0 oy
803 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ya kızlar ben kpss çaluştığım için akşamları kızımı (14 aylık) kaynanam lara babasıyla yolluyorum pek gitmem kaynanama dün iftar için gittim ve habire kızıma kızdğını farkettim öyle aşırı değil ama bir şey yapsa şiiit falan diyordu şahsen benim annemlere götürdüm bir gün kızmazlar ne yaparsa yapsın eşime dedim annemlere söyle bu lşekil kızmasınlar evde hep şiir şiiit falan yapıyordu anlamıyordum ben şimdi anladım nedenini dedim bu şekil söylediğim için bana küstü ya ben abetıyormuşum diyor bugün anladım vallahi tam bir annecitmiş eşim tamam tabiki annesini sevecek ama ben ne dedim şimdi ya buna küsecek

22 Cevaplar

+18 oy
(2,675 puan) tarafından
Memnun değilseniz hem KPSS ye çalışıp hem de çocuğunuza bakacaksınız. Hem her gece baksın diye gönderip bir de şöyle yapmasın,bunu yapsın demek ayıp. Eşinizin yerinde olsam asla söylemezdim, söyleyemezdim.
tarafından
Memnun olmamak değil sadece her yaptığı şeyde kızılmasını istemeeim gelişimi açısından iyi değil çünkü şu an her şeyi merak ediyor bakmak istiyor keşfetme aşamasında çünkü. Evde ben de her şeye işin vermiyorum ama sert bir dille şiit dur vs de demiyorum böyle kızıldığını bilseydim zaten yollamazdım. Bundan sonra da yollamicam
(4,547 puan) tarafından
+++ tercüman oldun yazmama gerek kalmadi
(2,675 puan) tarafından
Evet benim çocuğuma da kimse kızsın istemem, canıma dokunur. Hoşuma gitmeyen şeyler varsa kendim bakarım, uyarı vermem.
(4,547 puan) tarafından
Kim isterki canım evladına kizilsin şahsen kendim bakarım bı sorun gördüğümde
(10,357 puan) tarafından
Kendiniz bakmanız mantıklı olan zaten.
-Reklam-
+3 oy
(5,630 puan) tarafından
Kusura bakma ama şımarıklık seninki biraz. Madem hoşuna gitmiyor başkasının çocuğuna şşşttt demesi o zaman kendin hem bakıp hem çalışacak sın. Kimse bakmak zorunda değil sonuçta dimi. Eşine hak verdim ben şahsen 
(2,919 puan) tarafından
Bide bayıl Feriha  yani
(5,630 puan) tarafından
Esina seninle aynı dili konuşamıyoruz maalesef. Biz A diyoruz sen Z anlıyorsun :-)
(792 puan) tarafından
:))) ben koca tarafindan aşırı dertli olduğum için sşstt denilmesi  bile bana fazla geliyor o yüzden kaldıramadığim için fevriyim:))  ama demesinler herkesin ki bizimkiler gibi sanıyorum:))
(2,919 puan) tarafından
Ya haşa peygamber sabrı olsa insanda illa sist pist der yani demedim diyen yalan söyler
(5,630 puan) tarafından
Doğrudur insanın sevmediği biri güzel bir şey söyleyince bile insansın hoşuna gitmiyebiliyor bazen. Ama bana göre kaynanam eğer çocuğuma bakıyorsa kahrını çekiyorsa ( 5 dakika dahi olsa) Bi dur demeye yapma demeye yada şşşttt demeye hakkı var diye düşünüyorum. Bu beni kötü anne yapmaz yada çocuğuna yükselinmesine meraklı bir annede yapmaz
+1 oy
(7,380 puan) tarafından
şımartmak iyi diğil cok benim annem babam kızar eder eşim demez söyle böyle davranmasınlar diye bende demem ona böyle bişey yeri geliyo bende kızıyom eşimde kızıyo 
tarafından
Kız ben evde şımarık yetiştirmiyırum zaten ama daha ay olarak da küçük biz kızdığımiz zaman onun yanlıs olacağının fakrında değil ki
+1 oy
(1,003 puan) tarafından
Gönderme o zaman canım kusura bakma ama herkesin bi düzeni var annesi cocuguna dokundurmuyor biseylere diye kizamazsin hem baktiriyorsun hem şikayet ediyorsun annengile gönder o zaman 

