0 oy
392 göst.
Diğer kategorisinde (219 puan) tarafından

30 yaşından sonra bana bir şeyler oldu. Artık eskisi gibi değilim. Saf değilim mesela, bazı insanlar kırılmasın üzülmesin diye kendimi yiyip bitirmiyorum artık. Kendi icime döndüm. Önceden tam tersi karşı tarafı çok düşünürdüm ezilir büzülürdm. Baktım ki olmuyor, öyle oldukça daha çok kırılıp döküyorlar seni. Ve dert ediniyorsun. Artk mesafe koydum herkesle arama. Önceden kalabalık ortamlardan çok hoşlanırdm hani sohbet muhabbet olsun kalabalık olsun. Şimdi tam tersi birkaç sağlam insan olsun hayatmda diğerleri uzak dursun. Yaşanmışliklar sanırım bizi bu hale getiriyor. Hele ki yumuşak kalpli insanları... Çok iyi niyetliydim ama.cok suistimal edildi artık kişiye göre şekil alıyorum belki de hayat, insanlar bizi bu hale getiriyor.  Bazen ise eski halimi özlüyrm bilmiyorum çok değişik....

Sizde durumlar nasıl 

24 Cevaplar

+1 oy
(6,265 puan) tarafından

25 yaştan selam herkese çat çat çat artık :P

(219 puan) tarafından
Maşallah erken olmuş sizinki ;)
(6,265 puan) tarafından
Hayat sagolsun
(219 puan) tarafından
Öyle valla benim 30 dan sonra aydınlanma oldu. Duvarlara çarpa çarpa sabrede ede öğrendik şükür
(6,265 puan) tarafından
Susunca kendilerini haklı saniyorlar
tarafından
Bende dün girdim 25 e:)
-Reklam-
+1 oy
(826 puan) tarafından
30 yaş degilde evlendikten bir kaç yıl sonra kimseye eyvallahin olmuyor. Es ailesiyle birlikte o kadar kötü insan giriyorki hayatına sen de ona göre şekil alıyorsun. 
(610 puan) tarafından
+ aynen asıl değişim evlilikte oluyo
+1 oy
(6,020 puan) tarafından
30 yaş gerçekten çok acayip bir yaş. başta kabullenemedim ben o kadar büyüdüm mü ya diye, sonra dediklerin doğru ama çok güzel insan sildim hayatımdan, bunu seviyor muyum hayır, sil, bana faydası var mı, yok sil, çıkar ilişkisi mi var, sil. umrumda olmadı. az öz insanla yoluma devam ediyorum 
(219 puan) tarafından
Evet ben de aynı öyle yaptım. Uğruna öldüklerim benim için kılını kıpırdamadiginda anladım. Bazen niye yaşadım bunlari diye sorgularken bazen de iyi ki yaşadım aklım başıma geldi diyorum.
(6,020 puan) tarafından
tabii ki her şey insanlık icin, onlarla bu günkü tecrübelerimiz oluşuyor. önemli olan bundan sonrası zaten :)
+1 oy
(48,703 puan) tarafından
aynen oyle oluyor bosvermeyi öğreniyorsun üstündeki salaklik gidiyo ☺️☺️
(219 puan) tarafından
Salaklık demeyelim de masumluk diyelim;) illa şeytan yapacaklar bizi
(5,357 puan) tarafından
Arkadaşa katılıyorum bendeki salaklık gitti:)
(48,703 puan) tarafından
bende eskiden hep karsi tarafi düşünürdüm arar sorar vefanin dibine vururdum. salakligim gitti arayani ariyorum kimseyi pohpohlamiyorum kendimi kullandirmiyorum onceden kazik yemeden anlamazdim
0 oy
(1,443 puan) tarafından
Ben çok alıngan kırılgan bir insandım başkalarına göre hareket ederdim, şimdi ne düşünülürse düşunsunler ben buyum diyerek hareket ediyorum çünkü kendimi en iyi ben tanıyorum 
(219 puan) tarafından
Evet ben de öyleydim.. karşımdaki insana çok değer verirdim. Çok ince dusunurdm. Eşimin ailesi olsun hak etmeyen insanlar olsun çok uğraştım ve sonunda kendimi buldum ve kendimi cektigimde ise her şey benim zorumla ilerliyorms onu gördüm. Yazık oldu geçen yıllara ama akillanmis oldum şükür ki
0 oy
(3,029 puan) tarafından
30 baslangic yaşı ,bir kaç sene sonraya asıl aydınlanma ve değişim nedir tam olarak hayatının merkezinde göreceksin.

Yeni seni daha çok seveceksin ,bir tek yaş ilerledikçe insan kendi ilerleyen yaşına değilde anasının babasının yaşının ilerlediğini gördükçe (önce fark edilmiyor, edilsede yürekten hissedilmiyor) biraz huzunleneceksin başka da bir yumusak karnın olmuyor.En azından benim böyle oldu yaş 39 :))
(219 puan) tarafından
Evet tahmin edebiliyorum. Kendimi geri plana atmıştım hep şimdi tam tersi kendim ve ailem ön planda diyorum. Hayat zor ama bir o kadar daha keyifli hale geliyor sanırım çünkü kendi isteğimize göre hareket ediyoruz artık. Elaleme göre değil
(3,029 puan) tarafından
Aslında hayata bakış açın yaş ilerledikçe değişiyor ufff bunlarla uğraşamam, uff nelere üzülmüşum hayat daha gerçekçi uff bunu mu kendime dert edineyim simdi hayat bu değil daha gerçek yaşanılan şeyler var.Flu olanlar deneyimler ile daha öngörülebilir, sonuçları daha tahmin edilebilir bir hal alıyor.(hatta sonucu direk görüyorsun vs )
0 oy
(15,244 puan) tarafından
30 yaşında değil ama büyüdükçe  insana yavaş yavaş bı aydınlanma geliyo tâbi 
(219 puan) tarafından
Evet bana 30 yaşında geldiği için dedim. Önceden beri olgun biriyim ama safmisim herkesi kendim gibi sanmisim. Laflarn altında çok kalmışım. Şimdi ise bambaşka bir insana dönüştum
0 oy
(5,184 puan) tarafından

O zamanlara gelmek istiyorum ya 

22 yaşındayım henüz

Çok kırılgan aniden patlayan sonra hemen pişman olan 

Ve herşeyi çok kafaya takan Biriyim 

Bunlardan yoruldum :getlost:

(219 puan) tarafından
Umarım çok fazla kırılıp dökülmeden gelirsin. Yine de birşeylerin farkında olmak güzel
(5,184 puan) tarafından
İnsaAllah bakalım ☺️
0 oy
(1,973 puan) tarafından
Vallahi ben yazsam bu kadar yazardım. Harfi harfine katılıyorum. 
(219 puan) tarafından
İyi ki akillandik o zaman ;)
(1,973 puan) tarafından
Iyi ki bacım gerçekten iyi kiii❤️
0 oy
(4,983 puan) tarafından
40 yaşına gel kabuğuna çekilip sadece kendin eşin ve çocukların oluyor hickimseyi görmüyor duymuyorsun 
(219 puan) tarafından
Peki bu erkeklerde de oluyor mu acaba?
(3,029 puan) tarafından
Yok onlarda andropoz donemi başlıyor erkek menopozu sinyalleri :))  dışa dönükluk, kendini çevreye ispatlama iç guduleri tetikleniyor tam tersi bir hal alıyor, yılanın başını küçükken ezebildiysen min hasarla atlatiyorsun :)) 50 ye doğru süt dökmüş kedi gibi dizinin dibinde oluyor diyorlar, o kismini bende deneyimlemedim :))
(4,983 puan) tarafından
Tebrik ederim ayçanın annesi doğru tespit ☺️
(3,029 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım, deneyimle sabit :)
0 oy
(527 puan) tarafından
Yaşadığın şeye göre değişir bence . Önceden olsa ne alala derdim . Ama şimdi o kadar doluyum ki bazı şeyleri görmezden oldum.  Umursamaz kaale almaz hale geldim. Büyüdük ve gerçeklerle yüzleştik bence
(219 puan) tarafından
Evet bu olgunlaşmanin göstergesi
0 oy
(280 puan) tarafından
Kesinlkle 30 yaş kişinin olgunluğunun oturduğu yaş daha net dogru karar yaşı oldgunu dsünüom bende 30 yaşla cok sey değişti bende 
(219 puan) tarafından
Evet bende de. Umarım bundan sonra bizi uzmelerine izin vermeyiz
(280 puan) tarafından
Şahsen ben vermiyorum hep prensibim icimde kalıp bana dert olacağına cevabımı vereyim karşımdakine dert olsun
0 oy
(5,357 puan) tarafından
Bende öyleyim artık daha özgüvenliyim bide artık kimse umrumda değil.  İki tane arkadaşımı engelledim geçen bi komşu telefonda sesini yükseltti bende ona bağırdım. Artık kim kırılır küser umrumda değil ben daha önemliyim diyorum artık. Hatta eşime bile diyorum benim dediğim olacak ben daha önemliyim çocuğa ben bakıyorum onuda bastırdım . Bu arada yeni 32 oldum. 
(219 puan) tarafından
Evet insan bir şeyler yaşadıkça kafasına dank ediyor
(5,357 puan) tarafından
Öyle en çok babamdan korkardım. Annemle tartışmış ona bile kızdım normalde hayatta yapamazdım babam deyince korkunç bişeydi çocukluğumda
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Kabullenme yaşı . İdrak etme. Süzgeçten gecirme
(219 puan) tarafından
Evet kesinlikle. Anladığım kadarıyla çoğu kişi aynı şekilde hissediyor bu yaştan sonra
(1,737 puan) tarafından
Ömrün geçip gittiğini ve herşeye geç kaldığını hissettiriyor. Kendimi hep 2. 3. Plana attigimi fark ettirdi.
0 oy
(591 puan) tarafından

