0 oy
945 göst.
Aile kategorisinde (1,295 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Merhabalar öncelikle. Şöyle ki büyük kızım kreşe gidiyor eve çok yakın, 5 dakikalık mesafe kendimiz götürüyoruz yani. Bebeğim 33 günlük, doğumdan sonra eşim götürüyordu sabahları ama bugün gece yoktu çalışıyordu ve sabah mecburen ben götürmek zorunda kaldım. Komşum da sağ olsun her zaman der bana bırak bebeği hem soğuk hem de uğraşma nasıl olsa yakın dedi ve bende sabah bıraktım. Tabi 10 dakika içinde geldim ve aldım kızımı. Yine bırak bana ne olacak sanki dedi ama işte içimde rahat etmiyor. Yani zarar gelebilecek bir insan değil, ondan asla şüphem yok zaten ablam gibi sayılır, dertleşir, konuşur, ederiz. Bundan sonra da eşimin işleri başlıyor yani kreşe çocuğu götürmesi zor sizce bıraksam mı öyle? Sabahları soğuk olmasa hiiç düşünmem bile birde çok yakın, uyuyor oluyor. Öğlenleri ben alıyorum zaten ama sabahları bırakıp bırakmamak da kararsızım.

35 Cevaplar

+4 oy
(1,607 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bırakmam etmem deme gün gelir insan ihtiyaç duyar mecbur kalır mahcup kalirisn rica etmeye her zaman bırakılmaz tabiki ama yada iki üç seferyagmur yagiyordur asiri soguktur yada çocuğun hastadır çıkarmak istemezsin evden bırakırsın güvendiğin birisine ona güvenme buna güvenme nasıl yaşayacağız hayatı 
(1,295 puan) tarafından
Her zaman insan mahcup olur tabi çekinir ama mecbur kalındığı zaman da bırakılabilir tabi ama ben yinede yanımda götürmeye karar verdim:)
(1,607 puan) tarafından
Önceliğin götürmek olsun tabiki anne baba bile olsa o kadar minnet etmek bir süre sonra sorun yaratabilir
(1,295 puan) tarafından
Teşekkürler yorumunuz için ❤️
-Reklam-
+3 oy
(3,577 puan) tarafından
Annem ve ablam hariç daha hiç kimseye bırakmadım samimi komşum yok ama olsa bile birakmazdim  dolmuşta otobüste dede diye saygı duyduğumuz sakalı nur yüzlü diye tabir ettiğimiz adamlar bile sapik çıktığı şu günlerde kimseye güvenim yok benim 
+2 oy
(3,102 puan) tarafından
Komşuya filan ben de güvenemem canım illaki herkes kötü diye birşey yok ama içim rahat etmez
(1,295 puan) tarafından
Benimde rahat etmedi işte daha da bırakmam ya
+1 oy
(2,832 puan) tarafından
Ben asla bırakmam canım kendinle götür yanından ayırma.haberlerde çevrede neler duyuyor neler görüyoruz dünyanın çivisi çoktan çıktı kimseye güven olmaz asla bu devirde.
(1,295 puan) tarafından
Doğru diyorsunuz birde sürekli bırakamam aslında bırakacak olsam bile cekinirim yani ben
+1 oy
(5,955 puan) tarafından
5 senedir aynı binada cok samimi 2 arkadaşım var ama ne olursa olsun oglumu kimseye bırakmıyorum cok yagmurda cikmam gerekti arabasina ruzgarligini  takdim gotureum getirdim  kendimle onun için kimseye vermem  oglumu:)
(1,295 puan) tarafından
Daha 33 günlük olduğu için bırakmıştım ama bende rahat edemedim zaten
(5,955 puan) tarafından
1 günlükte  olsa al yanına 5 yasinda  olsa da al insan evladı cig sut emmiş kimseye güven yok bu zamanda
(1,295 puan) tarafından
Doğru diyorsunuz maalesef :(
+1 oy
(494 puan) tarafından
Ben bırakmam ya 
+1 oy
(12,943 puan) tarafından
Ben çalışıyorum oğluma dönüşümlü bakıyoruz eşimle bazen onun içten geç çıkmasından kaynaklı oğlumu emanet edecek biri gerekiyor bir iki kez apartmanda komşumuz olan bir ablaya bıraktim ama abla benim için aynı zamaanda çocuk bakıcısı yani herhangi biri değil ama geri dönebileceğim ve yanımda götürebileceğim bir ortam olsa kesinlikle götürürdüm 
(1,295 puan) tarafından
Ya benimki de çok küçük olmasa ben zaten hiç düşünmem bile soğuk olsa dahi götürürüm yanımda bebek arabasına bindirip ama daha 33 günlük o yüzden bırakmıştım ama rahat da edemedim zaten
(12,943 puan) tarafından
Şimdi aklın kalır doğal olarak haklısın ama bunu komşuna hissetirsen de o kırılır
(1,295 puan) tarafından
Ay yokk öyle şeylere çok dikkat eden biriyim hayatta kırılsın istemem belli etmem yani
+1 oy
(265 puan) tarafından
Olmaz olmaz bir anda komşunda rahatsızlanacağı tutar. Bebek ve çocuklar bence kimseye emanet edilmemeli anne de herhangi bir bakmayacak sağlık sorunu yoksa