Demek ki o kadının da bi düzeni var herseye tamam diyemez yada herseye dokunmasına izin verecek diye bisey yok eşinin yerinde oluyum bi daha goturmem
tarafından
Burda herkes ne kadar sert yorum yapmış ya bu şekil olduğunu bilsem yollmazdım zaten. Her şeye elini sürsün de demedim ama mesela evde de her şeye elliyor ama ben tutup kızmıyorum sakince elinden alıyorum bu cız annecim diyorum ve korkmuyor qma anı tepki verince korkuyor ben bunu  istemedim zaten ve eşimle gidiyor diyorum orda en fazla eşim uğraşıyor zaten
+1 oy
(2,267 puan) tarafından
Canım kusura bakma sen mesleğini eline alacan hayatını kurtaracan diye kimsede senin çocuğuna bakmak zorunda değil heleki bu bebekse Haa kızmasalar iyi olur ama sen gönderiyorsan göze alacaksın bir babaanne ne kadar kizabilirki hem en fazla yapma etme oda çocuğun zarar görmesin diye
tarafından
Kız 10 saat bırakmıyorum tek başına eşimle gidiyor 3 saat Max kalıyor ve eşim oynuyor onla bu süre zarfında evde olunca habire beni arıyor o yüzden götürüyor yoksa başına atmıyorum ki yavrumu
0 oy
(782 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yani yanlış anlama ama madem öyle gönderme hem bak hem çalış ha olmadı kendi annene gonder bak onlar hiç bişey demiyomus  eşin hakli 
tarafından
Anlatamıyorum burda kimseye ya eşimle gidiyor tek başına bakmıyor eşim orda oynuyor max 3 saat.
0 oy
(792 puan) tarafından
Bırakma bence eşinde ayrı konu ne var dediğinde 
tarafından
Yok daha bırakmam zaten
0 oy
(7,620 puan) tarafından
Hem kpss calisip hem cocuk buyuten cok kisi taniyorm bence yollama cocugunu
tarafından
Yok daha yollamicam canım
0 oy
(15,200 puan) tarafından
Eşinin buna kusmesi komik ama senin de buna bu kadar bozulman da garip. Ne var ki sssstt dediyse. Hem kadın akşamları çocuğuna bakiyo oyaliyomus. Bu kadar pamuklara sarmak doğru değil bence çocuklarımızı. 
(15,200 puan) tarafından
Sana sissssstttt ☺️
tarafından
Pamuklara sardığımı nerden çıkardın bende evde ellemesi gerken bir şey olursa elinden alıp dur annecim diyorum ama bebeğime kötü kötü bakıp şiit dur kız vs demiyorum
(18 puan) tarafından
hele bi aklı ersin şımarmaya başlasın diyo musun demiyo musun
(15,200 puan) tarafından
Beğenmiyorsan babannesinin davranışını gönderme .  Dur kız demiş aman Allahım sanki hakaret mi etmiş çocuğa.
(15,200 puan) tarafından
Yorumlara da baktım da sen de burdaki arkadaşlara kız demişsin. Kötü bişey olsa demezsin herslde. Kaynanan dur kız deyince hatalı olmamalı bu durumda
0 oy
(1,180 puan) tarafından
Eşin haklı küsmez aksine derdimki begenmiyorsan kendin bak çocuğuna derdim
tarafından
Doğru 10 saat tek bakıyor kaynanam çünkü bakmaktan öldüler ayy bir şey demicem daha
(1,180 puan) tarafından
Bakmak zorunda değil zaten.keyfi yere bırakıyorsun resmen .kpss ye bizde çalışıyoruz ama çocuğumuzun yanında çalışıyoruz
0 oy
(918 puan) tarafından
Küsmek saçma da siz de haksızsıniz hani şşşt kötü bir şey değil ve size yardımcı olan bir insan biraz haksızlık yapmışsınız 
tarafından
Bunu söyleme şeklini gördün mü ya da en ufak bir şeye bile söylemesi ve İnan ben ordayım diye daha az bile ben yokken nerler oluyor Allâh bilir
(918 puan) tarafından
Görmedim ben sadece yazılana göre yorum yaptım. Yine sizin kararınız o zaman göndermemeye çalışın
0 oy
(2,307 puan) tarafından
Valla arkadaş herşeyi söylemiş bacım bn olsam asla bırakmam kızımı ya icim el vermz kendin bak kendin calş yapmak bişi yok böle uğraşır sınz
tarafından
Yok daha bırakmam zaten hiç bir şey ondan önemli değil eşim evde bakar ya da o uyur öyle çalışırım
0 oy