Evlendim evleneli bende eski halimi özler oldum şimdilerde hep bi stresli hep bi sinirli hırçın patlamaya hazır bir bomba gibiyim.Annem babamın tarafı için hep derdi bunların içine girmeyene kadar kötülük dedikodu v.s ne bilmezdim harbidende öyleymiş valla evlendim eşimin aile sülalesinin ne olduğunu anladım gözüm açıldı ikinci günü ablası hanım görümcelik yapmaya kalktı sülalesi zaten beş para etmez kendi içlerinde birbirlerini atar dedikodu yapar anlaşamazlar ilk başlarda amaaann diyodum artık hiç bir şekilde eyvallahım yok ailesi ararsa konuşurum o kadar heleki çocuk oldu artık hiç aramıyorum zaten içimden getirmiyorlar kendi kendilerini bitirdiler gram umrumda değiller önceden takardım ama artık hiç takmıyorum.Bazen kendim bile kendimi tanıyamaz oldum buna üzülüyorum sadece...Bizi bu hale getirenler utansın beee :woot:

0 oy
(2,370 puan) tarafından
Bende cnm 34 yaşındayım.Hep fedakar olan bı tiptim.İyiligim hala devam ediyor aileme karşı sınırsız iyilik olmayı biraz aşmaya çalışıyorum Bakıyorum ailem bile olsa sömürüyor üzüyor elestiriler hakaretler bitmiyor bende daha acımasız elestirebilyorum veya ağzıma ne gelirse .

Bende yıllardır bu şekilde olduğum için ezilip buzulen kırılmasın diye laf söyleyemeyen ve biri beni bozdugunda rezil oldum düşüncesi olurdu şimdi bu nu az da olsa astım biri artniyetli mi dusnuyor hakkımda tahammulsu oluyorum hemen lafı yakıştırıyorum .

Yine de Allah katında iyi insan ol diyorum ama iyi oldukça somuruluyor insan iş hayatinda da böyle çocukların okul hayatında da bu böyle ..iyi niyetli olayim hemen açık kapı bulup ordan dalga geçmeye bozmaya calisiyolar smdi milleti ben bozuyorum agirda konuşuyorum bazen wlla umrumda degil 
0 oy
(2,526 puan) tarafından
Ben de 28-29 gibi öyle oldum. Önceden birini sevdim mi ya da arkadaş olarak yakın gördüm mü sonuna kadar yanında olurdum fazlaca da sahiplenirdim. Saldım çok şükür. Kimseyi nazlamıyorum. 
0 oy
(3,098 puan) tarafından

Yaşım değil yaşadıklarım aydinlatti beni:ermm: :D

0 oy
tarafından
25 yaşıma dün girdim hiç bilmiyorum 
0 oy
(7,054 puan) tarafından
Valla 27 yaşındayım şuan ben o dediğin aydınlanmayı 20 yaşımda yaşadım 25 TE de evlilik olgunluğu geldi şuan zımba gibiyim hiç kimse umrumda olmaz önceliğim ben sonra oğlum sonra eşim gelir kendimi kimse için uzemem eşim için bile eşimi çocuğumu kimse için uzemem ailem için bile eş dost akraba kimse yok zaten eşiyle buduyuz biz karı koca o kadar bide bebemiz var yetiyo çok şükür o dediğin belli bi yaşta değil bence kişiden kişiye göre ve yaşanmışlıklar göre değişir diye düşünüyorum mesela ben aslında sabirliyim ama 18 19 yaşımda öyle şeyler yaşadım ki sabrım bitti o dediğin aydınlanmaya ulaştım ama mesela annem 16sinda evlenmiş 40 yaşına gelmeden aklı başına gelmedi benim yaşadığım bin katını yaşadı hep Allah bilsin Allah'a havale ediyorum der der herkese paspas olurdu şimdi aklı başına geldi daha yeni yeni 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 321 göst.
3 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Huthut (894 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 262 göst.
29 Mart 2024 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 603 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Zeynepysza (58 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 437 göst.