0 oy
60 göst.
Diğer kategorisinde (597 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Arkadaşlar dün tatlı yedim tulumba tatlısı canım çekmişti 10 tane yedim  , daha sonra akşam hiç uyumadım , ayağımın altı çok aşırı yanıyordu , ağzım kuruyordu , aşırı sıcak geliyordu bana ,sizce Gebelik şekeri mi var bende geçen yine öyle oldum gitim doktor 25 den sonra sonra şeker yüklemesi yapabilirz dedi ? Şuan  biraz daha iyim ama hiç bilgim yok tekrardan öyle olsa tehlikeli mi direkt hastaneye mi gitmem gerekiyor ,yoksa normal bir durum mu ? Bu durumu yaşayan  olduysa benimle paylaşırsanız sevinirim:) 21 haftalık gebeyim .

5 Cevaplar

0 oy
(790 puan) tarafından
Sınırda gebelik şekerim var eğer şüphen varsa evde ölçüm yapabileceğin cihaz var onlardan al benim annem tansiyon kaynaklı erken doğum yapmış ben 30 haftalık doğumum evlenir evlenmez almıştım ben eve şekerl şeyi ilk ağzına attıktan 1 saat sonra ölçüm yap ama şekerli yemek yereken şekerin vücuda etkisini azaltmak istiyorsan 1 kase yoğurtla beraber tüket şekerine dikkat et stresten uzak dur benimki stres kaynaklı eşim sağolsun hamileliğimin son dönemlerinde beni bomba etti devlet takipliydim küçük hastaneydi doktorum sezeryan edip ertesi gün çıkarıcaktı şimdi seni doğum yaptırır bir hastaneye bebeği başka hastaneye yollarım kendine hastane bul burası tam teşekküllü değil dedi şimdi hamileliğimin 36. Haftasındayım bu hafta 55 bin tl ye özelle anlaştım tam teşekküllü bir hastaneyle ben insülin kullanıyorum düşük dozda olsa diye bebeği sezeryanla alıcaklar hemde sabahın 7 sinde bebeğin küveze girme ihtimalide varmış o yüzden tam teşekküllü bir özele gidiyorum benim yaşadıklarımı yaşama diye anlatayım dedim
(597 puan) tarafından
Çok sağol ya , daha dikkatli olucam ama benim bu iki defadır başima geliyor ,peki şuan korkmam gereken bı durum var mı doktora gitsem mi  yoksa evde herhangi bir yöntemle geçer mi ?
(790 puan) tarafından
Her meyvenin yanında yoğurt yada süt ürünleri tüket  yada şekerli şeylerin benim açlık şekerim sınırda yani 109 111 gibi normalde açlık 96 nın üzerinde toklukta 140 ın üzerinde olursa şekerin var olarak gözüküyor sınırda şekerin olarak gözüküyor ama bazı insanlarda açlık felan 200 leri buluyormuş o zaman şekerlisin sen diyorlar bana 1 ay diyet dediler düzelmedi günde 1 sefer 4 ünite insülin vurdurtuyorlar doğuma 14 günüm kaldı 3 haftadır insülin vuruluyorum gündüz birden şekerim düşüyor tokluk 68 e kadar düşüyor baygınlığın eşiğinden dönüyorum yaşlılar gibi yanımda küp şeker taşıyorum bu dengesiz şeker durumları yüzünden doktor 38. Haftanın gününde doğum yaptırtacak sezerysn eğer normal yaparsan bebeğin  küvexlik olabilir dedi ki normalide suni sancıyla yaptırtacakmış yaparsam normalde bebeği 3 saatte bir emzirilmesi gerekirken ben 2 saatte bir emzirmem lazımmış ki bebeğin şekeri düşmesin
(597 puan) tarafından
Anladım cnm , Allah yardımcımız olsun,sende inşallah sağ salim kucağına alırsın.
-Reklam-
0 oy
(1,185 puan) tarafından
Şeker olmasa bile 10 tane yemek çok fazla . Bende son dönemde çıktı çok zorlandım başım dönüyordu ayaklarım yanıyordu . Diyetsiyene başladım onunla ilerledim hem kendim hem bebeğim rahatladı . Şekere dikkat et bu yüzden anne karnında ölen binlerce çocuk var . Aşırı tehlikeli 
(597 puan) tarafından
Evet şuan doktora gitmeliyim yoksa evde herhangi bir yöntemle geçer mi acaba
(1,185 puan) tarafından
Acile gidebilirsin bi bakarlar ya da bol su iç
(597 puan) tarafından
Tm teşekkür ederim :) yoğurt yedim salatalık felan inşallah bu sefer atlatırsam daha dikkatli olucam.
0 oy
(1,157 puan) tarafından
Gebe değilim , şekerim normal seviyeler de ama tatlıyı abarttığımda bende de oluyor. Hamilelikte mümkün olduğunca tatlıdan uzak durmak lazım. Özellikle glikoz yüklü olanlardan
(597 puan) tarafından
Evet budan sonra daha dikkatli olucam inşallah.
0 oy
(597 puan) tarafından
Post yukarı....
0 oy
(643 puan) tarafından
Tatlim yanlis anlamada gebelik sekerinden bagimsiz 10 tame tulumba yiyip normal olmasini mi bekledin? Ve evet yoksa bile sadece o gecelik te olsa yukselmis olabilir
(597 puan) tarafından
Küçücüklerdi  ama ilk defa canım çok çekti bende yedim , ama şuana kadar az da olsa hala etkisini taşıyorum bı daha dikkatli olucam inşallah.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 45 göst.
16 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Tuanalina (597 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 269 göst.
0 oy
18 cevap 703 göst.
0 oy
12 cevap 696 göst.
28 Mart 2024 Diğer kategorisinde Kelebek.65 (10 puan) tarafından soruldu

378,266 soru