0 oy
953 göst.
Aile kategorisinde (1,626 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Merhabalar öncelikle. Şöyle ki büyük kızım kreşe gidiyor eve çok yakın, 5 dakikalık mesafe kendimiz götürüyoruz yani. Bebeğim 33 günlük, doğumdan sonra eşim götürüyordu sabahları ama bugün gece yoktu çalışıyordu ve sabah mecburen ben götürmek zorunda kaldım. Komşum da sağ olsun her zaman der bana bırak bebeği hem soğuk hem de uğraşma nasıl olsa yakın dedi ve bende sabah bıraktım. Tabi 10 dakika içinde geldim ve aldım kızımı. Yine bırak bana ne olacak sanki dedi ama işte içimde rahat etmiyor. Yani zarar gelebilecek bir insan değil, ondan asla şüphem yok zaten ablam gibi sayılır, dertleşir, konuşur, ederiz. Bundan sonra da eşimin işleri başlıyor yani kreşe çocuğu götürmesi zor sizce bıraksam mı öyle? Sabahları soğuk olmasa hiiç düşünmem bile birde çok yakın, uyuyor oluyor. Öğlenleri ben alıyorum zaten ama sabahları bırakıp bırakmamak da kararsızım.

35 Cevaplar

+1 oy
(1,057 puan) tarafından
Üst komşumu 4 senedir tanıyorm bende kızımı bırakıyorm oda bana kızını bırakıyor canm . Güvendiğin biriyse bırakabilirsin bnce . Komşun bana ben komşuma güveniyorm çok şüküt gözüm arkada kalmıyor . Yağmurda birbirimize çocukları bırakıp markete kasaba pazara gidiyorz önce ben gidip geliuorm sonra o gidip geliyor çok şükür hiç sorun yaşamadk
(1,626 puan) tarafından
Benim komşumda öyle oturup kalkıyoruz bı kaç gün görmese etmese arar sorar, kapımı çalar nasilsiniz diye hasta olsak çorba getirir Allah razi olsun yani güveniyorum ama işte mahcup da oluyorum bir yandan
-Reklam-
+1 oy
(767 puan) tarafından
Bizim bina 4 katlı 8 daire vardı merdiven silmesini her hafta karışıklık iki komşu yapardı sıra bize geldiğinde direk diğer komşular çocuğun yanında kimse yoksa bugün silmeyin yada komşumun kızının okul tatil gününe denk getirirdik o bakar sallar uyuturdu bizde annesiyle merdivenleri silerdik çok iyilerdi kızımın egzamasi vardı başka komşum banyo yaptırmama yardımcı olurdu bazen ev temizliğini yapamazdim komşum geliyorum ben bakarım sen temizliğini yap derdi şuan o günleri özledim depremde yıkıldı bina her kez dağıldı grupumuz var arada görüntülü konuşuruz hep birlikte ben konteyner da kalıyorum burda da bir komşum var ona da emanet edebilirim ama diğer komşularıma güvendiğim kadar güvenemem 
(1,626 puan) tarafından
Ya ne güzel gercekten şu zamanda iyi insana denk gelmek çok zor
(767 puan) tarafından
Gerçekten de öyle çok iyilerdi kahve yapıp bana gelirlerdi oturmaya ben çocuğumdan vakit bile bulamazdim sen gelmezsen biz geliriz derlerdi:(
+1 oy
(5,949 puan) tarafından
Benim şuan bir çocuğum var 2.hamileyim  şuana kadar kızımı kimseye bırakmadım ama iki çocuk olunca bırakırım diye düşünüyorum 
(1,626 puan) tarafından
Zor oluyor evet ama insan bırakmakta istemiyor tedirgin oluyor
(5,949 puan) tarafından
Orası öyle canım şuan tam birşey diyemiyorum kızımı annem ve eşim hariç kimseye bırakamadım
+1 oy
(219 puan) tarafından
Ne olursa olsun sonuna kadar güvendiğin komşuda olsa asla ama asla bırakma haberlerde neler duyuyoruz ediyoruz nolur bırakma yanına al götür getir yanında güvende olsun saglamda olsun seninde kafan rahat eder , ben kimseye güvenip bırakamam inşallah daha bırakmassin bebegini
(1,626 puan) tarafından
Yok canım yanımda getirip götürüyorum mecburen bugün eşim götürdü büyük kızımı evdeydik uyuduk bizde :) yani haklsiniz yorumlardan sonra bende tedirgin oldum iyice zaten rahatsız olmustm böylesi daha iyi daha güvenilir
(219 puan) tarafından
Ohh bencede canım en iyisini yaptın kendin getir götür yanında küçük bebegini, iyi yaptiniz uyumakla  yanınızda olsun daha iyi
(1,626 puan) tarafından
Benimde hiç içime sinmemisti zaten böylesi iyi oldu
(219 puan) tarafından
En iyisi
+1 oy
(1,677 puan) tarafından
Sar köy arabasına hiç bisey olmaz yakın mesafe zaten bence bırakmamalısın 
0 oy
(335 puan) tarafından
Bırakma ne olur ne olmaz çocuk bu belki o başına bi iş getirmes ama bir anlık dalgınlık herşey olabilir
(1,626 puan) tarafından
33 günlük daha ama her şey olabilir doğru diyorsunuz
(335 puan) tarafından
E daha tehlikeli ya  bence siz yine de bırakmayın. Bahçe katında oturuyorum bebeğim uyurken çamaşır asmaya balkona bile çıkmıyorum ne olur ne olmaz insanım aklına herşey geliyor deprem olur başına bişey düşer kendisi düşer herşeyi düşünmek gerekiyor
0 oy
(1,134 puan) tarafından
Ben bırakamam gözümün önünden ayrıldığı anda oda oda arayan biriyim.
(1,626 puan) tarafından
Benimki daha 33 günlük yazmayı unutmuşum :) ama benimde içim rahat edemedi bırakmam daha
0 oy
(2,301 puan) tarafından
Ben bırakmazdm kendimle götürurdum beş dakikalk yermiş bı hava alır .hem kimseye bu zaman da güven yok ne olur ne olmaz bildiğim biride olsa bırakmam yani 
(1,626 puan) tarafından
Kırkımız da çıkmadığı için ondan dolayı tedirgin oluyordum hastalnmasın diye felan ama bırakmam zaten bende rahat edemedim
0 oy
(119,524 puan) tarafından
kucugu kac aylik
(1,626 puan) tarafından
bugün 33 günlük
(119,524 puan) tarafından
aay cok minik
0 oy
(4,435 puan) tarafından
Yok canım sakın. Sakın yani. 5 dkka yol deme servise ver gerekiyorsa 
(1,626 puan) tarafından
Yok yok yanımda götürecem zaten tedirgin olmuştum bırakırken yorumlardan sonra hiç yani bırakmam
0 oy
(196 puan) tarafından
Komuluyu geçtim 