Sonuçta emanetin canı hafif olur derler. 
+1 oy
(124 puan) tarafından
Kimseye kendinden fazla güvenme. Milletin öz babası annesi çocuklarına neler neler yapıyorlar elin adamı niye yapmasın ?? Senle birlikte getir götür 5 dakika diyosun zaten. Hem hava da almış olur 
(1,295 puan) tarafından
Doğru diyorsunuz, teşekkürler
+1 oy
(1,919 puan) tarafından
Benim komşum bana bırakıyor ama öğlen o da 10 dakika havalar çok soğuk ve yagmurlu olunca tabi aradaki güvene bağlı bir durum. Benimde oğlum var aralarında 1 yaş var o yüzden duruyor yanımızda ama biz uzun zamandır tanıyoruz birbirimiz gelip gidiyoruz eşlerimiz arkadas. Ama sen çok iyi tanimiyorsan bırakma bebek araban varsa koy içine üzerine güzelce ört birşey olmaz
+1 oy
(1,217 puan) tarafından
Dediğin gibi çok iyi biri de olsa baksa bile birgün işi gücü olur güzelce bile dese bırakma sen kirilirsin götür kendinle bebek arabasıyla havalarda artık düzelir bundan sonra 
+1 oy
tarafından
İki yaşında kızım birgün ishal oldu bebegjm de çok küçük kundaktaydi acile götür ektim misafirde.vardi kusura bakmayın çocuğum hasta hastaneye gitmek zorundayız dedim bebeği bize bırak dedi ben ufak bı cantamla eşimle gittik bebegide bırakmadım ağlar bana düşkün çok sağolun dedim evlerine gittiler birakmadim olurda olur Allah korusun elinden düşer bişe olur tukurugunu yutar bogaiznda kalır zaten biz anneler hemen müdahale ediyoruz asla bırakmam battaniyeye bı sarar bebek arabası yada kucakta goturum
(1,295 puan) tarafından
Haklısınız bende rahat edememiştim zaten hiç bebek arabasiyla götürüyorum ama aşağı katta bebek arabası inemiyor merdiven hep çocuk yukarı da kalıyor felan o açıdan da zorlaniyordum kucağıma alıp gidemem zorlanirim büyük kızımın da eşyaları var çünkü birde ayakkabısını ceketini cikariyorum vs ama bu sling mantıklı geldi ondan alicam
tarafından
Bebek arabasını aşağıda bırak bebeği alıp kucağında indir tekrar çıkar eve aşağıda kalsın bebek arabası bırak derse dönüşte biyere ugramam lazım alisverise gitcem kardeşimle buluscaz diye bahane uydur kimseye güvenme canım
(1,295 puan) tarafından
Teşekkürler canım bırakmam zaten bıraktım ama rahatsız da olmustm açıkçası daha da bırakmam
+1 oy
(319 puan) tarafından
Kesinlikle bırakamam Allah korusun komşunuzun elinde olmayan bir şey bile olabilir. Ben o aylarda hep sling ile dışarı çıktım. Çok rahat oluyor. Sonrasında kanguruda geçtik 
(1,295 puan) tarafından
Hiç aklıma gelmemişti benimde çok teşekkürler
+1 oy
(275 puan) tarafından
Sling Al sar bedenine kendinle götür için rahat etmiyorsa 
(1,295 puan) tarafından
Hiç aklıma gelmemişti aslında alayım olmszsa çok teşekkürler
+1 oy
(876 puan) tarafından
Guvensen büle bırakma bence çok küçük allah korısun herşey olabılır
+1 oy
(641 puan) tarafından
Ben olsam arabaya koyar yanimda götürürdüm kara kış kalmadi sonucta 
+1 oy
(3,763 puan) tarafından
Kimsen yoksa ne yapcaksiz mecbur bırakacaksın bnde şimdi büyük oğlum 1 ay ara verdi özel egotome başladığında mecbur kalirsam eltime yada komşuma birakc ** 2 aylık olacak ozmn
(1,295 puan) tarafından
İşte benimki de çok küçük diye birakmistim hani havalar biraz şöyle sıcak olsa hiç düşünmeden yanımda getirir götürürüm zaten ama bir gün bıraktım ikincide biraktm diyelim üçe mahcup olurum zaten ben bırakamam ki
(3,763 puan) tarafından
Aynn zmn kötü Allah korusun ama insan insana muhtac
+1 oy
(2,870 puan) tarafından
Valla ben bıraktım kapı komşuma hemde bir kaç defa 

