0 oy
409 göst.
Diğer kategorisinde (84 puan) tarafından
Eşimle kavga edince bana beleşci hazır yemeyi seviyorsun diyorr ben çalışmıyorum hassas noktam diye bana sürekli böyle diyor yani kavgada. Sen böyle öğrenmişsin işte beleşci gibi. Benim ailem yardım ediyor senin ailen bir şey yapmıyor gibi ailemdn hep beklentisi vardı. 

18 Cevaplar

+2 oy
(3,329 puan) tarafından
He beleşciyim sende bana bakmak zorundasin. Ben nasil ev islerinden sorumluysam evlendiysen gecindirmek zorundasin de bakalim. Sen kendini böyle hissettigin için o bu kadar rahat bu yaraya basıyor. Sen bu duygudan bi çık sonra bes bes cevap ver. 

Aile olayina girmiyorum bile
(1,222 puan) tarafından
Ev işlerinden sorumlu değliz. Yaparsak sevap yapmazsak günah yok.
Eşine söyle belesci o. Bu zamanda hem ev temizliği hem bakıcılık kaç para haberi varmı?. Bedava ve gönül rahatlığıyla yapıyorsun. Daha Allah'tan belasını mı arıyor. Bakamayacağı yuvayı kurmasaydı
-Reklam-
0 oy
(84 puan) tarafından
Kızlarrr rrrrr
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Evlilik aileler yardım etsin diye yapılmazki kusura bakma adam olan kimseye çoluğunu çocuğunu muhtaç etmez hiiicccc takılma dedigine nerden beleşçi oluyorsun akşama kadar evde yan gelip yatıyormusinki beleşçi olasın 
0 oy
(931 puan) tarafından
Bak canm simdi nabioran biliormusun ev suprmuorsn silmiorsn camasr katlamiorsn yikamiorsn yemek yapmiorsn mutfak toplamiorsn tuvalet banyo temizlemiorsn en az 2gun sonrada diorsnkj belesci olan senmisin benmiyim die bide ustune bal gibi annene gidiorsn keyig yapiorsn ozman gorsn bakalim belesciyi narsist adan pislik adam ya 
0 oy
(1,376 puan) tarafından
Zaten beklentiye girerek yanlış yapmış eşin evlilik böyle bir şey değil ki sanada sürekli belesci demesi de ayrı bir şey 
0 oy
(746 puan) tarafından
Ben eşime hep derim sen çalışacaksın ben yiyecem eve gelince sana da pişirecem sen de yicen derim öyle laflar demez ama ben uğraşırım bazen ben olmasam senin paranı kim yicek diye bazı kadınlar çalışıp kendi parasını yemeyi sever ben eşimin bizim için kazandığı parayı yemeyi seviyorum 
0 oy
(2,667 puan) tarafından
E bir işe girip çalışsan onun da ağzına hiç laf vermezsen olmaz mı canım ? Çalışma imkanın yok mu
(84 puan) tarafından
Dört aylık bebeğim var bir de akraba felan yok burda Gurbetteyiz
0 oy
(13,001 puan) tarafından
Yardım alacaksan niye evlendin diyeceksin 

Birde koca olmayı bildiysen bakmayı da bileceksin hakkımı yiyorsun beleşçilik değil 
0 oy
(2,832 puan) tarafından
Evli bir kadının çalışma zorunluluğu yoktur ama kocanın çalışma zorunluluğu vardır evinin geçimini karısının çocuğunun ihtiyaçlarını karşılamak zorundadır.bunun başa kakilacak bir durumu yok yani.kocanın çok saçmalamış yani.ben çalışmak zorunda değilim ama sen zorundasın o zaman ne diye evlendin de geç canım .
0 oy
(1,644 puan) tarafından
Çalışırım ve benden para isterse karı parasimi yiyeceksin derim kötü  tabirdir ama hak ediyor o lafı kullananda
0 oy
(2,463 puan) tarafından
Dursun evde varsa çocuğunu baksın eve baksın sen çalış o zaman. Kolay sanıyor. 
0 oy
(17,761 puan) tarafından
Hımmm boşa bunu ekmeği yenilmez suyu içilmez 
0 oy
(1,029 puan) tarafından
Benim esimde tutumlu olmam ile cimri olmayi karisitiryor ve  benim cimri oldugumu iddia ediyor. Kira fatura  bazi ev giderleri yakit oglumun giderlerini karsiliyorum geri kalan parami idarelj kullanmaya calistigim  ve bazi birincil ihtiyac olmayan seyleri erteledigim icin cimri oluyormusum
(84 puan) tarafından
Ben hiçbir şey almam 3 yıllık evliyim daha kendime bir şal almış değilim ama yine de belesciyim
0 oy
(301 puan) tarafından
Birde hamilemişsin  deki çalışacaksam sana ne gerek var ozaman sana ihtiyacım olmaz de . Canım sen calışmak zorunda değilsin birde onun çocuğunu taşıyorsun . Asıl beleşci olan o sen ona çocuk veriyorsun o sana ne veriyor. Canım takma kafana eşin boşbogazlık yapmış bol bol dinlen ye iç  gez  kafana takma sana bakmak zorunda 
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Evlenmeseymis o zaman şaka gibi bunu kendinize yapmayın böyle söylemleri söylemesine izin vermeyin hatta bence bu evliliği sürdürmeyin bu şekilde , sen hiç duydunmu karım calismiyor diye boşanan ama koca çalışmıyor diye kadınlar boşanma hakkı var yani bilerek evlenmis madem o şekilde beklentileri vardı çalışan biri ile evlenseydi ayrıca belesci olmuyorsun akşama kadar ev işi temizlik çocuk bunlar ne eş görevini yapmış oluyorsun 
0 oy
(232 puan) tarafından
Yazık ne diyim canim.... Aileleler mecburi oldukları için değil evlatları oldukları için yardımda bulunurlar... Bir erkeğin böyle olması rabbim ıslah etsin... 
0 oy
(6,334 puan) tarafından
Birilerinden yardım bekliyorsa beleşci olan sen değil kocan oluyor. Erkek adam dediğin onurlu gururlu olur kendi evine hanımına, çocuğuna kendi bakar kimseden bir şey beklemez. 
0 oy
(273 puan) tarafından
Yuh yediği yemeği anasımı yapıyo o evi kim temizliyor hergün temiz elbiseyi nasıl giyiyor acaba kendi bi 8 10 saat çalıştı diye adammı olmuş sende 5tan sonra bırak işleri çocuğun varsa o baksın ozmn seninde mesain bitti maaş ödesin ev işleri için , benim eşimde bi kere evdesin sen bu işleri yapmak niye zor geliyor bende çalışıp para kazanıyorum ev için dedi ağzıma geleni saydım senin işin 5te bitiyo maaş alıyosun geliyosun eve hizmet bekliyosun yok yoruldum yok şuram ağırıyo diye yatıyosun ben niye uyuyana kadar yemekti çaydı meyveydi uğraşıyorum dedim 1 hafta hiç bşy yapmadım evde üstü kalmadı temiz evi nasıl bıraktıysa öyle yemek yapmadım şimdi her fırsatta taşekkür ediyor Allah razı olsun sen olmasan ben ne yapardım illa göstereceksin bunlara ki evi geçindirmek para getirmek erkeğin görevi eşek gibi yapacak afedersinde yani evlenmeseydi ozmn 

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 1,051 göst.
18 Kasım 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
35 cevap 1,074 göst.
12 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 4,519 göst.
0 oy
53 cevap 1,175 göst.
14 Mart 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu