0 oy
243 göst.
Aile kategorisinde tarafından
İkici uykusu geç saate kalıyor bu sefer akşam uykuya gecemiyor gecede çok sık uyaniyor gelişimi etkilenirmi tek uykuya geçsem bugün tek uyku yaptı akşam daha rahat uykuya geçti huzursuz oluyor ama 

14 Cevaplar

0 oy
(6,240 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Daha küçük tek uyku yetmez ona. Ama senin bebeğin uzun uyuyormus uyku aralıklarını kısaltmaya çalış. Ve son uykusu 15.00 ü geçmesin

tarafından
Uyandırıyim mi yani canım kaç saat uyusun
(6,240 puan) tarafından
Gündüz toplamda 2 buçuk - 3 saat olacak şekilde uyusun canım yeterli uyandır ilk zamnalar mız mızlık yapar uyumak ister sonra alışır gece uyur
tarafından
Tamam canım en mantıklı yorumu sen yaptın evet ilk uykuda zaten 2 saat uyuyor uyandırırim artım 1 saate
-Reklam-
0 oy
(54 puan) tarafından
Bence bu bebege gore degiskem bir durum benmkide 1 yasinda tek uykuya gecti ancak oyle 9da yatiyoe aksam obur turlu 11 uyku araligi cok fazla benm kizin sen annesin daha iyi bilirsin cocuguna gore hareket et
tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(1,029 puan) tarafından
10 aylık daha onun uykuya ihtiyacı var oğlum 2.5 yaşında ben bile kesmedim öğle uykusunu gelişimi için kesmeyide düşünmüyorum uykusunu düzene sokmaya çalış çok küçük daha tek uyku yetmez o bebeğe 
(4,094 puan) tarafından
Öğlen tek uyku demiş zaten :)
tarafından
Evet öğlen tek uyku dedim canim ☺️
0 oy
(6,842 puan) tarafından
En azından 14 15 aylık olana kadar 2 uyku olması lazım çok çok erken sizin şuan 3 uykuyu 2 ye düşürmüş olmanız lazım asıl gece uykusu nasıl kaçta uyuyup kalkiyo yardımcı olabilirim 
(6,842 puan) tarafından
Yani bişey diyemicem bence uyku düzeni olmadığı içinde gazı oluyo olabilir
tarafından
Gerçekten mi ya :( erken doğdugu için dedi doktor valla usandım tecrubem yok destek eden yok hep ağlıyorum inanki
(6,842 puan) tarafından
Anlıyorum seni düzelecek üzülme bu bi imtihan ya Allah korusun sağlığıyla imtihan olsaydın hastane kapılarında ne anneler var hamd et
tarafından
Tabiiki hamd olsun Rabbime çok zor kavuştum kızıma 38 kiloya düştüm hala emziriyorum doktor emzirme demesine rağmen ona hiç kıyamıyorum en büyük Şükür sebebim
(6,842 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum bende hamile kaldığında 37 kiloydum
0 oy
(2,842 puan) tarafından
Yok canım ya daha küçük gibi