(244 puan) tarafından
Bence gönderme bacım kimse kusura bakmasın da benim gözümden sakındığım bebeme kimse siisst pişt diyemez. Sende gönderme uyurken çalış. Eşinde bi garip imiş neye kızıyor sa 
tarafından
Bende bundan bahsediyorum eşime dedim defalarca ragatsız oluyorlarsa götürme ama eşim evde bakmıyor alıyor gidiyor benlik değğl yani herkes beni suçlamış
0 oy
(2,148 puan) tarafından
Bende kızsınlar şımartmasınlar diyorum kaynanamlar kızmaz tepemize çıktı oğlum. Annemle babam kızar benimde zoruma gider babane dedesi daha bişeye kızmazken benimkiler kızıyo diye. Ama doğru olanı bizimkiler yapıyo yoksa sınır bilmiyo kuralsız arsız oldu çıktı 2 yaşında daha
0 oy
(326 puan) tarafından
Akşamları sizinle vakit geçirmesi daha iyi göndermeyin içiniz rahat olsun. Benimde 16 aylık kızım var akşam o uyuduktan sonra çalışıyorum. Evet sürekli uyarmak da iyi değil ama kizdiklarini fark etsem asla bir daha bensiz göndermem 
tarafından
İşte ben kızıdıklarını bilmiyordum bilseydim yollamazdım.
0 oy
(2,011 puan) tarafından
yani memnun değilsen yollama sonucta kaynanan bakmak zorunda degil yaptigi hareket tabikide yanlis ama uyar diyecegine bi daha yollama
0 oy
(8,918 puan) tarafından
Eşinin yerinde olsam ben de diyemem. Kadın madem alın çocuğunuza kendiniz bakın dese ne yapacaksin. Ben kötü niyetli yaptığını düşünmüyorum 
tarafından
Kadın bakmıyor yahuu eşim orda bakıyor sadece mekan değişiyor anlatamadım kimseye ya
0 oy
(100 puan) tarafından
Ben de KPSS çalışıyorum ama ben çocuğumu kimseye yollamıyorum ne anneme ne de kayınvalideme herkesin bir düzeni sorumlulukları var annelik sorumluluk gerektirir ben çocuğumu yanımda isterim kim olursa olsun kimseye emanet etmem
tarafından
Ben sorumsuzmuyum yani babasıyla gidiyor ve orda babasıyla oynuyor zaten iki üç saat sonra geliyorlar
0 oy
(1,087 puan) tarafından
Sadece çalışmak için mi bırakıyorsun. Ben bana biri gelse bebeğimi bırakıp iş bile yapamıyorum. Beğenmiyorsan kendin bakacaksın zaten kimsenin bakmak gibi bir zorunluluğu yok
tarafından
Hayır kızımı oraya atmıyorum bakması için eşimle gidiyorlar maksat onların bakması değil evde durmuyor beni arıyor ondan eşim götürüp iki üç saat oynuyor
(1,087 puan) tarafından
Bilmiyorum belki de benimki daha küçük diye bu kadar evhamlıyım 6 aylık kimseye güvenmiyorum benim olmadığım yerde bebeğiminde işi yok gece uyuduktan sonra yemek bulaşık hallediyorum. Tüm günümü ona göre hazırlıyorum
0 oy
(464 puan) tarafından
Sizin yerinizde olsam bende çocuğuma kızarak baktıkları şşşt dedikleri için üzülür içerlerdim. Zaten babasıyla gidiyormuş babası ilgileniyormuş ama bazı insanların evi eşyası kıymetli olur, her anneanne ya da babaannede sınırsız şekilde torun sevgisi olmayabiliyor. Ama ben olsam eşime bunu söylemezdim çünkü anası yani iyi de desen kötü de desen olmaz. Yerinizde olsam canım bidaha gitmeyin burda yanımda durun derdim , sonra da evladımı yalnız bırakmazdım babannesiyle 

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 316 göst.
20 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,038 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 343 göst.
22 Şubat 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Aslicikk (802 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 747 göst.
29 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Birkullanici00 (180 puan) tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 586 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde idilt (885 puan) tarafından soruldu

379,802 soru

11,369,226 cevap

34,852 kullanıcı

...