+7 oy
207 göst.
Diğer kategorisinde (795 puan) tarafından
Arkadaşlar kaçtır görüyorum İslam fıkhından bihaber olarak, sadece "bence şöyle" Diyerek hüküm veren kaç kişi var öyle?

Allah aşkına dikkat edelim, İmamı Azam mıyız biz? Zaten çoktan verilmiş olan hükmü araştırıp öğrenmeden "bence şöyle" demek ne kadar sağlıklı? Yarım doktor candan eder, yarım hoca dinden. Lütfen...

Fıkıh hakkında bir bilgisi olmayanlar lütfen varmış gibi şöyle böyle yazıp insanların haklarına girmesinler. Bu iş ne kadar ciddi bir iş, halbuki imamı Azam "Ateşe dayanabiliyorsan fetva ver" buyurmuş.

Ben doktor olmadığım halde kalkıp birisinin sıhhati için şöyle böyle yapmasını söylesem, bu o kişi için ne kadar sağlıklı olur? Yarın ahirette hesaptan da mı korkmuyoruz? İnsan sağlığı bu kadar önemliyse, iman İslam hiç mi değil? Lütfen...

6 Cevaplar

+6 oy
(1,235 puan) tarafından
Herşey modernleşiyor. Fetvalarda yumuşar sanıyorlar sanırım. Bu zamanda bu olurmu diyen çok. Kimisinin cahiliye devri halâ devam ediyor 
-Reklam-
+4 oy
(5,184 puan) tarafından

Kesinlikle haklısın .

İnsanlar sorgulamayı araştırmayı unutmuş 
Duyduğuna inanır olmuş 
Kim ne kolayına geliyorsa onu yapar olmuş 
Şimdi herkes âlim olmuş hoca olmuş fetva veriyor 
+4 oy
(3,523 puan) tarafından
Bazı hocalar yüzünden dinden soğudu herkes adam akıllı güvenip takip edilecek bilmediğini öğrenebileceğin hoca kalmadı o yüzden böyle şeyler olması ne yazık ki çok normal. Bizim ülkemizde 'bilmiyorum' diye bir şey yok herkesin her konuda bi fikri var o konuya hakim olması şart değil :/
+2 oy
(2,244 puan) tarafından

Çok doğru Allah razı olsun eşim fıkıh hocası olduğu halde cevap vermekten kaçınıyorum 

Birazda şundan kaçınıyorum vereceğimiz cevap hoşlarına gitmiyor 
+2 oy
(7,254 puan) tarafından
Olurmu canım o alimler boşuna. İslam mantık dinidir(!)
+1 oy
(3,335 puan) tarafından
Ağzına sağlık 

Birde şu var farz olanı savunan olunca e bizimde kalbimiz temiz sizin kalbiniz kötü bla bla bla 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 108 göst.
12 Ekim 2023 Diğer kategorisinde ...... (646 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 233 göst.
3 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Elifcik010101 (407 puan) tarafından soruldu
+3 oy
6 cevap 187 göst.
10 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 52 göst.
28 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,374 puan) tarafından soruldu

380,167 soru

11,380,811 cevap

34,871 kullanıcı

...