0 oy
159 göst.
Aile kategorisinde (480 puan) tarafından
Cocuklarim 2 ve 3 yaşındalar sabah genelde 9 da kahvaltı ediyorlar öğlende 12 1 gibi yemek yiyip uyuyorlar akşamda 6 gibi yiyorlar ama çok zor iki öğün olsa öğlen meyve yiyip uyusalar olmaz mı sanki öyle daha güzel yemek yiyecekler sizinkiler nasıl kaçta yiyorlar öğlen illa çorba vs yapıyor musunuz

5 Cevaplar

0 oy
(9,624 puan) tarafından
Yiyorlarsa sorun nedir ? Olması gereken dediğin gibi zaten ara öğünler saat  11-15 te falan olur 
(480 puan) tarafından
Benim zorumla yiyorlar işte 2 öğün olsa kendileri severek acıkarak yerler diye düşündüm
(9,624 puan) tarafından
He bende 3 öğün yiyorlar da şikayet ediyorsun sandım. Benimkiler kahvaltı arada atıştırmalık ve akşam yemeği yiyorlar
(480 puan) tarafından
Bende o şekilde yapmak istiyorum kahvaltıyı kaçta yapıyorsunuz akşam yemeğini kaçta yiyorlar
-Reklam-
0 oy
(2,675 puan) tarafından
Bir de öyle deneyin, ara öğün olarak meyve ve kuruyemiş verin. Dediğiniz gibi bekki akşam daha çok yerler.
0 oy
(1,446 puan) tarafından
Kendileri severek yiyorsa yesinler. Ama zorla yediriyorsan zaten acıkınca söylerler. Kızım aşırı yemek seçici sabah kahvaltısında sadece zeytin ve sucuk yer. Bir de gözleme filan varsa anca. Öğlende meyve filan ister sonra uyur uyanır yine meyve filan yemek istiyor ya da sabahtan kahvaltısı kaldıysa onu yiyor. Akşamda bizimle yiyor. Çorba içmez, yemek yemez. Makarna, pilav, et. Anca bunları yiyor. Bende zorlamıyorum. Nasıl ne yemek isterse artık.
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Artık günler uzuyor biz yetişkinler bile acikiorz günler kısa iken meyve atıştırmalık iyi de uzunken bence ana öğün şeklinde vermelisiniz
(480 puan) tarafından
Şu gün uzama olayını hiç anlamıyorum ben saat mı yavaşlıyor yaz kış 9 da kahvaltı yapsalar öğlen meyve yiyip 6 da akşam yemeği yatmadan da meyve yeseler gün kısa ve uzun olunca ne oluyor saat yine aynı saat
(1,020 puan) tarafından
Yazın 15 saat ortalama gündüz oluyor daha çok ayakta kalıyoruz. Gece süresi daha az. Kışın tam tersi hemen havaa kararıyor geceler uzun oluyor. O yüzden aynı değil tabiki
0 oy
(10,049 puan) tarafından
Brn oglen corba yediriyorum valla hic yemek yedirmem. Sabah kahvalti oglen yatmadan meyve yatar kalkar corba. Aksam yemek
(2,092 puan) tarafından
Bu şekilde üç öğün olmuş oluyor :-)
(10,049 puan) tarafından
Oglen yemek yediriyorum demissin ya ondan dedim. Çorba cok tok tutmuyoki zaten. Benimkiler ekmekde yemiyo su gibi iciyolar
(2,092 puan) tarafından
Benimde öyle kız,
ben senin dediğin şekilde yapsam içim rahat ediyor .
sabah kahvalti tek çeşit genelde yumurta , meyve hiç yemez tadını bilmez.
 öğlen aksama doğru ana yemek ne varsa veririm icim rahat etsin diyede aksamda uyumadan vs hafif diye corba veririm evet ekmeksiz olabilir ama su değil kıvamlı bi çorba olur.
Post sahibi degilim)
(2,092 puan) tarafından
Ve bunların hepsini benim oyalamamla yer kendi daha yemeği bilmez 29 aylık.
(10,049 puan) tarafından
Ay kiz post sahibisin diye yazdim. Oglum simdi krese gidiyo daha duzenli yiyolar. Ama evdeyken ben sabah kahvalti ettiriyorum o arada meyve falan yer yine 2 3 gibi corbq aksamda yemek yatana kadarda kuruyemis meyve kraker falan. Hep boyle ogunlerimiz. Aksam yemegi yok aslindq bizde sadece makarna pilav kofte tavuk falan yer yogurtla

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 82 göst.
24 Nisan 2023 Aile kategorisinde hanimeli (480 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 119 göst.
17 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 237 göst.
0 oy
5 cevap 113 göst.
5 Eylül 2023 Aile kategorisinde Merve atabay (153 puan) tarafından soruldu