Sağolsun gözü gibi baktı

Komşum da bana bıraktı

Bende gözüm gibi baktım 

Ama buradaki yeni komşum var ona bırakmam

Çünkü güvenemem 
(1,295 puan) tarafından
Benimde kapı komşum büyük kızlarımız yaşıt beraber oynuyorlar bizde, onlarda. Oturup kalkıyoruz zaten eşi vs çok iyi insanlar eşimle de muhabbetleri var ablam gibi o da zaten guvenmesem birakmazdim ama yorumlardan sonra daha da tedirgin oldum daha da bırakacağımı sanmıyorum
(2,870 puan) tarafından
Tabikide yorumlara katılıyorum gülüm
 Ama bazen öyle bir durum oluyor mecbur kalıyoruz
Ona bakarsan çocuğu babaya bile bırakmayız
Neden???
Çünkü haberlerde neler görüyoruz.
Öz ve öz babası..........
Devir kötü diyoruz ya
Hayır insanlar arsızlaştı
Sayıları azaldı iyilerin
(1,295 puan) tarafından
Evet maalesef Allahım korusun çocuklarımızı:(
+1 oy
(2,224 puan) tarafından
Bana kalırsa bırakma havalarda güzelleşiyor zaten çocukla birlikte çık gel zaten yakın mesafeymiş belki komşun çok iyi niyetli olabilir iyi bir insan da olabilir ama tut ki çocuk düştü Bir şey oldu yani biri bana çocuğunu bırakmak istese de ben kabul etmem böyle bir sorumluluğu almam üzerine üstlük bana bırak da demem çünkü çok büyük bir sorumluluk bence sen çocuğunla git gel zaten bundan sonraki hayatın boyunca iki çocuklu bir anne olarak her yere iki çocukla gideceksin bence bırakma
(1,295 puan) tarafından
Doğru diyorsunuz iki çocukla alışmam lazım :) ay iki çocuklu bir anneyi okuyunca bı tuhaf oldum hahaha :D daha alisamadimmm
+1 oy
(517 puan) tarafından
büyük konuşmiyim ama bırakmam ya hele de bir yenidoğanı asla yani bebek araban yokmu canım mesafen çok yakın
(1,295 puan) tarafından
Var canim ama kizimin kresi için merdivenlerden aşağı iniyoruz vardigimiz zaman baya da merdiven var bebek arabasıyla inemiyorum haliyle çocuğu da ayakkabısını çıkarmam gerekiyor vs o yüzden araba yukarda kaliyor

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 437 göst.
10 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 255 göst.
3 Mart 2022 Aile kategorisinde Mrv9200 (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 418 göst.
6 Mart 2021 Aile kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 182 göst.