Erken kalkarsa misal 

Benim oğlum sabah 9 da kalkardı

12 yada 1 gibi uyurdu 

1 saat filan 

Sonra 4 gibi uyurdu

Bazen 5 te uyurdu

Gece uykusuna 11 gibi yatardı

Tabikide her bebek ve çocuk aynı değildir

Ama 1 uyku gelişimi için iyi değil derler 

Tabiki sen daha iyisini bilirsin

Ha baktın ki gelişimi güzel

1 uyku yetiyorsa yap

Sabah geç kalkarsa olabilir 
tarafından
İşte canım benim bebeğim de 4 5 gibi 2. Uyku yapıyor gece uykusu 12 yi buluyor o saatte geç geliyor bana akşam uyjusu için
0 oy
(9,503 puan) tarafından
10 ay için çok erken canım ya 12 aylığız biz 3 uyku yapıyoruz ama iki uyku yeterli bu aylarda 
(4,094 puan) tarafından
Yokyok sen kes ikinci uykuyu. Akşam en geç 9 da uyuması çok çok daha önemli büyüme hormonu açısından
(9,503 puan) tarafından
12 çok geç ya sabah kaçta kalkıyor 12 de yatıyorsa
(9,503 puan) tarafından
Maşallah canım bebekler için uyku önemli
tarafından
Bazen 8 bazen 9 canım 8vdede kalksa aynı
(2,678 puan) tarafından
Benim oğlum 7 aylık olcak dişinden dolayı uykuya dalmakta zorlanıyor uyanıyor ağlıyor filan.
Eğer uykusu 9 u geciyrsa akşama doğru kalan uykuyu yapma bence asıl önemli hormon alması gereken uyku akşam  9 ile 4 arası akşam uykusu geciktiyse bu şekilde gündüz uyumasın akşama doğru daha iyidir.
Her doktor gündüz uykusunu dikkate almıyor
Benm oğlum en geç 6 da 2nci uykusunu bitirmesini bekliyorum uzun uyunca 3 uyku yapmiyorlar artık zaten 2 uyku var gündüz.
Kızımda mutlaka 2 uyku yapar onu da 6 da bitirmesini istiyorum ama uykular sarkmissa 7 bucuga kadar akşam bekletiyorum uyutmuyorum gece uyumazlar diye mesela.
Bizde anca bı düzen oluşuyordu ki diş çıktı tabi ikizlerimle altüst oluyor bazen gece uykusu da ayrı mesele bizimkiler erken kalkıyor
0 oy
(4,094 puan) tarafından
Biz 8 aydan beri tek uykudayız :(
(3,607 puan) tarafından
Totosunda kurt var kesin Tomris hanımın :)) nasıl dayanıyor :)
(4,094 puan) tarafından
Valla çok direndim ama kendi bitirdi ikinci uykuyu. :( doktoruna danıştık sorun değil dedi e iyi dedim. Var var kesin var. Hiç sevmiyor uyumayı :D
0 oy
(1,235 puan) tarafından
10 aylık tek uyku için erken. Benim kızım 15 aylık hala 2 uyku yapıyoruz. Muhtemelen bebeğiniz sabah geç kalkıyor uykusunu düzenlemeniz gerekir. 
tarafından
Canım her yolu denedim olmuyor 8 de uyansada 11 gibi uyuyup 1 gibi kalkıyor 2. Uykusu 4u 5 i buluyor bu sefer akşam uykusuna gecemiyor 12 yi bukuyogece
(1,235 puan) tarafından
Tamam benim kızımda 8-9 gibi kalkıp 12de yatıyor 1de kalkıyor bazen 1.30da. Son uyku 4-5 gibi yapıyorum 1 saat falan uyur akşam 10bucuk gibi tekrar yatıyor
0 oy
(15,854 puan) tarafından
Benim bebem de 6 ay 10 günlük 2 kere uyuyor büyük ihtimal o zamana kadar 1 uykuya geçer bizimki de 
(2,678 puan) tarafından
Bizimkide 7 ay olcak 2 uykuya düştü gündüz ama bazen gündüz uykuları az oluyor dişinden dolayi  oğlumda bu dişle birlikte gündüzü birakicam gibi eskisi gibi çok uyumuyor gündüzleri
0 oy
(643 puan) tarafından
10 aylıkken tek uykuya kendi geçti çok zorlandik uykusu gelip bana yapışıyordu çok uğraştım ama bıraktı şimdi 13 aylık tek uyku yapıyor ama 6 da uyanıp 11 gibi uykusu geliyor bizim sorunumuz da bu şimdi de akşam erken uyumak isteyip sabahin köründe uyanıyor ben de öğlenden sonraya taşımaya çalışıyorum 
tarafından
Kaç saat uyuyor peki canım bana uyandır dediler burda ama çok ağlıyor:(
(643 puan) tarafından
Bu soruyu bana sorma canım cok yanlış olur çünkü biz 13 14 saate yarım saatle ayakta durdugimz için  istikrar düzen yok
0 oy
(164 puan) tarafından
Bizimki 15 aylık 11de 1 buçuk saat 4 buçukta 1 saat olarak 2 uyku yapıyoruz akşam 10 gibi uyuyor sabah 8de kalkıyor. Bunu 11 ayliktan beri yapıyor. Ben de yavas yavas tek uykuya gecsin istiyorum aksam dahq erken uyumasi icin ama kizim dayanamiyor. 10 ay tek uyku için erken gibi duruyor bence. Uykuya dalmasini geciktiren diş vs gibi bi problemi var mi ona da bakın derim
0 oy
(3,462 puan) tarafından
Tek uyku bebegi çok yormaz mi ya 
tarafından
Gündüz tek uyku
(3,462 puan) tarafından
Bence çok az ya benim oğlum 3 uyku uyuyodu o kadarken:)
0 oy
(482 puan) tarafından
1 yaşında oğlum. 7 buçukta uyanır.  

10-10 buçuk ilk uykusu max 1 buçuk saat . 

15:00 ikinci uyku max 75 dk 

22:00 gece uykusu 

Saatlerini oturtmak için belirli saatte yatiriyorum . Akşam uykusunu erkene çekemedim Bi.  9 da gitsem 1 saat uğraşıyorum.  Kendi koydu o saati . Sizinki o ayda 3 ten 2 ye düşmesi lazım.  Kesin kararlı olun saati konusunda . Baktınız çok uyuyor uyandırın.  16:00 dan sonra uyutursaniz çok geç yatar
tarafından
Uyandircam artık canım
0 oy
(764 puan) tarafından
Benim kızım 10 aylıkken geçti gündüz tek uykuya. Bir problem yaşamadık. Her çocuk aynı degilki . Mesela yeğenim 18 aylıkken gündüz uykusunu komple bıraktı. Yapacak bir şey yok. 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 61 göst.
0 oy
18 cevap 1,345 göst.
27 Ağustos 2019 Aile kategorisinde Mizginim ❤️❤️ (751 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 81 göst.
18 Ekim 2023 Diğer kategorisinde duygumiray (328 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 147 göst.
5 Kasım 2023 Diğer kategorisinde duygumiray (328 puan) tarafından soruldu