Annemle alt üst oturuyoruz markete falan giderken bırakıyorum ama yinede aklım kalıyor komşuya bırakamam valla
(1,626 puan) tarafından
Doğru diyorsunuz bende bırakmam daha.d
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Asiri soguklarda bende birakirdim, guzel havada alirdim. Guvendigin biri ise birak tabi kabulde ediyosa. Bazilari getir diyip snra laf edebilir. Komsunu en iyi sen tanirsin.
(1,626 puan) tarafından
Yok asla öyle biri değil yani lafını sözünü edecek benim hiç aklıma bile gelmemişti kendisi söyledi çocukla neden ugrasiyorsun bana bırak diye güvenirim de ama çok kararsızım
(2,564 puan) tarafından
O zaman neden dert ediyosn ki saatlerce birakmicaksin sonucta. 5 10 dkkada git al gel buyugunu.
0 oy
(1,370 puan) tarafından
Kreşin servisi var mı? Benimde 2 oğlum var biri kreşe gidiyor. Diğer oğlanla sabahları evden çıkmak zor olur birde havalar soğuk diye servise vermeye karar verdik 5 dk mesafede ücretini sorduk. Bizden konum istediker konumu attıktan sonra kreş zaten servis sizin evin önünden geçiyor. Ücret talep etmeyiz. Her sabah alır Ege yi servis bırakır dedi. Öylede oldu sağolsunlar. Sizdede varsa servis bir kreşle görüşün derim yakın mesafe belki ücret talep etmezler
(1,626 puan) tarafından
Yok maalesef herkesin evi bu çevrede olduğu için herkes yürüyerek getiriyor
0 oy
(669 puan) tarafından
Komşular getirip bana bırakıyor ara sıra ama ben çocuğumu bırakmam,asla kimseye güvenemem, sadece ablam ve annem e bırakırım en azından gözüm arkada kalmaz.
(3,366 puan) tarafından
Eski post
(669 puan) tarafından
Ciddi mi :D neden post üste çıkmış ama ?
(3,366 puan) tarafından
Hortlatiyolar nasıl buluyorsa ;)
(1,626 puan) tarafından
3 günlük çokta eski sayılmaz :D

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 441 göst.
10 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 255 göst.
3 Mart 2022 Aile kategorisinde Mrv9200 (197 puan) tarafından soruldu
0 oy