0 oy
117 göst.
Diğer kategorisinde (1,504 puan) tarafından
Tam ay olarak 33 aylik. Ikili cumle kurabiliyor kitqpdan birsey sorduğum da cevap veriyor renk ****** vs. Ama mesela muz getireyim mi diyirum oda muz getireyim mi diyor sonra muzz diyir istedigini belli ediyor veta sabah uyanınca babasini soruyor babam nerde diyor yani karşılıklı bazen konusuyor gibi de ama cok az sanki neler yapmam gerekir kelimeleri tekrar etmesi normal mi ben bu kadar konustuguna da şükrediyorum gerci gurbette tek başınayiz 

3 Cevaplar

0 oy
(5,630 puan) tarafından
Benim oğlanda öyle. Hiç normal mi değil mi diye düşünmemiştim açıkçası :-) bana normal geliyor, çünkü o dönemdeler papağan gibi her şeyi tekrar ediyorlar 
(1,504 puan) tarafından
Yaa evham da yaptigimun farkindayim daa bir sorayim dedim bazen yetemiyor muşum gibi geliyor sıkılıyoruz birlikte bilmiyirum normaldir inşallah ben anormalim belkide bunaldim sanırım yalnizlikdan
(5,630 puan) tarafından
Olabilir canım benimde bazı konularda evham yaptığım oluyo ☺️ ama bu durum normal bence
(1,504 puan) tarafından
Ayy inşallah canım teşekkür ederim cebap icim
(5,630 puan) tarafından
Rica ederim ne demek  ❤️
-Reklam-
0 oy
(2,792 puan) tarafından

Oğlum 32 aylık, 5li 6lı cümleleri var. gayet güzel sohbette ederiz canı isterse ama hala papağanlığa devam :). Bana kalırsa normal, öğrenmeye çalışıyorlar.

0 oy
(1,235 puan) tarafından
benm oglum ozel egitime gidiyo orda hocasi fark etti mesela ogluma sepeti getir diyoruz oda sepeti mi getireyim diyo bu normal degil dedi ama bnm oglumun tekrar etmesi bizden kaynaklaniyodu cunku onun kurdugu cumleler cok hosumuza gittigi icin bizde tekrar ediyoduk biz birakinca oda birakti ama bnm oglum 4 yasindaydi bilmiyom suzinki normal mi 
(1,504 puan) tarafından
Kizim biseyi getir dedigimizde direk getirir hatta baska odadan bile olsa goz onundeki seyleri degil yani bulamazsa da bulamadim der gelip
(1,235 puan) tarafından
Benm soylemek istedigim sey tekrar etmesi yani hocanin dikkatini cekmisti belki sizinkide donemlik bir tekrar etmedir
(218 puan) tarafından
Arkadaşım çocuğun ekolali yapıyor iki çeşitli var anından ekolali gecikmiş ekolali senin çocuğun anında ekolali yapıyor bunu her çocuk yapar diyolog kurmayı öğrendikçe bunun üstesinden gelmesi beklenir 3 yasa kadar epey azaltmasi gerekir 3 yasa kadar devam ederse hâlâ sık bir şekilde o zaman doktora danışırsın iki kızım var ikiside yapardı büyükce bıraktılar gelişimlerinin parçası diye düşün....mesela sen ona su ister misin dediğin zaman o da sana şu ister misin der aslında evet şu istiorum demek istiyor...o sana öyle dediği zaman yok annecim ben icmiycem sana getireyim sen iç bunu açarak sohbet kurmaya çalış zamanla düzeliyor
(1,504 puan) tarafından
Anladim canim ne sekilde cevap verecegimi bilemiyordum bu sekilde deneyeyim teşekkür ederim
(218 puan) tarafından
Rica ederim o şekilde düzelt düzeltiyorlar zmanla

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 158 göst.
30 Kasım 2023 Aile kategorisinde Zehra212121 (62 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 379 göst.
0 oy
9 cevap 185 göst.
8 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Prensesannesi0806 (61 puan) tarafından soruldu
0 oy