atın derim artık olmadigini bilsin. 
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Canım yesinde nasıl yerse yesjn ... Çok iyi bişey değil ama geçen hafta oğlum rahatsızlandı iki buçuk yaşında ağzına lokma koymadı iki üç gün sadece su içti mide bulantısı ishal mahvolmuştu mecbur o şekilde yedirdim valla tek yesinde yemeyen çocuklar o şekilde TV izleyerek bile yemiyor.. yemeyen çocuk büyütmek çok zor.. komşumun kızı telefonla dahi yemez.. kız bir deri bir kemik bir görsen.. takılma nasıl olsa büyücek yani 
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Benimki de 3.5 yasinda yani vermeyeceksin aglasa sa baska yolu yok alistirmissin malesef davranisi sondurecek olan da sensin bebek. Degil acikinca illaki yiyecek aglasa da istedigi olmadiginda bakacakki acmiyorsun zamanla o sonecek 
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Benim kızımda çizgi filmle yemek yiyor. 2.5 yaşında. Onun harici tlf tv eline almaz açık olsada bakmaz. Yemeği bittikten sonra direk kapatıyorum. Oyun oynuyoruz güzel vakit geçiriyoruz sokağa parka çıkıyoruz. Bineği telafi etneyr çalışıyoruz ekranda geçirdiği vakti . İzlediği şeyler bnm kontrokumde. Niloya izliyoe şu sıra. Günde toplam 1.5 saat izlemiş . Sabah öğle akşam toplam 1.5 saat. 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 185 göst.
10 Mart 2024 Aile kategorisinde Merve atabay (153 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 246 göst.
20 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mavi.19.22 (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 268 göst.
18 Nisan 2022 Aile kategorisinde Bugrakagan (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 315 göst.
31 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Nehirybahar_6.Yakki (11 puan) tarafından soruldu

379,570 soru

11,362,600 cevap

34,839 kullanıcı

...